Как бихте му отговорили?
Здравейте, ще се опитам да бъда кратка. Вчера мъжа ми се прибра от работа и ми разказа, че негова колежка има нов приятел, тя отишла с този приятел на работа и моят се бил впечатлил, че не го поздравила и не му била обърнала внимание. Трябвало да го поздрави защото когато ни е виждала заедно с мен и детето, той винаги я поздравявам. Аз му отговорих защо толкова се впечатлява на тези неща. Прибра се и ми разказа всичко това при положение че преди време аз го ревнувах от нея, защото и беше харесвал снимки. Мъжа ми се опита да ме убеди че няма нищо общо с нея и не я харесвал. Каза че ако я харесвал нямало да говори за нея. Ако вие сте в такава ситуация какво бихте отговорили на мъжа ви, яко ви разкаже това?

Коментари

1.   Какво общо има непоздравяването с това дали е с приятеля си или той е с жена си? Това е доста съмнително. Значи той не се издразнил, че не го е поздравила по принцип, а че не го е поздравила в присъствието на приятеля си, т.е. изревнувал е от приятеля ѝ, аз поне така го разбирам.

2.   Ще му разкажа за новия млад, висок и симпатичен колега и как сме пили кафе в обедната почивка.

3.   Не виждам нищо лошо в това мъж да сподели на жена си че се е почувствал обиден от колежка. По голямо впечатление, като жена, ми прави факта че съпруга може да ревнува мъжа си заради лайкове.

4.   Не търси под вола теле и не бъди толкова мнителна, нито слушай какво ти говорят не особено щастливите душици в този форум - така само ще се обречеш на нещастие. Мъжът ти е споделил, че е обиден, че колежка не го е поздравила, а това че е била с приятеля си е било подробност, която ти е споменал, докато е описвал ситуацията. Действително ако имаше нещо към нея, никога нямаше да ти говори така свободно за нея. Дишай свободно и не търси/не създавай проблеми там, където ги няма.

5.   4, каква ти подробност? Ти прочетели, че той е казал, че ако той е бил с жена си, пак щял да я поздрави. Изобщо не е подробност, а си чиста ревност. Онази и тя му прави фасони на пук явно, щом точно само в присъствието на приятеля си не го поздравява. Което ме навежда на мислъта, че са имали някаква закачка освен всичко друго.

Ако мен не ме поздрави колежка, ще ми е през кура дали е била с приятеля си или не. Явно има нещо недоизказано тук.

6.   5, е да, казал е, че ако е с жена си би я поздравил, а тя се е правила на ударена - може да изказва възмущение от нейното невъзпитано поведение. Не познаваш човека, не знаеш какво му е в главата и вкарваш филми в главата на авторката - така само ще отблъсне мъжа си. На мен като жена, също би ми станало неприятно ако колежка не ме поздрави и сигурно бих споделила на приятеля си - това прави ли ме лесбийка, която си пада по колежката си? Жени, не бъдете мнителни, несигурни и невротични, защото е адски отблъскващо. Аз бях такава с първия си приятел, като го ревнувах дори от виртуални образи, и сега си давам сметка колко детински и незряло съм се държала, и колко безпочвено съм се съмнявала - накрая просто отвратих и изгубих мъжа, и излезе че не е имал нищо към конкретните жени.

7.   На мен по-странното ми е, след като знае мъжът ти, че си изревнуевла от същата дс ти подхранва съмненията.
"Не ме поздрави пред него, ще рече, нещо крие за пред него..." това е внушението.
И бърза да те осведоми. За да се омаиш и ти веднага защо аджеба не го е поздравила и защо той е обиден от това.
Има обаче и по-тънък момент, споменаваш, че имате и дете. Ако е съвсем малко още и ти си изцяло посветена на майчинство...е, няма по- големи комплексари които в такъв момент да поставят жена си в подобна позиция- когато си отцепена от социален живот и работа, няма толкова време и за "храна за самочувствието" т.н. и да използва този момент да набива вместо да помага на жената да се чувства жена освен майка...
Това може да се случи ако иначе си харесвана жена, а мъжът ти е ревнив и комплексиран от визията ти.
И използва момента да те "смъкне" и да не отлепяш очи от неговият задник, да не би да ти го отмъкнат златният.
Жена си, с или без дете знаеш колко е лесно да му направиш една малка демонстрация без да си "провокирала" ти... Действай.
Приземи го малко.

