Раздяла. Какви отношения поддържате след това?
Имали сте голямата си любов, но в един момент е дошла раздялата. Какви отношения с бившия/бившата си поддържате след това? В какво се изразяват те?

Коментари

1.   Винаги съм се разделяла категорично с човека. Понякога месеци или година продължава някаква комуникация, но след това нито се чуваме, нито се виждаме. Всеки поема по собствения си път.

2.   Никакви, с години не съм ги виждала. Живея в София, та не е толкова трудно.

3.   Ако е била голямата любов, нямаше да има раздяла. Това са фалшиви пародии на връзки и живеене в безвремие... Напоследък си мисля какво ли не бих дала да не се бях родила в толкова тъпо време.

4.   Никакви.

5.   Въпросът е защо да се поддържат каквито и да е било отношения? Ако имате деца, или нещо за уреждане се налага, ама иначе защо е този мазохизъм? Няма полза някой бивш да кръжи около теб, да ти пие силите , или обратното. Щом се е стигнало до раздяла, така е трябвало да стане. Не съм ги виждала и не ми е трябвало. Минало.

6.   Голямата любов ме е връхлетявала само веднъж в живота, така че имам оскъден опит по темата. Когато тя поиска раздялата защото чувствата й били изчезнали, аз просто спрях с контактите, поради три причини: от една страна, защото исках да удавя чувствата и от моя страна, а най-лесния начин това да стане е като я забравя. От друга, защото не знаех за какво точно да си говоря или пиша с нея повече. А от трета, просто си знам че дори да поддържах контакт с нея и дори да се виждах с нея па макар и от време на време, щеше да ми е свръх тъпо да я виждам с друг. Тогава щях да се питам какво би било иначе, ако не се бяхме разделили. Ами, не.

Затова - най-много да си пишем поздрави по повод празници и това е.

7.   Продължаваме с обиди и псувни

8.   Разведена съм. Първите месеци от време на време се чувахме по телефона, но след това спряхме и сега нямам никаква идея къде е и какво се случва в живота му. Не, че го мразя, но така се случи, а и нямаме деца, нито нещо общо, което да делим, така че разговорите бяха чисто формални. Исках да си сменя работата, а той имал познат, който си търсел асистентка и ми се обади. Е, оказа се, че не съм подходяща за позицията, та май това беше последния ни разговор, преди 3 години някъде. А иначе във фейса понякога поглеждам профила на сестра му (той няма фейс), но и това не съм правила от поне година, а и тя рядко качва нещо ново.
Разделихме се човешки, без големи драми и всеки пое по пътя си.
Даже се надявам да е щастлив и да има нова жена до себе си.

9.   Като ги видя, гледам да се преместя на другия тротоар и ако ме гледа гадната вещица по случайност или ме вика, бързо вадя телефона и почвам да бегам бате.
Въртим се на 180 само и само да не ги мернем. Това е чума бре ич не ми требе у живота. /

10.   Тайно се надявам пак да я чукам, много добри отношения поддържаме, много.

11.   Моите бивши са само двама и с двамата имах връзки от 4-5 г. С едното бивше гадже и до ден-днешен сме в много добри приятелски отношения. Минали са много години оттогава, но винаги се чуваме за рожденни дни и празници. От време на време се чуваме и кой-как е. С първото ми бивше гадже се чувахме от време на време по телефона. Също запазихме някакви приятелски отношения. Понякога си пишехме, кой-как я кара, но преди две години почина при автомобилна катастрофа.

12.   от автора към номера 10 и 11
Какво означава, поддържане на „много добри приятелски отношения“?
В какво се изразяват те?
Само по телефон, или картички с пожелания - Здравей, здрасти! Как си? Какво правиш? Честит рожден ден, пожелания! Честита Нова година, пожелания! Как е семейството, как сте с новия/новата партньор/ка, разбирате ли се? Каква пералня си купихте? И т.н.
Не Ви ли се иска пак да се прегърнете, целунете, да излезете отново на кафе заедно, да си поговорите за доброто старо време, когато сте били заедно. Да прекарате част от времето си отново заедно? Не се ли надига лъва/лъвицата във Вас отново? При тези комуникации, бившия/та партньор/ка не започва ли да присъства постоянно в мислите Ви? Не пламват ли и не Ви ли изпепеляват отново, онези огнени чувства, които сте имали преди или всичко е вече минало, нещата не са същите и чувствата вече са охладнели? Случва ли Ви се да Ви се иска и да имате секс отново. Ами с настоящия/щата и настоящото семейство, как стоят нещата, относно тези обаждания, чувания, картички и виждания с бившия/та? Скрито, тайно, явно? Не започват ли да куцат нещата в семейството? Не се ли достига до неприятни моменти, лъжи, интриги, скандали?
До какви граници се простират тези „много добри приятелски отношения“?
Как ги постигате за няма размирици, неприятни последствия и ощетени във Вашето семейството и в това на партньора/ката Ви?

13.   от автора
Не е ли най-добре като има раздяла, след това да не се поддържат никакви отношения и контакти с бившия/бившата. Абсолютно никакви, въпреки, че толкова много сте обичали човека до себе си и въпреки, че той/тя е още в мислите Ви?
Край и точка. Все едно, че човекът е умрял. Да оставите времето да излекува болката от раздялата и да се опитате да забравите. Да продължите напред по своя път, без да се обръщате назад и без никакви контакти с бивши.

14.   Никакви. Който много държи да общува с бившата любов, значи тайно се надява, че ще бъдат отново заедно.

15.   Беше голяма любов. Бяхме заедно 4 години, разделяхме се хиляди пъти. Един ден след поредния скандал, се разбрахме че за съжаление нямаме общо бъдеще и макар и трудно спряхме комуникацията си от раз. Не знам за него, но за мен това беше най-болезненото. Да спреш изведнъж да говориш с човека, с когото си общувал абсолютно всеки ден и си му споделял всички хубави, и лоши неща, е просто ужасяващо. Нямам думи, с които да го опиша. Минаха месеци, той не ме потърси повече. Не ми писа дори само за да ме пита как съм. Това ме навежда на мисълта, че след раздяла, идва истинският край. Никога не бих му звъннала. А той, ако случайно ме потърси - няма и да отговоря.