Къде са нормалните/свестни жени?
Както казва заглавието..
Говорим за момичета/жени между 20-30 години.
Такива, които имат нормални изисквания към мъжете и не ги е завладяла грандоманията.
Такива, които знаят колко струват, какво искат и какво могат да дадат в една връзка.
Такива, които не търсят алфата и омегата, sugar daddy или фитнес маниака с 50-те думи речник или Гошо с БМВ-то и скъпите дрехи.
Такива, за които не е важно колко хора ги следят в инстаграм.
Мисля, че ме разбрахте.
Трудно е да скрия разочарованието си.
Чудя се на кино ли да ходя, по баровете ли, в библиотеките, на фитнес, или къде?? Уроци по танци ли да запиша, поредна магистратура, къде да отида? На общи събирания с приятели??
Къде са тези момичета? Вярвам, че съществуват...
Има ли такива въобще обаче или вече са заети??

Мъж на 27 години с реална представа за себе си. Не съм Брад Пит, не съм и Бил Гейтс.

Давайте съвети къде да ги търсим....

Коментари

1-50 от 58

1.   Има ги, ама вие си въздишате точно по инстаграмките, по които толкова плюете - това ви е идеала за красота и обикновено изглеждащите нормални не ги броите за "жени". Пък и да срещнеш свестни, какво ти гарантира, че точно в такива ще се влюбиш и ще обикнеш? Аз побърках от ревност и несигурност един грозник, а се влюбих после точно в такъв дето по цял ден е заобиколен от наистина, ама наистина красиви жени и може да има всяка. Него не го ревнувам и изобщо не мисля за себе си, всичко е насочено към него. А с предишния всичко беше насочено към моето его и само себе си обичах, него - не. Луда работа. Хората сме нелогични същества.

2.   Еее защо бе брат я пускаш тая тема? Знаеш ли сега какво ще те направят бесните убавици тук?
Ти не знаеш ли, че в spodeli са най-красивите, най-богатите, най-интелигентните жени, самостоятелни без никакви issues.
Сега ше те разпънат на кръст и накрая треа да се извиняваш, че си пуснал темата.
Иначе аз ще ти отговоря на въпроса- няма такива батко.
Хипергамията при жените работи винаги, при всички жени. Тоест заложено им е да се оглеждат винаги за нещо по-добро.
Това, че една жена е с теб, не значи, че е зверски влюбена.
Ще ти кажа само, че и тихите води са най-курви, не си мисли, че като няма инстаграм и е Дева Мария.
Най-често са с друг от инстинкт за самосъхранение, да не са сами, да оцеляват по-лесно. Ама появи ли се някой як тип, който ги иска, бързо бързо ще почне да пренарежда картите и ще те изкара виновен, че заради тебе те напуска.
Болшой театъер мой човек са жените. Айде оставам на линия да следя колко минуса ще ми лепнат и на мене и на тебе.

3.   Браво,авторе! Съществуват разбира се,едва ли ще са с крещяща визия.Щом търсиш,ще намериш,не се отчайвай.

4.   Комплексираш се с сам. Разбира се че ги има, даже са повече от другите.
Ако разсъждаваш така, при всяка среща ще си вторачен в недостатъците на момичето срещу теб и ще бягат.
Не се филмирай, живей си живота без очаквания.

5.   Има много такива, но ти или не ги забелязваш или не те привличат.

6.   Всъщност аз срещам доста такива момичета - нормални и свестни. къде - в магазина, в работата и дори се учудвам като чета постовете тук. Срещам и нормални млади мъже. Говоря за София.

7.   Всички свестни за заети, а за тези свободните има доста теми тук ;)

8.   А ти какво можеш да предложиш на тия свестни жени? Ставаш ли за тях?
Нормални има навсякъде, ама мъжете виждате само кифлите. По тях ви изтичат очите и тях боготворите.

9.   Има доста такива жени, дори в Тиндър. Всъщност за последната година имам около 10 срещи от Тиндър и са все със свестни жени - нормални, сравнително адекватни, с интереси различни от това да кифлеят. Просто не се намери "химия" с някоя и не сме се хванали с за сериозни отношения.

Иначе по танците има доста нормални жени също (казвам като човек ходещ на танци).

10.   Истината е, че в много от случаите, добрите момичета и момчета просто не са достатъчно привлекателни и остават незабелязани. Най-вероятно ще трябва да понижиш критериите си и да търсиш някоя по-неугледна дама.
Аз съм от тези, които не се интересуват от коли, батки, пари и т. н., но просто не изглеждам добре и, съответно, нямам успех с мъжете. Около мен няма и меркантилни прости хора. Обаче масово се целят в красивите ми и отракани приятелки и познати, които пък ги въртят на малкия си пръст, защото имат огромен избор. За по-смотаните остават тези, които не могат да се уредят с нещо по-така. Важи и за двата пола - ако беше хубавец, нямаше да пускаш тази тема, вярвай ми. Щеше да привличаш много паплач, но и доста свестни момичета или поне щеше да ти е по-лесно да намериш такива заради големия наплив. Казвам го от лични наблюдения - грозноватите трябва да драпат много повече за внимание, докато привлекателните получават адски много, без да си мръднат пръста. Това е положението.

