Битов алкохолик?
Излизам с един мъж, който често пие. Всеки ден по няколко бири, на маса към 3,после преди да се приберем още 1-2 и преди да си легне още 1. Когато не е на работа вечерта си позволява освен бира да пие и друг по-твърд алкохол. Никога не е дошъл да ме вземе от вкъщи, защото вече е пил бира. Където и да ходим аз карам - той пие. Не ми пречеше това. до момента в който не осъзнавам, че може би той е вече битов алкохолик, а в само на 28... не се мисли за такъв, казва, че така си почива, че така си релаксира и просто не го разбирам. Според вас това нормално ли е?

Коментари

1.   Мичичка това не е битова алкохолик, а алкохолик. Тоя човек въобще работи ли? Или си поредната с драмата за житейския изтърсак?

Чингис Хан

2.   Така се познават алкохолиците- отричат, че имат проблем. Бягай!

3.   Ку..арлъкът е до време, пиянството е до гроб.
Това е стара, изпитана истина. Бягай докато е време от този човек.

4.   Алкохолик е! Бягай!

5.   И като е (ако е) алкохолик, това значи ли автоматично че е лош човек, че няма добродетели и куп други качества, умения, неща заради които авторката е с него? Като пие няколко бири всеки ден (както btw голяяма част от хората), не заслужава да бъде обичан и авторката трябва да "бяга" от него ли? Авторката някъде да е написала, че е агресивен, че я бие и тормози?! Познавам много хора, които поркат яко, и са добри, с чудесно чувство за хумор талантливи, готини, красиви, и като цяло са прекрасни хора. Не всеки човек става агресивен от алкохола. Не мислите ли, че е малко нагло да казвате на човек, когото не познавате "да бяга!" от човек, за когото не знаете почти нищо, при положение че това е толкова личен съвет и дори близките на авторката нямат право да й се бъркат за такова решение?!

6.   Сигурно ти е симпатичен, но човека се е пропил. А на колко год. е той?

7.   Н 5, най-голямата и грешка ше е да създаде семейство с алкохолик!
Та той от сега дори не може дс отиде дс в вземе защото не трае доксто се прибере и да захапе бутилката!
А когато живеят заедно? Тя ще обсужва едно пиянде, той че започне и повече да пие. А ако имат и деца? А всички останали отговорности?
Той от вратата ще захапва шишето, а тя ще трябва да се грижи за всичко сама.
Авторке, наблюдавай известно време по-внимателно и мисли за бъдещето си!

8.   Номер 5 Теб никой не те спира да обичаш и да живееш с алкохолик. Ако искаш му купувай и алкохола. Но недей да вменяваш на обществото, видиш ли понеже не е агресивен може да си изживееш живота с него. Този човек не порка просто няколко бири, а порка и през деня. И аз поркам по няколко бири, но не всеки ден и пия извън работно време предимно вечер. Комшията ми е жертва на трудов инцидент именно заради алкохолих мотокарист.Дошъл пил на работа, бутнал някакво мега огромно пале с тежък материал, което пада и затиска комшията, едвам го спасяват. От тогава комшията получава някаква психическа травма разболява се, нямам идея какво е, но се вижда, че не е добре човека. На 55 години е, сам без семейство, без пари, с опропастен живот. Добре, че има братя сестри, техните са живи още, имаче не го виждам горкия. Алкохолиците и наркоманите нямат място в нашето общество, освен, ако не се лекуват!

Чингис Хан

9.   А не допускате ли, че човекът може да преминава през нещо и авторката, ако го обича, е редно да се опита да му помогне, да подкрепи вместо "да бяга" и зарязвайки го в такъв момент, ако допуснем че е емоционално и психически нестабилен наистина да започне да пие проблемно? Тук подчертавам, не да се опитва да го променя, а заедно да се борят и да му помогне по някакъв начин? Това ли са ви днешните пародии на връзки - видите малко трудност и бягате да се спасявате... То само здрави, съвършено психически стабилни и без нито един порок или проблем хора заслужават връзки и да бъдат обичане. Пази боже човек да се обвърже с някой като вас и наистина да се разболее или да остане инвалид. Алкохолик било, че пиел по три бири след работа. Че то повечето хора пият повече от това! Алкохолизъм било, смях...

