Иска развод,но не си тръгва.
Здравейте,
Искам съвет и мнения от хора минали по този път.
Преди няколко месеца съпругът ми ми поиска развод с мотива, че не желая да му родя още едно дете.
Бях шокирана, въпреки че бях забелязала промените в поведението му преди това.
Известно време преди това всичко в мен започна да го дразни, постоянно намираше за какво да ми направи забележка. Дразнеха го и най-незначителни неща..
След като отвори дума за развод, в последствие се разбра, че има любовница със 18 години по-млада от него.
Съгласих се на развод по взаимно съгласие, но при условие, че останем с детето в семейното жилище. Казах му, че е свободен да живее както желае.
Минаха месеци, но той не иницира разговор с детето по темата, нито е предприел някакви стъпки да се изнесе.
Междувременно продължава да поддържа връзка с любовницата си, а с мен се държи все едно не съществувам и не му пука.
Това, което не разбирам е
Какво чака и защо не си тръгва в крайна сметка? !
Има ли някой, който се е сблъсквал с такова държание на развеждащ се мъж.

Коментари

1.   Колко е удачно а, ок става развод, ама апартаментчето за нас. Ако е негов апартамента, що па той трябва да се изнася а? Ако той го е купил, защо той трябва да се изнася? Бре колко сте интересни жените.

2.   Ако е негово жилището защо да си ходи. Този въпрос не си го изяснила, а е важен за да ти даде някой напълно адекватен отговор. Казвай му да си събира багажа и дим да го няма или се примери с положението.

3.   Асо имаш решение на съда,че ТИ ще ползваш семейното жилище с детето след развода,преспокойно можеш да го изгониш.Да върви при младата п.чка ,дето ще му роди второ дете.Щото той много хубаво постъпи с първото,та второ.Е.ах ти плужека.

4.   Хем боли, хем, сърби, хем , му е драго. Т. е иска си любовницата, ти да му родиш дете, а той да си стои в апартамента. А, има и друго-иска да те тормози, защото ти не плачеш за него.

5.   Ами има и друг вариант. Той си остава в "семейното" жилище с детето, пък ти си тръгваш. Поради каква обективна причина децата трябва да остават с майките си а не с бащите?
Не ти ли идва на акъла че щом иска още едно дете, няма да се откаже е от първото?
Голяма наглост.

6.   Не ти ли идва на ум че нещо му липсва у теб и затова е тлъгнал по чуждо? Колко още неща си му отказала преди да "забележиш промени у него"?

7.   Кога е придобит апартамента? Чия собственост е? Ако е негова собственост от преди брака, защо да си тръгва той?"Вещните права, придобити преди брака, както и придобитите по време на брака по наследство и по дарение, принадлежат на съпруга, който ги е придобил."

8.   До човека си е, авторке. Без съдебно решение той наистина няма основание да се изнесе. Но ако има малко чест, би трябвало да га направи.
При нас със съпруга ми ситуацията се разви различно. И на двамата ни е втори брак. Когато подадохме молби за развод, аз просто си излязох от жилището на мъжа ми с дамската чанта, а съпругът ми остави на бившита си жена и детето им цялата си къща, получена от него по наследство. Така че ние двамата се установихме в мой апартамент и смятам, че така е справедливо и постъпихме правилно. Никой от нас не е имал каквито и да било имуществени претенции към предишния си партньор.

9.   До номер 1:
Няма как да оставя детето си, за да си доведе младата девойка, да става майка на дъщеря ми.. Това няма как да стане и той го знае.
Достатъчно е, че има право да я вижда когато иска, аз не го спирам.
До номер5:
Мотивът за второ дете беше просто повод.
Такъв разговор сме водили преди 2години и аз съвсем откровено казах какви са ми причините да не искам и той ги прие.
Продължихме да си живеем постарому и не сме имали конфликти.
Това до момента, в който не си е намерил това момиче и се е влюбил до безпомощност.. Щом дори си позволи да вдигне ръка срещу мен и да ми посегне заради нея.. Наистина не ме интересува какво прави, стига ние с детето да не търпим унижения заради аферата му.

