Съобщение в месинджър
Здравейте, искам да попитам относно съобщение в Месинджър. Изпратено на човека, стои със статус "само изпратено" около 2 седмици. След това се промени, като се оцвети във синьо на "получено". Предполагам, че са ме игнорирали, но ако е игнорирано ще стои само като "изпратено" Знае ли някой от вас, дали не е проблем със Месинджър, тъй като не съм наясно, благодаря.

Коментари

1.   Човекът не е имал обхват. Стои сиво, когато е изпратено от твоя страна, но не е получено на устройството на другия потребител. Когато е синьо, означава, че е пристигнало при него, но все още не го е видял.

2.   Съобщенията могат да се прочитат, дори и да не са отворени във Facebook Messenger. Поне така е със сигурност при моделите на "Самсунг". Известието при натискане на иконката горе на екрана се разгръща надолу и може да се прочете целият текст, без да се зарежда самото приложение.
Някои хора използват този похват, за да прочитат съобщенията, целейки изпращачът да НЕ знае, че е прочетено. И така после се правят на "ударени", че уж не са забелязали някой да им е писал. Затова хитринката е да пратиш поне 2-3 поредни съобщения (може и иконка като ново съобщение след първото с текста), защото известието ще покажа само последното съобщение, а не предишните. ;) Аз така правя, когато усетя, че някой отсреща се опитва да хитрее и това действа безотказно, тъй като въпросният хитрец не се стърпява и от любопитство отваря Messenger, за да види всичките съобщения.

- Кифлоприземител

3.   Ако го е отворил ще виждаш, че е получено! Тоест неговата профилна ще е в кръгчето, което воменга виждаш в синьо!
Вомента е получено, тоест може да го види вече, а преди това е било само изпратено, но не и получено. Не знам месинджър да има проблеми, но дали те игнорират не е ясно, защото и без да отваряш дадено съобщение може да видиш, че го има... Вси пак вече е получено, а преди това не е било както ти е казал номер 1

4.   Да, но 2 седмици да няма обхват... ,
До 1
Благодаря за отговора, авторката.

5.   Да, но 2 седмици да няма обхват... ,
До 1
Благодаря за отговора, авторката.

6.   Аз ако се скарам с приятелка и тя ми пише понякога го прочитам и после натискам Mark as unread и тя няма да разбере, че съм го чела. Ама това са детски работи. Ако искаш се обади на човека.

7.   А, и също въпросният човек беше през цялото време със активен статус във Фейсбук, така, че няма да е проблем със обхвата.
Благодаря ви за отговорите.
Авторката.

8.   Не се заблуждавай, че не го е видял.
На мен така един ми се прави, че бил на работа пък нямал време да ми пише цяла седмица ама иначе стоеше на линия през цялото време, тъпи оправдания.

Ако е някой мъж - или се прави на интересен или просто вече няма интерес.
Ако е приятелка - не мисля, че ти е приятелка изобщо, аз също имам такива "приятелки" заети, на които им бих шута и вече като ме търсят аз съм "заета" и изобщо не ги отразявам. Направи и ти така и спри да се терзаеш дали няма проблем с месинджъра или пък с обхвата и т. н., проблемът си е лично на човекът, който те игнорира, но съветът ми е ти да го игнорираш двойно повече и изобщо да не се занимаваш повече с него.
Може и да греша, но разглеждам универсални ситуации, в които всеки човек е попадал някога, а именно да си има работа с човек, който не знае какво иска, при теб ситуацията си я знаеш ти най-добре, но ако е някой бивш или приятелка - няма нужда да се ядосваш и да се чудиш, не си струва.

9.   Номер 8, Благодаря за подкрепата :)))
Наистина е така, както си го написала.
От Авторката.