ИЗРАСТВАНЕ
Здравейте,

Можете ли да споделите какво разбирате под това човек да е израстнал в ментално (умствено) отношение и в цялостното му поведение. Моля да посочите всички белези и черти на подобно израстване. Интересувам се от това, защото съм мъж на 29 г. и се замислих и ме вълнува този въпрос от известно време.

Благодаря предварително на отговорилите.

Надявам се модераторите да допуснат тази тема!

Коментари

1.   Да си пострадал, да си се борил за идеалите си, да си загубил но пак да си се изправил. Да си се отказал от грижата за това какво мислят другите за теб, а да гледаш най-вече ти какво мислиш за себе си. Да си разбрал, че няма безплатен обяд на света, и че за всяка недобре свършена работа, за всяко едно малко твое кръшкане плащаш ти или близките ти. Да си се примирил, че на света действа моралният закон, независимо как бива наричан от религиите, и че ниго не можеш да излъжеш - само себе си. Че всяко нещо се връща, и доброто, и злото. Че никой не може да ти помогне, ако сам не си помогнеш. Че добрите обноски и интелигентността не са проява на слабост, ами на сила. Че всеки човек е прав за себе си, но това не значи че ти трябва да криеш какво мислиш и да си безразличен към това - "всеки е прав, затова няма смисъл от мнението ми, което винаги ще бъде грешно за някого" - не, въпреки, че гарантирано ще грешиш, ти трябва да отстояваш грешките си, да не се срамуваш от тях. Човек се учи цял живот. Кураж! А ти?

facetious

2.   И последно, Израствал съм най-много благодарение на хората, които са ме наранявали. м30

3.   Да осъзнаеш истините на живота. Да знаеш кои очаквания са реалистични, кое зависи от теб, как да си силен и да приемаш по-добре несгодите, как да постигаш целите, които зависят от теб, да можеш да преценяваш хората и обстоятелствата, да знаеш кои са важните неща и за кое си струва да се жертваш.

5.   Емоционалната интелигентност. Да можеш да отговаряш за думите си и решенията си. Да поемаш отговорности. Да се поставяш на мястото на другия. Да не търсиш конфликти, но и да не бягаш от конфликти. Те са много неща авторе. Живота ще поставя в различни житейски ситуации за да израстнеш, ако искаш да вървиш напред.

Чингис Хан

6.   Интересен въпрос.
Към момента мисля, че е
Пълна интеграция, сливане на детето и възрастният вече човек без едната част да подтиска другата.
Опитомено его, да следва разума, разумът и егото да са в синхрон със сърцето, а трите заедно да са в синхрон с душата.

7.   Означава да бъдеш по-добра версия на себе си. Което става след като преминеш през трудности и натрупаш житейски опит, промениш мирогледа си за някои неща, защото си проумял доста и не на последно място - станал си по-разумен, по-сдържан, по-внимателен и т.н. Означава да осъзнаваш какво се случва в момента около теб, а не само да се носиш като браунова частица без да ти пука от нищо.