Никога не събуждай любовта у жена, която нямаш намерение да обичаш!
Драги приятели,
Не го правете. Не бъдете страхливци . Не се оправдавайте с вашите несгоди , неудачи и депресии. Не събуждайте любовта у жена която иска да ви обича с цялото си сърце , а вие не сте способни да й отвърнете. По добре бъдете прями още в началото с нея . Не давайте обещания. Това наранява нежните женски души в този гаден и подъл свят.
Вече знам че съм страхливец и не заслужавам любовта. Страхливецът не може да обича. Той трябва да умре , никому не е нужен, дори и на себе си

Коментари

1.   Много хубаво, че има мъже, които осъзнават поведението си.
Това само по себе си те прави стойностен човек и недей да си твърде суров към себе си.
Направил си грешка, но винаги можеш да я поправиш или най-малкото, да бъдеш откровен с човека отсреща и да се извиниш.
Първата стъпка си я направил - осъзнал си се.
Аз нямах късмета човекът, когото обичам да се осъзнае или да ми се извини за причинената болка, например. Усетих сама с времето, че няма чувства към мен и никога няма да се получи, че е по-добре да ме няма в живота му.
Преминавам си през всичко сама, а повярвай ми, едно извинение или няколко мили думи и откровеност биха ме излекували толкова бързо...

Черта на мъжете е, че когато сбъркат или наранят жена, обикновено бягат , чувствайки се виновни и не си дават сметка, че те са единствените, които могат да оправят нещата и е от значение всяко тяхно по-нататъшно действие.
Да поемаме отговорност за действията си и да признаваме болката на другите (особено, когато ние сме нейните причинители) е от огромно значение .

3.   Ужасно наказание е да се влюбиш в страхливец. Пет години страдам заради един такъв , не заради несподелени чувства, а заради това, че нямаше доблест да бъде честен още в началото..
Загубени години...Такива мъже наистина не трябва да създават отношения. Просто са неспособни на нищо.
НО за съжаление е пълно с такива неудачници, комплексари, страхливци и т.н. Жени, бягайте надалеч от такива мъже!!!! Че само си проваляте живота, нищо добро не ви чака !!!

4.   Ако искаш сподели историята си тук. Аз също имах "късмета" да се влюбя в един страхливец. Вече пвт години страдам по него , но не от нвсподелени чувства, а от това, че не беше честен още в началото..Нямаше доблестта да бъде искрен с мен, лъжеше и мажеше...Това наранява повече. Не ме е яд даже, че не съм с него, а за пропилените ми време, нерви и напразни очаквания.Писнало ми е от празни обещания...Сега ме дебне и ме преследва....Бягам от него като го видя, пресичам улицата! Даже поздрав не заслужава !!!
МЪЖЕ, ДРЪЖТЕ СЕ КАТО МЪЖЕ!!!!
Жени, бягайте от страхливци, комплекаси и т.н. да не казвам друга дума.....
Не си губете времето, не си пропилявайте живота !

5.   Да, много е хубаво, че някои поне се усещат. Отивай да си признаваш всичко и да се извиняваш, но не очаквай да гледа на теб по същия начин. А ги има такива, които след това отиват да плюят зад гърба на жената, при все че те са й се навирали милион пъти. През това време милион пъти са преспивали с тотални мизерии и накрая публично унижение със история скалъпена от тях.

6.   Изгубих си времето да чета тия сладникави глупости. Прочети малко коментари на жени в този сайт и виж " нежните" души и колко са готови да обичат. ( добър пример е темата за държанките, където бях наплют брутално от тия нежни души).

7.   До номер 1 Благодаря за хубавите думи. Мисля че успях да се извиня от сърце на жената която нараних. Тя го прие добре в последвие.Все пак всичко бе в началото на нашата връзка. Наистина й желая най- доброто. Надявам се страхливоста да може да се лекува . Осъзнах го за себе си. Дано да успея да се променя.
Съжалявам какво се случило и при теб . Наистина ще е било много тежко. Вярвам че ще си намериш по-зрял мъж след всичко това.

До 2 , Много жалко за теб. Щом е имало споделени чувства и сте били 5 години заедно , с какво не е бил честен?

8.   Пак е автора. Номер 1 , Ти наистина ли би отдъхнала ако твоя човек се разкае за постъпката си? И така ще можеш ли да продължиш напред по лесно?

