Защо не искам да работя и сериозни връзки
Момче съм на 18 и съм говорил много пъти с нашите но те не ме разбират!Аз мисля различно,според мен трябвавсеки да намери неговия най голям интерес и тогава когато иска да прави това,да го направи своя професия иначе няма смисъл!
Аз още не съм го намерил ,а имам много таланти и интереси като кендо,танци,рисуване на манга,понякога и готвене,уча езици,направил съм си списък какво мога и те са толкова много неща че почвам едно нещо,другото го игнор и нищо не мога да завърша.
Според мен още не съм открил моето,което да ме кара да остана в него,все едно съм в някакъв маратон на това което мога и което искам а това което искам ми омръзва бързо когато разбера че го мога и отивам към друго.
Не знам как да го обясня,не мисля да работя нещо което да се закопая само в него,тогава ще намеря друго което да ми хареса повече и предишното ще ми стане неинтересно.
Нашите ме питаха и къде искам да отида в коя държава на ваканцията аз исках на много места но после не исках никъде,защото реших друго.
Мисля че живея няколко животи едновремено ,решавам едно и после някой друг човек вътре в мене решава друго и после друг и накрая аз самия незнам с какво да се занимавам и блокирам.
Мен не ми пречи че няма да работя,но не разбирам другите как разбирате какво точно искате да правите?
С момичета е същото харесвам една,после друга и после още много а те вече мислят че ще съм с тях завинаги,всичко ми писва и искам нови усещания ,винаги почвам връзка и за няколко дена ми е тъпо и даже гадно че ме търсят постояно това ме дразни ,и не отговарям.
Всичко ме нерви което е постояно някво умряло забито,аз не мога да съм такъв и мисля че съм човек от някаква по виша раса ,защо всички хора и нещата които правите са толкова кринждави и без смисъл?

Коментари

1.   Не разбирам защо смяташ,че си от по-висша раса, като правиш същото като жиботните? На човека му е дадена воля и възможност да вижда потенциала за себеусъварщенстване в правенвто и повтарянето на едно нещо. Така са създадени най-красивите картини, най-перфектните технологии, всичко от желанието да се усъваршенства това, което вече е създадено.

Как намерихме какво искаме да работим ли? Аз лично тествах. На 17 ме интересуваха основно 2 области (изключвам езици, рисуване и спорт, тъй като това за мен са само части от цялото). Тествах първо едната, оказа се, че е интересна, но не е нещо, с което да се занимавам цял живот. Сега се занимавам с втората и е великолепно, имам различна динамика всеки ден. Основоното в професията ми е , че можеш спокойно да си съставиш лист задачи сутрин, но няма да успееш да ги изпълниш, защото през деня се появявт нови, които не търпят отлагане. Обожавам работата си, и все пак имам и други интереси. В момента например чета анатомия. Намирам я за изключително интересна. Тренирам (тук също отне опити и време да намеря любимия ми спорт, даже започнах да си пиша сама тренировките). Колкото до готвенето и другите неща, това са просто дейности за отпускане.

Та главната сентенция на цялата плеяда е: раздели нещата, които са основи за професия от хобитата и след това започни да тестваш, докато не разбереш какво те интригува и без какво не можеш. За жените те оставям сам да намериш подхода (подсказвам: подобен е на този за намиране на професия).

Лола

4.   На теб както казваш не ти пречи, че няма да работиш, но на родителите ти подозирам, че ще им пречи. Можеш да работиш нещо докато мислиш с какво ти се занимава. Така ще добиеш самочувствие и трудови навици.

5.   Щом няма да работиш, кой смяташ, че ще те издържа? Ако и не следваш, ще се превърнеш в истински търтей. Да не мислиш, че вашите са длъжни да те хрантутят, докато ти се чудиш с какво ново хоби да се захванеш? Пък и те не са вечни и някой ден ще се озовеш без стаж на трудовата борса, където и за най-елементарни работи няма да те искат. Така че си опичай акъла о се захвани с нещо, което ще ти носи доходи, а не рисуване на манга и подобни простотии. Разграничавай работата от хобитата. Това за жените няма да го коментирам, защото още не си дорасъл да разбереш какво значи любов и защо човек се нуждае от нея.