10.   9, чакай алкохолик да премине. Баща ми от 30 г. го чакам да премине и още си преминава и все по-зле става.

11.   Чингис Хан, познатият ти можеше да стане жертва на трудов инцидент причинен и от трезвен човек, тая изолирана случка няма нищо общо с темата на авторката и дали да зареже приятеля си защото пие по 3 бири на вечер или не.
Много обичаш да се включваш ни в клин ни в ръкав с някакви интересни истории от личния ти живот, или от този на хората в обкръжението ти и някой да ти обръща внимание, само че това, което споделяш, няма нищичко общо с темата.
И пак казвам - това не е алкохолизъм. Има хора с афинитет към алкохола, които така си живеят цял живот. Ако се будеше нощем с тремори и да търси водка, тогава го наричайте алкохолик.

12.   Някой алкохолик май се засегна и слага единици на всички. Нали, номер 9.

13.   Не, не е нормално! Според критериите и определението на СЗО за алкохолизъм, този човек е алкохолик!

14.   Бирата е срещу умора, а вода кога пие? Или за нея не е намерил болест? Защото след 3 кила бира едва ли да пие и вода. 6 бири на ден и понякога отделно твърд алкохол, ама иначе не е алкохолик, не. Той просто си релаксира човека. А е на 28. Представи си с колко ще "релаксира" на 38. А на 48 и 58 не искам да си мисля.

Като онзи виц - той не бил алкохолик, само пиел по 2 бири на ден за бъбреците, бутилка вино за сърце, 3 мастики за стомаха и 2 ракии срещу настинка. Вода кога пиеш? Ами за водата още не съм намерил болест.

Или един, дето пиел по 3 кила ракия на ден. И другия му вика: стига бе, аз толкова вода не мога да пия.

- Е, вода и аз не мога да изпия толкова.

15.   Номер 11 Ти Лумпен ли си или просто търсиш внимание? Ти въобще управлял ли си някаква машина през живота си, и имаш елементарна обща култура как алкохола влияе на човешката реакция, мисловна дейност и концентрация? По твойта логика нямаше да бъде никакъв проблем да опъваме по някоя и друга бира на работа? Да в България се случва често, защото сме бананова република и за това почти всеки ден новите в седем започват с ПТП заради употреба на алкохол, битов инцидент или трудов. Но на запад повярвай ми, само да лъхнеш на алкохол на работа, ще бъдеш уволнен на момента. Вземат ли ти пък книжката после ще миниш и деветте кръга на ада, ако искаш да си я получиш някога. Освен, което е алкохолиците е доказано, че страдат от депресия. Те не пият просто от кеф, а успокояват своя голяма психологическа травма. Тези хора са нестабилни, импулсивни, не може да се разчита на тях. Въобще живота с такъв човек си е един малък ад. Вариянта с помагамето и подкрепата го приемам само, когато въпросния човек иска първо само да си помогне и да се избави от това. Не го ли поиска първо сам му казвам му алвидерзеин на момента.

Чингис Хан

16.   Авторке, прочети товс и се поинтересувай повече:
https://www.168chasa.bg/Article/6340500

17.   Ще извинявате ама тоя път злочестният иначе Чингис, е съвсем прав. Ще е дълго да обяснявам за всичко направено от баща ми (алкохолик), защото ще трябва да издам поредица книги до къде стигат наглостта, комплексите и простотата. А иначе на пръв поглед, когато е трезвен и той минава за "горкия човек, земен и интелигентен е ама преминава през нещо". Не. Те просто са страхливци, долни и подмолни, лицемерни до безбожие, а по-страхливи и от мишки в трезво състояния. След пиенето обаче силата им идва: психически тормоз на Н-та степен и цяла нощ лекции, крясъци и блъскане колко са велики и какви дебилни нищожества за другите; катастрофи буквално през ден, от които остава едно мазало и наранени случайни хора; тотална липса на хигиена; тотално безхаберие към оцеляването- паразита до последно си търси приемник, който да го обслужва и издържа. Това е накратко. Недоносчетата, които и на картинка не са виждали алкохолик ама дават акъл млад човек да си опропасти живота и може би да стигне до самоубийство, да не си позволяват да плямпат за неща, от които празните им глави не отбират. Заминавайте да мъдрите как да размърдате кокошите си мозъчета.

