Много ви моля за съвет
Здравейте. Моля за адекватен съвет. Живея с мъж , без брак, в моя къща, с две дъщери. Класическа тема за това как в началото беше друг, а се превърна в звяр. Нама да се впускам в подробности, а ще бъда максимално кратка. И така бие ме, пие, с любовници, не се прибира с дни. Децата не ги тормози. Аз съм си в моята къща, няма къде да отидем, той не иска да я напусне никак, родителите ми са възрастни хора. Моля го, но не иска да си тръгне. Не го е страх от полицията, аз знам за сериозни престъпления, за които даже не е арестуван. Осъзнавам , че съм удобна жертва на насилник, но не мога да се отърва от него, ама никак. Шмърка и кокаин. Иначе аз съм на добра заплата, не съм финансово зависима от него. Толкова съм отчаяна от този ад, че живея единствено да огледам децата. Иначе мога да разкажа за такива извращения, за които много от вас няма да повярват, че са възможни. Отправям искрена молба, ако някой е наясно къде мога да поискам помощ, така, че той наистина да бъде сплашен и да се махне от тук. Иначе остава само или да се самоубива или да го убия

Коментари

1.   За какви извращения говориш? А и за какви престъпления не е осъждан? Колкото повече знаем за него, толкова по-добре бихме ти помогнали. Не крий какви ги вирши твоя човек. Колкото повече хора разберат, толкова по ще сме наясно, какво се случва в милата ни родина.

А иначе, ако има връзки с полицаи или е "мутра", най-добре първо потърси добър адвокат.

2.   Едва ли преди да се запознаете е бил добър самарянин, а след като сте се запознали е започнал да опъва бяло да те бие да кръшка и прочие. От начало ти е било готино с лошото момче сега се правиш на жертва. Научете се накрая да си поемате отговорностите в живота и да седите зад изборите, които правите.

Чингис Хан

3.   Здравей, защо от полицията не ти помагат? Какво казват там? Има организации за защита от домашно насилие, потърси в гугъл телефон. Не разчитай някой да го сплаши. Този повек трябва не да бъде плашен а сериозно да се отнесе някой с проблема ти. Иначе ще продтлжи с тормоза.

4.   И за какво ти беше като имаш жилище, доходи и деца, да го домъкнеш този идиот в къщата си? Само не излизай с номера, че много си го обичала, колко бил мил и нежен и подобни. Като ти се иска секс , има хотели. Влачите ги всякакви в къщи при децата си, после ревете. Сега страдаш от акъла си и безотговорността си. Иди при адвокат, подай жалба в прокуратурата.

5.   Завеждаш дело за ограничителна заповед. За съжаление, има психопати, на които тя изобщо не им пречи. Свържи се с някоя организация, която помага на жени в нужда, да те консултират.

6.   Сменяш бравата. Купуваш пистолет. Намира си друга жена. Викаш полиция.

7.   Авторката съм. До номер 1. Престъпленията са: палеж на 2 коли, побой на хора за пари , побой на жена в дискотека, шофиране в нетрезво състояние. Нищо не му направиха. Имах надежди, но...
До номер 2. Да в началото не беше лошо момче, не пиеше и не шмъркаше. От седем години се събра с едни мутри / на колкото е и малката ми дъщеря/ и от тогава света ми е ад. И аз така съм мислила преди, не съм някоя лигла, гледам си децата , просто искам съвет къде наистина да се обърна за помощ. И да мутра е вече, по - скоро престъпник. Разбираш ли номер 2, че човек не знае от къде ще го сполети нещастие. Не ти пожелавам да попаднеш в тази ситуация, за да разбереш.
Номер 3. БЛАГОДАРЯ ТИ. Говорила съм с братовчед полицай, каза ми, че просто ще се подпише и вечерта се прибира у дома. А на утрешния ден може и да ме дават по новините.
Благодаря и на трите коментара. Искрено се надявам законите за домашното насилие в тази държава да се променят, за да има по - малко като мен.

8.   Потърси адвокат! Има съдилища.

9.   Подавала ли си сигнал в полицията?
Защо не потърсиш адвокат, който се занимава с казуси с домашно насилие? Без да претендирам, че съм вещ в тази тема, мога да ти кажа, че подадеш ли до съда една молба и декларация, то веднага ще ти издействат заповед и ще го отстраниш с полиция. Ако ти посегне след това - много жалко за него.
Но трябва да има и доказателства - свидетели, записи, медицински, вероятно и експертизи за психическото ти състояние и как е повлияло насилието.
Накратко, ще ти отнеме доста енергия и ще похарчиш средства за дела, но не е непосилно да се спасиш от този човек. Задействай се, а недей да чакаш!
Успех!

