Съсипаха ме
Здравейте, аз съм мъж на 36 години. С тогавашната ми приятелка бяхме много щастливи. Аз имах бизнес и помолих брат ми да изтегли кредит от 20 000 лева, с уговорката аз да го погасявам. Купих си нужните съоръжения. Лека по лека нещата потръгнаха. Приятелката ми започна да ми помага и решихме да имаме дете. Роди ни се син. Днес той е на 7. Тя реши да включи свой познат в бизнеса. Познавах го, беше общ познат. Работихме две години, но локдауна ни удари. Един ден отидох в цеха и нямаше нито една машина. Бях ограбен. Звъннах на жена ми, не вдига. И съдружника ми също. Прибрах се, приятелката ми и детето ми ги нямаше. Нямаше следа от тях. Всичките им вещи липсваха. В гардероба бяха само мойте дрехи. Звъннах на тъщата, тя ми каза че са заминали за София и ще летят за Германия. Беше продала всичките машини с любовника си. През цялото време е имала връзка с моя съдружник. Сега съм ограбен и разорен, а брат ми излъган. Не мога да погасявам кредита. Какво да правя? Мога ли да си върна поне сина?

Коментари

1.   Потърси истинска помощ, а не коментари. Това си е престъпление и трябва да сезираш полицията, прокуратурата. Колкото повече време губиш, толкова по-трудно ще става да си върнеш детето. Намери адвокат, някой, който да ти даде адекватен съвет и да задейства плана.

3.   А ти до колко си сигурен че детето е от теб?!

4.   Както казва 1, полиция и адвокат. Може даже да пуснеш до Интерпол жалба да го спрат на границата преди да се качи на самолет. Принципно, най-добре е да го завариш преди да е отлетял, но понеже става въпрос за държава от ЕС, а не трета страна, би следвало да не е кой знае колко по-сложно да върнат детето в последствие. Единствения проблем е, че си без пукната стотинка, нямаш нито за адвокат нито пред съд да докажеш, че можеш да го подсигуряваш, ако ти го дадат на теб. Най-добре се опитай да докажеш, че "съдружника" и "жена" ти са те ошушкали и си заяви материален иск. След това се развеждай и си искай правата на детето. Те ако искат двамката да проституират в тая Германия.

5.   Жена ти не може да изкара детето ви през границата без твое позволение. За целта трябва изрично пълномощно. Нещо ни подлъгват тука. От опит знам, че истината има и друга страна.

6.   Звучи ми доста измислено. Първо до този момент би трябвало да са минали поне 3 години откакто познатия на приятелката ти е влезнал в бизнеса? А ако вземем предвид, че детето е на 7, а приятелката ти е започнала да помага в началото когато си стартирал и след това сте решили да имате дете, значи го виждам поне 8 години. Тоест са минали 8 години откакто брат ти е изтеглил кредит за 20 000 лева и ти още не си го погасил?
Другото отиваш в цеха и виждаш, че няма нито една машина в същото време приятелката ти успява да събере всичките вещи и да изчезне? Не знам колко пъти си се изнасял или събирал багаж, но на мен не ми се връзват нещата.
И последно, детето има нужда от документ за пътуване подписан и от другия родител, за да пътува в ЕС.
За мен темата е провокация.

7.   Ти си баща на това дете! Как жена ти успя да изкара детето зад граница, без изрично нотариално заверено пълномощно от теб към нея, че даваш съгласие вашето дете да пътува само с единия си родител? Без такова е абсурд да я пуснат на летището. Ако все пак е извела детето, вероятно е представила фалшиво такова, което ти дава пълно основание да сезираш моментално компетентните власти - Външно министерство, полиция, тък като това е престъпление.

Една жена

8.   Няма как да изкара легално детето зад граница без твоя подпис!

9.   Да, поредната съшита с цели конци измислица, колко са подли жените.Точно в Германия така се изкарва дете! Да беше в друга страна, да повярваме, ама там социалните довтасват детето дори да си обели коляното, а за съмнения за незаконно извеждане ще го приберат на минутата.

11.   Четете по-внимателно. Те не са имали брак, щом често я нарича "приятелката ми". Пълномощно вероятно е взела по-рано за някое излизане с детето в чужбина. Тези пълномощни нямат срок и важат, докато не се смени паспорта на детето.
А детето било ли е припознато, щом е родено от родители без брак?

12.   Житейския ми опит ме е научил, че има страшно коварни хора и от двата пола. Животът ни тук на земята е едно голямо училище. Падаме ставаме, пак падаме и се изправяме, докато си научим уроците. За да имаме труден живот значи в предходни животи сме допускали много грешки и затова сега ни се случват неприятни ситуации.

13.   Като зная каква история се случи на нашата улица, може и да не е измишльотина темата. Съседната къща я купи едно младо семейство с идеята да живеят на чист въздух. Взеха си кученце, разхождаха се хванати за ръце.... да им се ненагледа човек. По съседски им помогнах да си направят градина, гледах с каква радост си ремонтираха къщурката, вълнувахме се заедно какви точно пердета да изберат, тичаха сутрин заедно покрай реката, събирахме се на барбекю.... приказка. Дойде есента, застудя и аз се прибрах в София. Пролетта се връщам обратно и гледам - там съвсем други хора живеят. Какво се случило? Момчето отива преди Коледа в Лондон по работа, за няма и седмица. Връща се с подаръци и заварва къщата си залостена, с чужд собственик и мацката я няма, а имотът е на нейно име. А той си е продал собственото жилище в града, за й изпълни мечтата да се разхожда по копринен пеньоар сред розите. И няма къде да отиде. Оказа се, че девойката толкова е бързала да продаде къщата, за да даде парите на любовника си, че я пуснала на безценица в някаква фирма за недвижими имоти с цялото обзавеждане и градински инвентар, просто си е взела чантата само. Купил я собственикът на фирмата. Че да не е луд да я изпусне! Каза, че в цената влизали и пълни комплекти сервизи, неразпечатвано спално бельо, бяла техника, телевизори, косачки, маркучи, поливни системи.... всичко, само пантофи си бил взел неговия номер. И сега си живее тук човекът, пенсионира се и само си заби един чадър на ливадата и си покани гости.
Моя близка приятелка. Мъжът й отива в Шотландия на гурбет. Намерил хубава работа, потръгнало му и я вика с детето им да се устроят там. Казал, че е капарирал хубава къща и тя да продаде жилището на "Витошка", че да я доплатят. Нашата рипа от радост. Продава си бащиния дом и му праща парите. Направихме й прощално парти и потегли с детето към новия им дом. Пристига. Мъжът й казва: "Ти коя беше, че не помня? Никаква къща не си си купувала, АЗ си купих къща, ето документи, нотариални актове, всичко, моля напусни имота ми, че ще се обадя в полицията". Пращахме й пари за хотел и за обратен полет. Прибра се тя, няма къде да живее. Беше й останала една разнебитена виличка само някъде из Искърското дефиле. Изкара там зимата, влачи малко дете по влаковете и после се стегна. Пи една студена вода и сега си направи бутик за цветя, коренячка софиянка живее под наем в София, но все пак се оправи някак момичето.
Ето това става като не подписвате брак! И от какъв зор не го правите? Бракът просто регламентира имуществените отношения.
Аз лично вярвам на автора.