6.   Не разбирам само защо докато не "намериш" уж това, което искаш да правиш цял живот не се хванеш с някаква временна работа? Хем дисциплината на работното място ще те кали, хем ще спечелиш пари и ще се запознаеш с нови хора.
Никой, АМА НИКОЙ не е работил само 1 работа през живота си и точно тази работа да му е "THE WORK"...

7.   Ммм така хората работим за пари за да се издържаме и доста често ни се налага да работм нещо, което не ни доставя, кой знае какво удоволствие, но трябва да се яде. Ти както изглежда нямаш проблем с това че си пълнолетен и родителите ти те издържат, а би трябвало, следователно проблема е в родителите ти че пълнолетните хора е добре да поемат издръжката си сами.
А дейностите които харесваме и от тях не можем да изкараме кой знае колко пари превръщаме в хоби.
Разбора се най добре е от хобито си човек да може да изкарва добри пари но това е такава рядкост, че не бих препоръчал да лежиш на тази кълка.
Колкото до мимичетата, това което описваш говори само че си здрав сексуално мъж. Мъжката психика работи така, да харесва потенциални майки на децата си навсякъде около себе си. Спирането на една жена при почти всички мъже не се получава естествено, но за да получат дълга връзка семейство и деца мъжете подтискат нагона си, който ги кара да искат да имат всяка хубава жена. Мъжете на твоята възраст са с психика на ловец, за един ловец е почти без значение коя сърна ще гръмне, рядко се хваща да гони точно набелязано животно, което отстреля е ок и на другия ден пак на лов, за ново. Когато обаче почувстваш нужда от близост, от семейство и деца, ще се наложи от уважение към жена си да подтискаш ловджийския нагон. Иначе на мъжете цял живот им се иска и на 50 и на 70 годишна възраст видят ли стегнато дупе и вирнати цици им се иска.

8.   "кендо,танци,рисуване на манга,понякога и готвене,уча езици,"

С рисуването на манга се издаде. Всъщност си зависим от мангата и я гледаш по цял ден, оттам те кефи кендото, а езиците 100% са тези езици, на които е самата манга. Корейски или японски? А готвенето - когато мама те натири да помагаш в кухнята.

"Мисля че живея няколко животи едновремено ,решавам едно и после някой друг човек вътре в мене решава друго и после друг и накрая аз самия незнам с какво да се занимавам и блокирам."

Е в крайна сметка к'о излиза? Уж няколко живота едновременно но не живееш нито един от тях.

"мисля че съм човек от някаква по виша раса ,защо всички хора и нещата които правите са толкова кринждави и без смисъл?"

Кринджа по-скоро е в теб, щото не виждам да си направил нещо кой знае колко смислено. А за това че си "виша раса", споко, нормално е за момчета на твоята възраст да имат "power fantasies". Аз например, когато бях на 15, си мислех че съм безсмъртен робот. Ще ти мине.

9.   90% от хората не работят това, която харесват. Работят, защото им се налага. Като вашите ти кажат, спираме ти джобните, оправяй се, ще видиш как щеш - не щеш ще се хванеш някъде на работа и раздвоението ти на личността ще изчезне. :)

А пък от мен да знаеш - докато си на издръжка от вашите, никога няма да решиш какво ти се работи, просто защото така е най-лесно. Повярвай, на почти никой не му се работи.
Прозвището си ще намериш тогава, когато поработиш нещо гадно и неприятно. Тогава изведнъж магически ще ти се доучи и ще разбереш какво реално ти се прави.

10.   Е, докато "тате носи, а мама меси", може и така. Обаче докато решиш какво искаш да правиш, докато завърши съответното образование и се окаже, че си към 30те без ден трудов стаж и разбира се никой не те взима на работа, защото се търсят хора с опит. Помисли и за това, на 18 е лесно, имаш си дом, храна на масата и си ок, а на 30? Какво ще правиш тогава?
А това с висшата раса ме скъса от смях, нищо като се сблъскаш челно с реалния живот и на теб ще ти стане смешно колко детински си разсъждавал някога.

11.   Най-обикновен нарцисист...

12.   На 18 години, а си толкова непостоянен във всеки аспект, има още много, много да учиш. Никой няма нужда от такива хора.

