Срам ме е от мъжа ми
Здравейте, с мъжа ми сме заедно от почти 10години. Той винаги е казвал, че се е влюбил в мен заради красотата и фигурата ми! Много пъти ми е правило впечатление как ме изпива с поглед щом се обличам и това винаги ми е харесвало (както на всяка жена предполагам). Преди 2г родих дъщеря ни! От тогава нито аз съм същата нито тялото ми! Нямам особено време да се приведа във вид, понеже съм винаги сама с малката, нямам помощ от баби и т н. Корема ми се прибра, но има доста увиснала кожа и стрии които не се влияят от тренировки, гърдите ми се стопиха и провиснаха след кърменето, а дупето-нищо общо с преди! Сега след баня винаги се крия за да не гледа недостатъците, просто ме е срам от тялото ми! Правим секс само на тъмно, защото си мисля, че ако вижда всичко това просто няма да му хареса и ще го отблъсна! Опитвам се да тренирам когато имам дори и малко свободно време но някои неща не могат да се променят и с всекидневни тренировки. Знам, че нещата са поправими с операции и разни козметични процедури, но наистина нямам финансовата възможност за това.. Обичам си го страшно много и искам да съм перфектна за него. Винаги е било така! Приемам всякакви идеи и съвети за това, как да се измънка от тази така неприятна ситуация и как въобще да се отппусна пред него! Благодаря!

Коментари

1.   Спокойно, ще стегнеш и прибереш и кожата (освен ако не не си качила рязко и после смъкнала бързо над 20 кг...) като добавиш към тренирвките- протеини, колаген, витамини.
За стриите- посади си алое вера и мажи от кристала с някое от тези масла-бадемово, кокососово, арган
Мъжът ти знае много добре как изглеждаш, със сигурност познава всеки сантиметър от тялото ти и няма нужда от светлина за да "види" промените.
Вместо да се криеш и потъваш в комплекси, кажи на мъжът си, че ще си купуваш колаген и витамини без дс влизаш в подробности. Но така и той ще ти помогне (дори с тактични жестове) да се чувстваш по-добре.
Радвайте си се на любовта си без подобни задръжки,!

2.   Той със сигурност знае как изглежда тялото ти, но още го привличаш, защото те обича. Дарила си го с дете и всеки нормален мъж е благодарен и цени жената до себе си още повече. Мисля, че не той, а ти имаш най-голям проблем да се приемеш. Иначе за дупето - много клякания, примерно сутрин и вечер докато си миеш зъбите. Ако пиеш кафе, събирай утайката и с нея се масажирай под душа, това прави кожата гладка и мека. Стриите избледняват с времето, за кожата може да видиш някакви добави с колаген. Но най-важното е да се научиш да се приемаш, въпреки че вече не си идеална. Никой не изглежда като тийнейджър цял живот, дори без раждане.

3.   Има една приказка: лицето/телцето е до време, а сърцето е за цял живот...
Така че, свиквай, и се радвай, че мъжът ти явно не гледа само външността ти, а най-вече това, което сте направили заедно (връзка, семейтво, дете...)
Престани да се вторачваш в подробнсти и да бъдеш нещастна от това.. Гледай главното, глобалното, и помни че всеки/всяка е менал/а по този път. Помни и че мъжът ти още е до тебе и те обича, т. е мисленето си трябва да промениш, а не тялото.

4.   Ок, щом нямаш пари - правиш следното:

Взимаш си вендуза и се масажираш с нея, като първо се мажеш с някакво олио разбира се и след това със свит юмрук леко минаваш навсякъде с лек натиск. На ден ти трябват 20 минути правилните тренировки, виж в интернет някое клипче на професионален треньор. След 2-3 месеца ще изглеждаш като 16-годишна. Обаче аз имам чувството, че по-скоро искаш да се оплакваш, отколкото да положиш усилия. Детето не виждам как е оправдание. Моята иска да прави упражненията с мен, като ме види.

5.   Никоя жена не е същата след като роди. Ако толкова това ти пречи, тръгни на козметик - масажи, има LPG за стягане на кожата, мазила. В крайна сметка - пластична операция, на която се подлагат разни известни жени.

6.   Не се срамувай. Мъжът ти със сигурност знае как изглеждаш. И много добре знае, че след раждането, настъпват промени в тялото на жената. Не позволявай дребните недостатъци да те компенсират и да се отразят на връзката ти. След като мъжът ти те обича, едва ли това ще има особено значение за него. Аз съм с моя мъж от 30г. и често ми казва, че съм най-хубавата жена. Виждам се в огледалото и знам как изглеждам, но какво от това. Не мога да стана по-млада. А и за него възрастта ми явно няма значение. Човек може да изглежда добре на всяка възраст. А очи, които обичат, виждат друго.

7.   От по-големите аптеки- Lierac ампули против стрии вършат чудеса, премахват дори и стари стрии. Lierac го има и в комплект и с крем за стягане на бюста, но за последния нямам отзиви. Добре е да си купиш и крем против стрии, например на Mustela е доста добър, на Chicco също.
Крема можеш да мажеш след баня, особено ако си със суха кожа, а ампулите -вечер, защото по-трудно попиват и когато попият леко лепната.
За всеки случай е добре да си направиш пълни изследвания на щитовидната жлеза и на автоимунните антитела на щитовидната жлеза, ако напълняването месец след раждането е било повече от 6-7 кг, а 3-4 месеца по-късно е повече от 3-4 кг и килограмите се свалят много трудно.

8.   Ако от това не ви светне какви съкровища са мъжете, не знам какво трябва да се случи, за да го осъзнаете. Не спирай секса и бъди физически по-активна. За останалото слушай женските съвети.

9.   За влизане във форма - тренировките са само 20% от цялата работа, по- важно е с какво се храниш, това са останалите 80%. Можеш да пробваш ниско въглехидратен режим или поне да ограничиш неща като хляб и сладки неща, ако ги консумираш

10.   До номер 4 от авторката:Нали не мислите, че всички деца са еднакви? Дъщеря ми е залепена по цял ден за мен а и никъде не споменавам, че не се опитвам да положа усилия!! Правя коремни преси когато успея, горната част на корема е перфектно стегната до степен в която са изпъкнати коремните мускули! Проблема е в самата кожа която доста увисна, тъй като съм доста дребна и слаба а малката си беше голямо бебе спрямо ръста ми.. Пробвах с кремове, различни билки и масажи, тренировки, за съжаление ефект от тях няма!