11.   То свестни има, ама всичките са дебели

12.   Извън България най-вероятно. Тука чалгата и педерастията превзеха мозъците им.

13.   Има ни, но се хващаме с мъже, които нямат фетиш към разголени м*стии. Аз се хванах с чужденец, понеже за масовката български мъже съм "боклук", "изрод" или "много странна". Той ми е вторият и не, няма кола, нито много пари, но е спокоен, мил и невероятен джентълмен. В България повечето мъже се отнасяха с мен така, все едно нещо не ми е наред, , точно защото не пуша, не пия, не обичам нощният живот, не слушам чалга и не ходя с едва прикриващи ме дрехи. Щом съм такава за тях, си намерих любовта на друго място, и оставих българските мъже с техните "свестни" кифли. Повечето български мъже ценят основно визията и то пошлата такава. Друго не признават.

14.   В България не ги търси, точно в тази възрастова група са много зле.

15.   Има ги навсякъде, приятел. И не, не са задължително физически непривлекателни, че доста хора са с такива разбирания. Зарежи инстаграми и всякакви глупости. Момичета има колкото щеш. По-скоро мъже няма, че 2/3 са или простовати момчета, чиито разбирания са сведени до колата, фитнеса, Бойко или Слави и прочие или момчета, които не могат да решат какъвто и да е ежедневен социален проблем и вечно мрънкат.

16.   Пълно е с такива жени, ама на теб няма да ти харесат.

17.   Разбира се че ги има, но са разпръснати из няколко "сегмента".
Да не говорим, че и една немалка част от тях са от години в чужбина, разбира се, те са заминали след завършване на средното ди образование да следват(най-често медицина, право, архитектура и т. н. ). Разбира се, има и голяма шлака на млади хора учещи и живеещи в чужбина, които са по-скоро там по други параграфи и интереси.
Принципът 80:20 е валиден не само в икономиката, но и в живота, включително и в категоризацията на хората.
Масово младите хора в България са на ниско, средно или малко над средното ниво визирайки детайли като морал и ценности, възпитание, обща култура, хигиена на връзките и пр., като в крайна сметка същите тези образуват 80-те процента.
И вече в тези 80% има много и различни нюанси, като общо взето средната им оценка е 5-6/10 да кажем, рядко някои от тях ще достигне до 7/10.

Останалите 20% се вписваме в рейтинга между 8-9-10/10.
Четейки това съм сигурен, че който се припознае в предходната 80%-ва категория - веднага ще се разквичи, едва ли не с какво ние сме повече, ама да квичи какво да мога да направя...
Не че и при тези 20% няма разни обременени, скучни или пък такива с явни или скрити психически отклонения, нищо че на хартия се водят в графа свестни, хора с капацитет, но в крайна сметка математически да попаднеш на некачествен човек сред тези 20% е в пъти, в пъти по-малка, отколкото в масовката на 80%, сред които разбира се има и читави/прекрасни хора, нищо че в някои отношения нямат особен капацитет, но все пак както казах техния лимит е 7/10.
Всеки трябва да си знае цената и да бъде реалист спрямо собствената си личност!

Що се касае до любовта, то тя е нещо средно между физика и химия, като импулс на първо четене.
Да, ама връзките и изобщо качествените партньорски взаимоотношения са преди всичко умение към стойностна КОМУНИКАЦИЯ И ОБЕДИНЕНИЕ в една посока, под шапката на нейно величество емоционалната интелигентност.
Сходствата се привличат, а не различията!
Да, сексът безспорно е важен момент, но като има разбирателство и любов, и много комуникация между партньорите, то той няма как и да НЕ върви.
Проблемите в секса в 99% от случаите произтичат от психо-емоционални фактори/причини във връзката, т. е. натрупването на проблеми извън секса - създават пряко или косвено проблеми в секса!

Къде СА свестните момичета?
Логично е, да ги видим на свестните/качествените места, които обединяват високо качество на ценности и култура - библиотеки, галерии, театри, школи по музикални инструменти и изобразително изкуство и т. н.

18.   Свестните отдавна са заети. А понякога до колко ще е "свястна" една жена зависи и от мъжа. Виждал съм коренно различно държание към двама различни мъже от дадена жена и честно казано ако жената не уважава мъжа е много възможно той да си е виновен.

