Защо жените над 25 не искат да се примирят, че са стари, и вече никой мъж не ги иска?
Въпросът ми е съвсем ясен и красноречив. Защо жените над 25 отказват да приемат, че вече не са първа младост и вече не са така свежи, сексапилни и красиви, като момичетата на 15-16, и леят толкова много злоба и омраза по тях, постоянно се сравняват с тях, че и даже се изкарват по-млади от тях? Може би от завист към тях, заради младите гаджета, които така мечтаят и бленуват да им откраднат? Драги жени над 25, мисля, че е крайно време да се изправите пред суровата, болезнена истина - жената на 25-26 започва да се сбръчква, остарява и погрознява прогресивно. Кожата се отпуска и увисва грозно, като гушата на пуйка, и става страшно набръчкана, грапава, мазна, потна и миризлива, и адски непоносима и отвратителна на допир, и с колкото и гримове и фон дьо тен да се мажете, и колкото и лифтинг процедури да си правите, нищо не може да спре силата на гравитацията. С нищо не можете повече да залъжете мъжете, че сте като младите момичета - друго си е младо, свежо, зелено, палаво и игриво агънце на 15-16, друго е дърта, застояла, вмирисана от употреба чанта от 25 нагоре, не може да се сравнява. Та, въпросът ми е: Драги жени над 25, как очаквате мъжете да погледнат на вас като на млади момиченца, след като само външният ви вид е като на застарели 50 годишни пачаври?

Коментари

51-80 от 80

70.   50, на мъжа каква е неговата функция? Да прави деца.Ами направете си на млади години тогава, и за вас е здравословно да сте млади бащи, не някой 45 годишен, който може да получи инфаркт докато играе с детето. Да вметна, че мъжете са застрашени от инфаркт 10 години по-рано от жените.Вторите живеят средно статистически със седем години повече. Тъй, че всеки със срока си на годност и живот.

71.   Жалък опит да подрониш самочувствието на жените и някоя да се излъже да ти пусне и на теб най-накрая, а? Пий една студена вода.

73.   Много закъсали мъже има тук. Начело с Кифлоприземител

76.   Всяка възраст си има плюсове, минуси, важнто е да направиш някои неща навреме, защото на по-късна възраст е по-трудно и дори рисково и нелепо - образование, деца и кариера, в посочения ред. Нито е нормално да си студент на 55, нито да създаваш деца над 40...има такива случаи, но това не променя факта.

77.   Вие мислете, че не сте стари и се смейте на връстнички те ви на по 30 с дете или деца, но сте се запътили с бързия влак към това да сте стари моми. Не лежете на кълката, че като сте на 40 ще родите или изборът ви на мъж тогава ще е много удачен. Истината е, че мъжете идват и си заминават, но радостта от децата с нищо не може да се опише. Нито роклите и гримовете ви ще го заменят, нито фейсбук с 100000 приятели и няколко блокирани, не е учудващо защо, майки сред тях. Особено симпатично е да се гледа как злобните женици приятелки или роднини на мъжа или жената изведнъж изолират майката, особено и ако е по-хубава тотален игнор. Живейте с мисълта, че 30 е новото 20, за да има такава приказка донякъде е така, но часовникът тиктака, имайте го предвид и да, на 30 някой жени изглеждат феноменално и учудващо са тези без грим и ноктопластика.

78.   Към 77, ами ще хванем бързия влака да, то с такива мъже....
Ето го и симпатяга та в съседната тема, който в един от коментарите казва, че на 28 му е рано да се жени. Та така и повечето ергени, които се събуждат на 40 и започват да закачат и омайва, която видят и да й говорят за деца, щото видиш ли сега им дошло времето и са на зор.
И те така те...

