Как ще реагира майка ми, че татко ми ще се жени
Аз съм момиче на 21. Моите родители са разведени още като съм била на 2. Татко ми си е хванал любовница и той е искал развод. Сега не е с нея, но от 8 години е с друга и казват, че другата година ще се женят. Нямат дете, тя си има нейно и вече тя май има 45 г. Майка ми цял живот с мен си му отмъщава. Не ме е пускала при него като малка. Като е ядосана за нещо само крещи по мен какъв гадняр е татко ми, качили той слуша. За оценки винаги ми е викала "Аз имах толкова 6-тици, а ти ми редиш 3-ки и 4-ки като тъпият си баща" Аз съм хванала някакъв страх от нея, който не изчезва, нищо че имам 18. Имам и по-малка сестра от майка ми и друг баща и те са разведени, заради майка ми този път. И той не можа да я издържа скандали за всякакви глупости. Аз мисля изобщо да не и казвам, че ще се женят и след това също, но все от някой може да разбере. Не сме от София. Някой хора познават и 2-мата. Нищо че татко ми вече живее в друг град. Хубавото на майка ми е, че поне не ми се меси в живота. Не ми е казвала какво да уча аз реших. Не ми се меси в любовта, аз цяла година бях с едно гадже и не ги запознах, нищо не ми беше казала. Ако разбере и вдигне на мен скандал да и кажа ли "Я стига. Колко много години са минали от развода ви, а ти още си една голяма истеричка. Гледай си своя живот. Качили една сватба е кой знае какво. Виж как приключи вашата."
Обикновенно като побеснява най-лошо баба ми я укротява все някак. Но този път дали ще може? А майка ми от 1 година си има гадже, но пък ако до тогава се разделят и майка ми от завист, че тя пак е сама, а татко ми даже женен отново дали няма да побеснее както си мисля.

Коментари

1.   Гледай да се изнесеш на квартира с някакви приятелки, защото майка ти ще ти скапе нервната система съвсем.

2.   Ами да беснее. Много важно. Като не е разбрала, че мъж не се задържа с истерии и проклетия да си беснее колкото иска. Нищо чудно и любовникът ѝ да я зареже. Хич да не ти пука. Не ѝ обръщай внимание, не ѝ казвай нищо. Колкото по-бързо се изнесеш, толкова по-добре за теб.

3.   Майка ти 20 години не може да преживее развод и цял живот ще дудне и ще сипе злоба. Всеки мъж прогонва.
И да разбере, пак ще сипе жлъч. Явно си е зла като характер. Щом на 40 и нещо не се е променила, значи едва ли ще се промени и в бъдеще. Може да си лекува нервите с нещо.

4.   Ти си пример какво се случва, когато са разделени родителите. Независимо заради кой са се развели винаги го отнасят децата. Майка ти типично, като други е решила, че си нейна собственост и може да се държи, както си пожелае. Такива комплекси си развил сигурно, че после ще се чудиш как да ги оправяш. Сега още не го осъзнаваш.
Ако имаш 18 се махай на квартира, почвай да бачкаш и се издържай, защото с майка ти по-добре няма да стане. Не си виновен, че е взела грешни решения в живота си. Защото да избереш грешния мъж е нейно решение.

5.   Напразно се тревожиш. Тя знае, че няма връщане обратно при баща ти. Минали са много години, претръпнала е вече. Не й казвай ти обаче, нека да разбере от някой друг.
Ако пак ти крещи и те обвинява за баща ти, я попитай защо се е омъжила за него, след като толкова много не го е одобрявала?
Със сигурност майка ти не е добре с нервите и наистина, ако има възможност,е по-добре да живееш отделно, но не бързай да се омъжваш, само за да се махнеш от нея, защото можеш да от прибързване да попаднеш на неподходящ човек.

Казва се и се пише "като че ли"

"Качели" е диалектно звучене, чувала съм го от хора, идващи от Сливен например.