14.   Браточка, с тоя начин на мислене, след 10-тина години те виждам да пълниш резервоарите по бензиностанциите. При това, ако имаш късмет!

15.   Ако си зодия Близнаци всичко е напълно обяснимо, на прав път си и правилно разсъждаваш, но за да се развиваш социално в обществото трябва винаги да работиш и просто като ти писне напускаш и така мама и тати докато помагат с парите, после ако не си открил призванието ти ще трябва да се пречупиш.

16.   Ох аз бях така цял живот. Хахаха на 24 случайно открих работата, която ми дава удоволствие, свобода и достатъчно пари, за да се занимавам с всичките си хобита. На 27 съм и въобще не искам да променям нищо.

Постоянно хваща едно, не го завършвах, та второ, пето, десето.. Наистина съвсем случайно открих това, което правя в момента, но най-важното е, че и да ми омръзне - ще намеря друго. Не смятам, че всеки човек е създаден за еднообразен живот. Не ме е страх от промени, а хората около мен просто ми свикнаха.

17.   Ха-хах! Малко шамари то живота и ще минеш в другата крайност - ще се молиш някой изобщо да те вземе на работа, и някоя да те погледне...

18.   Мога да ти кажа къде да се ориентираш- към уроци по български език. Без тях не става в нито една област. В България.

19.   Ох, момко... да не работиш "не ти пречи" сега, защото те хранят мама и тате, но това няма да е завинаги. Толкова си малък, че сериозен разговор по темата няма как да се получи, но ще ти разкажа една история от биографията на великия изобретател Томас Едисон. След като изобретил електрическата крушка, го поканили да даде интервю. Започнал той да разказва и споменал, че е имал 1000 неуспешни опита преди накрая да се получи работещ прототип.
"Как? - учудил се журналистът. - Имали сте цели хиляда неуспешни експеримента?"
"Не бих казал - усмиханал се Едисон. - Просто научих по кои хиляда начина НЕ се прави електрическа крушка".

21.   Приятел, не се поддавай на съвременната пропаганда - "Намери страстта си" . Няма такова нещо. Просто няма - труда е труден, а най-великите неща са се постигали с труд. Няма страст. Има занаят. Когато след дълги години усвоиш някой, ще разбереш: 1. - че няма значение конкретния занаят - каквото и да правиш, все е труд, изисква се много усилие, за да стане нещо стойностно. 2. Ще намериш троята "страст", която непременно ще бъде ДРУГО - не твоят занаят. Тя винаги е нещо Друго, но ако седнеш да гониш другото, вечно ще гониш хоризонта - знаеш ли колко млади хора страдат от тази погрешна идеология?

Бъди смел да погледнеш отвъд това, което е официалния медиен наратив в момента. Потърси онова, което за теб е истински стойностно - на кое се възхищаваш? На чалгата или на катедралите? Четейки, вярвам че взвишеното те влече, не губи време. За да бъдеш майстор в нещо, ти трябва Много време. Дванайсет години някъде, ако си намериш добър учител. Ако искаш наистина да си добър, разбира се.

22.   Сега разбрахте ли защо станат ли пълнолетни децата им, родителите ги изритват от къщи, ако не се сетят сами да си хванат пътя? Оставят ли го още някоя друга година в къщи, нищо няма да стане от младежа освен завършен използвач и мамин синковец, неспособен и пари за едно кафе да си заработи. Колкото да жените, не завиждам на тази, която реши да си причини "щастието" да е заместител на мамата и слугиня на човека от висшата раса.

23.   Ще ти мине, на тази възраст е нормално да си не ориентиран. Огледай си компанията, иначе по-горните коментари ти казаха вече, че няма как все да те издържат вашите. Не всеки има такава възможност, някои хора работят от 16 годишни, та дори и от по-малки! Да не говорим, че се случват и непредвидими ситуации и тогава наистина би ти се наложило да се хващаш на работа. Успех!

