Искате ли да разберете?
Ситуацията е - раздяла след 4-годишна връзка. Продължава 5 месеца - категорична, няма връщане назад. В един момент се оказва, че отново искате да сте заедно и да се опитате да се съберете. Въпрос към всички - бихте ли искали да знаете какво е правил човекът през тези 5 месеца, дали е имал интимни отношения и с кого или предпочитате незнанието?

Коментари

1.   Да.

2.   Мъжът със сигурност не е стоял със скръстени ръце. Повечето мъже правят безогледни постъпления наред, с цел все някъде да им вържат, а ако имат навика да се запознават онлайн, пазят така наречените"заготовки"/готови фрази и текстове/ в компютъра си, обикновено пазят и писанията на жени и отговорите си към тях, за да не се объркат, когато си пишат с няколко жени едновременно. Истината винаги излиза наяве, дори и да не я търсиш
И да не искам да разбера, лошото е ,че нищо не ми убягва и сякаш нарочно се набива в очите ми.

3.   Не! Да речем, че е имал кратка връзка и не са се получили нещата, или е правил еднократен секс с някоя. Повечето мъже го правят. Защо трябва да разбирам и после да си представям образи, да ми е гадно и т.н. Само би ме отблъснало от него. Аз като разбрах, че бившия ми ок. месец след раздялата се е видял само веднъж с една бивша да си "облекчи либидото" пак ми стана гадно, нищо че са се видели само веднъж. Ако се събирахме и бях го научила, щеше да ми падне в очите и да ме отблъсне, и най-вероятно да се стигне до разпад в отношенията. Незнанието е блаженство. Знам каква е природата на мъжете и че така постъпват, но защо ми е категорично да знам и да се наранявам с тази информация.

4.   Аз като веднъж се разделя, това е за първи и последен път и повече не се връщам там. И не ме интересува какво прави и какво не бившият.

5.   Бих искала от любопитство, но, ако ще възстановявам връзката, май по-добре да не знам.
Ж 45

6.   За какво? Да си тровя съзнанието при положение, че сме приключили връзка през това време и всеки е бил свободен да прави какво си ще?!
Не! Но и нр бих върнала назад, обикновено така дрйстват които искат да опитат с друг/а (или: трябва ми време, пространство, объркан/а съм) и ако не се получи да се върне с иначе "чиста" съвест.
Ще лъже себе си, а и мен!

7.   до 2: Не съм правил нито едно от написаните от теб неща, а съм мъж. Явно си избираш само мъже-играчи, а по-обикновените като мен не ги поглеждаш.

8.   Нито ще искам да знам какво е правил, нито ще искам да се събирам .

9.   Не, не ме интересува. Но не бих подновила приключени отношения.

10.   И да искаш и да не искаш, когато човек е бил свободен от връзка е имал право да прави каквото си иска. Все пак животът си е негов и във връзка и без връзка той има право да прави каквото иска, а решението дали ще е с него е на партньора.

11.   Категорично не. Особено ако раздялата е била по твоя инициатива. Това е същото като преди да се обвържете изобщо. Ровенето в миналото на човек не води до нищо добро. Ако то наистина е важно за теб - окей, но до обвързването. Проучвай, питай ... но най-вероятно в крайна сметка ще се откажеш. Все едно - всеки решава сам за себе си. Но да се връщаш в миналото след това е тъпо. Включително и в етапа на раздяла.

12.   Няма значение какво е правил, защото няма да се събираме. Всеки си продължава живота. Мъжът би искал да се връща, защото няма други опции и самотата го плаши. Жената се връща от чувства.
Най-добре си продължи живота, няма смисъл да гледаш назад и да се чудиш кой какво е правил без теб.