БОГ вижда всичко!
Здравейте,

Моля модераторите да одобрят темата ми! Благодаря предварително!

Вярвате ли в максимата, че "Бог винаги и всичко вижда" и моля да посочите житейски примери, които я потвърждават.

Благодаряна всеки прочел и коментирал темата ми!

Хубав ден!

Коментари

1.   По-важният въпрос е, на чия страна е Бог.

Има безброй доказателства, че (той) нито е милосърден, нито справедлив, нито показва емпатия към слабите и беззащитните...

2.   Aми то и ти виждаш всичко (или поне би могъл/могла да видиш, ако решиш) от живота на клетките в тялото си, ама взимаш ли отношение ъм тях?!
И Бог така...

3.   "И храмът ехтеше от моми, невести,
кат падаха в кръвье или в безчестье!

И господ от свода, през гъстия дим,
гледаше на всичко тих, невъзмутим!..."

Не мисля, че някой вярващ някога е оспорвал максимата. И Вазов не я. И точно това той коментира в епопеята.

Не знам какво точно искаш да чуеш като отговор. Ако вижда, вижда неправдите. Ако е всемогъщ, той може да премахне неправдите. Неправди има. Следователно, той не ги е махнал. Погледът му не трогва жертвите.

4.   Веднага ти давам един пример:

Ако Бог виждаше всичко, дали щеше да позволи на Адолф Хитлер да избие милиони хора, без да му мигне окото?

Дали нямаше Бог да види какво се случва и примерно Хитлер да получи инсулт или инфаркт и смъртта на милиони невинни хора да не се беше случвала?

5.   Не, не вярвам, защото съм се нагледал на примери които ОТХВЪРЛЯТ изказаната сентенция.

6.   От заглавието на темата ти се разбира, че за теб БОГ вижда всичко. Ако наистина вярваш, че БОГ вижда всичко трябва да обясниш как това го разбра. Ако пък не си сигурна, че бог вижда всичко трябваше заглавието да бъде: "БОГ вижда ли всичко"? Трябва да обясниш какво си искала да кажеш. И на колко си години за да пишеш такава тема. Дай малко обяснения за себе си.

7.   Бог съществува и Бог вижда всичко. Казва Ви го един бивш атеист. Прочетох коментари преди моя, в които се пише че ако съществуваше Бог и той виждаше всичко, то той нямаше да допусне редицата лоши неща които се случват всеки ден.

Искам само да обърна внимание, че Бог е създал този свят, дал ни е правилата по които да живеем, посочили ни е и какви ще са последствията от тяхното неспазване. Дал ни е и СВОБОДНАТА ВОЛЯ ние да решаваме как ще живеем живота си и по кой път ще вървим.

За всичко което се случва около нас и ние считаме за лошо сме си виновни само ние и никой друг. Нима хора не убиват други хора? Нима хора не лъжат всеки ден и от това страдат те и други хора? Нима хора не крадат всеки ден и от това страдат те и други хора? Нима хора не прелюбодействат и от това страдат други хора?

Мога да продължавам да изброявам. Къде в цялата история видяхте вината на Бог? Пак повтарям Бог е създал този свят, дал ни е правилата по които да живеем. Информирал ни е за последствията от тяхното неспазване и ни дал свободната воля да решаваме как да живеем.

8.   Бог често пъти работи и си служи с неправдата.Точно там се крие справедливостта,но малцина ще го разберат това.

9.   8, на ръба съм да го разбера, но моля, дай жокер.

10.   Значи православна християнка съм . Допуска се зло, когато то ще доведе до добро, за обръщане/поправяне в живота. Но Бог не дава на дявола повече власт, отколкото човека би изтърпял. В наша власт е на кого служим и с кого сме - С Него или с дрангaлaкa. няма средно положение. Лошото в света е от нас, защото сме били подвластни на тъмнината. И никое добро дело не е без участието на Бог. Може да имаме добри намерения, но ако не го помолим, ще излезе не за добро. Трябва да осветяваме храната, труда всичко. Не псувайте, а благославяйте, и ще видите промяната. Конец и Богу слава!

11.   До автора

Препоръчвам ви четете и гледайте клипове на Кръстю Ангелов и ще разберете, кой е Бог, кои са неговите имена, има ли живот на Марс, как е изградено човешкото тяло, какво става след смъртта на човек, кой е Исус, коя е Богородица, религиите добро или зло итн. Много хора се опитват да говорят по темата Бог, като нямат и грам понятия за това.

12.   Ванга го е казала земята е ада.... Аз така го разбирам, а именно идваме на земята за да се поправим. И ще се прераждаме докато не поправим всички грешки които сме правили.