24.   Не мисля, че ще ти дойде “свише”. Според мен ще разбереш какво ти се прави като правиш неща (duh). Например започваш работа в кол център. Там най-често освен да говориш, трябва и да можеш да деескалираш ситуации с изнервени потребители, да водиш отчет на разговорите, да запомняш процедури и да можеш да реагираш бързо на непредвидими обстоятелства. От тези неща можеш да си направиш сметката в кое си най-добър и кое ти е най-досадно. Ако си добър с деескалация тя и като цяло справянето с трудни клиенти, можеш да се ориентираш в професии като мениджър, консултант, продажби, ако си добър в документирането и процедурите - към IT Support, администраторска работа, преводи. Ако пък изобщо не ти харесва работата и не се справяш, напускаш и започваш в различна сфера. Много често хората си мислят, че знаят в какво са добри и какво им харесва да правят, но когато започнат да го работят, осъзнават, че не е това, което са очаквали. Ако ти е хоби да четеш манга - представи си, че работата ти изисква да четеш нонстоп манга. Ще трябва да четеш каквото ти кажат, да бързаш да спазиш срокове и да дадеш изчерпателен анализ на прочетеното. Ами най-вероятно ще ти писне и освен това ще спреш да четеш в свободното си време, защото вече няма да те разтоварва.

25.   16,

"На 27 съм и въобще не искам да променям нищо."

"Не ме е страх от промени..."

Май нещо си противоречиш...

26.   Защо мислиш , че на другите много им се работи ? Просто се налага . Ако обаче смяташ , че си по различен или с нещо по-добър , хващаш се , правиш свой бизнес и доказваш на всички , че си различен .Много примери мога да ти дам , но всеки е тръгнал отнякъде , придобил е някакви трудови навици и си е направил нещо свое .Ако беше на 50 г и казваш , че не ти се работи ,щях да те разбера , особено ако си направил дом изучил деца и тн .Станал си на 50 г , писнало ти е от цялото блъскане и суета и казваш , че искаш пауза ...ок . Ти обаче си на 18г , главата ти е каша .Да не мислиш , че на вашите някой им подарява пари за да ти купуват разни неща ? Ами не ! Бачкат , и повярвай лишават себе си за да има за теб , а ти се лигавиш

27.   Като не искаш да работиш, запиши се да учиш висше образование. След бакалавър, можеш да изкараш и магистър и накрая да станеш доктор.

28.   Абе, аз си я обичам моята работа, но на моменти не ми се ходи и не ми се работи. Толкова по въпроса. Трябват пари и дейност, щото дивана вкъщи не дава.

29.   Аз съм автора.Защо да не ме издържат,аз нямам проблем с това?Какво лошо има в това моите родители да ме издържат когато имат пари и на кой пречи?Това не пречи нито на тях нито на мен.
Също и жени да ме издържат ако живея при тях мисля,че е нормално защото и аз правя много неща които също са работа.Даже да изкараш едно куче ,да и направиш вечеря да и приготвиш вана също е работа и също имам време да търся себе си и да откривам много нови неща които искам да направя!Аз не разбирам тези ограничения,може би затова съм от по напреднала раса.
На 11 даже съм дал лайк защото за мен нарцисист не е обида,това според мен означава да се грижиш за себе си за тялото и духа си ,а това е да се развиваш в бъдещето и в един живот да живееш много различни животи с различни цели.
Аз уча няколко езика,англ,японски,испански и мисля да уча и повече когато реша ,не съм зависим от мангата защото не съм чист отаку,и това също ми е просто едно от всички неща които са ми интересни в определен момент.
За мен просто няма смисъл да имам само една работа или само едно момиче или нещо само по едно,когато искам да пробвам всичко и да изгледам всичко и аз самия да бъда всичко,искам да съм и водолаз и да карам мотор,и да съм капитан и да съм самурай и танцьор и хост и каквото искам да съм само в тоя живот,искам да изживея всичко това и да мина на следващото!
Не съм ловец на жени както беше писал някой,те сами ме свалят аз просто решавам коя искам за момента.
Различен съм от вас затова не ви разбирам ,всеки се забил в нещо си и си стои там и е тотално спрял,това ако не е криндж!И защо е това?
Не съм зодия Близнаци,Скорпион съм.

