Какво да направя?
Здравей те, ще бъда кратък с моята история. Мъж на 30години съм и имам жена до себе си от 4години като от 1година сме женени. Обичам я и смятам че това е човека за мен, пасваме си в абсолютно всичко, в спалнята също въврят нещата повече от прекрасно, като го правим всеки ден или през ден, също така и имам напълно доверие и не крием нищо един от друг, също така можем да говорим на всякакви теми както казах без лъжи и така на татък. За нея мога да кажа с две думи че е прекрасен човек и неискам да я загубя. Тя също ме цени и обича най вече, без мен тя неможе като всяка вечер си казваме колко много се обичаме и заспиваме гушнати един в друг. До тук добре нали? Всичко е като приказва? Хората ни се радват като ни видят и дори ни се чудят как може да сме толкова щастливи като тя е супер красива и всеки казва че не е жена за един мъж но факт. Проблема ми към нея е че е безодговорна и неиска да се хване на работа да може да бъде малко по отговорен човек. Обещава ми че и е нужно време за да започне работа. Неискам насила да я карам да работи, но просто тя няма нито хоби или нещо конкретно да се замимава а просто си губи времето в празни приказки с приятелки по телефона, също така и като домакиня също нея бива, необича да готви или да си подрежда нещата след храна или нещо подобно. Но аз и не търся домакиня и затова всичко аз върша и несе оплаквам, аз съм израстнал от 13годишен с баба и дядо и немога да се оплача но от малък мога да стана да си приготя нещо за хранене или след това да си почистя масата. От малък съм научен да изкарвам пари и не се оплаквам защото това е живота все пак, няма нищо на готово и също така искам да кажа че никога не е искала нещо конкретно да и купя или да кажа че ме е използвала за нещо конкретно, но никога несъм я оставял и по назад от нейните приятелки например, винаги е била облечена като нормално момиче, винаги е била с последен модел телефон или както всеки месец с нова прическа или лак на ноктите, но просто това са нужди от които всяка нормална жена има нужда и аз и ги задоволявам. Неме разбирай те погрешно неискам от нея пари или нещо да ми купи, а просто искам да бъде отговорен човек защото малко или много я виждам както казах да си губи времето в празни приказки или нещо подобно. Каже те ми как мога да я обедя да започне да се занимава с нещо смислено или по точно да я мотивирам? Знам че на никой нему се работи но всички знаем какво става ако не работим? Тепърва искаме и дете вече ни е време аз съм на 30г а тя на 27г и искам да отбележа че до момента тя никога не е работила и преди мен е лежала на техните на гърба. Знам също че насила нищо нестава и неискам да я карам на сила но просто като се опитам да говоря на тази тема с нея тя започва да я сменя или ме моли да и дам време и темата приключва. Виждам я също че изобщо немисли за работа или да се интересува. Отчаян съм вече на тази тема с нея и ви моля за съвет какво да направя? Как да постъпя за най добре

Коментари

1.   Не се знае. Може пък тя да е грамотна.

2.   Като мъж на мъж ти го казвам - тепърва има много да патиш с тази жена. Взела те е за канарче и буквално ти се е качила на главата. Добре, че поне (все още) ти пуска секс, защото иначе съвсем ще го втасаш.
Целта на тази жена е да ти роди дете и след това "да се роди", според нея това ще й е работата в този живот. Цял живот ще те дои и ще ти виси на главата. След детето ще спре и да ти пуска, бъди сигурен в това. Нищо чудно и да започне да ти изневерява, защото колкото и такива мъже като теб да са удобни на жените, те рядко предизвикват страст в тях.
Съветът ми е съвсем сериозно да седнете и да си поговорите. Кажи й, че много я обичаш, но не си и родител да я издържаш, да и готвиш и прислужваш. Тя трябва да се хване в ръце и да започне да върши своята част от семейните задължения. Ако ти се разсърди, вдигне ти скандал, спре да ти пуска секс....бягай с триста от нея, колкото и да ти е тежко. Ако не го направиш, ще страдаш много повече.