19.   Нина къде отиде и ти в другата крайност нормално пиене 2-3 пъти в месеца?

Това не е било и по време на сухия режим в САЩ бре жено врачанско:)))))) Шъ мъ умориш:)))))))

Чингис Хан

20.   Според СЗО нормално пиене е макс. 4 дни в седмицата и макс. 210 мл абс. алк. за мъже и 140 за жени седмично. 6 бири са 130-140 мл абс алк. Т.е. за ден и половина си изпива дажбата за цяла седмица. Отделно повече от 4 дни седмично не се пие. Всеки ден пък съвсем, дори да е само 1 бира. Помоли го само за седмица да спре алкохола и много бързо ще се увериш, че е алкохолик. Ще се почнат едни оправдания, едни увъртания, че скандали. Ако не е алкохолик, значи не е проблем седмица да не близне, нали? Ама съм сигурен, че или няма да спре, или ако ще спре, ще го човърка здраво, или ще пие тайно.

21.   Аз излизах с такива, които много пият, а те още си пият, по лошото напиват се като тинейджъри. Мортал комбат пияни. Редовно напиване поне веднъж в седмицата. Ама напиване, като казвам си представяйте стабилно наливане с твърд алкохол. Смесвали сме какво ли не, твърд, бира, вино, шотове, коктейли, само и само да се пие. За тях всеки, който не пиеше беше крайно изпаднал и пълен провал. А ако не излизат да се напиват, вечер си сипват по 100 грама твърд или по 1-2 бири и това почти всеки ден. Ей. по едно време се бях намразил и не можех да се понасям, като излизах с тях и пиех. При последното напиване преди години си казах, че това е за последно и повече не близнах. Естествено и те спряха да ме търсят, щото това не е приятелство. Никога няма да си простя загубеното време с тея хора, което прекарахме само в пиене. Не ги виня, никой не ме е карал насила да стоя и да пия, но пък когато излизаш с такива хора и се опитваш да се впишеш в компанията накрая се получава точно това. Имало е и забавни моменти, но като цяло сме били адски смешни и противни. Това естествено го разбрах много по-късно от дистанцията на времето.
Сега твърд алкохол пия 1-2 пъти годишно по 100- 200 гр. Бира също почти не лизвам. Аз цяла бира почти не мога да изпия вече. За мен всички пияници имат тежки психически трамви и имат нужда от лечение. За една бройка отивах и аз натам. Оттогава не мога да понасям пияндета, камо ли пияни жени. Обикновено не заемам страната на жената, но съм общувал с такива битови алкохолици дълго време и знам как ще изкарат всички доводи на света, за да ти докажат, че това не е алкохолизъм. Познавам ценители на алкохола, които разбират и се интересуват от самите питиета. Пият с класа, по малко с пура или на повод, но никога заради самото напиване. Такива хора уважавам, но не и битовите пияндета, които пият за количеството, а не за качеството.

22.   9 - Стига с тези милозливи палаври. Всички преминаваме през тежки моменти и неприятности, но не се наливаме с алкохол ежедневно. Алкохолът не помага и не решава никакви проблеми и депресии, напротив, създава още повече- не само за алкохолика (той не ги осъзнава), а за всички около него. Той е алкохолик, това е неговият избор , никой не може да го спре и да му помогне. Не пожелае ли той самият да спре пиенето, няма ли воля да се подложи на някаква терапия, няма да стане.
Ако авторката ти беше дъщеря и живее с алкохолик, щеше ли да я съветваш да не го напуска, ами да стои с него, да му търпи пиянските изцепки и да се опитва да му помага? 6-7 бири всяка вечер, отделно и твърд алкохол си е точно алкохолизъм и никак не е смешно.