9.   Ех, авторе и аз съм такъв случай. Веднъж го направих това нещо с едно момиче, защото ме беше страх в началото да и кажа и така продължихме една година, тя влюбена в мен, а аз изнервен. Повече си казах, че никога няма да го направя. За съжаление след 4 години отново ми се случи. Срамно е и много грозно. Обмислям повече никога да не започвам връзка. По-малко би ми тежало, ако мен ме наранят....

10.   Поне ако си страхливец бъди мъж.Признай това на жената която занимаваш .Признат грях не е грях.

11.   Много го мислиш брат. Жените са още по подли. Те тръгват с теб, а при най малката несгода и неразбирателство вече се ебе на втория ден с друг, за да отмъсти видиш ли. Нежните крехки души.. айде бе толко па да са нежни, явно не познаваш жените.
Гадно и от двете страни. Когато мъж постъпва така и когато жена постъпва така, ама това е живота.
Не живей в заблуда, че жените са толко крехки и раними, шото много бързо забравят всичко.
И любимото изречение на всяка жена. Да поеме мъжа отговорност за нещата. А те милите стоят и цял живот на готово всичко. Цял живот да си отгоеорен дали принцесата е щастлива или не, а тя си говори квото иска. Като изневери пак ти си виновен, ако ти изневериш пак ти си виновен. Ако не и обръщаш внимание, ако и обръщаш прекалено внимание, пак е твоя грешка.
Те никога не поемат отговорност, а винаги прехвърлят вината върху мъжа. Дори не се замислят, че може да са казали някоя глупост, която да те обиди, ама пак мъжа е неразбрал.
Така че пий едно уиски и не се занимавай с глупости.
Що за мъж си, щом се мислиш за страхливец и че трябеа да умреш, сигурно поредната манипулаторка ти е наговорила всичките тея глупости и ти си омекнал.

12.   А защо не беше способен да обичаш тази жена? Пак ли стигаме до външността? Страхотен характер, но не ме привличаше достатъчно физически?
Ж

13.   Ако караш готина кола се кефиши спирачката е ползваш само при нужда..т.и.избий си страховете.

14.   Разбит брак имам заради такъв изрод. Влюбихме се, дадохме си дума да бъдем честни пред половинките си. Аз поведох хорото. Разведох се първа. Той обаче се изплаши. Подви опашка и остана при "ужасната" си жена. Следваха оправдания, след оправдания. Накрая се разделихме окончателно. Болката обаче не отминава. И като теглиш чертата за какво беше всичко това...Разбити съдби, объркани и нещастни деца, разочаровани роднини и дълбоко наранен съпруг. За съжаление връщане назад няма.Опитваш се да подредиш живота си, но не знаеш как и откъде да започнеш....

15.   Страхливецът трябва да умре и да се прероди като феникс в един зрял и здраво стъпил ма земята мъж. Съгласен съм с това което си написал, но не трябва да се самосъжашяваш за стореното - просто е, израстни като човек, като мъж, стабилен мъж, с чест и достойнство присъщо за истинските мъже, израстни в човек с който би се гордял, така няма да повториш тези грешки. Това се отнася за всеки мъж, дори да не е направил нещо подобно все още.

16.   Авторе, не бъди толкова самокритичен! Не се самобичувай !
Защо не си бил искрен с нея, сподели. Защо не си бил способен дс отвърнеш на чувствата ? Кого си искал да заблудиш -себе си, или нея. Свестен си , въпреки постъпката си.Осъзнал си, че си я наранил.Намери смелост, поправи нещата, достатъчно е само да признаеш грешката си, че съжаляваш, да й се извиниш.
Не се покривай като мекотело! Това наранява повече.
Поправи се, инак ще ти тежи на съвестта цял живот.
Дай й шанс дс продължи без горчилката, която си й сипал.
На мен един страхливец такава помия ми сипа, че още не мога да се отърся. Искаше ми се само да мога да си поговоря с него, но това няма как да стане, избягвам го демонстративно, гордостта ми е преди всичко.
Чудя се , кое е правилнотони в моята ситуажия.Как да реагирам, когато търси контакг с мен, какво ли очаква и въобще очаква ли нещо ....