6.   Мислиш дс й кажеш "а ти още си една голяма истеричка". Защо подхождаш с лошо? Бъди й приятелка и гледай да я успокояваш вместо да наливаш масло в огъня. Няма значение, че са минали много години. Тя явно никога няма да забрави обидата и предателството, което е направил баща ти. А и те е отгледала сама, за което трябва да си й благодарна и да я подкрепяш. Според мен по-добре да го научи от теб, но с нормален тон, а не да й го изтърсиш както си го планирала.

П.С.: Не се пише "качили", а "като че ли".

7.   Според мен трябва да те е грижа повече за малката ти сестра, а на майка си да спреш да ѝ цепиш басма. Малко кофти ако не си независима наистина, но ако живееш отделно няма причина да ѝ търпиш поведението.

В случая с родителите ти и 2мата имат вина. Майка ти явно е с много кофти нрав, което пък не е извинение за изневярата на баща ти въпреки това.

8.   Извинявай, не е по темата, но имам само един въпрос: "От Пловдив ли си?". И не е нищо лично, просто някои неща в самия стил на писане ми напомнят за Пловдив. Ще ми е интересно да разбера. :)

9.   До номер 4-Авторката е момиче!

10.   Те не са 8аедно от четвърт век и понеже ма ка ти не може да синадвие над ината,мавталитета и много и харесва да е горката мъченица си избива комплексите и ти вървиш по гайдата й и се притеснаваш как ще реагира. Баща ти има свой живот и може да прави каквото иска , ако ще още 10 пъти да се ожени. Каква ти е работата с нея да го коминтираш. Хората не разбраха, че детето е част и от двамата и, като го "наказва", като не е позволявала контакт с него,всъщност съсипва теб. Затова има толкова жени, объркани в отношението към мъжете и поколения напред едно и също се повторя. Като не върви живота с някого се разделяш, не си избиваш злобата върху децата, защото те цанико не са виновни, не ги мамкаш колко велика отличничка си била и всякакви такива тъпотии, а се концентрираш детето да е обичано и добре гледано и търси ново щастие и любов. Как щяла да реагира след 20 г. На сватбата на вече отдавна, бивш мъж. Що за ограниченост. А и ти се селектирай, сякаш искаш дати се меси и да има драма,попиташ от нея. Внимавай какво ще педадеш нататък поколението и рода ви. Откавай всякаква дискусия по темата, за какво на теб да ти вдигна скандал, какво ще дискутирате и до какво решение искаш да стигнете с този разговор. Ти осъзнаваш ли колко е абсурдно и ти си в нейният поток на енергия.

11.   "Качили", ама на какво са се качили? И кои?

12.   Гледай си ти твоя живот и не се занимавай с майка ти. Не й казвай, не я засяга. Ако разбере и дойде да се кара с теб й кажи, че не те интересува. А и все пак и тя е била женена след развода, но явно още изпитва злоба заради чуждото щастие. Съветвам те да не си мълчиш когато те обижда, особено на произход. Кажи й, че тя е избрала кой да ти е баща и да си бие нейната глава за този избор. А за шестиците я питай с какво са й донесли полза, като очевидно е неудоволетворена. А и ако е била в не много елитно училище, там лесно пишат шестиците.

13.   Ти поживей още няколко години с нея и после ще те сложат на ципрекса.

14.   Аз пък виждам в майка ти дълбоко разочарована и наранена жена. Сега си малка и виждаш само последствията от държанието на бъща ти преди години към майка ти и обвиняваш майка си. Да тя е виновна, че не се е пребори Ла с травмите, който бащати и е нанесла, но бащати явно има голяма вина за сегашното състояние на майка ти
Жените са много емоционални. Малка си още нямаш съпруг или дете, та не я обиждай. Разберия. Бащати ако е толкос пич що не те в взел при него а защо не си е седял при съпругата си а ходи по чужди. Ти ако обичаш някой и родиш от него и те замени с някоя как ще се чувстваш. Че и истеричка я наричаш. Постави се на нейно място. Прекарвате си време заедно мол, процедури, пазар, че да не мисли глупости и се постави на нейно място.

15.   Я се изнасяй и ти и стига си се занимавала с майка си. И да разбере, голям прас. Съвсем нормално е. Разведени от 19 години, тя ли ще му държи сметка?