Какво мислите за неангажиращите връзки и свободната любов?
Хората още от праисторията са имали полигамни наклонности и все още ги имат. На повечето хора им се иска да разнообразяват с нови хора интимния си живот, дори да имат партньор/ка. Ако интензивно го искаш, по добре да си го потърсиш, отколкото да потискаш желанието в теб, създавайки си вредно напрежение, не мислите ли? В крайна сметка, ревността е форма на егоцентризъм, желание за собственост, което е неестествено и вредно. Християнството казва, че истинската любов дава пълна свобода, каквото и да струва това!

Коментари

1.   Човек, който обича истински, няма нужда от други. Казвам го като човек, който си мислеше, че обича жена си, докато наистина не заобича жена. Всичко друго са оправдания с нагон, свобода и потискане на желания. Всичо тръгва от психическата нагласа, тя не е ли правилна, ще ти се прави с всяка срещанта и оравдания има доволно много и все "достоверни".

А колкото до неангажиращи връзки - ако на човек секса му е прекалено голям приоритет, значи не е моя човек. Аз не мога да имам доверие на подобен човек. Това е нещо като фитнес батките - да си тренираш за здраве и да си във форма - ОК, ама ако висиш по цял ден във фитнеса и това ти е приоритет номер 1 и всичко друго в живота ти страда от небалансирането на приоритетите, не ми трябва да такъв човек. Човек, който държи на себе си, би правил секс само с чувства и в истинска връзка.

2.   Тази свободна любов, за която пишеш няма нищо общо с любовта, кажи го секс с който ти падне. Кой ти пречи, стига да намериш желаещи да легнат с тебе? Само недей си свързва живота с друг човек, като си полигамен.

3.   Неангажиращите връзки са рядкост вече. То в нормална връзка имат супер стерилност в общуването, а какво остава за кратки авантюри. Само да има кяр за жената, тогава стават нещата. Стига да си тъп.

4.   Ти въобще Християнството знаеш ли какво е? Знаеш ли, че съюзът между един мъж и една жена е свещен съюз и че прелюбодеянието е грях? Мирише на либерастка пропаганда целяща да промени представата за Християнство.

Иначе те сега повечето "връзки" са "свободни льобови", с неща като Тиндър, Бъмбъл и подобни. Това, разбира се, носи само негативи за всички в дългосрочен аспект, но в краткосрочен е "забавно" и "яко", защото си задоволяваш животинския нагон. В дългосрочен аспект тези хора имат трудности със създаването на сериозни връзки, семейства, трудности при възпитанието на децата си с нормални (дори не говоря за някакви консервативни или религиозни) ценности.

5.   Когато сърцето е пълно, очите не търсят. Когато обичаш, ставаш "притежание' на човека, когото обичаш. И не защото той те кара, или така трябва, а защото ТИ доброволно пожелаваш да си само негов/а. Другите просто ти стават отвратителни, сиви, скучни и не виждаш друг освен любимия си. Това е любовта.

По разсъжденията ти става ясно, че никога не си обичал/а, което е много жалко за теб. Плюс това курвалък и свобода са различни неща, въобще не ги слагай в едно изречение, защото става нелепо и смешно. Надявам се, че никой не ти пречи свободно да курвееш, курвей си на воля, само стой далече от моногамни хора. От твоята порода има предостатъчно, ще ти стигнат.

Ж

6.   Да, много е гадно, авторе/авторке да поставяш под общ знаменател най-висшата християнска ценност -любовта, със слободията и разврата. Така като тебе дявола чете Евангелието. И как да те попитам си създаваш"вредно напрежение", като не правиш секс със всеки, който ти попадне? Ами нали затова сме хора, човеци, за да мислим с главите си, да сме верни на човека до нас, да личи, че имаме втора сигнална система, а не като животните да се ръководим от инстинктите си. За тебе е ясно от кой тип си, но не се старай да убеждаваш хората в извратеното си мислене.

7.   Ей много високо морални това българите бре :) Като почнеш от политиците та стигнеш до последния юзър в "Сподели.нет". Че и дълбоко набожни и вярващи (както и всички политици). А колко истински ми звучеше "няма такава държава" ... с продължение "няма такъв ... народ"! Пък то "совата не била това, което е" ;)

8.   7- Иронията ти е неуместна. Какъв си пък ти, че ще правиш обобщения за всички българи? Китаец ли? Колкото да ти е чудно не всички ги кефят нито политиците, нито чалгата, нито курварлъка. Кой колко е вярващ е лично негов въпрос. Ти можеш да пишеш само за себе си.

9.   Непораснали деца, които искат всичко. Това са "полигамните", от колкото и кладенеца да ми носите вода в защита на това, дето ви сърби. Бях ли ясен?

10.   8, от 6-те отговора преди мен и 6-те заклеймяват питането на автора. В случая това е 100% "моралисти". Всички - българи, не китайци. "Нехаресването" на политиците е точно толкова фасадно ... Аз съм потресен от масата българи! Всеки "по-католик от папата", но не пропуска и най-малката възможност да се облагодетелства лично, макар и на кокошкарско ниво. В любовта ... нищо по-различно. И в днешните новини има убийство от ревност. И вие го оправдавате?! В ХХI век човек правил секс веднъж с някого, вече е само негова собственост?
Така виждам аз нещата. Това е моето мнение и го изразявам/заявявам. Никой не може да ми забранява това, включително и ти, който и да си!

11.   Авторът остава неразбран, номер 10, защото е пропуснал едно важно условие: договарянето на отношенията. Ние не се договаряме и оттук следват проблемите. Дори на елементарно битово ниво, ако единият от партьорите слуша чалга, а другият - Моцарт, конфликтът е въпрос на време.
Моногамията и полигамията са твърде лични и деликатни наклонности на всеки човек. Аз лично ги приемам като това да си се родил с руса или с черна коса. Но! Когато двама души се събират да прекарат живота си заедно, тези сексуални потребности трябва да бъдат уточнени наред с въпроса къде ще се живее, какъв ще е режимът на семейната собственост и така нататък. Ние не сме научени да гледаме на брака като на съдружие, в което има правила, отговорности и права, и което съдружие може да бъде прекратено в интерес и на двамата партньори. Ами как няма да има убийства от ревност?! Единият очаква едно, другият - друго, и за всичко това не е говорено. С моя мъж преди да се оженим уточнихме тези въпроси и приехме и двамата, че полигамията е възможен вариант, но не и задължителен. Т.е. възможен, ако някой от двамата изпита такава потребност и че тогава просто ще седнем и преосмислим формата на връзката си, без да се избиваме или изобщо да си създаваме някакви емоционални драми.