3.   Едвам го изчетох с тея грешки, дано поне темата не е фейк. Както и да е.
Иначе по същество. Ако си мислиш, че с времето ще стане по-добре си в много сериозна грешка. Тя най-вероятно просто си убива времето с тебе и те ползва за провайдърче ( демек да правиш всичко за нея, без да си мърда пръста) И вие сте поредните, които ще създадете дете и после ще ревете, че семейния живот не е същия какъвто сте очаквали.
С такава жена не се прави семейство мой човек. Тя няма да се промени. Дори и да ти роди дете, не значи, че толкова много иска да има дете, то просто е билет да си има сигурност.
Много жени са така и за тях това е съвсем в реда на нещата.
За какво да си дава зор, като ти работиш и за двамата. Няма смисъл. Като роди дете, ептен няма да я видиш да си мръдне пръста, защото тогава ще ти излиза с номера, че имаш дете и трябва да поемеш отговорност и да се грижиш за дома и прехраната.
На жените това им е любимото изречение, ако не знаеш.
"Вие сте мъже и трябва да поемете отгворност" Жените много обичат някой друг да поема отгворност за техните грешки и бездействия. Ще го чуеш от всяка втора. А те седят с краката на дивана, пусне една пералня, направи една тъпа манджа и ти обяснява как се е уморила цял ден от грижи за детето и къщата.

4.   Виж сега, нещата никога не се случват просто така. Всичко е закономерно и това което си описал, ще ти го обясня.

30 годишен мъж, който е неграмотен предвид допусканите грешки в описаните откровения, няма как да е дори средно интелигентен. Не че е нужно, просто е такова, каквото е.

Приятелката ти, която описваш като богиня с всичките суперлативи, е точно такава за теб, защото можеш предвид твоя мироглед да видиш точно толкова. Определяш я като безотговорна, което вероятно може да се изрази така, макар че това е привидно и всъщност проблемът е съвсем друг.

Тя е красива млада дама, която също точно като теб, не инвестира в собственото си образование или развитие, с идеята един ден тези инвестиции да се върнат под формата на спокойствие, като материални или професионални успехи.
Очакванията са, че нещата ще се наредят просто така, 6-ца от тотото, голямо наследство, богат партньор, роднини да ти дават пари.
Изброеното не е най-лошото, тъй като подобно развитие поражда свои мисли, мечти и поведение в ежедневието, което спрямо моя мироглед е истински бич, ако трябва да се изтърпи даже за 20 минути, дори като компания, да не говорим за споделени отговорности.
Успех.

5.   На нея отвътре ако не и идва да се захване с нещо, ти нищо не можеш да направиш. Или приемаш, че жена ти е такава или си търсиш друга по-оправна и амбициозна.

6.   Боже, останаха ли мъже като теб бе? Къде сте бе хора, защо аз никога не попадам на такива? Според мен и кажи в прав текст, че трябва да започне работа, понеже до кога така. Как може да търпите една жена и да я издържате, като тя ви предлага само красота? Просто не мога да разбера наистина, толкова ли сте плиткоумни.

7.   Тя е това, което е. Това е тя. Ти не можеш да "искаш" да е нещо друго, нещо повече еди какво си. Като не ти харесва, пусни я на свобода и си търси това, което искаш. А не се мъчи и не мъчи и нея, да я моделираш и превръщаш в нещо друго. Напомняш ми на един мой бивш, в един момент толкова натиск ми прилагаше "ефирно" с уж доброжелателни реплики че ми опротивя и го намразих. Досега мъже (които са били стари ергени и без деца, смятам че има значение) в живота ми са се опитвали да ме превъзпитават и променят - да спра да пия, да се развивам, бъди това, бъди онова бла-бла. Аз съм това, което съм. Като не ти харесва, търси си това, което търсиш! Опитвала съм се да се променя заради мъж (примерно да спра алкохола) - но това вече не бях аз, бях нещастна. Не става така. Няма как някакъв цървул, който познавам от няколко месеца да ме променя, критикува, манипулира. Като искаш нещо друго - свят широк, търси си го. Но не тормози момичето, то си е отделен свят, за да е това, което е - това не е въпрос единствено на воля, а и на редица други фактори - си има причини. Или я приемаш - НЕЯ - каквато е, или прав ти път.

8.   Това е измислица, не може да е истина. На 27 не е работила никога и някой й готви и й мие чиниите и я обслужва като малко дете. Съжалявам, не мога да го повярвам.

Ж32

10.   Демек си си хванал кифла.

11.   Отново някой/я скучаещ/я се гъбарка с потребителите...

13.   Направете си дете и ще си има занимание. Това ще я принуди да стане и по-добра домакиня. Аз бях същата, но детето ме промени.