30.   Младежо, имам една тайна за теб и сигурно ще те срази :Д. Много хора не харесват работата си ,главната причина е че ти трябва да ядеш и да си плащаш сметките ...и това е в световен мащаб. Схващаш ли мисълта? Работиш не щото ти е кеф, а защото ТРЯБВА. Пък дай Боже докато опитваш различни работи ...да си намериш и своето място. Но без работа не става! Не става на готово ,само да товариш родителите ти. Мислиш ли че те си обожават работата? Питай ги дали искат да работят или да са на почивка? И нали се сещаш, че ако те кажат че търсят перфектната работа, ти ще останеш гладен и бос и няма да си такава мъжка кифла ;)
Аре и успех и мисли с тая глава

31.   Не си от по-висша раса, просто си презадоволен. Вашите са ти разчистили пътя и всичко е леснодостъпно и без особен смисъл. Съжалявам да ти го кажа ама вашите са те прецакали.
Какво очакваш да постигнеш, когато не отделяш време и постоянство за нищо конкретно? Общо взето живота няма смисъл за теб.
Лекарството е живота да те постави пред дилема за оцеляване. Да не можеш да си платиш квартирата, храната или сметките, всеки месец да е борба за оцеляване и да няма изгледи да се върнеш към старото положение. Тогава ще почнеш да оценяваш малките неща. Така както е тръгнало ще свършиш я на наркотици я на алкохол...
Борбата за оцеляване е жизненоважна за развитието, че и за самото оцеляване. Съжалявам, нищо хубаво не те чака, ако не се отделиш от пъпната връв.

32.   Хора, това е някой скучаещ психолог, който яко ви играе. Забавлява се да ви пали емоции. Няма смисъл да му коментирате, защото само му правите кеф и го карате да се чувства умен.

33.   Като чета този направо съжалявам, че няма задължителна наборна служба. На много днешни момченца би им подействала доста отрезвяващо.

34.   Абе остани гладен и ще видиш как ще ти се приработи много бързо. Ще бачкаши песничка ще пееш. Като не си гладен, ти е широко около врата и ти е до философстване. Ако си гладен, изобщо няма да философстваш, ами ще почнеш на първата работа, без да му мислиш.

36.   Виж, момче..Не се дръж като дете и разбери, че човек не може винаги да прави нещо, което му харесва. Аз също мисля, че човек трябва да прави това, което обича, но като те удари животът и почваш да не мислиш точно така...Ти сега това ти е на акъла, защото си малък и мама и татко са при теб.
Аз като трябваше да почвам студентския си живот много исках и винаги съм искала да стана художник, историк, археолог или военен. Винаги ! Толкова книги съм изчела, толкова усилия и време съм вложила в тези мои страсти, обаче ! Има един въпрос - как да си осигуря сигурен и хубав живот ? Затова се и отказах от историята, от рисуването...Защото не се ценят, нямат бъдеще, нито реализация..!
Ти прави пак това, което обичаш, но първо мисли за работата. Да, парите не са най-важното нещо, но са второто най-важно. Помисли над това. Ти пак може да рисуваш, пак може да готвиш, но ще ти останат само хобита.

37.   33, ти 100% си жена!
Дано като я въведат тая служба, да има и 50% квота за жени (като в Израел например). Друга песен ще пееш тогава.
Между другото казармата е място за извращения, гаври, скатаване и затъпяване. А доста често и за скапване на здравето, че и не малко смъртни случаи. Нищо хубаво не излиза от там. Прекалено романтичен поглед имаш за нея.

38.   Защо не искам да работя и сериозни връзки- защото си мамин гевезанчо, незрял, несериозен, без определена цел, амбиция и визия за бъдещето си. Заел се със 100 неща, накрая ще му омръзнат и ще ги зареже едно след друго, без да стане истински добър в нищо. Това пък с капитана, водолаза и самурая са детински мечти, само дето не е пожелал и астронавт да стане. Въздухар. В най-добрия случай го виждам нещо като героя от темата "Интелигентен, чаровен, романтичен, но не работи... ", ако се намери достатъчно глупава жена да го издържа, даже няма да е и особено чаровен и романтичен, по-скоро надменен, нали се мисли за представител на висша раса.

39.   Нямало смисъл да имаш само една работа и само едно момиче. Накрая няма да имаш никаква работа и никакво момиче. Я кажи какво ще правиш когато родителите ти няма да са живи? Няма безсмъртни хора.