Като мъж се отчаях от свалките
Тука не става въпрос за комплексарщина, а за реалността.
Реално погледнато мъжете започваме играта с минус 100, а жените с +100.

По времето на дядо ми и баба ми е било достатъчно да си най-готиният на мегдана или в градската кръчма, а сега трябва да си най-готиният в целият град и околността най-малко!

Сега не е достатъчно да си само добър човек, да имаш пари, социален статус, да си висок, хубав, нацепен и т.н.
Трябва да имаш целият комплект.
На жената на ден и пишат по 100+ коча, тя има преголям избор, как да се хване с някое обикновено момче?

Имам познати и колеги понякога ме питат, защо съм бил още сам, сякаш имам избор.

Просто днес играта е до толкова обърната в ползата на жените , че освен ако не си особено конкурентно-способен да се бориш с топ мъжете в радиус 25км ти си умрял жив и това е факт, сега някой ще каже "ама брато имам приятел като квазимодо има гадже/жена върти ги всичките" и това да е така, той е изключение.

Реално погледнато повечето обикновени момчета с приятелки нали ги виждам, правят ги на нищо и те се примиряват да търпят, т.к. нямат голям избор.

"Не мрази играча, а играта". Кой по дяволите би играл игра, която не харесва?

Коментари

1.   Ами братле,щом ти се струва толкова сложно не се занимавай със свалки и си намери някакво хоби което да ти отвлича вниманието и така няма да мислиш за мадами и ще се чувстваш доста по-добре повярвай ми ;)

2.   Поредният разказвач на приказката за лисицата и гроздето.
Кара ли ви някой да пишете на жените и да се занимавате с тях?
Като сте толкова на зор- има проститутки.

3.   Не съм съгласен с написаното. На 40 години съм. Изглеждам нормално не съм и богат. Винаги съм имал жена до себе си. Винаги мога да имам жена до себе си. Единственото което правя е да бъда кавалер, да бъда усмихнат, да бъда учтив и внимателен с дамата, да ОБЩУВАМ с нея и да бъда приятел с нея.И не на последно място да я подкрепям в трудните моменти. Жените са красиви и нежни създания. Обичай ги и ги уважавай и винаги ще имаш жена до себе си.

4.   Има мъже като Квазимодо, които тъпчат приятелките си и точно тук е вярна приказката, че външният вид издава характера и душевността на човека.

5.   Номер 1 имам хобита като риболов и фитнес, но нали се сещаш, че от време на време ми се прави секс. Понякога звъня на компаньонки, но секса е доста механичен.

Като бях тинейджър сякаш беше по-лесно, т.к, тогава нямаше инстаграм и успявах да свалям, сега ми се вижда не възможно.

7.   Това го разбрах още на 22 след като скъсах с първото ми гадже и реших да търся нова връзка... 12 години по-късно като гледам положението само е станало по-зле. Жените вечно незадоволими, все искат още и още. Мъжете пък ги засипват с евтино внимание и им качват рейтинга. Накрая и мъжете и жените сами.

8.   Момче, слез на земята и се поогледай в двойките, едни семейни, други-не. Къде ги видя тези хубавци с прекрасните тела, че и високи?
Не се обиждай, но мъж с хубаво лице, че и с хубаво тяло, имам предвид стегнато и не е нужно да е чак толкова високо, виждам веднъж на 5 години. Всичко е или слабо и отпуснато като пълнен кренвирш или изсулено с бирено коремче или напомпано с анаболи, а в лицето става само за цепене на дърва, но с претенции да опраши целия свят.
Съвременният български мъж си е грозноватичък, факт. Истината е, че жените нямаме много избор. Навсякъде татуирани, бръснати, бузави мутанти, гледащи тъпо като добитъци.
Пълно с хубави жени до такива катили.
Резултатът е, че следващите поколения ще са още по-грозни, и мъжете, и жените.

9.   Защо тия комплекси? Никога няма да си намериш свястна жена пс тоя начин на мислене.

10.   Това важи за красивите и/или самозаблудените жени, които си мислят, че са красиви. За по-обикновените и надолу с малко реалистична преценка не мога да се съглася. Изобщо не ни дреме дали е богат, каква кола има, само да е самостоятелен и да не чака на други. Не е нужно да е красив, нацепен, а просто симпатичен с добра хигиена и без крайности във външния вид. Ама тия жени никой не ги иска, нали така, защото не хващат окото. И така се получава огромният наплив и неравното разпределение.

11.   И адекватният коментар на н 3 е като глас в пустиня...
Пак се появи дебелака психар с примерите в арабския свят.
Точно така ше изчезне бг семката! Тва' е положението!
А е толкова просто колкото 3 е написал!