14.   До някаква степет и аз бях като нея, родителите ми винагии са ме "ПАЗИЛИ" от живота и се стигна до там, че аз и н 25 не знае какво искам. ФАКТ. Родителите са искала винаги най-добро за мен, но са ми помагали прекалено много и не са ми давали възможност да дишам сама един вид, да се опаря и да се изправя и да продължа. Както и да е.
До момента в който родих, с помоща на вече бившия ми приятел / с който не се получиха нещата/ , но му благодаря, че ако не беше той още щях да съм в родителския дом, та ...да взех живота си в ръце. живея в къща на родителите, но сама с детето си и разбира се се наложи да работя.
Няма как да я мотивираш, освен ако ЖИВОТЪТ НЕ Я МОТИВИРА....пък ако продължаваш да ПРАВИШ ВСИЧО ЗАРАДИ НЕЯ, защото си свикнал, тя и с пръст нищо няма да пипне, защото ще знае че ти ще минеш и ще оправиш нещата.
Късмет ви.

15.   Нищо не можеш да направиш. Да си мислил преди да се жениш, нали тя и тогава не е работила? Докато има кой да я издържа, няма да започне работа. И да започне, ще изкара няколко дни или седмици и ще напусне- тя няма трудови навици. Ако и направиш дете и с неговото гледане няма да се справи, ако има баби ще го хвърли на тях, ако не- ще ти мрънка колко ѝ е тежко и след работа ще си детегледач. Жена ти просто е един мързел, егоист и паразит и ти си го знаеш много добре. И понеже много я обичаш, мислиш, че е прекрасна и не можеш без нея, ще си я търпиш и ще ѝ слугуваш. Нали не ставала и за домакиня, както пишеш. Такива като нея стават само за кревата, с това и държат мъже като теб. Не те и обича толкова, колкото ти си мислиш, ами обича лекия и безгрижен живот, който си ѝ създал.
Понеже питаш , най-добрия начин да мотивираш някой е да му затвориш кранчето - да спреш да даваш пари , да му плащаш телефона и т.н. Но твоята или ще започне да смуче пак от родителите си или ще те зареже и ще си намери друг балама да я издържа.

16.   Айде стига сте хокали човека, че имал правописни грешки. Вие като нямате за това сте на 800 лева и ядете предимно кремвирши с лютеница.

Сега по темата: Авторе не и прави дете, тая е негодна да се грижи за себе си, ка моли и за дете. Утре се случва нещо с теб, закрилата ще и вземат детето и то ще бъде отгледано от приемните семейства. Това, което имаш ти не е жена, а проститутка на абонамент. Самото това бездействие и нищо не правене на нея след някоя друга година ще и се отрази зле психически. Ще започнат и депресии, и ще и болен човек за гледане. На 27г. не вярвам да се промени, тя е приела този начин на живот за стандарт на живот и така ще си го кара до края. На такива хора им са вика калпави хора. Тя не е предцент, има ги много като нея и сред жените и сред мъжете. Това са паразити, които си търсят организъм от, който да се хранят и живеят. Сега, ако я разкараш, ще ти е лесно, защото си още млад и без деца. След 10 години и с вече деца от нея, ще ти е доста по-трудно да създадеш ново здраво семейство.

Чингис Хан

17.   Намери и любовник да я чука, докато си на работа, че да не скучае момичето.

18.   Пасвате си във всичко, защото не е луда да реже клона, на който седи. Ако случайно останеш без работа или фалираш, или по някаква причина резнеш разходите, очаквай изненади. А все пак всеки има кофти периоди, никой не е млад и здрав цял живот.
Ако се разболееш, можеш ли да разчиташ да се грижи за теб и евентуалните ви деца, да поеме товара за известно време? Това от жена, която дори домакинство не пипва, да не говорим работа.
Просто си отглеждаш паразит вкъщи.

19.   Тя не може да е добра майка, защото чака някой друг да се грижи за нея. Тоест тя е дете. Не става за родител. Ти също не си й родител, за да се грижиш за нея. Тя отказва да порасне, предпочита да е дете. Не ти трябва такава жена. Тя е паразит и ще ти съсипе живота. Ако искаш поговори с нея, но най-добре се разделете и бягай надалеч от нея. Намери си партньорка в живота, а не паразит.

20.   Ако тя има желание, би могла да се промени, но това би коствало доста усилия от нейна страна и ИСТИНСКО желание, което по думите ти тя няма.
Може да опиташ да я "накараш" да иде на психолог.
Не е здравословно за никой да няма хобита, работа и желание за такива, след време ще стане по-зле и за двама ви.
Също, звучи че има нужда и от нови приятелки (не да си зареже старите, просто да завърже нови). Ако всичките и приятели са плужеци като нея, трудно ще и дойде някакво желание за промяна.