80.   Как да го направя това бебе? С кого, по-точно? С първия срещнат ли предлагаш? Дете се прави с любов и се отглежда с любов. Не мога да правя любов с мъж, в когото не съм влюбена. Когато се влюбя в един мъж, то не е от днес за утре. Обикна ли някого, го обичам за дълго. Дори и да ме разочарова, дори и чувствата ми да не са споделени, не мога да го забравя лесно и да се влюбя в друг. Така съм устроена. Правенето и гледането на деца за мен не е самоцел. Детето няма да расте щастливо с нещастна майка. А може би не ставам за майка, кой знае... Цял живот търся любовта - онази истинската, споделената, която чувстваш с цялата си душа. Казват, че нямало такава. Ако няма, значи ще си остана сама, защото по-малко от това не е за мен. Няма да бъда щастлива с по-малко.
Жена над 35

81.   А знаете ли колко ми пука какво ВИЕ мислите, за жените над 40!?
Аз съм с кариера, добри финанси, собствено жилище в Западна столоца и строеж на ново в София, щастлив брак и прекрасно момченце на 2, което ще бъде четириезично (вече е 3 езично). И не, не наближавам менопаузата, както "госпожата на 50 е "разбрала"! Съжалявам, че ви причинявам толкова много завист, но не всички могат да имат всичко, добре ще е за психичното ви здраве да го приемете ....
Ж47

82.   Номер 80, като цяло съм съгласен с мнението ти, защото човек трябва да следва своето щастие, разчитайки усета му да е правилен при подбора на подходящ човек.
Но има и едно нещо, което много жени правят грешката да възприемат като даденост. Те често бъркат физическото хлътване и "тръпката" с любовта. Онази любов, която е израз на взаимно преживени весели и най-вече трудни моменти, на дълго прекарано време заедно, на пълно приемане на другия напук на всичките ми недостатъци. Редовно жени твърдят, че "са влюбени от пръв поглед", но това въобще не любов. Те прости си харесват някой мъж и после се самонавиват, че той е "единственият" и най-идеален. Мъжът редом до тези "влюбени" жени може да е най-големият нагляр и непрокопсаник, но те си го "обичат", пренебрегвайки против всякаква логика всевъзможните сигнални лампички, които алармират, че чрез поведението си и себичния начин на мислене този тип е неподходящ за семейство.

- Кифлоприземител

83.   81, то и на мен не ми пука дали на теб ти пука. Не знам защо въобще го спомена, щом не ти пукало.

84.   до 48

На 30 си му била шута.
А сега, вече на 30 предполагам си вече щастливо омъжена, с дете и собствен апартамент, който не ти е от мъжа ?

85.   78, те масово мъже на по 40 хващат някоя на 30 и й правят дете, искат младо, възрастни се сещат и те за дете. Че им и изневеряват такива мъже и си правят тънките сметчици, но без кръчмаря. Вие какво мислите, че тези с деца са избрали Принца на бял кон и са без проблеми? Напротив, бременни са и им изневеряват, с малко дете се оправят, а мъжлето все при мама си ходи. Хващаш някакъв вариант за дете и това е и знаеш, че в този живот сте ти и детето вече, не разчиташ на мъж и свекърви, че ще се опариш. Ако мислите, че 40 годишните мъже са се кротнали се лъжете - дискретен секс и проститутки, а иначе жените им като бонбон красиви. И колкото по-грозен е мъжът, толкова повече изневерява, щото избива комплекси.

86.   Плот туист: автора е закоравела бабка педофилка, която тайно храни по целия възрастов диапазон.
Сериозно, има момичета на 15-16, заради които принципно ако не ти се занимава с полицията, изглеждат на 30 - а има и обратния вариянт... Всичко външно се свежда до ген и поддръжка. Разбирам, че повечето от темите в този сайт са шитпостове, но има и много повърхностни и комплексирани хорица... Дано, някога, някоя, някъде ти върже. Сигурно ще ти се промени много отношението, но само се моля за безопасността й :Д

87.   На 25 години не, но мине ли жената 34-35 годинки вече изпуска влака. Лошото е, че и повечето мъже до 30-35 не знаят какво искат.
Разликата е, че мъж на 35-40 не би трябвало да има проблем с правенето на дете. За жена на същата възраст е най-малкото рисково.

до 80

Много трудно се намира споделена любов. Затова колкото по-отрано човек си постави критерии за избора на партньор толкова по-добре.
За мен за това играе огромна роля и семейството, в което израства човек.

88.   На тая младата на 47 много й пука, само се обяснява - като двойкар пред учителка...Имам това-онова, бля-бля, четирезично дете - аре посмали, Манго...Живей си на Запад забулена в мъгляво самочувствие, но напълно лишена от приемане...затова дращиш тука.
М 36 с дете на 10 /десет/.

