Защо мъжете правят този избор когато си търсят съпруга?
Наблюдавам доста странен феномен, защо мъжете се заглеждат по красивите жени, а избират за свои съпруги обикновено изглеждащи и дори откровени грозни жени? Какви са вашите мнения и наблюдения по въпроса?

Коментари

51-84 от 84

54.   Кифлоприземител, ще ти отговоря по- културно, понеже приятелски си ми отговорил на коментар 52 в темата "Само за мъже - хубаво лице или хубаво тяло?", но пък в коментарите за "грижите за принца" в не помня коя тема беше, се впускаше да спориш с мен. Не съм ти отговаряла тогава, понеже не обичам да се обяснявам, особено тук, а и смятам дългите спорове за загуба на време. От коментарите ти като цяло разбирам, че визията е от изключително значение за теб, както и за повечето мъже. И не ме разбирай погрешно, визията е важна - все пак трябва да има привличане - но вие, мъжете, изкарвате нещата на следващото, че и на по- следващото ниво. Неща като плоско дупе, или гърди с малко по- големи ареоли, или пък малко асиметрия в интимната зона са способни да отвратят повечето мъже от една жена. Повечето искат Барби и не знам дали е от порното или (полу)порнографските снимки, с които ни заливат от почти всякъде. Аз също гледам порно, но винаги съм била напълно наясно, че няма да попадна на порноактьор с изваяно тяло и 20см. достойнство, нито съм искала. Порното и реалността са две различни неща, но явно не и за болшинството мъже. Достатъчно теми и коментари има тук за това как нещо стереотипно некрасиво в женското тяло отблъсква мъжете до n- та степен, ако че и масовката мъже си имат своите "несъвършенства", но на тях някак си им е простено, защото са мъже. Горчивите ми лични наблюдения също ми го доказват (чувала съм как мъже коментират тялото на момиче, с което са били, и не беше никак ок, все едно момичето е виновно, че така се е родило).
Трудно ще ме убедиш, че мъжете не държат крайно много на външният вид. Единици са тези, които наистина държат на "вътрешната" красота повече, отколкото на външната. Също като с повечето жени - искат висок мъж, пък да е красив, пък кола да има, пък апартамент и накрая циврят, че им изневерявали. Това го казвам, за да не решиш, че съм пристрастна спрямо жените. Хубаво е да се обръща малко повече внимание на качествата, а не толкова на напращелите цици или готината кола, защото визията е до време, а човек по всяко време, по една или друга причина, може да изгуби материалното си положение (това не го казвам лично на теб, а по принцип).
Апропо, не си прави труда непременно да ми отговаряш, понеже може и изобщо да не пиша.

55.   Хора, според мен номер43 е писан от мъж. Даже това май е Кифляка през едно от айпитата му. Никоя жена не се хвали с това, че е такава мазна курва, дори и в анонимен сайт.

56.   Хайде, пак се започна с обобщенията!
Ако един мъж има възможност да се омъжи за красива жена, ще го направи. Красивите жени изобщо не са толкова често срещани, оттам идва заблудата, че мъжете се женели за по-обикновени.
Много голяма е заблудата, че красивите жени били глупави или необразовани. Красотата е харизма, красотата е излъчване, красотата изисква грижи и идеалните пропорции на тялото са възможни, ако имаш генетична даденост, но ги поддържаш системно със спорт.
Не всички имат щастието да бъдат родени красиви и пропорционални, но всички могат да се стремят да извлекат най-доброто от тялото и лицето, което им е дадено и да се поддържат, да поддържат духа си, да работят върху ума си, да се развиват и само така могат да придобият излъчване, което да привлича околните.
Всъщност повечето хора са с обикновена външност, нищо впечатляващо, красивите и грозните са много по-нисък процент, затова е логично да срещате обикновени двойки.
Ако мъжете не се женеха за красиви жени, то холивудските актриси, световноизвестните певици и модели нямаше никога да сключат брак и да дадат поколение, но всички те не са просто една външност, те са работили върху себе си като личност, за да стигнат там, където са.
Красивата жена, която няма липси във външния си вид - има красиво лице, големи красиви очи с дълги мигли, хубави зъби, гъста, жива коса, хубава кожа, стегнат женствен бюст, тънка талия, вирнато дупе и стройни крака отделя по 1-2 часа на ден за тренировки, използва лек, ненатрапчив грим, за който и трябват не повече от 10-15 минути и няма нужда да прикрива недостатъци, да пръска пари по фризьори за вафли, обем, изкуствени мигли и рисувани вежди, не прекарва времето си в мисли и комплекси за външния си вид и използва времето да развива себе си, всъщност е много по-уравновесена, с независтлив и незлобив характер и с много по-богата обща култура, защото инвестира времето си в по-полезни и практични неща.

