Тази съсипваща любов...
През живота си винаги съм бил силен... за 21 години съм видял и много и малко, но винаги съм се изправял и продължавал.

Определям характера си като "студен", може би "каменен". Рядко показвам емоция, дори да има за какво. Малко като статуя съм.

Преди няколко седмици горенаписаното отиде по дяволите.. Сега съм слаб, отчаян, тъжен... Влюбих се за пръв път, така, както никога досега, и не знам дали ще ми се случи пак.. Толкова силно, толкова истинско... и естествено трудна, дори невъзможна любов.. Въпреки че до известна степен

Знаех какво ще стане, аз се отдадох.. изживях, макар и за кратко нещо красиво, първично, естествено.. а май беше грешка..

Грешка, защото сега съм по-объркан от всякога и в истинска безизходица... Знаех, че ще е трудно, но си повтарях първите 2реда от горенаписаното.. И преди ми се е случвало, заради проблеми или неуспехи да се отчаям, може би депресирам, но за 2-3
дена ми е минавало..

Сега ме държи дълго, доста по-дълго, а аз съм толкова безсилен.. Аз се сринах...

Коментари

1.   Ами и с мен се случи нещо подобно, и то за кратко, но всичко беше прекрасно, макар и по интернет и сега се чудя за какво се случи, каква е причината. Защо ми се случи и ако не беше се случвало може би щах да бъда по-добре, и наистина щях да бъда по-добре, да не го мисля, макар и глупаво да ми се струва да го мисля, тъй като беше по интернет, а и как стават така нещата даже и от разстояние, значи човек се влюбва и от разстояние, много странно и гадно е това. Всякаш да се влюбиш от една единствена дума, гледай колко малко му трябва на човек да се влюби.

2.   Стегни се! Не даваш инфо много и е трудно да те съветвам, но запомни "НЯМА НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ' , опитай всичко, намери я. Говори с нея, опитай се да си с нея. Не се отказвай, направи така, че да е щастлива и да иска да е с теб. Всички искаме да ни е лесно, но любовта изисква жертви и усилия. Направи ги и бъди щастлив!

3.   Ето ти съвет от друг, изпитал истинско влюбване. Да предположим, че наистина си се влюбил както никога до сега и както никога няма да бъде (искренно се надявам да си въобразяваш). Не че да те отчайвам още повече, но ти предстоят безброй безсънни нощи, плач, плам, може би и отчаяни опити да я върнеш обратно... Душата ти ще стане на пепел, ще скачаш от еуфория в отчаяние, ще се докараш до ръба. Ще минат 2-3години докато се успокоиш, приемеш фактите и погледнеш напред, но.. никога няма да забравиш. Пак ще се смееш от сърце и всичко ще бъде същото само дето никога няма да забравиш и няма да изпиташ повече подобно нещо с друга. Или може би ще изпиташ, но след много дълъг период от време.
Мисля, че си въобразяваш, само на 21 си, но ако не дано съдбата ти даде 2ри шанс с въпросната иначе те чака сериозен урок, след който, повярвай ми, ще се промениш и пораснеш. Може и за добро да е.
Успех.

4.   Съчувствам ти. Но не - не е било грешка и след време сам ще се убедиш в това.

Почти всеки е имал поне една изпепеляваща любов, след която е мислел, че няма да оцелее. Всеки намира свой начин да се справи, сигурна съм, че и ти ще намериш.

Не е нужно да показваш някаква емоция за да мога да си представя какво ти е. Много добре знам какво е чувството да не виждаш смисъл в нищо, да мислиш постоянно за любимия човек, да се мразиш, че не можеш да промениш нещо и да искаш да се самоунищожиш само за да спре да те боли. Не се плаши и не се отчайвай. Някой ден ще видиш нещо семпло, нещо което винаги е било под носа ти, но не си му обръщал внимание, силите ти ще се върнат и отново ще се изправиш и ще продължиш. Обещавам ти.

Тази любов ще ти остане сладко-кисел спомен, за който ще се присещаш с усмивка и замечтан поглед. И със сигурност ще се влюбиш отново (на 21 си все пак) силно, истинско и (пожелавам ти) щастливо и споделено.

П. П. : Не знам защо си сигурен, че любовта ви е невъзможна, аз лично смятам, че няма невъзможни неща, но при малкото информация, която си споделил, не мога да ти кажа нищо повече.

Пожелавам ти скорошно изправяне и много щастие!

5.   Прав е номер 3, затова веднага започни да мислиш как да си я върнеш, ако има нещо, което трябва да промениш, за да си с нея - промени го! Опитай и невъзможното и тогава се предавай. Ако това което тя иска е да си показваш чувствата., стегни се и и ги покажи. Това не те прави слаб, напротив! Само истински силен мъж е способен на това, няма жена която да не се стъписа и да не се спре пред едно истинско признание.

Ако тя иска нещо друго, просто и го дай. Тогава ще е нейният ред да действа. С демонстрации на силен характер няма да стане, само ще я отдалечиш от себе си повече. Така или иначе няма какво повече да изгубиш, играй за да спечелиш! Нея!

6.   Не съм съгласна с номер 5... какво ще рече да я върнеш, ако това е причината да не сте заедно не мисля, че е редно да упорстваш.... това по-скоро би я отблъснало повече... а ти естествено, че пак ще срещнеш любовта, дори по-силна и истинска... но не я очаквай, за да се появи по-бързо...

7.   Не е така 6 , никой не трябва да стои и да чака да се случат нещата сами , обикновено така не се случва нищо . Това е позицията на губещият . Да действа и дори да я отблъсне поне ще е сигурен ,че каквото зависи от него го е направил . "Аз да направя каквото трябва , пък да става квото ще!"

8.   O, не 7... при автора вече е имало нещо и то се е разпаднало и вече е загубил... да се държи достойно и да не досажда... а когато става въпрос за начало на отношения, естествено, че човек трябва да бъде активен... на мен лично ми е досадно да ме притеснява мъж с когото вече съм приключила... независимо колко добър, сериозен или секси е... за мен е само досаден и отекчителен...

9.   Не знаеш как и за какво са приключили 8, тя може да иска да е с него, но да е поставила нещата така, защото не е променил нещо в него. И не съди само по себе си, н 8, ти не си само ти на този свят!

10.   ... ами човек трябва да съди по себе си, а не по-другите според мен за да дава мнения... но при теб липсва явно опит... разбира се, че не съм само аз на тоя свят иначе как щях да натрупам опит.... :)... но се чудя ти къде си... поздрави от мен

11.   Не е твоя работа от къде съм, а опит не ми липсва, повярвай ми! То май на теб липсва. Да си чувала "Учи се от грешките на другите"? Ти би реагирала така, но друг може и да не реагира. Съвета ти за пасивност 100% води до загуба на момичето. А ако действа може и да спечели.

12.   До 11.... въобще не ме интересува от къде си.... дори написаното не умееш да разбереш, това е от многото ти опит.. :)А иначе съм убедена че е изоставен по начина по който е представил историята и пак ще кажа ужасно жалко е за мъж когато прави отчаяни и безмислени опити да върне решилата ДАси отиде жена, обратното същот е унизително и недостойно. А това за грешките съм го чувала, но не съм го прилагала защото според мен човек се учи от собствените си грешки, а не от чуждите, но явно при теб чуждите грешки с част от личния ти опит.... мила. И сега за всеки случай да знаеш, че и този път не ти задавам въпрос... :)