23.   Номер 21 как си го направил? От години се опитвам да спра и не знам как...Пия от време на време, но винаги безпаметно и ми писна вече :(

24.   Абе, хора...вие добре ли сте?
От кога, човек като пие две-три бирички ,/ дори и всеки ден/ е алкохолик?
Стига с тия, статистики и други дрън- дрън глупостите и научни извадки...
Алкохолик е човек, който е ПИЯН..всяка вечер, залита и не може да пази равновесие, говори глупави и несвързани неща/ заради алкохола/, излага те пред други хора, повръща като прасе от количеството алкохол
което е изпил, като си отвори очите рано сутрин , бърза вместо закуска да пие алкохол, и т.н и т.н...
Това е алкохолик! Човек на който не можеш да разчиташ!
Правете разлика от едното и другото!

25.   "Алкохолик е човек, който е ПИЯН..всяка вечер"

Алкохолик е човек, който не може без алкохол. Нека авторката го помоли да спре тотално с алкохола само за 2 седмици, да видиш какво я чака. Увъртания, ама защо се налага, ама то какво толкова от 6 бири. Онзи веднъж не я взел с колата, понеже нон-стоп е след бира, оабче видиш ли не е алкохолик. И между другото никой алкохолик не почва директно с пиянстване всяка вечер. Винаги се почва с една биричка, после стават 2, 3, 6, после се почва тъврд алкохол от време на време и общо след 10-20 г. става ей това, което ти разбираш под алкохолик. Всеки не се пие, казали са го СЗО. Да пиеш 2-3 пъти седмично ОК, но всеки ден започнеш ли, не е добре. Това, че половината българи пият всяка вечер по 2 ракии и обществено прието, не го прави безопасно. Защото във времето прогресира. Аз нали виждам съседите ми над 50. Ами повечето са си чисти алкохолици. Остави дето всяка вечер пият, ами и през деня пият и то ракия. Много от тях дори и на работа пият, защото не мгоат да дочакат да се приберат. И те са почнали като тоя с по 6 бири на ден. Моят баща и той почна с 2-6 бири на ден преди 30 г. В момента е с букет от психични заболявания следствие на 30 г. пиене - има и шизофрения, и параноя, и паник атаки и още куп други неща. НЕ ще да се лекува, не ще на психиатър да ходи дори, едва го занесохме няколко пъти, колкото да му поставят диагноза. Ако не прави золуми не може го приемат и в психо. Всички вдигнаха ръце, сега живее сам и сменя работа през 3 дни. Ни се води, ни се кара. Само обижда и буйства, но не дсотатъчно, че да го приберат. С такъв човек живота става ад.

26.   Добре , бе номер 25 /тия камъни - явно са, по-моята глава/ 24- номер/

Сам, казваш ,че е общоприето половината българи да пият по две- три ракии вечер- но не било безопасно.
Да, така е! Но това, че го правят - не ги прави алкохолици!
Защото не са!
Ти, как реши ,че приятелят на авторката е такъв?
Съгласна съм, че с времето при някои хора, се получава пристрастяване!
Тогава вече е Лошо!
Но, ти не познаваш , въпросният мъж Не знаеш ,от кой вид хора е!
Може от 20- годишен още да пие бира...до сега, според теб ,вече трябваше да е от този тип алкохолици- които, казваш , че аз разбирам!
Казваш, не бил я взимал с колата, щото бил пил бира- значи е алкохолик!
Аз, пък мисля ,че е отговорен шофьор, които след употреба/ на бира- дори/предпочита, да не рискува и да се качва да шофира!
Не е обща тайна, че много хора след пиене на бира шофират!
Трябва, да се прави разлика! Не ,ей така щото пиел биричка и авторката да бягара от него, щото е алкохолик!
Не може току така , да слагаме епитети на хората!

27.   26, е, чакай де, има време. И 15 единички да ми сложат алкoхолиците, за да оправдаят пиенето си. аз много добре знам какво е алкохлолизъм и до къде води. Гледам го пред очите си 30 г. Аз като син на алкохолик имам доста наблюдения и на 99% този ще си е пълен алкохолик до 40-50 г. възраст. Аз лично на мястото на авторката не бих рискувал за 1% надежда, защото шанса да спре алкохола е много по-малък, отколкото да стане алкохолик. Според СЗО максимално допустимата норма е 210 мл абс. алк. седмично, 4 дни седмично. Той превишава масимума 5 пъти. Е, това да ти говори нещо? Всичко над 210 и 4 дни седмично е много, а при него 5 пъти по толкова. Е, как е? Добре ли е? Самият факт, че той не кара кола, понеже нон-стоп е подпийнал, означава, че вече това започва да се отразява на живота му и въпреки това той не усеща и още по-малко има намерение да откаже алкохола. Утре ще почне да не го вдига, той пак ще е претръпнал. Е, какво толкова няма да карам кола. После - е какво толкова няма да еба, нали ще пия, то това е по-яко. Е, кво толкова, изгонили са ме от работа. Ще си налея да удавя мъката. Е, и жената ме заразя, ама поне ще пия на спокойствие.