57.   49 номер. Аааах ти какъв извратен бок*ук си, поне такъв звучиш. Пожелавам ти тогава, жена ти, колкото да е грозна, също да ти изневери, по какъвто и да е възможен за нея начин. Авторке, дано се ожениш много скоро и мъжът ти, да те благославя за красотата ти!!! Имах възможността, да се оженя за красива жена, но смугла, не севернячка гъркиня е!!! След три неуспешни дълго връзки, с м*стои и половина българки и без деца, сега съм женен и жена ми, чака близнаци. Аз и я разпечатах, тя е 8 години по-млада от мен. Гъркиня, но много нежна и сравнително хубава. За мен е красива!!! Познавам красавици, тип Барби -севернячка, руси, слаби, високи и много бели, женени и сгодени за грозници или злобари, 15 години по-стари, в двата случая без пари, без коли, без любов и без възпитание! Едната двойка, дори още нема и деца! Аре, кажете ми кво е тва ся?

58.   52 не знам защо си мислиш, че красивата жена ще ти сложи рога, а грозната не. Точно обратното е, грозноватите изневеряват повече. Аз съм написал коментар 12 и съм описал всичко много точно. Бил съм женен за такава жена и съм патил сериозно. Правете си изводите...

59.   56 грешиш жестоко, говориш за световноизвестни актриси и манекенки, но те все пак са световноизвестни, когато си такъв по-лесно си намираш половинка, но много красиви жени не са световноизвестни

61.   Истински красивите хора се броят на пръсти!

В днешно време красотата се купува - перманентен грим, микроблейдинг, изкуствени мигли, екстеншъни в косата, филъри - устни, скули; скъпа козметика, професионален грим, хранителни добавки за отслабване за мускули; пластики и т. н. Филтъри при снимки и пр.
Ако видим една инстаграмка директно, както майка ѝ я е родила без поддръжка на дали ще превлече вниманието.
Та, това ли е красотата? За мен е поредната илюзия и заблуда!

Ме

62.   46/54, прочети отново моето мнение 51, преди да си съставяш прибързани изводи и да твърдиш доколко съм държал на външния вид у жената за сметка на вътрешната ѝ красота. Прочети и мнение 56 (моят отговор към теб) в темата, която ти спомена горе: http://spodeli. net/1/story-160792. html. Две от приятелките ми са били именно с по-широчки крака и това за мен си беше част от техния чар. Все пак зависи и каква е общата фигура.
А това, че ти не харесваш краката си, както беше писала в онази друга тема, въобще не значи, че не са хубави. Може да са просто твои притеснения и това е разбираемо, тъй като в природата на човек е да бъде самокритичен и да иска да е по-добър в едно или друго отношение. Да не се окаже накрая, че някой мъж даже много може да хареса краката ти и страховете да са единствено в твоята глава. Трябва повече да се цениш. Ако си достатъчно умна, ще знаеш как да се свържеш с мен в пощата ми в абв. Много жени често имат огромни притеснения относно някаква част от външния си вид, и то напълно неоснователно. Има жени, които са слаби и въпреки това не се поддържат и такива са по-малко привлекателни от една малко по-едра жена с отлична поддръжка. И това все повече ще придобива значение с напредването на възрастта, тъй като бързата обмяна на веществата при почти всички хора рязко изчезва при навършване на 30-35 години и после който е свикнал на младини да нагъва калорични храни, изведнъж няма да се усети как започва да набъбва на широчина, докато хората с поне някакъв умерен режим на спортуване и внимание какво слагат в устата си ще се радват на по-стегната фигура. И подчертвам, че "слаба фигура" и "стегната фигура" са две съвсем различни неща.

Не мога да говоря от името на всички мъже, но например при мен и при мои приятели и познати винаги се случва така, че нашият идеал за жена е всъщност жената, с която сме в момента и малко по малко сме я приели такава, каквато е. Тя си е нашето, харесваме си я, свикваме с нея и околните ни се струват по-малко добри. Естествено, би било лъжа, ако някой тръгне да твърди, че не забелязваме естествено красивите жени по улицата, но разликата е, че който цени жената до себе си, (1) е с нея, защото я харесва и (2) защото не е някакъв зяпач подир чуждото. Щом съм решил да бъда с дадена жена, значи още от самото начало съм я счел за достатъчно хубаво съчетание от външност и душевни качества. Както можеш да прочетеш в мнение 51, а и в десетки други мои мнения във форума, аз не съм твърде придирчив към женската външност и съм бил с жени тип средна хубост, че някои дори и с явни недостатъци, които биха отказали повечето съвременни млади мъже.