19.   Ами няма къде да ги намериш! Те са обществен продукт, а обществото ни е болно от много дълго време...
Като комбинираш няколко фактора - презадоволяване (с храна, с материални неща и с какво ли не), перманентно "заети" родители, на които не им се занимава и не им се общува със собствените им деца, учители неграмотни и недоволни от ниското си заплащане, всичките американизми и джендъризми, с които ни заливат - феминизми, еманципации, и всякакви медийни помии като "Сексът и градът", накрая какъв резултат очакваш? Скромни, разбрани, отзивчиви момичета, слабички в снагата и шетащи из къщи, за радост на мама и татко, и евентуално на бъдещия съпруг ли? Естествено, че всичко това ще роди едни разплути, неграмотни пачи, със самочувствието на принцеси, обсебени от своето "величие" и от "опасността" да не се минат случайно, и някой да не ги "използва" за нещо... (демек - за никого нищичко да не свършат, освен с 300 зора - за себе си, но дори и това е минавка - трябва някой друг да се грижи за тях, да ги храни и т. н., а те само да го заливат с нескончаемите си претенции и недоволство... )
Та така, уважаеми господине! Ако търсиш свестни жени - търси ги от 75-ти набор надолу... (ако не са ти прекалено дъртички).

20.   Свестните жени на 27-30 год. са отдааавна омъжени и с деца. Ако беше свестен и ти щеше да си оженен..

22.   При нормалните/свестните мъже. Ти не ми звучиш като такъв. От 20 чак до 30... Не бих се занимавала с мъж като теб.

Нина

23.   Познавам едно момиче, което обича да рисува и пише стихове, разкази, по-голяма е от мен. Запознахме се в един сайт за запознанства, опознах я малко и мисля че тя е свястна и не се вълнува от пари, богатство и т. н. Изглежда ми добро и възпитано момиче.
Всъщност, тя е единствената нормална жена, с която се запознах в онзи сайт, другите се правят на недостъпни и се държат грубо.

М22

24.   Нормални/свестни жени в посочената от теб възраст между 20-30 години вече няма. Аз говоря само за българските жени в тази категория, че такива вече няма.
Номер 2 го е казал най-добре, повече няма какво да се добави. Не живей с илюзията, че ще намериш свястна жена в България днес. Това време отдавна е минало, заминало. Приеми ергенлъка си най-спокойно.

25.   Сведтните жени са като паркоместата. Читавите са заети, а другите са за инвалиди.

Чингис Хан

26.   Големи благодарности на екипа на сайта, че ми изтриха коментарът, в който не бях написала нищо обидно, а само че българските мъже си падат по кифли. Да, има свестни български жени в категорията 20- 30- годишна възраст. Аз съм една от тях, но както бях обяснила, не пуша, не пия, не обичам нощният живот, не слушам чалга, не ходя с много грим, не нося разголени дрехи, не си лягам с всеки. Затова и от "драгите" български мъже често получавах коментари, че съм била странна, луда, ненормална и пр. Дори са ме наричали на и*род. Същите ходеха подир кифлите, а после се оплакваха, че нямало свестни жени, както тук.
Скъпи български мъже, свестни българки има, просто не са ви достатъчно интересни, защото не са провокативни и лесни. Вие хем искате да е свястна, хем лесна и с дрехи на жрица на любовта.
Аз вече си намерих любовта в чужбина. Не съм с него, заради парите, защото даже съм му помагала финансово и дори няма кола.
Препоръчвам на всяка свястна българска жена с някакъв морал, търсеща любов и разбиране, а не бесни батки и кифлолюбци с надменно поведение, да си потърси любовта извън пределите на България. Българските мъже просто не стават в 99%.

Мод:
В единствения коментар, който е изтрит в темата, се споменават изпуснати влакове. Ако не е той, значи е технически проблем. Защото от твоя адрес коментар няма тук.

27.   № 25, има и паркоместа със скоби, които чакат точно определен човек и не са свободни за всеки. ;)