Пак ти казвам - нека само авторката да го помоли да спре за 2-3 седмици и да каже реакцията му. И после пак ми разправяйте как няма проблем с алкохола. Ако спре наистина за 2 седмици, аз ще си отрежа пишката. Гаранция ти давам, че или ще се запъне здраво и ще се оправдава, че и скандал може да вдигне, или ще пие тайно. Нали не е алкохолик и може без алкохол, айде да видим 2 седмици дали ще изкара, без да го човърка. Ще изкара, ама нанайци. Аз цял живот съм гледал пред очите си алкохолик и много добре им знам и мисленето и навиците и на къде ще отидат нещата. Не ми ги говори как ей така ще си пийва с години по 6 бири на ден и ще го спре в един прекрасен ден като с магическа пръчка и няма да прогресира. Айде не на мен. Това можеш да го кажеш на някой, който не си е имал работа с алкохолик, но не на мен. На мен ми е до болка познато всичко и от сега знам ако авторката направи грешката да е снего, каква ще е развръзката и мога да си заложа задника. Не знам колко наивен трябва да си, за да си мислиш, че това е нормално пиене и няма да има последици след време и че ще спре някой ден. Той свикнал да пие 6 бири всеки божи ден, пък ти чакай да спре. Нормално пиене е през ден да пиеш по 1 бира, макс. 2 ИЛИ 50-100 гр. ракия ИЛИ (не И) 1 чаша вино. Това всеки ден се превърща в навик. Аз имах един период, в който само месец пиех всеки ден по 50 гр. ракия и после се усетих и като акзах да спра, първите 203 дни ми беше доста криво, че не можех да пия и ме човъркаше здраво. И това само за месец редовно пиене. Айде не ми ги разправяйте на не как не става навик това. Да пие той редновно всеки ден няколко години, пък чакай после да спре.

28.   В Испания всичко живо - и мъже и жени по цял ден пие бира. Вярно, по-слаба, но алкохолна бира. Сигурно всичките са алкохолици. В България масово, особено лятото, мъжете пият по няколко бири вечер. В цял свят е прието за нормално да изпиеш 1-2 чаши вино с вечерята. Коментарите в темата ме сразиха. Излиза че по-голямата част от населението са алкохолици! А какво приказват от СЗО за мен е много меродавно! Видяхме ги к'во направиха с измислената ПЛАНдемия и абсурдните им "мерки".

29.   26 - Ти също не го познаваш въпросния, но не ти пречи да коментираш, нали?
Според теб ако някой шмърка по мааалко кока всеки ден наркоман ли е? Сигурно не. Такъв е само, ако припадне или тотално откачи.
№ 25 е абсолютно прав.

30.   28 Абе мани ги тия мърди испанците ве бро. Баш тях ли намери да дадеш за пример. Понеже поркат по цял ден за това нямат две евро да се усмихнат и са пред фалит. Тука на скандинавието си има ред. Пие се само през уикендите. Няма ли ред в едно общество било то семейство или държава ще са си мизерници форевър.

Чингис Хан

31.   28, между 1 чаша вино и 6 бири и понякога ракия и никаква вода има леeeeeка разлика. Ама ако токова искаш да си оправдаеш пиенето, ОК, нямате проблем с алкохола, нито ти, нито онзи от темата. А колкто до Испания почти всеки втори шмърка петък вечер. Бил съм там и много добре ги знам. Това, че много хора го правят, не го прави здравословно и безопасно. И това е точно типичното оправдание на алкохолиците. И съседа пие, така че не е чак толкова ненормално. Пийте си, никой не ви спира.

