Разваляне на семейство или отваряне на очите?
Моя много близка приятелка от няколко години ходи с мъж, който на всички ни се стори странен отначало. Държеше винаги да е с нея, където и да отиде, оповестяваше непрекъснато обичта си към нея. Дотук добре. С годините намери много кусури на повечето й приятели, тя се отдръпна. Комуникирам с нея и сега когато не се виждахме чатим и тя много ми споделя. Живеят заедно и е започнал да се държи отвратително от нищото, ако тя отговори думите й се имат предвид, но казаното от него се забравя. Позволил си е да изневери, като в ситуация, абсолютно доказваща това, отрича. Замазва й очите и тя от отчаяние и самота му вярва. За момента само слушам, но се чудя ако й кажа мнението ми за този човек, това груба намеса във връзката ли й ще е или начин тя да си отвори очите? Живее с някакви илюзии за сватба, когато той ако я обичаше нямаше да я разплаква непрекъснато и ходи по к****, като цяло дори да предложи е по-добре да откаже.

Коментари

1.   А ти в случая защо се бъркаш там, ,където не трябва ?
За един приятел питам, аз отговора го знам !

2.   Бъди внимателна и деликатна. Ако действаш директно има опасност да спре контактите си и с теб. Човекът до нея не знам с каква цел, но явно умело я е изолирал от външна намеса и усърдно ѝ промива мозъка. В нейната глава твоите съвети могат да изглеждат сякаш ѝ завиждаш или злобееш и така ще загубиш възможност да знаеш какво се случва между тях.
Кани я да ходите на кафе, да се разхождате някъде, говори ѝ за твоето ежедневие, къде ходиш, с кого се срещаш, къде се забавляваш. Да си даде сметка, че нейното не е много нормално. Ако трябва излъжи, че имаш друга приятелка с подобна история и уж положението е станало критично и най-накрая е решила да го остави... Накарай я да се погледне отстрани. За жалост има страхотни манипулатори, които могат да съсипят психиката на човека до себе си. А когато самочувствието ти е сринато, когато нямаш човек, на който да разчиташ си силно зависим и дори да си даваш сметка, че нещо не е ок, просто нямаш смелост да си тръгнеш. Затова се опитай да ѝ отвориш очите, докато е време.

4.   Опитай се да й отвориш очите. Внимателно, но ясно.

5.   Ти мнението си можеш да ѝ кажеш, но не можеш да я убедиш в правотата му. Докато тя е изцяло под неговото влияние и не разсъждава, никой не може да ѝ отвори очите.

6.   Авторке, много си злобна и завислива, както Н. 2 казва. Понеже ти нямаш мъж до себе си затова завиждаш на нея. Малко ли беше досега да те слушаме как плюеше по мъжете с които ти си била а сега започна да плюеш по мъжете на твоите приятелки. Млъкни и си затвори устата злобарке, не се меси в отношенията на другите жени с мъжете. Проклета жена си и това се вижда от далече.

7.   Не мисля, че дори и да й кажеш каквото и да били, нещо ще се промени.
Човек, ако сам не иска да си помогне, никой не може да му повлияе. Тя със сигурност вижда всичко това, но или наистина е отчаяна, няма себеуважение, прекалено влюбена е, страхлива или просто подсъзнателно й изнася.
Най-ефективното нещо, което можеш да направиш според мен е да и вдигнеш себеуважението, да я убедиш, че заслуажа повече, че е ценен човек и трябва да я ценят. Придобие ли такова виждане за себе си сама би разкарала всичко, което не отговаря на тази оценка.

8.   Мъжът й е манипулатор и е агресивен. Въпрос на време е да започне да я тормози. Отдалечава я от приятелите й, за да няма тя на кого да се оплаква и кой да й помогне. Виждай се с нея и внимателно й кажи това, което написах. Дано съумее да се отскубне от него.

9.   Това е нейн избор. Всеки си заслужава съдбата. Как да я спасиш, като тя не иска.