10.   Изнеси се ти, да видим любовницита, как ще гледа чуждо и колко време ще издържат така. Нека той да мисли сутрин, обед, вечер грижата за ремаркето и да си напасва според него любовния живот и работните ангажименти!
Защо все жената трябва да обира негативите от развода - нека хубавецът да поеме обгрижването на детето, да видим как ще му се получи и колко ще е очарована любовницата.

11.   Защо да си ходи? Сготвено му е, чисто, изпрано. Оная сто процента не го прави това, затова не си ходи. Нея я ползва за секс и разтуха, ти си чистачка, миячка и прочие слугиня. А и може пък оная да не иска да живее с него, и затова.

12.   Н. 5 да бе супер майката ще остави детето на любовницата, ти добре ли си... пък и самите мъже не си искат децата от бившите жени.

13.   Тези работи не стават само с думи, трябват си действия. Човекът иска развод, но вие нямате решение на съда. Тоест още сте семейство пред лицето на закони и мъжът ти има пълното право да живее във вашето жилище. Фактически никой никъде не е разписал, че ще си тръгва.
Да ти кажа честно, отивай на адвокат да подготви документите, защото твоят бивш(!? ) си е намерил идеален вариант. Хем може да се занимава с гаджето си без да се притеснява от теб, хем пък си живее в същото жилище с детето си и не плаща издръжка. Не очаквай той да се задейства, на него му е добре в момента и няма причина да се бута между шамарите.

15.   Може би жилището е удобно и иска да е близо до детето?

16.   При развод семейното жилище остава за майката и децата, защото вървят заедно, а обикновено съдът присъжда децата на нея. Ако майката има собствено жилище има и друг вариант, но това особено при прованса населил София, далеч не е така. Иначе, мъжете нямат търпение да се отърват от ангажименти и отново да са ергени, така че...

17.   Не му оттърва, госпожо, да се махне от семейното жилище, такива наглеци като него искат хем оная работа до края, хем душата в Рая. Махайте го от живота си, за какво ви е, унизил ви е предостатъчно. Няма да е далеч мига в който и младата любовница ще го изгони-не пишете години, но друго си е млад мъж, а съвсем друго-застаряващ чичак. А на тоя нещастник/нещастница под №6 ще го посъветвам да се огледа в огледалото и да се запита перфектен ли е? Обезумявам като чуя такава наглост-нещо му е липсвало затова е тръгнал по чужди. На мен ми липсват много неща в брака ми, ама не съм тръгнала да си вея байрака и да търся съвършенство. По простата причина, че самата аз не съм съвършена. Както е казал народа-ела, зло, без теб по-зло. От такива дървени философи като №6 дето чули някой лаф и го повтарят като папагали и се имат за не знам какви ме втриса.

18.   Егати егоистичните мъже, най-скъпо им е не детето, а апартаментчето от маминка.
Сакън, все едно чуждо дете ще отглеждат в "техния" апартамент...

19.   "Съгласих се на развод по взаимно съгласие, но при условие, че останем с детето в семейното жилище. Казах му, че е свободен да живее както желае. "
Е, той той прави!
Приел е, че сте се разбрали вече и си живее както желае.
Това не значи, че той пък ще напусне семейното жилище, поне докато не реши дс си прави друго семейство.

20.   Нормална ситуация. Човекът иска развод, но не е милионер, за да си позволи имот. Има немалко бивши семейства, които продължават да съжителстват под един покрив. Според мен е съсипващо за психиката.

21.   Обади се ти на адвокат, той май няма да го направи. Слушала съм, че апартамента почти винаги остава на жената. Като и 2-мата искате апартамента нека съда да каже тогава на кой ще остане.

22.   Ако детето е под 18 и майката няма собствено жилище, тя си е в право да живее с детето до 18 в семейното жилище.
Моето мнение - след като той изневерява и иска развод, нека си тръгва най-бързо от дома ви и да спре да те унижава. След като не седи в апартамента за да оправи брака, очевидно просто отлага нещо, което сам си е избрал. Ако бях на твое място, щях да го изритам възможно най-бързо.

23.   Номер 12, точно това е идеята - ще се изпокарат за отрицателно време с младата любовница и дотам ще им е идилията.