28.   Ако не си Брат Пит и не си Бил Гейтс - намаляваш изискванията и намираш обикновно изглеждащо момиче, с обикновена професия, от сорта на сервитьорка примерно, със средна интелигентност. До тук от поста ти личи, че не предлагаш много, така че това е нивото ти или поне така изглежда. Красива и интелигентна жена е нормално да търси мъж с амбиции, поне колкото нейните. Не знам какво се учудваш. Аз съм пробвала с обикновенни мъже и резултатът е - нон-стоп злоба и завист - ама защо мен са ме повишили, а него не, ама какво работя, ама докторантура ли имам или бакалавърска, къде съм завършила, защо съм се била "издокарала", ама сега нужно ли е да ходя на фитнес, за кого го правя, защо се гримирам и прочее натоварващи глупости. След това започва едно непрекъснато изтъкване колко той е невероятен, а аз как не съм кой знае какво, особено пред приятели и познати, но и насаме. Ами не става, дори и да нямаш в момента кой знае какви финанси, задължително е да имаш образование, професия, обща култура, амбиции, интересни хобита, добро възпитание, да не щракаш на чалга и да не пиеш ракия през вечер, пожелателно е да спортуваш нещо от време на време. Иначе не става. След като моето ниво е такова, няма как да се получи с някой, под това, колкото и да пробвам. Така е, ако искаш такава жена - вдигаш нивото значително. Ако не - намираш такава, каквато ти казах. Лошо няма, хората са различни, никой не е по-добър от останалите, просто трябва да има съвместимост. Разминаванията не са приемливи и не работят, колкото и опити да се направят. Никоя добре изглеждаща и интелигентна жена, с професия и амбиции за собствено развитие, няма да е склонна да свали нивото си(да стане по-грозна и тъпа), за да не комплексира някакъв си там. Надявам се, че ме разбираш. Такива жени по-скоро ще стоят сами, отколкото да тръгнат с някой под тяхното ниво, който да им обяснява как за нищо не стават, поради комплекс за малоценност. Сам решаваш дали да се промениш или да си вземеш обикновенна жена. Не е сложно. Добрият вънешен вид, е изключително труден за постигане, като време и дори пари. Само козметиката на една жена е понякога една десета от заплатата й,д не говорим за дрехи и всичко останало. Жените харчат много пари, за да изглеждат добре, разбира се че ще подминат някой, който не полага никакви усилия. Ти ако тренираш през ден, ще тругнеш ли с някоя 80-килограмова? Ако четеш книги или си прекарваш вечерите, четейки лекции или правейки преокти, наистина ли би избрал някоя, която вечер гледа телевизия Планета? Наистина не разбирам смисъла на такива постове, няма нищо сложно за разбиране. Или вдигаш нивото, или намираш жена на твоето.

29.   27 съгласен. Това, което казах е принципно.

Чингис Хан

30.   Номер 2, това са жените, които ти привличаш, замисли се защо.

31.   От автора.

Очаквах доста по-голямо и ожесточено нападание към темата, която съм споделил. В крайна сметка това не се случи, за което съм благодарен на тези, които са си спестили хулите и клеветите към мен. Благодаря на такива като Номер 2 за подкрепата.
Ако някой въобще го интересува, тъй като се прокрадва лека по лека мнението, че съм грозен дебил и не съм нормален човек... Не съм грозен въобще, изключително интелигентен и възпитан човек съм (с образование над магистър вече), страхотна професия имам и си работя по специалността и живея сам (не завися от никой). В никакъв случай не искам да се рекламирам, напълно безсмислено е. Жените не ги интересува написаното от мен. Това са неща, които не ги казвам аз, а всички които ме познават. Старая се да не се отчайвам, но когато човек е постигнал почти всичко, а няма семейство значи нещо наистина не е наред. Търся в себе си проблемите основно, но май не всичко, което се случва е заради мен.

И последно: когато една жена не може да завърже нормален разговор и не можете да си размените повече от две изречения колкото и да е привлекателна на външен вид, колкото и да изглежда готина... Няма смисъл да се поддържа контакт с нея. Такива и за креватна гимнастика не стават или поне само за това стават. Загуба на време. Предпопитам да е пълничка, но да има някакъв акъл в главата, да чете, да се интересува, да работи, да развива себе си, да знае какво иска... Елементарно е....
Външния вид се променя, характера и манталитета НЕ.

32.   Какво значи свястна жена за теб?
Няма жена, която да не иска добър мъж до себе си. Всички жени, абсолютно без изключение, искаме мъж, който да е по-добър от нас. По-добър е различно за различните жени: някои търсят по-богат и с повече последователи в Инстаграм, други търсят по-интелигентен, интелектуалец, трети търсят по-красив и мускулест и т.н. Прочети за хипергамията и ще разбереш за какво става въпрос. Няма значение каква е жената: дали е преспала с десетима или е девствена, дали е с две образования или работи като касиерка в Кауфланд... Всяка търси най-доброто възможно.

За теб свястна жена е такава, която няма да има претенции и ще те приеме какъвто си. Няма такъв филм. Не, че няма да намериш жена, която да те вземе, ако имаш късмет, може и да се вписва в повечето ти изисквания, но такава с "нормални изисквания" няма. Колкото и да е добра, мила, морална, красива, в момента, в който си легне с теб, тя става зависима от теб. На биологично ниво, разбира се. И от там се почва с претенциите: да носиш повече пари, да не излизаш с приятели, да я заведеш на почивка или каквото се сетиш. Въпросът е да намериш такава, на която можеш да понасяш претенциите.

Ако си мечтаеш за някоя, която ще се захласва по теб просто защото си там, ще останеш разочарован. Няма такова нещо в женската природа.