12.   Пише се слято, авторче: невъзможно
Пише се слято, шестичке: Неслучайно

Айде вземете научете българската граматика и чак тогава си позволявайте да говорите за Библията, мутрите, жените такива и онакива и т.н. Особено ти, шестичке - който има мераци да многознайства, трябва да е минимум изряден в изказа си, а ти дори не си и близо...
Аман от неграмотни смотаняци и неграмотни провокатори!

13.   Здраве и живот като си хванеш някоя, па да вземе и да ти роди деца, хем секс няма да има, хем ще те окичи с рога и тогава ще си викаш "Какво ли ми трябваше да се занимавам с тия жени?".

14.   Съгласен съм с но. 8 . Мъж съм , но наистина мъжете в България не стават за нищо. Само че и жените не стават, масово са затлъстели от нишестето в хляба , лютеницата и кренвиршите които ядат. Не се движат и краката им са криви. Повечето са хипер комплексирани и не стават за разговор повече от 10мин.от там нататък се изморяваш или трупаш агресивен тестостерон.

Останали са някакви тупалки , ама те ходят с батките, щото батките имат кинти. А кинтите са сървайвъл . Wife -material има твърде малко . Че и красиви да са..никога . Малцина са тези на които им се е усмихнало щастието да се оженят рано. Другите кучетата ни яли - вечно сме унижавани от простакелите.
Те не си личат че са простакели обаче и все удряме на камък с тях.

16.   Номер 6, първо не знам как въобще е допуснат коментара с тези "курви" и "парцали". Някак не ми се струва да отговаря на правилата на сайта. Хайде да погледнем от другата страна. Мъжете всички искате топ красавица, слугиня, в леглото като порно актриса, да работи наравно с вас, да ражда деца, но ако може без да ви ангажира с отглеждане. Щото ако не си забелязал вече е масово явление самотна майка с дете. Що ли? Щото масово абдикирате. Играело му се на семейство, после решил, че не го кефи. Много отговорности, че то и още едно гърло за хранене. Че и внимание иска. Абе ангажимент. Хубаво си беше като ергенче. И айде чао. Жената да се оправя. Това се случва. Отделно недай си боже след някое раждане жената да не е като на 20 и край. Вече не става. И накрая ей такъв като теб ще говори за курви и парцали. И що била ниска раждаемостта. Що ли наистина!

17.   Номер 8, нямам намерение да подхващам темата за " красотата" на българката, искам само да кажа, че в България жените точно с бръснатите и татуираните се хващат. Катили, некатили, това издава и много ниското ниво на българката. Каквито и мъжете, такива и жените.

18.   До 8

Ако вие нямате избор от мъже, то ние мъжете какво да кажем.
Жените сте меко казано трагични. Това, че си слагате по 1 кг грим в никакъв случай не ви прави красиви. Може да сте красиви от 100 метра, ако се налага да ви гледаме, ама от близо на никой нормален мъж не му е приятно да гледа оранжеви лица и пластове грим.
Говорите за телата на мъжете, а жените масово сте като след последния ергенски запой. За интелигентност и не искам да говоря, че тея социални мрежи са ви промили мозъка на всички.

19.   А пробва ли вместо красавици, да сваляш по-невзрачни момичета, на които също не им върви с мъжете?

20.   Много от моите познати твърдят същото. При това някой вече отминават 50те. Аз съм от село, родителите ми са нормални хора, сестра ми е самотна майка, а майка ми е безработна за да и гледа децата и да върти къщата. Колата ми беше по-стара от мен. Жена ми има цяла секция с купи и медали. От голям град е, семейството и е по-заможно. Никога не и е пукало откъде съм и колко пари имам, никога не е крила кой съм. Родните и ме приеха като син, моите нея като дъщеря. Живеем отделно от всички, самостоятелни сме. Имаме всичко което сме поискали, обикаляме постоянно и живеем спокойно. Всичко с времето си!

21.   В днешно време няма любов, само интереси. А ако дълго нямаш връзка можеш да опиташ компаньонка. Имай предвид, че жените искат само власт над мъжете.

22.   6-ти коментар беше много точен и бих си го запазил, ако че не беше цензуриран, но женската агресия отново надделя за пореден път!
И какво като не е цензуриран, когато е точно по темата и е синтез на поголовното мъжко мнение?
Но женската злоба с едно оплакване е способна не коментар да изтрие от нета, но и брак да разтури, къща да разруши, дом да подпали и мъж в гроба да вкара!

Така! Да включа и моят капацитет!

