Не го разбирам
Историята е дълга, но ще се опитам да нахвърлям най-важното, като очаквам съвети от вас как да постъпа.
От февруари 2020 г. си пишем в месинджър с мой съученик от гимназията, който към него момент живееше в чужбина. Не се бяхме чували още откакто завършихме училище и в началото си говорихме общи неща за живота, за работата, за корона кризата и т.н.т. Много скоро обаче запопнахме да си пишем наистина интензивно, всеки ден, всяка вечер и то с часове. Буквално вечер си казвахме "Лека" и заспивахме, защото вече беше късно. Продължихме така с месеци, отпуснахме се, говорихме си и по-лични неща, като сега си давам сметка, че той е бил много обран и оклончив, основно аз съм споделяла. Дпйде лятото на 2020 г и отидох на море в България, той не спираше да ми пише. Всяка вечер по много стояхме в чата. Пращах му някоя снимка, той на мен. И като цяло започнах да се чувствам привлечена физически от него. Намекнах за това, той не каза нищо конкретно насреща, а сякаш започна да се чувства по-освободен и започна да ми праща разни инфлуенсърки, моделки и други, по които си пада. Дори и голи жени, порно клипчета, дори онази любимка на мъжете Вели. Как да е, реших, че просто го възбужда да си споделя вкусовете, но забелязах, че са все момичета с много големи гърди, изваяни тела. Аз също съм хубава, но по-скоро нормална, отколкото някаква уау красавица. Времето минаваше, той продължаваше да ми пише, като нищо конкретно никога не казваше за себе си, на мои въпроси къде живее, да ми разкаже нещо за там, как минава денят му и т.н.т. винаги нещо обръщаше на майтап или просто не отговаряше, сменяше темата. От март 2021 г се върна в България. Аз не знаех за това, разбрах от негов пост, че се е тагнал от границата от Сърбия към България. Реших, че е нямал време или нещо... все го оправдавам. Днес е вече краят на юли... Тук е, продължаваме да си пишем, а нито веднъж не е поискал да се видим. Когато спомена, казва че няма кога или нещо такова, много е зает, а през няколко дни поства снимки от някое заведение с приятели как пият по бира. Той пие доста, всяка вечер. Понякога използва доста груб език към мен. Казвал ми е, че е бил няколко пъти на проситутка, за гаджета нищо не ми е споделял. Съвсем явно съм му казала, че го харесвам, но от негова страна не усещам интерес. В същото време не спира да ми пише. Когато го попитам дали изобщо има някакви намерения или просто си губим времето един с друг, казва че има време напред, за къде бързам, и че не иска да спираме да си пишем. Скоро го попитах нещо и ми отговори "Да, от къде знаеш?", а в следващия момент "Не, шегувам се." Винаги така отговаря, двусмислено, неясно. Ако го питам с кого е бил на планина отговаря през половин час различно. Веднъж сам, после казва че е бил с приятел, после пък че бил с майка си. Не мога да му вярвам така. Винаги е много потаен и нищо не споделя, само общи приказки вече година и половина. Казах му, че така не може да продължаваме, искам да бъде по-отворен към мен, да споделя както аз, дори да ми каже как вижда нещата в бъдеще, защото вече 4 месеца е в съседния квартал, а не сме се видяли. Той нещо се издразни и вече 3 дни не ми говори... Не знам как да тълкувам всичко това. Моля за вашето мнение. Винаги говори, че женоте са материалистки, че са несериозни, че никоя не го иска, защото не е заможен и т.н.т. А аз изобщо не съм такава.

Коментари

1.   Не се занимавай с него. Очевидно не те харесва.

