Той обича ли ме?
Здравейте, искам да ви попитам защо партньорът ми спря да ми казва ,,обичам те" в началото на връзката ни аз първа му казах ,,обичам те", той смени темата. След известно време ми каза, че и той ме обича от тогава в продължение на месец всеки ден си казвахме колко много се обичаме, но от около 20-5 дни той все по-рядко ми го казва. Когато аз му го кажа, той отново сменя темата. Дори си общуваме доста по-малко от преди. За последно ми каза, че ме обича преди 2 седмици... бях много щастлива и той го разбра, но сега отново спря.

Какво да правя?

Според вас обича ли ме?

Досадна ли съм?

Може би вече съм му омръзнала?

Моля ако има някой който е преминал през същото да ми каже! Ще съм ви много благодарена.

Коментари

1.   "продължение на месец всеки ден си казвахме колко много се обичаме"
Това е много досадно, чак да се зачуди човек дали не е обсебеност, а не любов.
За мен лично ще е огромна червена точка, ще се замисля дали човекът няма твърде големи емоционални (психически) липси и докъде може да доведе това.
Изразявай обичта си с действия някакви които знаеш, че са приятни и за двамата, без да задушаваш. Но се спри мялко с това постоянно повтаряне (търсене на потвърждение от другата страна) като папагал, че да, досадно и стряскащо е.

2.   Абе какво означава това "Обичам те" и защо е нужно да си го казвате?! Ако се обичате то се усеща с други реплики, жестове, действия... Това "Пбичам те" дойде от американските филми и всички двойки се чувстват едва ли не длъжни да си го казват постоянно като Здрасти и Чао. Толкова е изтъркано и в повечето пъти фалшиво, че... Единственият човек, когото съм обичала истински, никога не съм му казала "обичам те", но той го знаеше - казвах го с погледа си, с отношението, с действията си... Мечтая за връзка в която ще се обичаме наистина и няма да си казваме тъпото изтъркано "Обичам те" по 5 пъти на ден или в разговор. Като чувам повечето двойки да си го казват/пишат - толкова фалшиво ми звучи... Обичат се, обичат се и след три месеца "се обичат" с някой друг. Обичала съм и знам че това не е любовта.
Авторке, не знам дали този човек те обича или не, можеше и да ти казва че те обича и пак да не те обича. Мисълта ми е, че не по изричането на тези две думички можеш да разбереш дали те обича или не.

3.   Като го играеш "нуждаеща се", ще те зареже...

Изглежда си много досадна, обсебваща и задушаваща.

Търсейки постоянно одобрение, за да прикриеш ниското си самочувствие и комплекси, ще останеш сама...

4.   Може да е такъв характер. И аз обичам човека до себе си, но рядко го казвам. По-скоро гледай дали го показва и дали си личи по действията му, че те обича. Ако не го усещаш, може би нещо куца.

5.   Аз пък не разбирам защо трябва през 5 мин да казвам на всички, които обичам, че ги обичам. Трябва ли всеки ден да звъня на жена си, майка си, баща си, децата си, да им казвам 'Ей, пък ти да знаеш, аз те обичам". Аз ако спра да я обичам, ще и кажа "ей, жен, вече не те обичам". До тогава по подразбиране се предполага, че я обичам, за да си спестим казване през 5 мин цял живот. И тя на мен не ми казва, но аз я усещам, че ме обича. Все пак не сме на 15 да се лигавим. Да, ако в някой моменти ми дойде от вътре, мога да и го кажа, но чак всеки ден. Не може 20 г. да сте влюбени като в първия ден и да си гукате като гълъбчета. Което съвсем не означава, че връзката е по-лоша.

6.   То се показва, а не се казва. Това всеки ден ми идва прекалено детско и доста плашещо. Човекът явно е доста, доста по-злял от теб.

7.   Колко са ми противни тия с папагалското - обичам те. Аз не го казвам. Рових се един път в чужди форуми и там тезата беше, че тия които не го казваме сме нарцисисти. Какъв смях! Включи се една индийка на 90 години, така го беше описала да се разплачеш от емоция, а именно, над 70 години била със съпруга си, нито един път не си казали обичам те, но то било ясно. Дори когато умирал, тя го прочела в очите му. Никога не са имали необходимостта да си го казват, камо ли да го повтарят като развалена плоча.
Приятелят ти едва ли ще ти е последният. Такива жени на първи, на втори, на трети, на кой там поред е повтарят тая папагалска простотия обичам те. Аз не го казвам, на мен не ми го казват, това не ми пречи да съм в дългогодишна връзка. Тия които го повтарт, просто не са сигурни в партньора си.
При няколко познати двойки забелязвам тенденцията, че връзките им се разпадат след като залезе фазата на влюбването от 2 до към 4 години, от тия дето само повтарят тая фраза.

9.   Номер 7 е описал всичко.

Elcadia

10.   Щото е лигаво. И аз съм жена ама не бих издържала цял месец да повтарям на някой, че го обичам. Достатъчно е да го кажа веднъж, въпреки че като се замисля на мъжа, с който съм от 10г, никога не съм го казвала. Нито пък той на мен. То май моето е по-ненормално ама.... Това са лиготии. Някой ако почне така да ми се превъзнася и да ми брои дните кога съм го казала, пък кога не съм... По-добре спри, щото ще му писне на момчето.