8.   Няма от какво да се притесняваш и да трябва да му отговаряш по някакъв начин. Самият факт, че ти е споделил това, означава, че той наистина няма задни мисли към нея и я приема за колежка.
Нормално е да се е издразнил, че не го е поздравила, при положение, че имат еднакво работно място. За лайковете е пълна глупост - голямо чудо, че някога давал лайк на нейни снимки, ще дава, естествено.
До авторката - имам чувството, че ти не се разбираш с колегите си или не работиш и заради това си така мнителна към мъжа си и работните му отношения. И съвет - не го тормози този мъж, че е спре да ти споделя и после още по-мнителна ще станеш.

9.   6, очевидно не разбираш, че в случая не става въпрос за обикновено непоздравяване.

11.   Имаш проблем с ревността, само това бих ти казал.

13.   Преди време го ревнувах от нея,може би беше някаква следродилна депресия.От 1 год насам вече не ми пука пука не го ревнувам.Не съм някаква параболична и тн,неговото обяснение беше че му е станало неприятно,че го е подминава,а когато сме се засичали заедно той винаги се спира до я поздрави.Аз му казах защо толкова се впечатлява и какво му пука,но той каза че не му пука а му е станало гадно че го подминава.Снимки харесваше когато аз бях в болницата преди да роди,естествено че се ядосах,може да ви звучи адски тъпо но е така.Да не пропусна и факта,че преди време беше гледал и порно на работа,което ме втрещи.Не го оставям без внимание,не съм отдадена само на детето,много често искам да бъдем и интимни,но той постоянно се оправдава че е уморен и го правим 3 пъти в месеца.

14.   Ами мъжа ти се дразни,че колежката не го поздравява като е с новия си приятел...

15.   Искал е да чукне колежката, ама не е станало, но защо ти приказва за тая работа? Много луд тип хаха

16.   Подкрепям 5ти коментар за изводите, които и направил.

17.   Хубава ли е колежката?.

Мераци всички имаме и към някой друг, освен любиния / та. Но някой ги сбъдват, други държат на партньора.
Ами не е приятно да го подминава така...
На моят мъж знам кои жени са му симпатични, ами има си хубави жени все пак, дори и аз се заглеждам ако е красива, но виж за мъж много рядко ми грабва окото някой.

18.   Хич не ги слушай тия дето ти говорят, че човека видиш ли невинно се е обидил затова, че не го поздравява колежката.
Ако не му пукаше за нея нямаше и да забележи, камоли да ти се оплаква за това...

И това с лайковете не е за подценяване, това си е като подсвиркване на улицата, ти как щеше да реагираш ако докато се разхождате той започне да подсвирква на някоя, макар и непозната? Абсолютно същото, израз на възхищение от външния вид и начин тя да му обърне внимание, не е същото като заглеждането дето някой казват, щото снимките може да ги гледа и без да ги лайква, нали? Ама друго си е и тя да разбере, че той харесва дадената снимка...

Не искам да те плаша, но е възможно да е имало някакъв флирт между тях и сега тя като си е хванала приятел той да ревнува, може и да няма нищо такова, но все пак си имай едно на ум за всеки случай. Ако има как да разбереш нещо повече ще е най-добре, за да не се притесняваш излишно.

19.   Направо му бия игнора

20.   Благодаря за отговорите. Няма как да разбера какво става, защото няма как да попитам някой. Дайте някакъв съвет как бихте постъпили, как мога да разбера имал ли е нещо с нея.

21.   Иначе тази идиотка ме копира по всевъзможни начини, аз качвам снимки и тя веднага качва