17.   Авторе, не бъди толкова самокритичен! Не се самобичувай !
Защо не си бил искрен с нея, сподели. Защо не си бил способен дс отвърнеш на чувствата ? Кого си искал да заблудиш -себе си, или нея. Свестен си , въпреки постъпката си.Осъзнал си, че си я наранил.Намери смелост, поправи нещата, достатъчно е само да признаеш грешката си, че съжаляваш, да й се извиниш.
Не се покривай като мекотело! Това наранява повече.
Поправи се, инак ще ти тежи на съвестта цял живот.
Дай й шанс дс продължи без горчилката, която си й сипал.
На мен един страхливец такава помия ми сипа, че още не мога да се отърся. Искаше ми се само да мога да си поговоря с него, но това няма как да стане, избягвам го демонстративно, гордостта ми е преди всичко.
Чудя се , кое е правилното и в моята ситуация.Как да реагирам, когато търси контакг с мен, какво ли очаква и въобще очаква ли нещо ....

18.   Да , страхливецът не е нужен на никого, но благодарение н страха сме оцеляли еволюционно. Защо си станал страхливец а? Като знам мои приятелки как режеха момчета брутално е съвсем нормално да имаш комплекс за малоценност като мъж.
Тьй че горе главата , във всяка връзка има двама виновни за случващото се

19.   До автора, от 1.
Да, бих, определено. Ще знам, че все пак остава някакво уважение помежду ни. Наясно съм, обаче, че няма да го направи, егото му не го позволява, затова се лекувам сама , вече успешно. Определено щеше да е много по-лесно и по-хубаво, ако имаше смелостта да постъпи като теб. Щях и самия него да уважавам повече поради откровеността.
Поздравления за зрялата постъпка.
Сигурна съм, че оттук нататък ще мислиш повече и нещата ще са други.
Успех!

20.   Да бе, тука всичките са англечета - възвишени и морални образчета дето ще ти четат морал и ще ти говорят за принципи докато не си прережеш вените от скука. Все едно никога не са забърсвали последното тъпо парче на бара шото иначе ще останат на сухо. А жените винаги са си развтваряли краката водени от любов и никога , ама абсолютно никога пред някое лошо момче което обаче кой знае защо, ги привлича неистово. Разбира се, тези не се броят, те са си "човещинка".

21.   Авторе, със сигурност би й олекнало на жената, ако признаеш ти как се чувстваш, че съжаляваш и т. н. Осъзната грешка е половин грешка. Не допускай повече подобни неща. Виждаш, че и ти страдаш, не само отсрещната страна.
До номер 7 от номер 3 и 4: Мъжът ме излъга, или по-точно премълча, че е разведен, но живее с жена си след развода. Обикновено лъжат, че са женени, а този премълча, че след развод преди 10 год дели един покрив с жена си като съквартиранти... Аз проверих с връзка в общината и не можах да повярвам, че е истина.
Оттеглих се с достойнство от този фалш!!
Вече съм омъжена, имам и бебе.
Не искам да го чувам, виждам, изтрила съм му телефона, фейсбука и не желая да знае нищо за мен!!
Вече се е разделил с жена си и живее отделно от нея, но съм го игнорирала тотално.
Тежи ми, че всичко остана недоизказано, но няма връщане назад!!!

22.   Да 11 е много многоооо прав. Повече жени те забравят още на другия ден. И винаги ти си виновен.
Тъй че осъзнай се човек. Най-вероятно те е изманипулирала.

23.   Чакай малко, аз не съм отговорен за това, което жената чувства, докато общувам с нея. Не съм я накарал да се влюбва насила.

Да подхвърляш отговорността върху мъжа за нещо, което е под контрол на жената е безотговорно и тъпо и да го наричаш страхливец, защото е честен с теб, като казва, че не е готов за връзка е манипулативно.

Стъпи си на краката. Мъжете сме навсякъде, не е единствен.

24.   Три години бях под влиянието на такъв човек страхливец, мислещ си, че с приказки ще ме омае, аз не му вярвах, но вярвах на това, че ако му покажа какво е любов, какво означава да си предан, и честен, ще се промени. Унижаваше ме, обиждаше ме, късаше с мен, после беше с други жени, после пак се връщаше при мен. Окончателно сложих край на тази агония, защото това е един непорочен кръг, една гоненица между психопат и неговата жертва. Такива хора не знаят какво е любов, те взимат всичко от теб и си тръгват, оставяйки празнина и ти се питаш къде сгреших, не не е вината в нас, а в тях!