33.   Не съм чела по- горните коментари, но предполагам че има момичета, които со написали нещо от сорта на "аз съм свястна" и подобни. Много мои приятелки и познати се определят като "свестни", но ако им отвориш инстаграма само курвенски снимки, 100 тона грим, обработки не знам си какво. Днес коментират някаква, утре са като нея... И точно по такива си падат мъжете/момчетата (не всички)- красиви, наконтени, със скъпи дрехи, но в същото време не могат да си намажат една филия с лютеница, камоли да сготвят.
Свестните ги има, но са рядкост. Никоя от моите приятелки не може да излезе без да се нагримира, защото "ако някое хубаво момче ги види, няма да ги хареса", не могат да готвят, не чистят...

34.   Всичко хубаво, само недей генерализира, особено с "фитнес маняка с 50 думи в речника". Не всички , дето ходим на фитнес сме идиоти.

ДС,21

36.   До 30

Няма какво да се замислям. Излизал съм с всякакви жени. И привидно скромни и с красавица с къща в Италия, купена от мама и тате. Излизал съм и с най-обикновени момичета с цели и амбиции, които искат да постигнат нещо в живота чрез образование. Излизал съм и с откровени курви.
И всичките до една си приличаха. Уж привидно различни, срещам ги на различни места и обстоятелства, а всичките до една си приличаха по действията. Тази, която беше скромна и много искаше да се образова на втория ден след раздялата вече беше с друг, а сега е 2 пъти по грозна и дебела, ама е хванала чичко паричко и тя, чужденец. Тая с къщата в Италия, излизаше с мен, след това почна да излиза със спортист. Викам си хубаво, спортистът си е напред с материала, тяло, успехи това онова. Заеба го на втория месец и него и тръгна с 40 годишен чичка, плешив с 10 см по нисък от мене и спортиста, обаче имаше парички, роди му дете и сега като ме види по улиците се навежда надолу от срам.
Курвите няма какво да ги коментирам. Те поне не те лъжат, че можеш да имаш нещо сериозно с тях и всичко приключва бързо, но поне има интересно преживяване. Бил съм и с най-обикновено момиче, което дори не беше толкова красива, имаше комплекси за външния си вид, които и показвах, че за мен нямат значение. В край на сметка се върна при бившия, който се държеше с нея като боклук, ама тя това си иска. Бил съм с по-големи от мен, които са умряли от скука от семейния живот и горяха за по-млад мъж.
Така че номер 2 аз привличам всякакви жени, но съм на етап, в който мога да преценявам дали изобщо си заслужава да става нещо или не.
В момента нямам никакво желание за отношения с жените и не искам да ти обяснявам в какво спокойствие живея. Няма драма, няма изисквания, няма постоянно звънене и пишене, няма напрежение.
Има мъже, които не могат да търпят спокойствието, аз не съм от тях.

37.   28 – Ехх, Ганке, Ганкеее!

„До тук от поста ти личи, че не предлагаш много, така че това е нивото ти или поне така изглежда. “

Всички жени, които говорите за нива, сте еднакви – себични, алчни, леко до много злобни, ехидни, меркантилни пресметачки!

Ти си от тези момиченца/женички, които в живота не са виждали нищо по-сложно от студентския изпит, driving lessons и казуса по връщане на някоя дрешка, поръчана онлайн! И си тръгнала да даваш мнения! А стига ве! Капацитетка...

Момиче, един съвет – никой не приема на сериозно хора, които съдбата ги е облагодетелствала, никой не приема на сериозно хора, които не са постигнали нищо кой знае какво, а хвърчат в небесата и са с манталитета на царската дъщеря.

Живей си в света на нивата, никой не те спира!

Но от все сърце ти пожелавам да случиш на не по-малко себичен и егоистичен мъж, който на драго сърце би ти бил шута, когато някой ден се разболееш с деца на главата, като една баластра в живота си, която му спира развитието и го дърпа надолу ПОД НЕГОВОТО НИВО!

Само тогава, при такива тежки житейски обстоятелства, такива индивидки като тебе биха слезнали на земята и биха поумняли малко от малко!

Авторе, обърни внимание на номер 2 и 19. Те ти дадоха най-точен отговор:

„Иначе аз ще ти отговоря на въпроса- няма такива батко. “

„ Тоест заложено им е да се оглеждат винаги за нещо по-добро.
Това, че една жена е с теб, не значи, че е зверски влюбена. “

„Най-често са с друг от инстинкт за самосъхранение, да не са сами, да оцеляват по-лесно. Ама появи ли се някой як тип, който ги иска, бързо бързо ще почне да пренарежда картите и ще те изкара виновен, че заради тебе те напуска.
Болшой театъер мой човек са жените. “

Особено това изречение:

„Ами няма къде да ги намериш! Те са обществен продукт, а обществото ни е болно от много дълго време... “

Това е синтезът на отговора, който търсиш!

Няма ги!

За да ги има, някой не само трябва да ги зачене, роди и дундурка, но и да ги създаде като личности!