13.   8, убеден съм, че убитите от пандемията са трогнати от "спаведливостта". Техните семейства също. Давай, кажи как загубата на близък е справедливост. Чакам.

14.   По-добре имай едно на ум! ;-)

15.   8, в думите ти няма логика, звучиш безсмислено.

16.   Иска ми се да вярвам, но от личен опит мога да твърдя, че справедливостта е нещо, което го има само в нашите глави. Случвало се е да ме мачкат и изобщо да не им се връща по никакъв начин, не искам да разказвам с подробности. Точно такива разочарования те карат да спреш да вярваш, че има нещо като Бог и справедливост.

17.   Да, виждам с очите си, как хора, които са мамили по един или друг начин, след време си плащат. Как, ако някой се подиграва за нещо, не след дълго му се стоварва същото на главата. Не искам да споделям факти, че са разпознаваеми.

Аз се моля всеки ден. Когато нещо съм объркана, моля Господ да ми прати знак. И Той ми праща. Помага ми. Не всеки път се случва това, което съм искала, но след време разбирам защо - не е било добро за мен. Господ знае кое е най-добро за нас. Изпраща ми видения чрез сънищата ми.

18.   Тука е пълно с невежи, на които ще им отговоря само с фразата:
Неведоми са пътищата божий!

19.   До 12

Да права е Ванга тук на земята е ада само трябва да гледаме новините по бТВ за да разберем, но и рая е тук за да заживеем в него трябва да положим усилия да го изградим. Бог ни е дал всичко за един добър живот, земя, въздух,вода, храна итн. Какво сме направили ние забравили сме Бога, нашия създател и сме си създали собствени закони и правила. Създали сме религии, имаме именни дни, празници на хайдути и воеводи а къде е празника на Бог? Няма! Докато не паднем на колене и признаем нашия Бог, създателя на всичко видимо и невидимо ще тънем в кал и мизерия и бавно ще гаснем.

20.   Не знам как е възможно още да има заблудени дето вярват в "бог".
Номер 10, говориш абсолютни глупости, иска ви се да е така ама не е.

21.   Аз пък мисля, че няма значение дали има Бог. Живейте живота, така сякаш го има. Мисля, че ако има Бог, той е създал душата за която казват, че е 21 грама и изчезва след смъртта. И се раждаш в друго тяло. И да има Бог не очаквайте, че ще промени нещо на този свят. Той просто го е създал и го е оставил на нас хората.

22.   Да уточня първо, че не съм религиозна и не влагам религиозен смисъл в коментарът си.
Бог- това сме ти, аз, всички които сме души, които с идването си носим част от "извора" в себе си. Които сме потомци на създатели и сме не/осъзнати КОсъздатели.
Не напразно е казано "очите са прозорец към душата" ( външни, вътрешни, а и други възприятия). Всичко което виждаме, чувстваме са "регистрирани архиви" които си стигат и до "извора".
Когато достатъчно голям % от общото под/съзнание мисли, чувства негативно или позитивно, особено с визуализация, то създава това което проектира.
Бог сме всички души... души, които лесно могат да бъдат манипулирани да работят (създават) за които имат знанието, но не капацитета.

23.   Няма невърнат грях, съдя сам по себе си. Болен от неизлечима болест без никакви приятели а за приятелка не ми се говори.... Но, явно в предишен живот съм бил кофти човек.

25.   Кой БОГ вижда всичко? Кое е това всичко? От къде знаеш/те какво е всичко и какво вижда БОГ? От кога вижда всичко... само един БОГ ли вижда всичко и само един ли е БОГ? Винаги ли е бил един? Ще бъде ли в бъдеще един? До кога и от кога вижда всичко?... Някой прочел ли е нещо за религиите преди, как са възникнали...какви са били първите религии и как са се развили за да се мине и стигне от култ, към поли и след това монотеизъм...

26.   Ванга, ако хората знаят какво им предстои, не биха
искали нито миг да останат на земята.” На въпроса какво е това, тя отговаря, че още не е дошло времето да се разтълкуват тези думи, а когато дойде,
всеки ще го почувства и разбере за себе си. Но добро ли ще е това или. лошо,
само тя знае....

27.   До 23: Плащаш за някакви грешки, които дори не помниш какви са. И това ако е справедливост...