10.   Хора, това не е за адвокат... Обърни се към полиция (друго РПУ, или каквото е там, явно има връзки с най-близкото ви) / интерпол. В крайна сметка си плати на няколко мангала да го изнесат, без да питат дали иска. Ти си в собствеността си, нямате сключен договор, че да има каквито и да са правни претенции към имот. Следователно, адвокат не е в състояние да помогне.

11.   говори с добър адвокат. Ако жилищета е твое можеш тайно да го продадеш, да се изнесете и да купиш друго, без той да има ключ за него . И по-добре да не знае къде сте. Другото - има неправителствени организации, помагащи на жени под насилие. Виж в интернет, там има юристи, психолози и пр, Чуй и тях какво ще ти кажат. това, което веднага можеш да направиш е да смениш бравата и той да няма ключ.

12.   Ауу напълнихме гащите, от палежи на коли не ни пука и без това караме тотални морги и заради това също,нито от побоища, щом стоим в булгаристан значи с ММА ставаме и лягаме.
На който не му харесва да бяга оттук.

13.   Номер 4 . Авторката съм . Ти не си ме разбрал . Децата са негови.

14.   Даваш му срок 1 седмица да се изнесе, след 1 седмица му събираш багажа и му го оставяш отвън, той ще почне да буйства, викаш полиция, вадиш ограничителна заповед и завеждаш дело за домашно насилие. Купуваш спрей. Ако те причака - със спрея. Казваш му насаме, че ще го убиеш, ако те пипне и да забрави, че има дъщери. Ако те заплаши с убийство - подаваш пак жалба и съд. Ако ти посегне - директно медицинско и съд. Казваш му, че ще го вкараш принудително на лечение в психиатрията - това ще го стресне. Веднъж изгонен му обясни с, че ако се опита да е върне да живее там, ще го убиеш докато спи. Това определно ще го откаже.

15.   Вариант 1. Показваш му, че не те е страх от него и няма да го търпиш. Сменяш брава и ключалка. Изхвърля му вещите през балкона. Викаш, крещиш че е насилник колкото глас имаш. Звъниш на 112 ако почне да беснее. Не знам до колко този е силен физически. Тук трябва да си готова на всичко, дори да се биеш и да си изядеш боя. Вариант 2. Сменяш брава и ключ, докато го няма събираш си багажа и отиваш на безопасно място, сменяш телефон. Нищо не може да направи, ще беснее, ще беснее и ще се откаже. Успех и кураж, никоя жена не заслужава подобно отношение.

17.   Как те бие ???? Защо позволяваш ?
Децата сигурно разбират и чуват ???
Какво те питат (чичкото що е при нас) .

18.   За пореден път се убеждавам, че жените получаватв това, което търсите. Нали ви е писнало от добрите момчета, а после ревете.
Е какво очакваш ние да направим. Значи уж къща имаш, уж добра заплата и седи и не може да се оплаче. Нещо не ми се верва, ама иначе имаш ереме да напишеш тая истоеия.

20.   Авторке, можеш да му направиш постановка и да го "обуеш" яко.
Щом пие и се дрогира ше ти е много лесно. Направи скришно от него няколко видеа в които да го провокираш да говори за криминалните си дейности. А после ги пусни из коментари в новинарски сайтове, прати ги и анонимно в полиция. Изчисти си телефона или с каквото ще снимаш (по-добре е да купиш специално за видеата и после покриеш апарата някъде или го изхвърлиш)! като предварително прехвърлиш видеата някъде и ги скриеш извън домът ти.
Ти "ни лук яла- ни лук мирисала" полици и журналисти като надушат, ше свършат работата. Пък и неговите "колеги" ще го набутат за да си измият ръцете от него.

21.   Значи доколкото гледам в интернета, единствената ти опция е да наемеш частен детектив. Работата му ще е тайно да записва какви зверства извършва приятелят ти вкъщи.

Смешните ни БГ закони са такива, че нямаш право да записваш друг без неговото изрично съгласие, като единственото изключение на закона е ако това се прави от съответните органи и/или лица/фирми със специален лиценз. Според мен детективите имат въпросния лиценз и затова могат да събират доказателства за домашно насилие спрямо теб. Но дали е наистина така, ще трябва да се консултираш И с адвокати, и с частни детективи.

Иначе веднъж като се съберат неопровержими доказателства, като всичките записи и доказателства са взети по напълно законен ред, то тогава не мисля че тоя изрод може да го спаси каквото и да е било. Нито полицията ще може да го пази, нито нищо.

Това е единственото решение според мен. Другото е да продадеш къщата и да бягаш с 200 от тоя ненормалник.