Какви са българките от най-малки до възрастта, при която вече са престарели праскови с изчерпан яйчников запас?

Злобни, меркантилни, готованки, търтеи, истерички, нехаещи въобще за семейство, за деца и мъж, невъзпитани, пушачки, с достатъчно бройки зад гърба си, че свободно да ги наречеш к$рви на к$рвите, вечно недоволни и перманентно вкиснати, изискващи безумни неща от мъжа, летящи в облаците, изневеряващи, неверни, безочливи, арогантни кифли, използвачки, манипулаторки.

И същите тези търсят свестен, образован, възпитан млад кавалер с голяма заплата или бизнес, който да ги издържа!

Ти как гледаш на това обществено явление?

38.   Напълно подкрепям впечатленията на 23 за онлайн запознанствата. Реално ги различаваш пл снимките. Едва 1 от 10 жени изглежда нормална и естествено хубава на снимките. Останалите им хлопа нещо. Дебелите наблягат на променени снимки на лицето, като да изглеждат слаби. Много филтри, физиономии да приличат на моделки или порно актриси, устни, звездички, пиърсинг, татоси, по бански като за еротичен филм, с рогца, прекалено саночувствие за един външен вид, гледат лошо, надуто или смесено, инстаграмки. И на всичко отгоре тези жени имат и високи критерии за мъж. Допълнително и не всяка от нормално изглеждащите има добро отношение. Вероятно 1/100 е реално свястна, хубава и приятна за общуване. Свестните които знаят какво търсят не ползват такива приложения или не се задържат дълго там, защото го намират бързо.
Общувай наживо с жени, където срещнеш!

39.   13 е права, аз съм мъж, но тук и мъже и жени харесват отрепките с лъскава опаковка като онази Алекс и нейния Дани Петканов - меркантилни и пошли хорица като тези двамата и другите инфлуенсъри. Повръщам и плюя на всички такива известни, то у нас само боклуците са известни. В Словакия словачки и други чужденки постоянно излизаха с мен, а в БГ явно се търси чалга манталитета.

41.   Интересна тема, малко се зачудих на някои коментари по-горе, с други се съгласих.
Свестните момичета, авторе, съответстващи на търсения от теб диапазон са вече заети. Или.. трудно се доверяват и са предпочели за по-добре за тях да са сами докато не преживеят тежка раздяла или не се осъзнаят.
Ако съм те разбрала правилно за теб свястно момиче означава: да не е златотърсачка, да е интелигентна, като тук включвам да има завършено образование поне бакалавър и да има желание да се развива, да се говори лесно с нея и да може да разговаря на всяка тема, да е една и съща докато яде пица на одеало в парка и в най-изискания ресторант, да е привлекателна, но да не се хвали с външността си, да се радва на малките неща в живота и да оценява малките жестове.. ще вкарам малко чувство за хумор тук, което ми липсва принципно, ако може и белот да играе и футбол са гледа и да не мрънка особено и да не е ревнива до крайности и да може да готви вкусно, на филми да плаче и да си говорите за звездите / за тия горе of course, че вече трябва и това да се уточнява и да харесва животни и да пази детското в себе си, но да е отговорен човек и да не слуша чалга и да предпочита да се забавлява в ескейп стая/ примерно xD/ пред дискотека или бар и т. н спирам с шегите. …. и т. н. мога да изредя още стотици хиляди подобни…
Ами те всички търсят това :) има и доста мъже в същия диапазон, споменат от теб, които също си заслужават, колкото и малко да са вече… и.. ги ценим. Така да кажа благодарна съм всеки ден за човека до себе си. Тези описания горе ми ги споменава всеки ден. И такива хора те карат да се чувстваш още по специален отколкото всъщност си или мислиш че си.
Готина личност си.
Съвета ми е.. не ги търси. Колкото и да е клише.. наистина когато най-малко очакваш или най-малко си търсил, не знам съдба ли е или съвпадение или случайност, но сами се намирате. Обстоятелствата го правят.. и не е нужно ти да правиш нищо или да ги търсиш под дърво и камък.

42.   Авторе, зачети се какво е "blue pill", много е изписано по темата, особено на запад, където са по-напред от нас не само икономически, но и като обществени процеси.

Просто казано, забрави ги тия термини като "свестен" и "добър". Това са социални идеали, нещо като социална "религия", или "комунизъм". Демек - измислица, която уж да ни помогне да живеем заедно като ни втълпи някакви общи ментални идеи за живота. Но те работят (и то само донякъде) ако наистина са общи. Но както се надявам ти е ясно, само някои им се връзват (и влагат усилията), останалите са тарикати. Човекът е егоистично животно. Човешките отношения се базират на някаква облага. Каква е облагата на една жена от един мъж според теб?