2.   Добре, това не може да е сериозно?! Но, ако приемем, че е действителен случай... тоя те има за пълна идиотка, с която се гаври, за да си чеше самочувствието. Иска някоя, която да се влачи след него, да му пише колко го харесва и да му обръща внимание, а той да се държи като деребей и да злоупотребява. Толкова си му безразлична реално, че се чуди как да се ебава с теб и какви глупости да ти говори. Отявлено ти се подиграва, а когато му е кеф, те търси и пише, правейки се на много загрижен, за да не си изгуби залъгалката. А ти седиш, връзваш му се и даже питаш за любовни отношения. Няма такъв филм - с цялото игнориране, подигравки, глупави шегички, цицорестите красавици, които ти праща и т.н., просто те пробва докъде може да се подиграва с достойнството ти и колко унижение можеш да изтърпиш. Явно твърде много. Нямаш ли самочувствие, самоуважение? Това момче или е ненормално, или съвсем съзнателно те третира като изтривалка за личен кеф. Как няколко месеца ще е в съседния квартал и е супер зает, но излиза с приятели нон-стоп? Не усещаш ли, че просто те гъбарка много жестоко. Никой, НИКОЙ, който има реален интерес към теб, няма да се ослушва и да те мотае маса време.
Изглежда ми, че просто е адски комплексиран и смачкан тип, който се опитва да го прикрие, държейки се гадно с теб. Тия глупости, че жените са материалистки и затова не го искали, ги слушаме непрекъснато от някакви самопровъзгласили се за "добри момчета", които реално се държат е кат тоя маймун. Ама в същото време седи и въздиша по същите златотърсачки в Инстаграм, но не обръща внимание на по-обикновените момичета... а, не, чакай - обръща им, като им праща порно, гумени инфлуенсърки и кисне по заведения, докато няма време да се види с теб. Уау, мъж-мечта, не го пускай.

3.   Аз на мига бих го блокирала, а ти си като някоя просякиня. Вече цената ти е по-зле от 2 лева за килограм стари дрехи. Този мъж не иска да те вижда, негова си работа. Но не е твоя работа да продължаваш да му служиш като кошче за душевни отпадъци. Един вид си толкова закъсала, че продължаваш да му вееш вятър, а той те тъпче. При което, нищо не ти е обещал, ти сама си прожектираш някакъв филми. С една дума - зарежи.

4.   От авторката: Да добавя още подробности, тъй като не бях сигурна дали темата ще бъде публукувана. И двамата сме 30 , той живее още с родителите си. Казва, че съм хубава, а в същото време не предприема нищо. Когато поставя въпроса ребром, казва че има време, защо бързам, не иска да прекратяваме комуникацията. Не знам да не би да е дествен и да не знае как да подходи... Чудя се. Виждам, че има чакащи отговори. Ще ми е интересно да ги прочета, след като бъдат одобрени. В момента сме в застой. Казах му, че не ме удовлетворява начинът на поведение и той се отдръпна. Питам го дали това е краят, отговори ми, че си даваме време. Време... Колко още време... Започнах да губя интерес. Минах през фази на влюбване, на страст, на разочарование, на отказване, а още не сме се виждали. Бях на море скоро. Изведнъж виждам, че се е тагнал от Бургас. Тоест дошъл е чак от София. Писах му "Ела до Созопол да се видим." Каза "Добре" и не дойде. Нямал време.

5.   Защо си губиш времето с тоя неопределил се индивид?С тоя семейство нема да завъдиш..Остави го.Има достатъчно мъже,твоят те чака на ъгъла.

6.   Чак не мога да повярвам, че жена на 30 години се вкарва в подобен филм. Той дори не иска да се срещне с теб, ти изживяваш любовна драма? Сама си създаваш сценария, сама си го играеш, само че за любов и връзка трябват двама. Питаш това ли бил краят? Аз не виждам да има начало... Край на какво? На някакви писаници в нета? Че още тогава не ти ли стана ясно колко насериозно те приема? Кой праща на жената, която харесва снимки на някакви гърли и я осведомява, че ходил на проститутка? Според това, което пишеш този има поведение на някакъв инфантил, закъснял пубер, не на мъж.
На твое място бих прекратила всякаква комуникация с него.
Толкова ли малко цениш и уважаваш себе си и си отчаяна, че се занимаваш с подобен индивид? Зарежи нета, излез, огледай се, виж колко свободни мъже има, общувай с тях, започни истинска, жива връзка.