Първо, поздравления за н14! Нещата с wife-material-a са точни такива - много малко, а красивите сред тях са изключения. Тупалките - продажни к*чки!
Заради тоя тренд, който автора посочва, 2050 ще сме 2-2.5 милиона етнически българи. 2100 г. - 7-800 000 души. Не че вече ми дреме де. На никой не му е нужно такова просто население. То само да беше просто пак добре, ама то....

Това е резултатът от разпада на семейните ценности и обезличаването на мъжа и бащата като авторитети в семейството и обществото.

Сега женичките ще се накефят на секс, но деца няма да имат или ако имат ще е по едно, ама и то болно...

Авторе в тази постановка, където жената има свободен избор за всичко според кефа на трътката й, няма бъдеще за нормални полови взаимоотношения, да не говорим за нормални семейства. Докато това е така, положението ще е такова и даже ще става още по-зле. Всички го виждаме.

23.   Н20 дошъл да се фука...Автора се оплаква и то с основание,ама айде кво да се прави.. Или си хващташ някоя докато си млад или си бита карта. Нищо че мъжете остаряваме добре,жените които се лепят са малки к****** (без да се обиждат,щото тук е пълно с такива 100%).
Авторе ,просто се откажи да търсиш,не се шегувам. Каквото е писано ,такова ще стане. Мацките да ходят с кварталните грозници или захаросани момченца и тва е хд ! Лови си рибата и не се занимавай. Айде лек ден.

24.   Не знам къде ги видяхте тия красиви жени…… Изключително все по-рядко виждам красива жена и не говоря конкретно за българката а по принцип. Преди 25-30 години жените се подържаха по-малко пушеха пиеха и наркотици въобще не употребяваха, нощен живот много малко, както и изключително по-малко безразботен секс. Особенно множеството партньори при жените(повече от трима за целия и живот) изключително я разсипва както външно така и емоционално. В комбинация с лошата храна, стават едни трътли несаразмерни, в лицата сбабичосана още преди да е навършила и 30г. И като роди и едно дете и то грозно. И така грозния ген се множи и множи и все по-рядко ще виждаме красиви жени.Лошото, че не им пука, понеже си вика, ,,Абе нали имам дупки, те мъжете всичко ще направят за тези дупки,,

Чингис Хан

25.   Н16 в десетката! Точно си го написала но не мисля, че някой мъж ще те разбере!

26.   Еххх, тея жени! Тук в тоя сайт само отчаяни мъже пишат и все вина имаме ние жените! Или сме малки и материалистки, или объркани и играят игрички или стари моми с високо самочувствие! Както викаше един професор “гледам и не вярвам на ушите си” май нещо такова беше!

Как един мъже не намери вина в себе си и своето мислене, очаквания и държание спрямо нас жените?! Все ние виновни, защо не сме ви пускали, или защо ви отблъскваме, или защо уж ви въртим на малките си пръсти… изобщо все ние виновни. А това, че вие ни го позволявате е отделен въпрос, нали?! Иначе очаквания високи, хем умна, хем хубава, хем поддържана и т.н., но иначе ние жените сме с високите изисквания нали? Ама не, не сме! Както Н4 е написал, искаме кавалерство, разбирателство, подкрепа и да ни изслушват - рецептата е лесна, ама вие сте с промити мозъци от многото гледане на чалга програмите. Жалка история.

Лично аз, претенциите не са ми високи- разбирателство, ум и чувство за хумор. Това е. Всичко друго си идва на мястото. Но за съжаление попадам само на загорели “умници” които не могат да се сдържат и са готови на всичко за едно топене на чушката и после бягат! Е от такъв тип свалки (цитирам автора) и на мен ми е писнало!

27.   Не съм сигурен за батките, но добрите актьори, мошенници, лижци, разказвачи на сладки приказки галещо с перце женските ушета и използвачи често успяват да се докопат до гащичките на голямата част от жени.
И милите сладуранки докато не бъдат смачкани тотално психочески и унижени до няма и къде си не им увира главата.
Разпитвал съм няколко не с подробности, но напълно потвърждават думите ми.
И все пак едно си баба знае едно си бае.
Поотърси се от мъката пооплаче се на някоя дружка и айде пак в очакване на новия сваляч и бъдещ тъпкач и порочния кръг се затваря.
Само се чудя, колко ли сили им коства да си помпат болното разбито фалшиво самочувствие та да изглеждат свежи и енергични.
Ако пък не то тогава има сериозни липси на мозък.
Аз лично им се чудя, от къде намират време и нерегия и не се ли чувстват похабени и душевно попарени след толкова неуспехи.