1) да я защити от други мъже, Но днес, за това си има полиция.
2) да предоставя ресурси. Но днес има държавни помощи, има закони за издръжка. Освен това родителите не са строги като навремето, и са ок с това да издържат дъщеря си заедно с бебетата и от различни мъже... докато са живи... Както и ти им викаш - те са още "момичета"... До 40 - все "момичета"...
3) да предостави добри гени за децата и. Т. е. от значение е само външно как един мъж изглежда.

Принципно ще кажеш, че 1) и 2) са верни за западните държави, не толкова България. Да, вярно е. Но културата която внасяме е от запада, и българските жени днес се изживяват като европейки, не като българки (т. е. като майките си). Наистина, за разлика от западнчките, нашите са по-меркантилни (заради стандарта ни на живот). Повече ги влекат богатите мъже (особено жените от провинцията).

Това което описваш като "нормално", всъщност е силно ненормално. Т. е. търсиш жена, която да не си търси биологичният интерес. Естествено е, че ако намери по-богат мъж, ще тръгне с него. Естествено е, че ако намери по-красив мъж ще тръгне с него. Викат му биология. Както е биология и че жените обожават да лъжат и да се изкарват "морални". Защото ние, като обща социална среда искаме да се виждаме като морални, разумни, че всеки има шанс, че главното е поведението ни, как се държим в обществото, и че всеки може да успее. Това е като идеята - учи маме, ще си намериш хубава работа, ще получаваш добри пари, ще създадеш семейство... Тия приказки си ги чувал нали... Като мъже, по някое време се усещаме за всички тия лъжи които обществото ни пробутва, един вид за да ни омиротвори и да ни даде илюзиорния "морков" който да преследваме. Жените също го ползват този "морков", за собствена защита - както физическа, така и психическа. Повечето не лъжат съзнателно, по-често лъжат и самите себе си.

Виж 1 примерно. Пише "има ги", и в следващите редове доказва точно обратното. Че била с някакъв "грозник" който не обичала, и сега се "влюбила" в "алфата" с многото жени. Иначе и теб те знае какви инстраграми гледаш, и мене... Естествено - 5/5 оценка от другите във форума като нея. Абсурда е пълен. Не мили, не "хората" сме нелогични, жените сте нелогични... защото така ви изнася. Ако трябваше да оцелявате като навремето са оцелявали майките и бабите ви, нямаше да сте тъй.

Тъй че, към авторът - гледай си живота и не търси еднорози... На 27, трябва да излезеш от тия илюзии които мама и филмчетата на Дисни са ти създали. Трудно е, но алтернативата е още по-зле.

43.   Номер 33 описа много добре нрава на голяма част от съвременните жени. Съгласен съм напълно. Често се случва крадецът да казва "Дръжте крадеца! ".

- Кифлоприземител

45.   Няма светни жени почти всичките станаха алчни материалистки и златотърсачки.

46.   Разбира се, че все още има свестни момичета! То, която и да питаш, всяка би ти казала, че е свястна. Въпросът е ти какво разбиташ под свястна, какви са твоите очаквания към момичето.
Трябва все пак има имаш предвид, че всички сме облъчени от интернет, социални мрежи и т.н. Сигурен съм, че ако трябва да избираш между инфлуенсърка с 10к последователи и продавачка в кварталния магазин (на еднаква възраст, еднакво образование), то би избрал инфлуенсърката, защото ще искаш до теб да имаш момиче, за което да ти завиждат, когато излизате. Такава е истината, такива сме хората, за жалост. Просто понякога отнема време, за да разбереш, че лъскавата ябълка е гнила отвътре.
И все пак, за да ти бъда полезен, ще се опитам да те посъветвам:
1. Недей да тръгваш да опитваш да променяш света отвън, започни първо с вътре в себе си. Стойностен човек ли си? Какви хубави качества и умения имаш? Как можеш да ги развиеш още повече? Как да промениш недостатъците си така, че да не ти пречат и спъват във връзката?
Тук е разковничето, ключът е в теб. Ако работиш над това да ставаш все по-стойностен, то е двойна печалба - хем ти си се развил, хем другите ще те харесват повече. Фокусирай се върху себе си.
2. След като си станал по-добра партия, тогава ще почнеш да привличаш и момичета. Енергията и излъчването ще ти бъдат различни, тъй че ще привличаш по-различни от миналото момичета. Тук е моментът да бъдеш честен със себе си и изискванията - какво момиче искаш, кои нейни качества да са водещи, каква не искаш да бъде, какво не би възприел?
Не се хващай на въдицата, че трябва да пробваш от всичко, за да разбереш - така много често ще се върнеш в начална позиция.
3. А къде да.ги срещнеш - навсякъде са. Просто си намери хобита, чрез които да срещаш хора, и там ще ги намериш.

47.   1 във връзка
2 решили да са си сингъл
3 ти не си нормален и свестен и за това взаимно се прескачате

48.   26: "Аз вече си намерих любовта в чужбина". Кога ще спреш да лъжеш бе жено. Ти и любов, това са две противоположности.

