Баланс между good guy и bad boy
Здравейте на всички.

Наскоро видях тема на момче на същата възраст където имаше същите проблеми и това ме мотивира да направя тази тема. Предимно е насочена към мъжете където са по-успешни с жените, но може да се включат и жени с някой пример какво им е харесвало когато не е ставало на тяхната и какво примерно им идва прекалено.

Преди няколко месеца бях пускал тема за това защо не ми се получава с жените. Хората в коментарите, също и аз, стигнахме до заключение, че се държа много добре с жените. След това имах кратка връзка която приключи по същите за мен причини. Имало е случаи в които съм се държал доста безхарактерно и искам това да се промени. Очевидно при мен няма да се случи в тинейджърска възраст, а малко по-късно, но ще работя с всички сили над това. Ще задам въпроси понеже мисля доста логично, не се влияя особено много от емоции и ще се опитам някой от нещата да си ги обясня така.

Въпросите са ми как да се намери този баланс между това да отстъпваш и това да си държиш на своето, защото по мое мнение трябва да се намери такъв.
Кои неща не трябва да се толерират и в кои е редно мъжът да прави някакви компромиси?
Как се развива това усещане в жената, че не може да прави каквото си поиска и щом е с теб трябва да спазва етикет на поведение?
Как да преценяваме кое нещо е важно за нея и кое е прищявка?
Когато усетим, че е прищявка как да отстояваме своята позиция? По-агресивно, с непукизъм (да усети че може да ни изгуби ако не промени държанието си), с разговор като обясним защо не искаме конкретното нещо или ?
Когато се запознате с ново момиче, как, кога и какви граници поставяте? Какви неща бихте преглътнали и какво не бихте?
Играете ли игрички? Примерно да видите че пише, но да не отговаряте с цел да изглеждате по-ангажиран и незаинтересован?

Повечето въпроси са доста абстрактни, за това може да дадете по някой пример в конкретна ситуация.

Коментари

1.   Едва ли някой може да ти конкретни отговори. И под good Guy се има напредвит мухлю. А под Bad Boy мъж с характер. Няма как да има баланс между двете. Или си едното или си другото. Това, че си набил някой или , че продаваш наркотици не те прави Bad Boy, а утрепка. Обикновенно хората си избират да бият по-слаби от тях. Иначе за всеки влак си има пътници пич, не се коси толко. Даже и за товарния, нищо, че там качват предимно прасета.

Чингис Хан

2.   Ако по това се водиш, ти ни добър, ни лош, ни въобще мъж ще си. Добричките са онези загубеняци, които се подпичкват на всяка срещната и после се чудят защо не ги огрява. Ако искаш да станеш пълен инсел, който отваря врата за жена и после реве, че не е легнала с него, ставай гуд гай. Обратно, ако искаш да се държиш като пълен Ганьо и да имаш подхода на пън, ставай лошо момченце. Знай само, че поведението ти привлича съответната тълпа. Няма да умреш девствен, да, но може да умреш бая по-скоро. Ако например аз разбера, че някакъв ахмак се държи като кретен с племенницата ми, ако дори загатне, че я бие, джуката му в гъза ще вкарам. А дори и това да не стане, Ганьото привлича Ганьовката.

Сериозно иначе, поведението си го определяй ти и не се води по някакви идиотски стереотипи или глупости като bro code. Знай интересите ти, знай какво искаш, търси тогава. Ако се луташ из форуми и се чудиш какъв характер да си съчиниш, то още не си готов за връзка. Границите са всеобщи: взаимно уважение, общи цели (кратки или дълготрайни), откровеност, отдаденост. Не търпиш лъжи, не си подметка, не се налагаш просташки, правиш компромиси (но и очакваш реципрочното), не изневеряваш (и не го прощаваш).

3.   Не си слагай етикети.

На "лошите момчета" мислиш, че много им се получава ли? Получава им се с разни прости парчета, с които ти не би искал да имаш нещо общо.

4.   Ти си типичен ветропоказател. Духне вятъра и те понесе със себе си. Жените харесвали розови блузки, отидеш на заведение, всичкото мачовци в розово с панделки. Жените харесва нацепени пичове, айде химия и във фитнеса да ставаме мъже.
Мъж съм и никога не съм се питал към коя група спадам, нито съм чел историите "Какво искат жените" .
Държа се естествено, когато се държат добре с мен отговарям задължително със същото. Когато ме вкарат в сценарий, интрига или филм, само си мълча, усмихвам се и чакам да видя до къде ще стигне историята, като накрая винаги връщам ресто за стореното, макар че никога не съм бил груб или не съм обиждал.

5.   Това, което питаш важи изобщо в живота. Не можеш с жена да си един, а в живота - друг. затова ще ти отговоря по принцип- за всички хора поставяш ясни и твърди граници на отношенията, научаваш се да казваш -не и да отстояваш интересите си. Това е и с жените. И да - понякога има игрички в отношенията мужду мъж и жена, но за да имаш стабилна връзка е нужно да сте почтени един с друг.

6.   Спрямо всяка жена балансът е различен. Аз в общи линии спазвам едно правило: държа се мъжки, държа на думата си, правя и подаръци, отварям и вратите, нося и багажа, но един път на две седмици я разплаквам. Не искам да е така, но ако не го направя, имам чувството, че започвам да и ставам безинтересен. Затова обикновено изигравам някаква сцена на ревност и след това се държа гадно с любимата ми за известно време. Понякога флиртуввма пред нея с други жени, просото за да я дразня и тя отново плаче. След всичко това имам чувството че връзката ни става още по-силна. Не искам да е така, но като че ли жените подсъзнателно обичат драмите и крайностите. Но пичове, лошо момче в никакъв случай не означава стиснат, дребнав, нерешителен и мързелив.