89.   До 84, не съм 48, но по - добре сама, отколкото с такъв индивид. Не знам защо мъжете сте решили, че когато жените станат на 30 трябва да търпят всякакви олигофрени само, защото видиш ли са на 30. А и точно при жени на тази възраст, можеш да срещнеш човек, който знае какво иска.

90.   Н80 твоето всичко го имат повечето нормални хора на тия години, както и пораснали деца и внуци...Хубаво, че имаш апартамент в западна столица /уау, чудо нрвиждано/успешен брак на три години...и 4 езично дете, без съмнение Моцарт и Айнщайн в едно...Ти си някаква смешна комплексарка, на която хората се подсмихват, а тя ги обвинява в завист...

91.   А стига, де! Пак плочата: аз това имам, пък ти онова нямаш. Авторът мъничко се е объркал, което е грешка на младостта и тепърва ще промени мнението си. А и е добре да поощрим това, че си задава въпроси, отговорът на които ще получи с времето. А иначе.... на никоя възраст човек не е бита карта! На всяка възраст можеш и имаш право да се стремиш към личното си щастие. Любовта не е запазена марка за 18-годишните деца. Това е чувство, което търпи ръзвитие и съзряване във времето. На 25 години аз не знаех как се казвам. Току-що завършило моме с блясък в окото, но с никаква житейска зрялост. Добре че не съм създала семейство тогава. То досега да се е разпаднало, познавайки себе си. На мен тогава ми се щъкаше още по веселби и безкрайно уикенди по палатки. Това да оправя сметките на семейството, да се погрижа за менюто, пък деца, пък училища... вятър те вее на бяла кибила, ти си си още с тийнейджърския ум. Мислиш си, че имаш там някаква работа, шефът ти бърка под полата, ти ревеш... детински му работи. Някъде около 30, според мен, вече слизаш на земята. В момента съм на 50 - младоженка от една година. Т.е. говоря от позицията на опита.

93.   № 87, аз съм по-проблемен случай, защото съм свръхемпат (highly sensitive person) и търся себеподобен, защото дотук се убедих, че с мъж, който няма чувствителност като моята, няма да се получи.
От № 80

94.   До 85. От 78, абсолютно съм съгласна. Хич не си мисля, че са се кротнали, това си е до човек, не до годините. Точно това се опитах да кажа, сещаме се за дете, просто защото трябва Да има, а жената дали я харесват или не, няма значение. И да, масово приятелките ми с бебета хващат някой колкото за бебе и после се оправят сами, но това ли е начинът? Къде е любовта, взаимното привличане, семейството и бащата като пример за това дете?

95.   94, Когато бащите са масово мамини синчета, расли в матриархат без баща и дори да са обичали жените си, ги настройват против тях. Чудя се и аз къде са бащите, това са поколения назад липсващи бащи и ние търпим последиците. Къде е любовта? Чудя се същото. Не вярвам вече в любовта. Не мисля, че приятелките ти са го хванали заради бебето. Били са влюбени. Били са наивни. Семейството е част от фамилията, а когато цяла една фамилия се настрои против майката, се настройва и мъжът. И семейството се разбива.

97.   По същата причина, поради която мъж на 40 не може да се примири, че вече е стар.
Еднакво е.

98.   Номер 97, ти каза нещо много ключово. Темата е за това, че пикът на жената да ражда здраво поколение е до 25 години. Пикът при мъжете действително е до 40 години. Затова и няма нищо чудно, че част от 40-годишните мъже предпочитат жените на 25 години. Жена на 40 години почти без изключение не може да се хареса на мъжете на 40 години.
И докато има чести случаи мъже на 40 години да са успешно съчетание от възмъжал външен вид, спокойствие, улегналост, житейски опит, кариера, знания, полезни връзки и т.н., то повечето от 40-годишните жени не могат да се сравняват с 25-годишните такива по отношение на красота, свежо излъчване, здравословни детеродни способности и липса на обременености от предишни връзки. По-зрелите жени, ако не попадат в графата на многократно подбиралите в миналото си крайно неподходящи мъже, са ценни с умереното си поведение и обираност, но задилжително в положителния смисъл. Познавам такива жени и определено си имат своите качества, затова и са редом до 50-60-годишни мъже със сходни качества.

