Зверска ревност
Имам един проблем и той е РЕВНОСТТА - необуздана, зверска, нетърпима! Това е като едно чудовище в мене, което при най-малкото нещо се разбужда и избухва! Не мога да се сдържам или контролирам (опитвам се), просто избухвам. Осъзнавам че съм много ревнива, по този начин отблъсквам човека до себе си.

С приятелят ми се скарахме точно заради такава сцена на ревност от моя страна. Не сме се чували от два дена. Просто много държа на него, не искам да го изгубя (пак). Как да му обясня това?

Коментари

1.   Една жена: Не си сама. МНОГО сме! Демонстрираш ли го веднъж-два пъти е напълно достатъчно, за да го разбере половинката ти. След това се владей и стискай езика зад зъбите си, докато не събереш достатъчно доказателствен материал, който да приложиш в кулминационен момент. Въпрос на самоконтрол. Тренирай себе си, не тормози човека! Успех!

2.   А има ли причина да го ревнуваш толкова много? Така ще го изгубиш, в един момент ще му писне. Тук никой не може да ти помогне, сама трябва да разбереш, че трябва да му имаш доверие

3.   Просто много държа на него, не искам да го изгубя (пак). Значи един път вече си го загубила щом го ревнуваш значи има поводи. Аз също ужасно ревнувам дори болезнено и за това се разделихме с приятелката ми. Хектор

4.   Ами ти си виновна, ще го загубиш - избирай, или той, или ревността!

5.   За мен ревността е проява на комплекси, чувство за малоценност или много неправилен избор /в смисъл ти го обичаш, а той те приема като сексуален обект и има паралелни връзки/. Нали разбираш, че иска ли - ще ти изневери и изобщо няма да разбереш. Ревността спрямо мъжете според мен ги дразни, те се чувстват контролирани и командвани. Никой мъж, който не е загубен и мухльо няма да се чурства добре с много ревнива жена. Умната жена се държи така, че мъжът да си мисли, че тй избира, че той контролира ситуацията, че е водещ във връзката. Което естествено може изобщо да не е така. Т. е. вместо да му досаждаш и да прекаляваш с обаждания - тип проверки и разговори, които се превръщат в рапити се дръж на положение. Защото накрая поради тацзи твоя ревност и вероятно неоснователни подозрения той ще вземе наистина да направи това, в което го подозираш. Ако си виновна ти в случая - обади се, поговори открито с него и му обясни какво изпитваш като се постараеш да промениш поведението си.

6.   Към №1 - какъв "доказателствен материал"? За интимна връзка ли говорим или за криминално деяние? Щом сте го докарали до там да се следите, ревнувате безумно и събирате доказателства срещу другия по-добре приключете с подобна връзка. Че то е мъчение.

7.   Добре е да живеете заедно, така ще може да го заключваш в банята, когато не сте заедно или трябва да излизаш. Не му позволявай достъп до нета, вземи му и мобиният телефон. Когато решиш да излизате, му забрани да говори с хора изобщо и да гледа в земята. Ако се налага да работи, звъни му на всеки 15 мин, прави неочаквани посещения в службата, и му проверявай служебният тел. , прави и профилактични скандали през вечер. Ако не помага, накарай го да се кастрира. Така е най-сигурно.

8.   Да и моето бивши гадже беше много ревнива което изключително ме дразни. Тя ме ревнуваше щом започна да говоря с някое друго момиче... аз лично не издържах. Много пъти сме се карали за това но няма голям ефект. 1 път и бях спретнал номер като помолих една приятелка да ме прегръща и да си правим комплименти взаимно :D е получи се един скандал между моята приятелка и бившото ми гадже. Е не изтърпях дълго и до седмица я разкарах. Мъжете не обичат да ги ревнуват много 1-2-3 пъти е достатъчно за да му покажеш че го обичаш и искаш да е твой ;)

9.   Чувство на ревност се появява, когато жената няма сигурност в мъжа до себе си. Ако си видяла дори за миг от секундата как той мята поглед на ходещата до вас кака с жар в очите-нормално е да го ревнуваш. Не обвинявай себе си, а си помисли това ли е човека и спокойна ли си с него! Някои мъже ревността на партньорката им ги кара да се чувстват щастливи и я провокират, защото са комплексари!

10.   Такива като теб заслужават да бъдат сами цял живот. Така няма да има кого да ревнувате и ще си живеете нашироко. Мъжете, които харесвате, ще могат да говорят с която си искат, да идат в командировка, да не дават отчет за всяка минута. Освен това ще могат да бъдат щастливи с жената до тях, а ако искат да изневерят, пак ще намерят начин. Не го казвам, защото не съм имала сцени на ревност аз самата, но в никакъв случай това не е фона на връзката ни. Последния път го ревнувах за това, че полупиян каза ''колко готина'' е някаква жена, която видял на снимка. 1 седмица ревнувах ужасно, докато ми ''светна'', че проблем имам аз- показах колко ниско самочувствие имам заради един комплимент, незначещ нищо всъщност, освен една констатация. То винаги има ‘’по-готини’’ от нас, въпросът е в специалното място, което заемаме ние в сърцето на любимия. И друго- нали целта на една връзка е да сте щастливи, Бога ми, колко щастлива си ревнувайки вечно? Написано от жена

11.   "Не ревнува този, който обича, а който иска да бъде обичан".

12.   И аз съм така. Дори при най-малкото съмнение полудявам. Започвам да задавам хиляди въпроси, докато не си признае че лъже (например че е някъде, а е другаде иии решил да не ми казва, уж да не се ядосвам... Пусто, че все го усещам) Треперя, викам... истерична работа... Ужасно е, грешно е, но немога да се спра. Изключително търпелив и разбран човек съм, но става ли въпрос за 'моя' ставам съвсем друга.

13.   Пише една ревнива жена:

А СПОРЕД ВАС ДАЛИ ГИ РЕВНУВАМЕ НАПРАЗНО????
МОЖЕ БИ РЕВНОСТТА НЕ Е БЕЗПРИЧИННА!

14.   13, „може би“ не е достатачно. Ревността не е доказателство за любов, а за липса на доверие. Ревността убива любовта.

15.   Лесно се правят изводи и дават оценки, но това чувство си го има там където има истинско привличане. Единият е някак по-освободен и фриволен в присъствието на другия пол и си позволява повече волности и почти не си дава сметка какво причинява на другия, който е по-пробран и скромен. Боли, когато в твое присъствие половинката ти обръща внимание на други хора по начин, който те кара да ревнуваш... Но мисля, че всеки с малко или повече усилия може да се пребори с това коварно усещане и си внуши, че той е най-доброто за другия напук на всичката шарения наоколо... Нагласа.. това е...

16.   номер 13 съм.
НОМЕР 15, ИДЕАЛНО СИ СЕ ИЗРАЗИЛ/А!