Колега
Здравейте
Преди близо 2 месеца един колега ме покани да излезем на кафе ей така приятелски. Излязохме 2-3 пъти като държанието му, както и моето, беше напълно приятелски. Нито е флиртувал с мен нито даже е предлагал да плати сметката, за да намекне че ме сваля или други подобни неща. С коеъо аз бях окей, наскоро се бях разделила с бившия ди приятел и не бях готова изобщо за връзка и не исках.
След 2-3 излизания с въпросния колега той от нищото призна че има чувства към мен и беше доста неловла ситуация , той знаеше че наскоро съм се разделила и че нр искам връзка а ме питаше дали с него искам нешо повече. Естествено му казах че твърде скоро съм приключила предната си връзка и не желая в момрнта нищо, а за в бъдеще няма как да му кажа или обещая защото все пак сме излезли само 3 пъти което е малко предвид ситуацията в която бях. След това се видяхме още 1 или 2 пъти мисля , и аз заминах на море за близо месец през този месец той нито се обаждаше /пишеше или тн и поради тази причина помислих че е разбрал и всичко е наред и сме само приятели. Върнах се от морето обаче и на работа той пак ми каза ако съм свободна да се видим на кафе след работа. И аз ср съгласих , всичко отново мина само привтелски и тн и изврднъж накрая на излизането ми каза- ти знаеш моите чувства към мен, а твоите? Накъде вървим така като излизаме... И честно казано аз бях втрещена. Колко по-ясно да се изразя. Плюс това дори да се опитва да ме свали, нито ме търси, нито го показва, нито е джентълмен и тн за да провокира у мен някакви чувства. Някак не може през 2 кафета за по час да ме пита есе това. Аз не флиртувам с него нито се държа с него като сякаш искам нещо повече, не знам защо ме пита като е очевидно че нр искам нищо повече от приятелство с него. Плюс това съм леко скептична да започна връзка с колега нр ми се рискува толкова. А и той с тези постоянни питания някак ме отблъсква. Според вас какво е правилно да направя-да спра изобщо да излизам с него или да излизам , защото е приятен човек и прекарваме добре , имаме общи теми , но с риск той да си мисли разни неща макар че аз съм му казала че не желая връзка?

Коментари

1.   По-добре откажи следващите покани за кафе, защото ще продължава да си мисли, че има надежда за връзка, а и от начина, по който поставя въпроса, си личи, че търси само секс.

2.   Когато човек е влюбен/иска да бодне, е склонен да тълкува всяка приятелска постъпка като признак на нещо повече. Изобщо не помагаш на ситуацията, след като излизаш с него. Ако единият харесва другия, не може да сте само приятели, избий си го от главата. В неговите очи съгласието да излизате е съвсем различно нещо, даваш му надежда, че имаш интерес. Спри да общуваш с него извън работни въпроси и край.

3.   Евала на човека за смелостта и директният подход. Аз съм толкова зле в тази насока, че дори нямам смелостта да поканя момичето, което харесвам на кафе.

4.   Викаш, ти първо искаш да се напердашиш с колкото може повече, а после вече ще си готова за връзка.

5.   Ако един мъж не те харесва, няма да кани никъде и да излиза с теб. За приятели той си има мъже и компания. Тези игрички на приятелчета, френд зони и пр. са присъщи на жените. Присъщо на жените е да излизат с мъже, с които са решили да нямат връзка, никаква близост, но им е добре да са обект на внимание и някой да им лъска егото, да се чувстват харесвани и желани. Още повече когато са сами в момента. Не те знам на колко си, но едва ли не си усетила интуитивно, че мъжът те харесва и хоп, така от нищото ти се обяснявал. Казвам ти го като жена, тези неща се усещат. Като не искаш нищо с човека, направо му откажи всякакви и контактувай само служебно. Отношенията трябва да ясни и точни, така мисля. Аз в женско- мъжкото приятелство не вярвам, колкото мъже са ми се правили на приятели в крайна сметка все са предлагали секс, естествено дружбата беше дотам.

6.   А защо, след като си разбрала, че те харесва и има чувства към теб, а ти съответно нямаш, продължаваш да излизаш с него, което той тълкува, че има някаква надежда за нещо повече?

Ж.

7.   Приятелството между мъж и жена е нещо като еднорог. Има го само в приказките. Докато има някакво привличане от едната страна - не може да има такова нещо като приятелство. Дори мъжа да казва че е приятел, той просто чака възможност.
Трябва да знаеш нещо - ако веднъж ти е признал че те харесва, то това няма да се промени само щото сте говорили и "сте се разбрали". Харесването не е нещо, което си избираш да правиш. Така че с разговор няма да стане.
Ако наистина не искаш да задълбочавате, просто спри да излизаш с него. И ограничи контактите. Но първо му кажи защо го правиш. При това положение няма среден вариант. Не можеш да го задържиш като приятел. Съжалявам.

И вземи си изясни твоите си виждания - хем ти е приятен за компания, хем не е... Помисли пък дали не го харесваш наистина. Ако чакаш пеперудите в стомаха... Ще си останеш с чакането.

Между другото аз една приятелка така я свалих - тя казваше че не изпитва нищо. Аз я поканих на разходка, после на филм вкъщи и така от едното към другото...

8.   Спри да излизаш с него според мен. Значи ти си цял месец някъде той нито пише, нито звъни. Като се виждате се държи без никакъв намек за нещо и после те бил харесвал? Според мен иска да получи нещо с минимални усилия или ако по принцип е толкова обран в действията си към жените, които харесва помисли си само как би се държал като твое гадже...
А към номер 4, който очевидно си търси повод пак да се заяде като 80 процента от потребителите мъже в този сайт, които всяка втора дума им е колко са зле жените - всеки човек има нужда понякога да остане са и да си обърне малко внимание, да излиза с приятелите си, конкретно жените да нямаме ангажименти за чистене, готвене и т. н към мъжете, а просто примерно да си направиш една салата да си пуснеш някой филм с някоя приятелка на по чаша вино и да си бъбрите по женски, облечени в пижамите си например.

9.   Ако го харесваше, щеше да си готова за връзка още след първата среща. А щом не го харесваш, спри да приемаш поканите му. Човекът явно не иска да е прекалено досаден и затова те пита така, а не те атакува постоянно.

10.   Не залъгвай повече момчето. От такова даване на напразни надежди смисълът е нулев. Добре ли щеше да се чувстваш, ако ти беше в неговите обувки и страната отсреща ти дава неясни знаци и те увърта постоянно?

11.   От авторката до н4
Не търся с никой да се пердаша, не искам да имам връзка нито сериозна нито неангажираща в момента, имах дълга връзка която приключи и още не съм изчистила нещата с предишния си приятел

12.   От авторката
Благодаря за отговорите
Аз също мисля че е най -правилно да постъпя като спра да излизам с него.
Не че ще е много трудно, както казах той рядко инициира контакт без значение чрез обаждане или писане на съобщения, преди мислех че имам лееки симпатии към него но като му виждам отношението че освен ако не сме се разбрали да се видим не се сеща да звънне един телефон или да напише едно съобщение, това ме отблъсква и по-добре да не се виждам с него, за да не го и залъгвам.