Краят на връзката
Здравейте! Бих желала да споделя историята си тук и да получа мнение, подкрепа и съвет, макар и виртуално. Имам нужда да говоря. На 24 години съм. Имах връзка, която продължи 2 години с момче (година по-голямо от мен). Преди седмица се разделихме по много неприятен начин и сега минавам през всички всевъзможни фази- гняв, носталгия, депресивност, страх какво ме чака занапред. Връзката беше изпълнена както с хубави, така и с не толкова хубави моменти. Основната причина за всички скандали беше алкохолът, въпреки, че далеч не беше само това. Момчето с което бях, беше пристрастено към пиенето, а в началото на връзката ни не беше така. Опитвала съм се да го накарам да ми сподели, защо прекалява така, защото обича да пие или лекува някаква мъка с това...След всяко прекаляване с алкохол, аз бях потърпевша. Ставаше агресивен и изливаше яростта си срещу мен, не физически слава на Бога никога не ме е удрял, но психически! На следващия ден винаги следваха извинения и прошка от моя страна. Докато не се случи така, че вече не можех да остана там. Заживяхме заедно и свикнах адски много с него. За това сега ми е доста трудно..отново съм вкъщи, с нашите съм. Не че има лошо в това,нж сякаш съм се върнала назад във времето. Сякаш не съм постигнала успех и ми е доста кофти. Имахме уговорена почивка, взехме си отпуск от работа, багажът за морето беше приготвен, но незнайно защо той реши,че вечерта преди да тръгнем за морето, ще излезе да пие с приятели. Прибра се късно, вдигна скандал, че не съм си вдигала телефона, за да отключа вратата ( той излезе без ключовете си), а аз съм била в банята и не съм чула телефона. Беше свиреп, озлобен към мен, а аз наивно си мислех,че ще се прибере и ще си лягаме, защото на сутринта трябваше да пътуваме. Стресирах се много от виковете и поведението му и докато беше излязъл от стаята събрах всичко мое и излязох. Той беше навън до колата ми, видя,че тръгвам и не ме пускаше да си ходя, беше доста страшно и гадно. Просто силите ми не издържаха, понеже и преди сме имали скандали, породени от голямото количество алкохол.. В крайна сметка си тръгнах и насреща за мен бяха моите родители,моите ангели. Те ме успокоиха и ми казаха,че съм взела правилния избор. Той ме търси всеки ден сега,казва,че не пие вече, но кажете как да му дам шанс?.. В онази нощ не можех да повярвям, че това е човекът с когото съм била 2 години и ми говори и се държи така с мен. Много ми е тежко, дано времето ме излекува по - бързо. Искам да допълня и, че въпреки,че бяхме 2 години заедно и го обичах, все нещо ме човъркаше отвътре, че това не е моят човек и че ще си страдам и ако се оженим. Дано скоро да се съвзема ..

Коментари

1.   Браво за смелостта и куража ти да си тръгнеш, след като си видяла че промяна няма! Няма нищо лошо в това да си опитала да изградиш връзка, да си подкрепяла, прощавала и т.н. и да си тръгнеш след като не се е получило. Няма как да не ти е тежко сега, поне родителите ти са до теб! Млада си още, натрупала си опит, дай си време да преживееш случилото си и нещата ще се наредят скоро отново. :)

2.   Горе главата,ще се съвземеш и още как,само не се връщай защото всичко ще се повтаря и повтаря Стискам ти палци да си намериш по свестен.

3.   След раздяла има период в който положителните спомени надделяват, игра на мозъка е. Не се поддавай! Той няма да спре дс пие, няма да промени и същината си! Само ще лъже по-добре докато (ако) успее дс те върне.
Ще го преживееш! Плачи си когато ти се плаче, излизай си с приятели, отделяй време за приятни моменти, хобита.
След няма и месец сама ще се потупаш по рамото за това, че си се отървала навреме.

4.   За човек, който прекалява с алкохола не си струва да съжаляваш. Това е порок, който трудно се регулира. Радвай се, че си си тръгнала навреме. Можеш единствено да се гневиш колко време си го търпяла, но не и, че си си тръгнала. Това е правилното решение!
Не бих търпяла мъж, който употребява алкохол и ден! Дори и такъв, който всяка вечер пие по чаша вино или се налива с бира или малки количества твърд алкохол.
Животът е пред теб! Ще си намериш по-стойностен мъж!

5.   Даже и за малко да спре или намали алкохолът, такъв му е характерът и с времето проблемите с пиенето, респективно и твоите проблеми ще се задълбочат значително.Вече си видяла какъв е, не мисли, че ще се промени.Родителите го знаят и затова са ти казали, че си взела правилното решение.Интуицията, колкото и наивно да звучи не лъже.На 24 имаш още време и ще имаш още любови.

8.   Раздялаха е била правилният избор. Така че браво! А сега първо си изживей мъката с всичките ѝ фази. Остави се да те завладеят и да ги чувстваш. После направи нещо ново, стисни зъби и горе главата. Дай време на времето. То си знае работата. А от теб зависи да го използваш правилно, за да наредиш добре живота си оттук-нататък. Успех!
Ж33