На 29 без много опит в свалките
Мъж на 29 г. съм, имам стабилна работа, като не съм богат, но имам прилични доходи, които могат да ми осигурят живот, в който не се лишавам от нищо, живял съм в чужбина, знам 7 езика, имам хобита и интереси. Мечтая за семейство с деца, но ме тревожи това, че нямам особено опит с жените и трудно ми върви в свалките, не малко от младите жени, които срещам, са вече обвързани, а другите като че ли не съумявам да ги привлека така, че да пожелаят да бъдат по-близки с мен, да правят секс, да започнат връзка и така.
В училище бях много притеснителен и нямах успех с момичетата, после едва на 24 все пак започнах връзка, която продължи почти 5 години, правил съм повече секс първите две години, после значително по-малко, но тази връзка за мен беше доста токсична и ограбваща както емоционално, така и финансово и която в последните 2 години поддържах най-вече от страх, че ще остана сам и затова реших да се разделя с нея, за което вече близо половин година по-късно не съжалявам, защото съм свободен да правя каквото искам без да дължа отчет на никого.
Всъщност тази връзка беше започнала случайно и на мен не ми се налагаше да полагам усилия, за да сваля момичето и така сега се оказвам почти на 30, без реален опит с това да успея да накарам една жена да се влюби в мен, да пожелае да правим секс и евентуално да изградим връзка. От година и половина вече не съм правил и много ми липсва..
Казвали са ми много пъти, че се държа странно, различно, но аз съм по-склонен да опитам да приема себе си по-добре отколкото да се променя, за да се впиша в определен стереотип, харесван от жените и да успея да получа това, което искам, но да не се чувствам в кожата си.
От една страна искам връзка с перспектива за семейство, но от друга страна вече не ми е чужда идеята да опитам с няколко жени докато намеря подходящата. Не искам да бързам да се обвързвам много дълбоко, защото опитът ми с това не е особено добър.
Ходил съм и на психолози, близки и приятели са ми посочвали какви особености имам, но вече съм по-склонен да не искам да слушам гласове, които ми казват какъв съм и защо не ставам, защото това води до очакване ако направя някаква промяна, да имам определен резултат и разочарование, ако не стане.
Винаги съм бил ръководен от това да на всяка цена да не бъда гаднярът, лошият, несериозният мъж в очите на дамите и може това да ми е изиграло лоша шега, отделно, че искам да постъпвам морално, например бих се хванал само и единствено с напълно свободна жена.
Та бих искал да чуя препоръки как мога да увелича шансовете си да срещна и да привлека момиче, отворен съм и към запознанства по интернет.

Коментари

2.   Като те чета, ми изглеждаш доста нестабилен и сякаш като малко момче още, което останалите превъзпитават и му дават насоки в живота. Виж на една жена не и трябва дечко, а мъж на място, който може да и бъде и стожер и водач. А не някой, който постоянно да му дава насоки и да се чуди как да му кали рехавата психика. Запиши се в армията някоя друга година малко да се калиш и да израстнеш като мъж.

Чингис Хан

3.   Стигнах до "знам 7 езика".

4.   Дали ще се влюби някоя в теб или не, зависи от жената. Ти не можеш да я накараш по никакъв начин. И аз искам да накарам Брад Пит да се влюби в мен, ама цъ! :))))))

5.   От любопитство - психолозите какво ти казаха?

6.   Две книги " Играта " на Нийл Строс и" Библията на Дон Жуан"

7.   Просто бъди себе си!

ИВА

8.   Закъде толко сте се забързали с тея семейства не мога да ви разбера. И аз съм на твойта възраст. Видял си, че те държат 5 години на каишка и са зор да има жена и семейство.
Та ти с децата да не мислиш, че ще имаш по различен живот.
Батко, не отчети, а дипломни работи ще пишеш пред жена ти, ако не прайш това, което иска и за нея не даваш достатъчно за децата. Няма да можеш да мръднеш без да имаш на гърба дете.
Опознай малко себе си, виж какво искаш от живота, та тогава емоционално вече ще си готов да срещнеш някой.

9.   Опитвай си късмета, кани жени често на среща и все с някоя ще си допаднете. Ако по няколко месеца сваляш една жена и после нищо не стане, може и още години да си сам. Така че бъди проактивен и не се колебай да действаш. Жените обичат смели мъже.

10.   Благодаря за отговорите до тук. Всъщност точно това ми е идеята - как мога да срещам повече свободни момичета и така да увелича шансовете си.. регистрирах се в тиндър, уговорих си среща с едно момиче, но за съжаление тя ми отказа в последната секунда. Не беше особено приятно, разбира се, но се чувствам амбициран да пробвам още, като разбира се не искам да разчитам само на интернет запознанства..

11.   Ако си в компания и си на биричка или по-твърдо питие, но и разбира се да си приказлив и весел, друго не ти трябва. На мен всички ми се правят на морални и достойни момичета, а до една се лепят за мен, като съм пиян и като са пили те. Просто лицемерието пада при малко повече опиянение. Но ако си стегнат и тогава -няма да се получи. Те търсят атрактивни и забавни типове. И понеже рядко ги намират, често се хващат с разни стереотипни бастуни

12.   Първо се приеми какъвто си. Ти сякаш се гледаш от страни и непрекъснато се самоанализираш. Че и слушаш други хора, които ти обясняват какъв си. Приеми се какъвто си, и действай. Бъди по-решителен и самоуверен. Не е нужно да си някакъв и да изпълваш някакъв калъп или образец. Ти си си ти и именно затова си ценен. Не му мисли и действай. Ухажвай жени, и все ще срещнеш подходяща. И по-добре ги срещай в реалния живот, вместо в интернет. Запоши се ня курс, в който ходят жени, примерно.