7.   Превърнала си се в кошче за душевните му отпадъци. Когато му е скучно си пише с теб, през другото време си живее живота както му е кеф. А ти мислиш за него през повечето време.
Този човек те ползва да запълни времето си когато му е скучно!

8.   От авторката: С нетърпение изчаках да чуя коментарите ви и макара и доста гневни и груби, ги подкрепям напълно. Всичко от написаното си го мисля и аз, преди няколко месеца прозрях истината и да си кажа откровено, напълно изстинах към въпросния. Моето мнение е, че е доста комплексиран. Фактът, че живее оше с мама и вторият й мъж, ме навежда на мисълта, че досега не е имал лично пространство и съответно опит с жените. От там дори не знае как да се държи. За мен също е недопустимо да ми въздиша по други жени и чак да ми ги праща за одобрение. Няколко пъти ми е казвал, че съм му над нивото, което стщо обяснява поредния комплекс. Имам достатъчно самопувствие и изобщо не съм закъсала, както на вас ви се струва, но в последно време вече превърнах комуникацията в експеримент. Не мога да повярвам какви въздухари има всъщност. Дала съм си сметка, че нещата няма да се получат, а и по-добре, с такъв доста тегаво върви всичко. След като чух и вашето непредубедено мнение, вече няма място за съмнение. Няма нищо лошо в това мъж да е например девствен, комплексиран и неопитен, но ако не полага и най-малкото усилие, си кара през просото, това вече не е оправдание. Тъпото е, че през това време отсвирих друг, но нещата са поправими. Хора, не е за вярване, че мъж може да нарича интимните чадти не жената пещера и да й обяснява как лошо миришат, без дори да са се срещали. Ха-ха. Страхотни изводи си направих. За жалост такъв типаж не е единичен случай.

9.   Какво има за разбиране? Човекът си е уплътнявал времето в чужбина, за да си пише с някого, чесал си е егото. Дори не те е лъгал, че те харесва, че те обича, че иска да сте заедно, дори не иска да се видите.
Ти си изградила целия филм в представите си и се се питаш защо се разминава с действителността. Просто прекрати писането с него, безсмислено е.

10.   Вадиш един лист хартия, начертаваш една отвесна черта по средата и отляво пишеш графа "Какъв мъж обезателно не искам до себе си:", а отдясно пишеш графа "Той е:".
После отляво започваш на всеки нов ред да изреждаш какъв мъж не искаш до себе си:
Не искам да е пиянде
Не искам да е грубиянин
Не искам да ме лъже
Не искам да ме пренебрегва заради приятелите си
Не искам да е ходил по проститутки
Не искам да се отнася неуважително с мен
Не искам да ме счита за будала
Не искам да е несериозен
Не искам да е себичен
Не искам да е изпечен хитрец, който да си играе с чувствата ми

и т.н. .........

И отдясно срещу тези полета пишеш:
Пиянде
Грубиянин
Лъже ме
Пренебрегва ме
Ходил е по проститутки
Неуважителен е към мен
Счита ме за будала
Несериозен е
Себичен е
Изпечен хитрец е, който си играе с чувствата ми

Е, след това сравняваш двете половини на списъка и си правиш изводите. Само едно ще ти кажа: Щом вече си стигнала дотук да се съмняваш и дори да пускаш такава тема, значи пределно ясно осъзнаваш как стоят нещата. Разсъждавай с разума си, а не се поддавай на първични и хаотични мечти и блянове!

- Кифлоприземител

11.   Що се отнася до връзките/потенциалните връзки, жените сме много нелогични и заблудени. Въобразяваме си и си фантазираме разни неща, които, бъди сигурна, въобще не минават през главите на мъжете и за нано секунда. Ако искаше да се види с теб, досега да го е направил поне 5 пъти. Продължавай да си пишеш с него, ако искаш, но не се надявай на нещо повече. Държи те в много дълбокия резерв и се оглежда за някоя друга. И как така ще ти праща снимки на моделки с изваяни тела, за да те комплексира? Май ще е най-добре да спреш да комуникираш с него. Не си губи времето. Съжалявам.
Ж 45

12.   От авторката: Мина чевърти ден без да ми пише. Чувствам се облекчена и все по-добре.