- Кифлоприземител

99.   Истината е, че мъжът може да стане и да направи здраво дете и на 55г. доказано е научно. Но жената не родили до 33г. после има доста рискове да роди болно дете. Повечето тука кресливи истерички както чета се вижда, че са били апсолютно двойкаджийки в часовете по биология в прогимназията. Айде баста! С мозък на мицел обеснява как на 40г. имала влюбени в нея. Смях! В кое да е влюбен? В разплутия задник и увисналите до колене цицки? В характера и вече навлизащ вмкротическата? Една жена на 40г. отдавна има забавен метаболизъм и, ако ти се съблече чисто гола, трябва да си мега пиян и загорял, че да я изчукаш. Изключения има разбира се, но това е мега рядък срещан ген. И въобще защо да се занимаваш с 40г. барантия, като имаш достатъчно избор сред 20 годишните. Особенно, ако си младолик имаш някой лев и караш някоя малко по-лъскава кола.

Чингис Хан

100.   От 64 до Кифлопри
"Влюбени" наричам всички мъже, на които никога няма да им се отвори парашута и наистина някои екземпляри са толкова жалки да зяпат по чуждите жени в присъствие на собствената си и това да продължава повече от година и да е толкова явно, че и съответната половинка да си сменя мястото, да го подритва под масата, за да озаптява мъжа си и неговото поведение се забелязва от всички на масата, както и е коментирано впоследствие неведнъж от присъстващите.
Разбирам някой еднократно да се отплесне, но това е всеки път. Нелепо е и просто смешно, а и не им ли е неудобно? Откъде идва тази невъздържаност у някои мъже, някаква жажда да притежаваш конкретния субект, някакъв вид сексуална алчност ли е или жажда за внимание, защото ми се е случвало много пъти и с различни мъже.
А що се отнася до "влюбването", наясно съм, че при повечето мъже то е равно на топването на чушката.
Светлото бъдеще, което очаква много от обиждащите е, , че един ден ще бъдете на мястото на тези, които описах и ще се будите до някоя провиснала дебелана, ще запате в чуждите деколтета и ще се чудите защо една жена над 40, може да изглежда на 30, да тежи 50 кг и да има плосък корем и стегнат бюст, а вашата изглежда като свиня от свинеферма.
Повлекани има и на 15, и на 20, и на 30, и на 35, а след тази възраст поддържаните жени са голяма рядкост, ако една жена няма воля, постоянство и не спортува от детските си години, на 20 може и все още да е добре, но на 40 вече ще е разпльокана като кюфте.

101.   Е добре де,теб какво те интересува кой как ще изглежда.Важното е те да се харесват и да са щастливи.На никой не му пука какво харесват мъжете

102.   Виж,ако има пари ще е красива.Има толкова пластични операции.И стига вече с тия да има мъж и деца(то това състарява),парите са най-важните,пък майната им на мъжете.

104.   Не съм съгласен. По скоро повечето от тия до 25 не стават.
А те след 25как ще изглеждат не ми се мисли.

105.   Според мен не 25, а 30 е критичната възраст. И не е еднавко за всички. Например европейките, каквито са и българките се сбабичосват след 30 масово. Не само сбабичосват, ами и надебеляват грозно като повлекани. Идва от храната в Европа, а след 30 метаболизма се забавя и ги пиши бегали. Азиатките могат да откарат и до 40 с вид на 20 годишни - храната в Азия - сушита, мушита там, китайско е ниско калорична, наблягат за зеленчуци, треволяци и това ги държи младолики. Българките са маниачки по кафета, молове, а онези - маниачки по маски за лице - всяка вечер слагат. Африканките пък не ги знам какво ядат, но на 30 им щръкват само задниците и циците, ама брутално, супер смешно на вид. Но да се върна на българките - българка след 30 я отпиши - вероятно повлекана, трътла, грухтящо прасе, което се мисли още за красива и фина. Ужас.

106.   Е добре де, мъжете ли са най-важното в живота? Много ми пука, че не ме харесвали, ами ако искат! Мъж на мен не ми трябва, аз за себе си съм красива. Ако искаш да си красива само заради мъж, в голяма грешка си. Прави всичко само и единствено за себе си. Това с мъжете е заблуда наложена от обществото-мъж, деца, семейство. В живота има по-важни неща, най-малкият проблем е дали някой си ще ви хареса. Така че хич да не ви пуак.

51-80 от 80