28.   Авторе, и аз съм видял това! Подлагат те на такава проверка, че по-лесно се става тюлен /не говоря за животното, естествено/ или агент на тайните служби. И накрая се оказва, че дори да си супер /което средностатистическия мъж не е/, някой там има малко по-добри точки от теб... Случвало се е дори брак да се разпадне, защото жената намерила някакъв с повече "точки по скалата на готиността" и решила, че вече не иска мъжа си, пък той, горкият, се скъсал да я радва и я третирал като кралица. Модерно мислене - не се задоволявай с нищо по-малко от Господ!

Такива като 40-годишният колега просто са случили на по-качествено поколение - това, което имаше бутон "Стоп" на тестването. Сега бутонът се е бъгнал и никой не е навит да го поправи.

29.   Дано не обидя някого,но имам чувството че в този сайт са събрани най-отчаяните и смачкани психически хора в страната,предлагам на админите да го прекръстят на отчаян.нет хахах

30.   Никой не ти е виновен щом не забелязваш нормалните жени. В моя кръг от хора няма от тези жени за които толкова говорите. Всички са нормални жени, които си работят и не са топ красавици. Мъжете им също не са нацепени и надути батки. Всеки да се разполага според възможностите си, това че една жена е надута и изглежда добре със скъпи дрехи и грим не я прави нещо повече от жена, която се облича съмпло и не носи грим. Не бъркайте красотата с нещо друго. Българките не са нищо кой знае какво, стига сте ги възвисявали до небесата. Примири се с факта, че няма да имаш такава надута мастия и си намери истинска жена, която да ти е опора в живота. Само секс и еротики са Ви в главите!

31.   Когато връзката стане самоцел, тогава излизането по срещи се превръща в игра.
Най-добре не усложнявай нещата, не умувай излишно и не гледай на свалките като на някаква схема с печеливши и губещи. Знаеш ли каква е истината? Запознаваш се с някоя жена, пишете си, излезете и толкова. Ти не отиваш на официална среща или интервю за работа, просто излизаш с друг човек до голяма степен приятелски и се опознавате. Не е игра, няма схема, не е сложно, не е досадно. Не може да виждаш всяка жена като евентуален партньор, все едно от вас зависи дали ще се влюбите и ще си допаднете. Ами, не! Нямаш контрол над всичко. С някои жени ще се разбираш само с поглед, а други ще ти се струва, че са телета в човешки тела.
Ако утре се заговориш с твой колега, мъж, може да решите да отидете да пиете бира вечерта. Ще си говорите глупости, никой няма да мисли и да планува близкото бъдеще (следваща среща, тема за разговор ...). И с жените трябва да правиш същото. Срещате се, караш я по-леко, без очаквания и много мисли. Ако се харесате, всичко между вас ще се получи естествено. Ако нещо започнете да се дразните, просто ще си останете познати и няма да има драми. Някои жени са си откровено гадни, но не може все да случваш на такива. Просто почваш да си вадиш някакви изводи- кой плаща сметката, кой какво притежава, къде работи. И ти изникват едни други мисли, че тя се интересува от пари, от коли, от външен вид и едва ли не гони стереотип. Да, тупалките това правят, но я седни на пейка в парка и наблюдавай за двойки наоколо. Колко от обвързаните мъже са високи, красиви, изваяни като гръцки богове и със скъпи аксесоари? Имай предвид, че има много еманципирани жени, който обичат скъпите вещи, ама обичат и сами да си ги купуват. Разрови се в темите, немалко жени се оказва, че са втори майки на мъжете си. Има всякакви хора, има и подходящи за теб, но твърде много си се вторачил в идеята за любов и бягаш от реалността. Почваш да усложняваш нещата и се оплиташ в анализи, стереотипи. Потъваш в собствените си любовни неуспехи.

32.   А може би бъркаш в подхода като се опитваш да бъдеш най-най във всиччко. Опитвал ли си да си просто себе си, добронамерен у позитивен млад мъж, който не се старае да изпъква с пари, нацепени мускули, коли, статус и т.н., което може би плаши момичетата и те бягат от теб? Помисли си и промени стратегията, защото явно бъркаш някъде. Има поне 50% прилично изглеждащи, добри момичера, които търсят усърдно свестни момчета като теб, но бягат от позьори и надувки.

33.   И аз като жена се отчаях от свалките. Нали занеш, че не бройката е важна, а качеството, а то е под всякаква критика. Така че от 100 коча, както ти казваш, я 1 става за нещо, я не. Жалко, но факт.

Между другото сигурна съм, че и при жените е така.

Лола