Но поне не давайте лоши съвети на хората около (потенциални) алкохолици. Защото алкохолика ще си пие и го боли хуя, ама тези около него ще изживеят истинска ад. За децата им да не говорим. Само аз си знам какво съм преживял аз. На какви сцени, побоища съм ставал свидетел. Как ме е обиждал и комплексирал и т.н. Айде не на мен тия. Разправяйте ги на децата как са нормални 6 бири ВСЕКИ ден, щото видиш ли испанците пиели. Като ви се пие, пийте си, никой не ви спира. И не се оправдавайте. До сега алкохолик да си е признал не съм видял.

32.   27-ми

Чакай малко сега...защо,трябва да спре да пие бира?
Та, това си е любимо пиво на повечето, хора ..особено в тия жеги сега?
Да, изискваш това ,от половинката си до теб е тъпо!
Напълно е нормално да пиеш бира! Друг е въпроса, след, като я изпиеш- какъв ставаш!
Има хора които ,не могат да пият! Стават неадекватни, заядливи- абе, непоносими! Ако, приятелят на авторката е от Този вид- Да! Да му каже да спре да пие бира!
Виж, не искам да споря с теб, всеки си има гледна точка , за това кой е алкохолик и кой не!
Разбирам те, напълно ,че си пряк свидетел заради баща си!
Но, това явно по-някакъв начин ,изкривява мнението ти , и според теб, едва ли не ,всеки който пие в разумни количества / дори и бира/, е потенциален бъдещ алкохолик . Ами- не, не е така!

33.   32, е как защо, нали не е алкохолик. Значи не му е проблем и без бира, нали? Да докаже, че не е алкохолик. На бас, че не може 2 седмици без алкохол, без да го сърбят ръчичките.

Авторке, помоли го само 2 седмици да не пие и после пиши за реакцията му. И после пиши след 2 седмици дали наистина не е пил. Нали не е алкохолик, значи няма да му е проблем.

34.   Н 28, говориш глупости. Живея в Испания, да, има доста които пият бира или вино най-вече, но повечето НЕ! Особено сред младите повечето са на фрешове и/или минерална вода.

36.   Съжалявам да го кажа, но младежът е алкохолик. 5-6 бири на ден, придружени понякога и с концентрат си е жив алкохолизъм. Относно испанците - била съм в Испания по-продължително време в командировки - простолюдието може да пие всеки ден, но по- интелигентните хора не го правят.
Нормалното / приемливо к-во алкохол е 50 мл концентрат на седмица и 5-6 бири. Това, че в България пием повече, е и една от причините за високата смъртност. На 30 годишния ми съсед, който, по думите на майка му, само си попийва, миналата седмица му откриха цироза.
Ж

37.   Авторке, моят съпруг много обича да пие, но не е алкохолик. Ще ти посоча разликите с твоя човек. Първо, дори да е почивен ден, бира си отваря някъде в ранния следобед, в жегата, зимата - не. Ако обаче в магазина няма неговата марка бира, няма да си купи друга, която не обича, само защото е бира. Всеки ден преди вечеря пие по чашка ракия, но не повече от 100 грама. Въпросната ракия я поръчва от незнам къде си и му я доставя незнам си кой си, който я правел от еди какво си грозде, расло на южен склон примерно. В ресторант ракия не пие никога и никога не купува от магазин. С ракията трябва да има доволно богато мезе, иначе няма да пие. Веднъж седмично, ако има у дома вино - останало от гости или донесено от приятели, пийва по една чаша, но само една. Пиенето му е съобразено с ангажиментите през деня - каква работа има, къде, до колко часа, ще се ходи ли някъде после, с какво ще се прибираме и т.н., за да е в състояние да шофира. Денонощие преди да потегли на по-дълъг път не пие никакъв алкохол. Преди година аз се разболях лошо и лекарите ми забраниха всякакъв алкохол за неопределено време. Той предложи също да се въздържа от солидарност, а и за да не ме изкушава, но му казах, че не ми пречи.
Сега! Ако човек гледа само фактите, съпругът ми си е чист пияница - кърка всеки ден. Но разликата между него и алкохолика е в отношението към пиенето. Мъжът ми може и с него и без него, приятно му е, но няма да се гръмне, ако шишето свърши. Другото важно нещо е, че не обвързва алкохола с емоционалното си състояние: не би пил повече, ако е изнервен, например, нито пък, ако е радостен. Твоят човек, авторке, доколкото разбирам, не остава без чаша в ръка - това е началото на пристрастяването. Той вече е започнал и да намира оправдание на тази си зависимост - днес е ядосан, утре е щастлив, други ден е уморен. Ще става по-зле, това е сигурно. Ако забележиш, че увеличава количеството и главно - започва да се крие, е време за сериозен разговор. И най-лошото е, че ако му поставиш дилемата да избира между теб и алкохола, не се знае кое ще избере.