Номер 55, параноята е лошо нещо, защото води до погрешни догадки и до прибързани изказвания от страна на несигурните хора. Не попадай в оковите на параноята! В живота има едно много хубаво и работещо правило: Ако нещо те колебае, просто попитай и ще ти бъде даден отговор. Поне повечето мъже са доста откровени и биха били искрени в отговора си.
Не зная кой е този "Кифляка", за когото пишеш, но ме съмнява той да е писал от името на жена.

- Кифлоприземител

63.   До 27: Само, ако някой ме пита какво правя аз, за да задържа интереса на мъж и то при първа среща, директно приключва разговора. Ти с какво си показал, че си струва изобщо някоя да ти се обяснява? С какво си го заслужил, подобна самонадеяност е отвратителна, граничеща с арогантност. Първите разговори трябва да са леки, приятелски и да са с цел опознаване на човека - работа, хобита, интереси и някой и друг виц. Няма да се женим на първа среща, егати ужаса.. Ти за това си сам. А тази жена е рядко тъпа наистина, ама ти ако говориш по същия начин с всички, нормално по-интелигентните да не ти обръщат внимание. То виж си и само профила, това като го видя, директно подминавам, изключително ниска класа. Когато нивото ти е ниско, такова е и на околните, защото останалите те заобикалят от далече. Ужас.. И такива хора правят обобщения за жените, на базата на отрепките, които привличат.. Сега разбирам защо коментарите в този сайт са такива. Съжалявам, но проблемът е в теб.

64.   До номер 53:

Бухти, качества като "доверен приятел в живота" и "грижовна съпруга" не се припокриват с натъртеното от теб за жената "загорял парцал". Напротив, това са две ценни качества, които изключително малко жени притежават и именно затова са толкова търсени и незаменими.

Стегнатите гърди са признак на дейна поддръжка на жената за себе си, която започва още от по-ранна възраст с навременно започване на носене на подходящ сутиен, ходене с изправена стойка и поне някакво спортуване. Това е обратното на: мързел, отпуснатост, недостатъчно движение, липса на спортуване, прегърбена стойка.

Умната жена... Хм, има ли изобщо нужда от обяснение, че да го разбереш!? Кой уважаващ себе си мъж би искал глупава жена, че и децата им да имат глупава майка? Естествено, че ще искам да съм редом до умна жена!

Естествено красива - да се разбира "да не е изкуствена" (всевъзможни изкуствени пълнежи по устни, гърди, рязани чипи носове, рисувани "учудени" вежди и прочее) и да е хубава до степен да не е грозна. Ако бях с изкуствен външен вид и/или грозен, щях да си търся съответстваща по тези признаци жена.

А щом иска да получава здраво лизане и да се превива от удоволствие, естествено, че и жената следва да се старае за мен така, какво аз за нея. ВЗАИМНОСТ!

- Кифлоприземител

65.   Предполагам заради вдетиняването на повечето от самите майки. За тях вече не съществува нищо друго освен детето им, мамино златце, всичко му е позволено, какво като не са го възпитали адекватно, голям праз!

66.   Хайде и аз ще пиша по темата, красива жена съм с брак зад гърба си и дете. След развода си мислех, че ще ми е трудно вече с мъжете, но уви. Явиха се поне 5 серизони мъже, готови за брак. Така, че явно не само красотата е определяща, но и характера.
Относно грозните жени, намирам ги са ужасно свясни повечето.
Ако бях мъж щях да си взема грозна жена. ;)

67.   Аз съм красива жена и съм омъжена. Мъжът ми също е много хубав. Грозни си избират комплексарите, а и грозен мъж, грозна жена. Имам познати, които са адски влюбени в жените си и постоянно говорят колко са красиви, а като ги погледнеш са от най-грозните по всички критерии, но и те не се някакви хубавци. Жените са си хубави като за тях.

68.   Мисля, че за неуспехите ти с мъжете са виновни другите некрасиви жени, колкото и странно да звучи. Грозните и средно хубавите жени са усвоили способността да замотават главата на мъжете, къде с престорена грижовност, къде с див секс в леглото. По-непривлекателните жени са много по-добри в секса, та нали трябва с нещо да излъжат и задържат мъжа до тях. Освен това, тези жени постоянно плюят и обезценяват хубавиците, убеждават мъжете, че красавиците са красиви кукли празни отвътре, тъпи, скучни, неспособни да поддържат разговор. Стереотипите за красотата идват именно от тези жени. Грозотата носи със себе си коварство. Средно хубавите и грозните жени използват това коварство, за да отмъкват мъжете от красавиците. Много пъти съм чувал истории, дори веднъж бях свидетел, как красиво момиче отива на среща с мъж, нещата що годе потръгват, и в един момент невзрачната й приятелка й открадва мъжа с който е излизала. Прави си изводите.
П. П. И един съвет, много внимавай, и не се доверявай на жените около теб, щом си толкова красива!