29.   След умишленото фалиране на фирмата в която работех, трябваше да сменя местоработата си. Новата работа беше отвратителна, в която си като роб, без никакви права и само задължения. Подадох в мрежата документи за работа в друга фирма през месец март. Имам жена, деца и не съм мързелив. Работех от 6 до 19 часа. Изкарвах добри пари за времето си. Беше месец август, 9 часа сутринта, когато мислено си казах:
- Моля те Господи, направи така, че да си намеря друга работа!
Около два часа по-късно, ми се обади директор производство на тази фирма и ме повика на интервю за работа. Отидох, говорих, приеха ме и напуснах този кошмар. И ми казвате, че няма никакъв Бог? Представяте ли си да работите с 350 кобри, черни мамби, усойници, пепелянки и тук - таме някой смок. Пълен кошмар! А аз съм мъж. Интересното е, че младите жени до 25 години са много по-човечни от 35-50 годишните си колежки. Сега си спомням за тези 9 месеца, като за някакъв кошмарен сън. Не съм толкова егоцентричен, да си мисля, че в тази вселена от безброй галактики, слънчеви системи, планети, измерения, тъмна материя, тъмна енергия, Господ отговаря на моите молби, но това, което пиша е факт. Съвпадение, случайност? Не мисля.

30.   Още в началото са ви отговорили:
"1. По-важният въпрос е, на чия страна е Бог.

Има безброй доказателства, че (той) нито е милосърден, нито справедлив, нито показва емпатия към слабите и беззащитните..."

Подкрепям всяка дума! Ще добавя само: ако вижда и помага/наказва, то го прави изключително избирателно и по свои неведоми подбуди.

Иначе нямаше да се случва това, което се случва по света...

31.   До: 30. Всичко това, което се случва по света и у нас, се случва защото трябва да се случи, защото не може само да взимаш а без да даваш . И нека това ни е за урок!

32.   Да не ти казвам какво ми вижда боКче на мен, че няма да ми публикуват коментара! Къде това бокЧе, къде е исуската, къде е кармичката? Къде са тези пичове, когато наистина ни трябват? ! Колко хора или по- скоро подчовеци познавам, които имат нужда са бъдат поставени на местата им, знаеш ли? И никой/ нищо не се отзовава. А това, в което по- религиозните дечковци вярват, че е "карма" или "божие наказание", всъщност често е колелото на живота - днес си добре, утре не си; днес си здрав, утре си болен, днес ти подиграваш, утре теб те подиграват. Ако го погледнеш от по- рационална гледна точка, ще видиш, че е така или, всъщност, човек сам си го прави понякога.
Ето, в една фейсбук група има няколко кр*тени, което реагират с "хаха" на всяка публикация с изгубено животно, на въпроси за добри лекари в града, на обяви за изгубени/ намерени вещи или курсове за чужди езици. По принцип, това поведение е масово, но при тези двамата е в повече. Пишат грозни коментари на очевидно скърбящи за изгубените си животни стопани или притеснени притежатели на важни изгубени неща. За капак, единият имаше наглостта да напише, че всеки си носел кръста и си получавал заслуженото (във връзка със състоянието на града). Писала съм му доста обидни коментари, но след това съм ги трила, включително и тази вечер. Имам много да уча и ако не беше това, щях да се заям с него, понеже бокчИто не го е научил на нищо този смачканак, а кармичката явно е на тежки наркотици. Докладвах му някои коментари, но ме съмнява да ги отчетат като достатъчно обидни и осмиващи нечия скръб или тревога (вярвам в свободата на словото, дори и когато са ми казвали кофти неща в очите, но всичко си има граници! ). Пък и нали е "великото" творение - човек, а животните, на които се подиграва, са просто едни котки, кучета и папагали... К'во толкова? Ще си вземем нови, ама съм убедена, че ако някой реагира или коментира на публикация за скъпо за него нещо, така както той прави, ще зациври.
Споделям това, защото ми е най- пресният пример, иначе имам още много. Затова казвам: кармата си я правиш сам. Решението е мъст и/или жестокост, естествено, в зависимост от това, какво ти е сторено. Всички чакат на исусито да накаже "лошите", на бокчо да реагира, ама няма. Затова и сме на този хал - защото свеждаме главици като покорни агънца, точна както християнството иска да сме във всяко друго отношение, а не се борим, било то вербално, физически или по какъвто и да е било начин! Да, има моменти, в които е по- добре да си затвориш очите, но има и моменти, в които трябва да поставиш граница! И Исуси и клубчето му няма да го сторят! И не ми минавайте с номера, че "лошите" да щели да се "пържат в ада", защото това звучи точно като оправдание разни г*зове да се подиграват на другите за неща, за които не е редно! 1 и 30 са прави, че този "бог" не справедлив, не е миролюбив, не е любов, както казват вярващите и примерите са много.