Не си говорим
Здравейте, има колежка с която не си казваме нито здрасти, нито чао. Избягвам да поддържам отношения с нея както и тя с мен. Даже една колежка като си тръгнахме каза да си останем и тази вика ако останем трябва да се избием... Скарахме се един път защото аз казах, че ме е страх да идвам на работа заради коронавируса и тя каза "по-добре не идваи няма смисъл", а аз и направих забележка понеже съм по-голяма от нея да има някакво уважение. От тогава сме в обтегнати отношения. Какво ще ме посаветвате какво да предприема.

Коментари

2.   Ако толкова те напряга ситуацията, преглътни обидата ѝ и говори с нея - не да сте си дружки, но да имате поне прилични отношения, за да върви спокойно работата. Не ти е нужен стрес на раб. място, тя не ти е никаква в крайна сметка и не би трябвало да те касае какво мисли - не ти е майка, съпруг или дете. Не си струва да се изнервяш и да влагаш някакви чувства освен работни. Иначе ще се побъркаш.

4.   "аз и направих забележка понеже съм по-голяма от нея да има някакво уважение" Айнц тц ...не, никой не ти дължи уважение понеже си по-голвма. Ти си изказала твой си страх ,тя пък нейно си мнение. Ти си длъжна да уважаваш правото на мнение и глас на други, както и те твоите, но абсолютно няма как да изискваш уважение (според теб явно уважението е и да ти премълчават като пред "висшестоящи" само защото си се родила по-рано хахха
Аах не ми се мисли ако си нечия свекърва...

5.   Егати скатавката, искаш да клинчиш от работа от бъз. Ами стой си вкъщи и мъжа ти да те издържа, ако имаш. Но е доста тъпичко изказване. Не е нужна да те уважава заради едното ЕГН. Уважанието се печели с друго. Пък и не е необходиво да сте дружки, трябва да са ви чисто колегиални отношенията. Да не сте се събрали там да си лафите за манджи, мъже, дрехи? Там сте да работите. Защо ти е такъв зор да се имаш с нея? Явно не те понася и това е.

6.   Всеки заслужава уважение, независимо от годините. Не казваш каква е забележката и дали си я обидила. Ако е така, извини й се. И нейният коментар е бил не намясто. Просто заровете томахавките и запазете колегиални отношения. Започни да я поздравяваш и опитай да завържеш някакъв разговор, щом това те мъчи.

7.   Очевидно таи злоба и завист към теб. За завистта лек няма.
Избягвай я и по възможност изобщо не общувай с нея.