Как се преживява
Въпросът ми е сления: как се преживява голямата любов? Разделихме се преди месец и все още не мога да го забравя и да продължа напред. Все се надявам, че ще се съберем но това няма да стане защото той е продължил живота си. Моля за съвет аз как да продължа напред и да спра да се надявам и мисля за него?

Коментари

1.   Абе спрете с тия любови бе м***а му стара,вярно всеки веднъж я преживява в живота си ама това един път,втори,трети и тн. вече е прекалено,хванете развийте се в живота пък те тия работи си идват,вече като станете личности няма нужда толкова от чупене на стойки и чалъми,ама трябва малко да помислите и да работите в тази насока!!!!

2.   Ами значи не ти е голямата любов щом сте се разделили! Да ти може да си влюбена, но той щом не е с теб и е продължил живота си значи няма любов.Любов е когато и двамата искате да сте един с друг.Ти добре ли ще се чувстваш този човек да е с теб, ама реално да не те обича или примерно да е с теб докато не си намери нещо по-добро.Аз поне в това отношение винаги съм смятала, че дори да харесвам някой а той мен не, значи този човек не е за мен и спирам да фантазирам.Реално за себе си искам човек, който ще иска да е с мен и ще ме обича без да го моля, притискам и да измислям хиляди акробатики как да го задържа и накарам да е с мен.Да не казвам, че жените често идеализираме даден човек в мислите си, а той не е точно това което си мислил, че е.Оттам не можем да го забравим, защото си мислим че е най и друг няма да срещнем.Има го и момента в който не си получавала любов в детството си и все се хващаш с хора, които не те обичат.Недей да чакаш да се съберете ами поработи върху себе си, опознай се, и търси човек с който любовта ви ще е взаимна и ще дава всичко за да е с теб.А не някакъв дето не му пука да смяташ, че е голямата ти любов.Имай повече самочувствие и тогава може би ще намериш някой който да те цени.

3.   Ами преживява се , когато започнеш да мислиш като зряла жена. Продължил е напред. Ти, ако наистина го обичаше, нямаше да се чудиш дори как да го преживееш, а щеше да си щастлива за него.
Ето, аз съм на 30. Влюбих се истински едва преди година. Уж всичко беше прекрасно, в един момент поведението му се промени коренно и в крайна сметка разбрах, че всъщност въобще не е сигурен дали иска връзка с мен и съм всъщност само опция. В този момент разбрах, че просто между нас няма да се получи. Болеше ли? О,да. Любовта в такива ситуации, обаче, не е фактор. Намираш сили да си кажеш "добре, така е трябвало да стане" , обичаш го от разстояние и се радваш, че е може би щастлив с някой друг или самичък и това е. Спираш да го следиш където и да било и се фокусираш върху себе си и своя живот. В крайна сметка не той ше го живее, а ти. Направи си го хубав и го живей. Сигурна съм, че в даден момент ще срещнеш нов човек в живота си, с който нещата ще са други.

4.   Дай време на времето...

5.   На колко години си?

6.   Като разбереш , че такава няма.
Просто в един момент разбираш , че реално 99%
от връзките се състоят в това кой от двамата ще е прецакания.Цветя,бонбони,любов-по филмите само. Влюбиш ли се и покажеш ли на отсрещния човек колко го цениш ,дадеш ли му щастие и доверие -КРАЙ!!! В един момент си "неудобния".
Това е така ,защото хората ги е страх да дават любов или си изгоден или не си и си изместен.
Усетят ли ,че ги обичаш,цениш,грижиш се за тях и почват със студеното отношение ,а малко след това ти казват -"ами няма я тръпката"-Защо?
Защото вече си техен и не си им интересен ,може всичко да даваш за тях,но на тях им трябват онези чувства ..Проговаря животинския инстинкт;)
Горе главата като го осъзнаеш ще ти олекне и няма да се надяваш

7.   Има не знам колко такива теми, порови из сайта, прочети коментарите.

8.   Времмето лекува всичко.. Заеми се с нещо - учи нов език, нова професия, запиши се на танци...

9.   Напълно споделям написаното от номер 2. Много добре обосновано и изпълнено със смисъл! Идеализирането на човека до теб, приписването на несъществуващи качества и самовтълпяването, че е незаменим и единствен, никога не е било полезно и често вреди на отношенията.

- Кифлоприземител

10.   Преди месец?!
На мен ми бяха необходими около 2 години...

11.   Казва се лъжовна любов.За голямата любов пречки няма, двамата минават през всякакви изпитания. Да знам какво чувстваш защото и аз съм го изпитвал, но погледни напред огледай се някъде там е твоя човек.