24.   До 10.
Е тва жените наистина живеете в друг свят.
Няма да се откажете от детето, понеже то ви осигурява допълнителни доходи (издръжка), апартамент (в случая), наказвате мъжа по тоя начин, а и ви е страх да не останете сами.
В случая виждам недоволна жена, която не й отърва положението но не иска да си тръгне.
Мъжете се грижат за децата не по-зле, да не казвам и по-добре. Да не говорим за това с какви психически тежести са децата на саматни майки.
Между другото, може да ти е приел доводите против второ дете, но това не означава че е съгласен. Просто е разбрал че няма да има такова от теб.

25.   До 17.
Всеки си преценя сам качествата. Ти не си тръгнала просто щото никой не те иска. Трябва да си доволна и на това което имаш.
А що се отнася до мъжа на дамата - ми явно му връзват младите мацки. Колкото и да злобееш, жените имате съвсем други критерии за избор на партньор от мъжете и по-често те нямат нищо общо с младостта и красотата.

26.   Ми странното е, че уж сме се разбрали.
Детето е при мен и оставаме в семейното жилище.
За издръжката също сме се договорили..
На думи всичко е ок, но той нито сяда да обясни ситуацията на детето, нито е предприел стъпки по преместването си.. И всичко това се проточи месеци.
Изобщо не разбирам тази негова нерешителност в случая..

27.   Сметкаджиите веднага гракнаха, ако бил негов апартамента!? А да не би аз да съм правил детето? Щом може да прави деца, трябва да може и да ги осигурява. Мишока иска да чука младо кюрпе, какво са му виновни жена му и детето, че те да се махнат, къде да отиде детето му, на улицата ли? Негов, не негов, има си закон, до пълнолетие жилището е и на детето! Такива утрепки са най отвратителни, искал развод, ама не се маха, боклуци!

28.   До 27. Че детето що трябва да ходи на улицата. Може да си остане в апартамента. Жената да си ходи.
А пък и така ситуацията какво й е. Всички имат покрив и живеят заедно. Всеки си гледа неговата си работа. Ако няма караници и побоища какъв е проблема освен нараненото его на жената? Да не би като остане сама да й бъде по-добре?
Детето трябва да има баща.

29.   Много ми е странно, когато в такива случаи наричат жените сметкаджийки и прочие. В случая аз съм прецаканата както се вика. Въпросния апартамент си е негова собственост и това изобщо не го поставям на въпрос. Друг е въпроса, че живеем 14 години в него и за това време сме го отремонтирали основно. Това се е случвало благодарение на доходите и на двама ни, защото не съм от жените, които чакат на мъжа си да ги издържа.
И след като съм била откровена с него още преди време, можеше просто да каже ок, развеждаме се и толкова. Не цяла година и половина да си крие и лъже като мишка. Да ощетява семейния бюджет с подаръци за по 400лв. за някаква си мърла. Та това си е като кражба от детето ти. Да откажеш на детето си зимна почивка, но в същото време да си заведеш метресата на такава... Това не го разбирам при мъжете. Искате честност, уют и сигурност от жените до вас, ама ако може вие да си правите каквото ви е кеф там. Взаимност нулева както се казва.
И в случая ок, не го карам да ми прехвърля жилището си, нека си го държи, но ние с детето не сме длъжни да търпим или да се съобразяваме с това, какви са му щенията.
Като е решил, че ще напуска това семейство, да го напуска, след 18годишна възраст на детето да си го взима, нищо не му пречи.
Не разбирам какви игрички играе и защо не прави нищо по въпроса. Сам каза, че ще се изнесе, ама досега-нищо.

30.   На кого е апартаментът: Ваш (наследствен или купен преди брака), или на съпруга Ви (наследствен или купен преди брака) или е общ, купен с общ бюджет от двамата съпрузи и двамата фигурирате в регистъра като собственици? Сега във Вашата ситуация: Жена съм и ако апартаментът е на съпруга ми по горепосочените причини, бих се изнесла аз (въпрос на достойнство) още повече, че си имам собствен апартамент, но дори и да нямах пак щях да го направя. Детето има право да живее в апартамента на баща си.