38.   37, ей това е. Човекът съобазява пиенето с ежедневието, а не ежедневието с пиенето. Твоят си мисли "днес трябва да отида с колата еди къде си, значи няма да пия". А този на авторката си мисли "днес трябва да я взема от работа, но ебал съм му майката, пие ми се, да се оправя". Има огромна разлика между двете.

И това, че подбира също е много показателно. Наистина едно е да пиеш табиатлийската, защото ракията е еди каква си и друга не пиеш, друго е да пиеш всичко, само и само да се пие.

Едно е да можеш да кажеш на момента "край, спирам да пия, защото жена ми не може да пие примерно", друго е "ама то сега защо трябва да спирам, аз само си пийвам лекичко, мога да спра, когато си искам, ама сега не се налага".

Оная фльорца горе да прочете внимателно и да открие 10-те разлики. В Испания пиели 1 чаша вино. Ама между чаша вино табиатлийската и 6 бири всеки божи ден и веднъж да не си взимал с колата приятелкста си, защото нон-стоп си пиян, има огромна разлика.

39.   Да, авторката описва алкохолик тук. Бас държа, че родителите на мъжа също пият. А ако нищо не се промени с биричките, ако един ден решите да имате деца - то тогава те също, един ден, ще започнат да пият.

Тази зависимост води до промяна на генната експресия (на епигенетично ниво) и се предава...

44.   Оле леле, аз съм най най големата пианка и леке в БГ според комплексарите тука. Като неможете да пиете недейте, какво ви пречат хората които се забавляват. Добре че имам нормална жена че то две бири да изпиеш и вече си пианде хаха. Средно консумирам 200мл. твърдо най добре домашна ракийка плюс три четири бири или две чаши вино ако е по студено. Всеки ден.
Семеен с две деца.

45.   44, най-голямата чак не, но това ако е на седмица, е ОК. Ако е всеки ден, си си чист алкохолик макар и не най-големия в Бг. Алкохолика рядко осъзнава, че е такъв, още по-рядко си признава. Ти може и с 15 деца да си и пак да си алкохолик. Не знам това какво общо има или сам себе си убеждаваш. Ако не вярваш, че си алкохолик, най-простия тест е да се пробваш 2 седмици да не пиеш, без да те човърка. Кажеш ли "ама защо да спирам, кеф ми е", е ясна работата. Това го казвам за теб, ти да си знаеш, пределно ми е ясно, че няма да спреш и за 2 дни.

46.   Ок 45 алкохолик съм това е порок и най малкото е вредно, но в тоя живот има къде по кофти неща от срдностатистическият любител на чашката. Твърдия съм го спирал няколко пъти за по 1 2 седмици без проблем. Без бирата разбира се.

47.   46, абе ти вредното го остави. Ама знаеш ли какъв ад е да живееш с алкохолик? Не говоря за теб конкретно, а за ония, които бият жените си, заяждат се, като се напият, стопяват семейните спестявания, гонят ги от работа, карат се с приятели и роднини, стават глупави и неадекватни и т. н. да не изброявам. Някои пък ги удря в психиката, черния дроб и къде ли не. Дано не стигнеш до там, но личните ми наблюдения са, че повечето, които пият подобни кличества след години започват да правят поне едно от тези неща. Да, не става за 2-3-5 г., но след 10-20-30 става. Аз лично бягам като дявол от тамян от такива хора, защото предостатъчно съм изтърпял тормоз от баща си, та не искам да се занимавам повече с подобни простотии.