49.   Свестни жени има. Мъжете обаче не им обръщат внимание. Не се обличам стилно. Дънки, панталон, тениски, блузи, маратонки. Не се гримирам. Имам хубави черти и не съм грозна. Не си правя разни прически. Не обичам екставагантни и разголени дрехи. Не ми харесва да ходя по дискотеки и шумни заведения. Алкохока не ме влече. Започнах да пуша на 27 поради разни проблеми, но не съм заклет пушач. Харесва ми да говоря по различни теми, да разисквам разни казуси. Не харесвам просташките разговори и просташкото поведение. За това и нямам взимане-даване с български мъже. И бившия и сегашния ми приятел са чужденци и знаят как да се отнасят с една жена. Отделно с мъже на моята възраст около 30 не се занимавам. И ако питате дали ме интересуват парите, отговорът ми е - не. Приятеля ми е беден, живее в налък апартамент, има една малка стара кола. Работи, както и аз за малко пари, но има голямо сърце!

50.   Аз съм жена, 30 и същия въпрос си го задавам от няколко години.

Благодаря предварително на всички, които ще се постараете да ме обидите и засегнете, че съм поредната стара недоклатена мома, че никой няма да ме погледне, че вероятно съм хипер грозно чудовище, което не е успяло да излъже някой мъж и т. н.

Учила съм и съм работила на различни места. Срещала съм различни хора. В момента съм в сектора на здравеопазването, колегите ми са може би над 800 човека...
Но за тези години така и не успях да открия него, човека с голямо Ч, мъжът с голямо М, ЕДИНСТВЕНИЯ...
Нямам големи и неоправдани очаквания. Търся това, което и авторът е посочил - образован, интелигентен човек, с ясни принципи, морал. Не понасям глупави хора с ограничено мислене, целящи единствено да забият поредната кифла, да изневерят на жена си и как да прецакат някой, за да имат 100 лв. повече от съседа. Не понасям и многознайковци, които си мислят, че са ударили вселенския джакпот. Външният вид не е константна величина, а е въпрос на стил, финанси, воля и желание... Така че, за мен лично не ми е свръх приоритетен критерий.

За съжаление, мъжете, които съм срещала досега са търсили или неангажиращи връзки, любовница на повикване или са били сериозно обвързани (за пред обществото). Всъщност всеки втори колега си има поне по един/а любовник/ца, което ми е супер отвратително.

За себе си, аз си знам цената и приех, че е по-добре да съм сама, отколкото да живея в някаква измислена илюзия наречена ЛЮБОВ, където някой да ме залъгва с мили думи, а действията му да крещят друго. В днешно време е изключително трудно човек да намери подходящ и стойностен партньор, на когото да повери сърцето и душата си. Убеждавам се, че това е късмет. Така че, авторе, нямам отговор на въпроса къде да я търсиш, но ти пожелавам КЪСМЕТ!

Ме

51.   От автора.

Интересна дискусия и от двете страни на барикадата.
Стигам до извода, че цялото ни общество е с промити мозъци, но явно по-засегнати са жените.
Въпреки всичко съм позитивен (което в днешно време е опасно да се каже, заради коронавируса) и вярвам, че ще намеря някой истински човек.
Престанете да се карате и да си разваляте настроението заради мен. Благодаря ви! :)

Към номер 50 - Къде си, за да се запознаем?

52.   Там където са и свестните мъже сигурно, които и аз като мацката в предния коментар така и не открих.

53.   Няма какво да се залъгваме голяма част българки не струват. Опитвали с тоя оня, после чака с жален поглед някой добър и мил мъж, но този мъж може пък да иска нещо по-добро за себе си и така кололото се завърта.
Тук една се изпусна и каза истината че всяка търсела по добро. Обаче като се навъртят годинките и социалния кръг се свие до минимум накрая с някой манго от махалата ги виждаме а на приказки друго се чува. Пълно е с евтини курвите също.
До тук не се видя нито един коментар оборващ твърденията на автора.
Всички останали бяха в някакъв защитен режим.
Но да оставим на страна това. Истината е такава, че тук вече няма никакво бъдеще, което обезсмисля всякакви саможертви и планове.
Жените също са изправени до стената в много случаи не по тяхна вина но пък и масата от тях нямат реална преценка и трябва да има се припомня често че живеят в една от най-бедните държави.
Съжалявам и аз че младините ми отлитат на вятъра тук.

54.   48, пиеш ли си хаповете? Намерила съм си любовта извън границите на гето българия и бг подчовек не ми трябва. Аз и "любов" сме синоними, все пак не съм някоя от фльорците, по които припадаш. То за българските мъже "к**ва" е синоним на "любов". Само дето като дойда с приятелят си в бългярия, такива като теб хвърлят злобни погледи.

1-50 от 58