Имам чувството, че ще си остана сам завинаги
Мъж на 27г

''Имам чувството, че ще си остана сам завинаги''.
Доста пъти ми се е случвало да си повтарям това изречение щом нещо неочаквано и лошо ми се случи. Повтарям си го, понеже не мога да се видя с друго момиче, което да ме харесва/обича за това какъв. Висок мъж, на моменти стеснителен, скромен, даже бих казал и леко откачен (но в присъствието на близки хора), не обичам да говоря много и именно в това мисля, че е проблема.

Още от малък имам проблем да говоря ''свободно'' (имам заекване и не мога да изговярям ясно някой звуци) и именно то ми е носило проблеми било то в училище, на работа и естествено с момичета/жени. Винаги съм си втълпявал или усещал, че в бъдеще това заекване ще ми носи само проблеми, което от своя страна ще ме накара да приема, че не съм нормален и просто няма да мога да водя нормален живот с някого. Мисля си, че никое момиче/жена не би искало да ме приеме, знаейки че заеквам. Това (според мен) е моят най-голям минус, който винаги ще ми напомня ''не се опитвай, това момиче няма да те разбере, ще те нарани и отново ще се върнеш към началото където винаги си бил... сам''.

Ако смятате, че знаете решението или сте били в подобна ситуация и сте успели да се измъкнете, ще се радвам на вашия съвет.

Коментари

1.   Няма проблем брат,просто си смени малко ежедневието и започни да излизаш по-често в компании където има жени и така ще се поотпуснеш с времето и ще ти е по-лесно да общуваш с женското съсловие,а оттам и да си хванеш приятелка,не го мисли толкова,най-добре си постави конкретни цели и ги гони,след определено време когато имаш определен успех и самочувствието ти ще е по-високо и няма толкова да се обръщаш към недостатъците си ;)

2.   Трябва ти логопед! Логопедите се занимават с говорните дефекти. Възможно е също заекването да е причинено от силен стрес в детството и да трябва добър психотерапевт, който да ти помогне, за да преодолееш травмата.

4.   Пич, свържи се с авторката на "Никой не ме е искал" - 3-4 теми по-нагоре, и ѝ кажи, че я искаш.

5.   Логопед, вместо вайкане.

6.   Ако това ще те успокои, ще ти го кажа така: Едни от най-симпатичните, приятни по говор и с добро телосложение мъже са необвързани и в коч компании, така че хич не си вкарвай филм. Виждам жени с окаяни мъже, какво му мислиш толкова. Гони се кинтата :)

7.   Номер 2 правилно те е посъветвал. Потърси нужните специалисти.
Иначе в студентските години имах един колега, който доста заекваше.
Заради това имаше големи комплекси, въпреки, че беше наистина добре изглеждащ и стабилен човек.
На купони като си пийвахме, спираше да заеква. От там пък му се отваряше и приказката и се заговаряше и с момичета.
Явно в неговият случай заекването е било по-скоро на психическа основа.
В последствие тоя пич смени няколко гаджета, ожени се и има детенце.
Така че пич, не си втълпявай такива гадни мисли за самота.
Потърси специалист и работи над проблема, млад си още, не се отчайвай.

8.   Тази година се запознах с едно семейство на морето.
Мъжът заеква, но не това правеше впечатление, а енергията му. Весел, начетен, готов за някоя щуротия. Жена му - прекрасна. Обичат се...
Мислиш ли, че на нея или на някой от цялата компания му е пукало, че заеква...

9.   Ние Жените гледаме други неща в мъжете . Заекването няма значение. Да е стабилен, свестен, грижовен. Да има професия, за да може да издържа семейство. Да е мил и кавалер. Ако си такъв ще си намериш жена.

10.   Аз излизах преди години с момче, което заеква. Оставих го, защото се оказа боклук и ме използваше само за да му давам пари. Като му ги спрях се изпари. Никога не ми е било проблем, че заеква. Наскоро му гледах профила във Фейсбук, сгодил се е и с приятелката му изглеждат щастливи. Мисля, че и нея я бърка заекването, щом ще се омъжи за него. Дано се е променил онзи, че иначе дупе да му е яко на това момиче.

Ако си красив, свестен, интелигентен, верен и НЕизвратен, нищо друго няма значение. Повярвай ми.

Ж24

12.   Всичко е в мислите ти, каквото те е страх то те достига, мислиш за проблема и се притесняваш да не заекнеш и то се случва е разбира се и логопед и психолог биха помогнали.

14.   До номер 8, повечето неща които си споменала ти притежавам, но явно все попадам на момичета от новото поколение, след 2000г, които такива неща вече май въобще не ги влекат.

До всички останали които са предложили помощ от логопед, бил съм на логопед, преди известно време, и той беше изненадан, че говоря толкова добре за човек смящаш себе си за силно заекващ. Правил съм упражнение и сме говорили допълнително, като част от терапията, но с времето нещата се промениха и се наложи да приключа с терапията. От време на време забелязвам, че когато съм спокоен или напълно отпуснат почти нямам проблем с говоренето, но тези случаи не са толкова чести.

Мерси на всички за съветите, които ми дадохте, ще се опитам да си помогна с тях толкова колкото мога.

Нова тема… някой успявал ли е за си намерил приятелка/приятел (било българка/ин или чужденка/ец) за сериозна връзка от сайтове за запознанства?

15.   Здравей, аз исках да попитам какъв тип са момичетата след 2000-та година. Може ли да опишеш как се държат и какво искат?