Повратна точка
М29
Здравейте,
чувствам се като на кръстопът в живота си. С приятелката ми сме дълги години заедно (8), но точно преди да се оженим, нещата взеха да се прецакват сериозно.
Куцат ни доста неща във връзката, но досега сме се справили, къде със скандали , къде със компромиси и премълчаване.

Всичко ескалира и снощи си позволих да бъда по-откровен и да й кажа, че не ме привлича вече. Доста я огорчих, но до голяма степен това е така, защото имаме проблеми в интимният живот.
Чувствам се доста гадно за нея, защото тя е много добро момиче и човек, способен да дава много любов.

Вие как бихте реагирали/постъпили на нейно/мое място?
Чувствам се в капан, безизходица. Нито напред, нито назад. Искам тя да е щастлива, но не знам вече кое би я направило такава. Сърце не ми дава да я оставя.

Коментари

1.   След 8 години ли се сети, че не те привлича? Нито сте се оженили, нито си я оставил да си търси правилният човек. Бахти боклука, кво се жалваш тука? Не му давалосърце, бахти смешника!

2.   Ти си скорострелко дето наскоро писа, че "имам голямо либидо, свършвям за секунди" нали?!
Разделйте се, тя 8 години си стои незадоволена с теб, а пак ти мрънкаш... Хем неможко, хем проектира собствените си неудачи вероятно в единственята жена която се е примирила, че ще я кара на цък-цък-язък! Освободи я от себе си, ставаш невъзможен товар за нея!

3.   E бате, като не те привлича и казваш директно, а вие сте тръгнали и да се жените. Защо си губиш и своето и най-вече нейното време в такъв случай? Жените после затова ни псуват.

4.   На нейно място щях да ти реша проблема като те разкарам.

5.   И ти и изгуби 8 години от живота, за да и кажеш, че вече не те кефи?! Хората за това време деца в детската градина имат вече, вие ни брак, ни дете, ни коте. Само кексът ти е главата.
Остави я на мира, не и губи още едно десетилетие.

6.   Жена съм, с дъщеря на 22 г. и бих се чувствала ужасно зле, ако някой след 8 г. връзка й каже това.
От друга страна, ако авторът се чувства като в капан, какъв е смисълът да продължават заедно и да се мъчат? Били сте много млади, неопитни и все още търсещи себе си, когато сте започнали връзката . Всеки от вас е израснал и се е променил и може би вече не гледате в една посока. За какво са споровете, караниците ви?
Или физическото привличане/непривличане е в основата на проблема?

7.   Дайте си почивка един от друг!
След няколко месеца или ще се ожените или ще се разделите окончателно.
Просто е.

8.   Моето мнение е, че когато човек се обвързва за цял живот, не трябва да прави компромис със себе си. Казвам го от позицията на годините си, които са много повече от твоите и над 20 г. семеен живот.