69.   Авторке, наскоро четох статия за проучване в Германия. Било проведено още през 2004 година. Там пишеше, че красивите жени по принцип изпиват затруднения с намирането на половинка. Някакви немски психолози изследвали проблема и достигнали до заключението. Дори пишеше следното "Зашеметяващо красивата жена може да се радва ако изобщо си намери някого". Не пишеше подробно защо се получава така, бяха написани само заключенията на учените. Явно проблемът ти е реален. И също така наистина си много красива.

70.   Абе, хора, защо всички се мислим за уникални, неповторими, големи красавци и красавици. Навън е пълно с красиви мъже и жени. Не знам защо повечето си мислим, че като харесваме нещо или някого, всички трябва да харесват същото. Да не говорим, че за една истинска връзка много по-важни са отношението, разбирането, отдадеността и т. н. Може би най-голямата ми любов до момента беше с момиче, което седмици наред не ми бе направила абсолютно никакво впечатление, ама наистина никакво, а бяхме всеки ден заедно. Спечели ме просто с онтошение и съвсем дребни жестове. После за мен тя беше най-красива на света. Не успяхме да бъдем заедно поради съвсем други причини, но ми отне 3 години да я превъзмогна и през тези 3 години не е минавал буквално и час без да мисля за нея. На обратния полюс, от доста време познавам момиче покрай общи познати. Красива е, интелигентна, възпитана и т. н. Абе, всичко е топ. Отношение обаче никакво. Не, че е студена, но е някак си безизразна. Общите ни познати даже започнаха открито да ме навиват да съм я "взимал". Ми, как да стане, като просто не мога. Дълго време си мислех, че съм пълен идиот и изпускам супер добра жена. Накрая си казах, нека пробвам да я предразположа, може да се отпусне и да я видя в друга светлина и евентуално да ми трепне нещо. Ами, не става. Все едно говоря с някаква позната и до там. Привличане никакво. Може би аз също не я привличам, но защо тогава толкова ме навиват за нея. И още един пример ще дам, за да бъда максимално ясен. Преди около година и половина на работа дойде нова колежка. Даже аз я избрах (не заради външния вид). Предполагам, че много хора, като я видят ще си кажат "уау". Висока, стройна, с руса коса и сини очи. Повечето колеги направо с загубиха ума по нея. На мен обаче меко казано не ми харесва. Нищо не ми е направила, дори се притеснява като ми говори. Аз също се държа добре, но толкова. Харесва ли ми като жена - твърдо не. Та, така. Една, гола, физическа красота, която в болшинството случаи е просто субективно разбиране, това е нищо. Затова не се чудете как този или онази се били събрали с еди кого си. Този отсреща, за тях може да значи целият свят.

71.   Напълно подкрепям номер 12. Мъжете като видят една не толкова хубава жена си казват "Ееее, ударих джакпота. Не грабва окото, не е секси, значи ще ми е вярна, защото никой няма да я пожелае. Ако може и да готви и да не мрънка много много е идеална. Взимам я! " И така се женят. Жената му е вярна известно време, но после като се почувства по-сигурна във връзката, избухва с такива изневери, че и Месалина би й завидяла. Така мъжът разбира, че изобщо не е ударил джакпота, а само си е мислел така. Не го е предвидил и се е прецакал. Знам доста такива истории. Една такава жена дори участваше в оргии с много мъже зад гърба на мъжа си.

72.   Писах коментар по-назад, но с развитието на дискусията ми се иска да се включа пак. Изключително странно ми е твърдението, че мъжете предпочитали "грозни" жени за съпруги. Ще се повторя - красотата в повечето случаи е субективно понятие, но има нещо, което се нарича привличане. Ако някой не ви привлича и го смятате за "грозен", това трябва ли да е общовалидно?

73.   Изобщо не е вярно.
Мъжът се жени за тази, която му обърне внимание, тази, която просто може да си позволи.
Хубава, грозна, всеки се простира според чергата си.
И жените движат с мъже, до които могат да се докопат. Хубави, грозни, каквото дойде, такова.
И не, грозните жени не са най-яките ебачки.
Задръстени са и животът им е монотонен и скучен, защото в повечето случаи изобщо не ги бръснат за слива. Просто са доволни, че изобщо някой ги е взел и си траят.
От опит.

74.   Към 66 - хаха. Ей затова сме на това дередже! Имала 5 кандидата, значи характерът й бил супер - ХАХХААХАХХАХАХАХ. Еййй как го умеете това жените бе.....въртите, сучете, все на сметка излизате!
Не мила! Не е защото имаш прекрасен характер, а защото е пълно с отчаяни будали! Да ги ринеш с лопата! Даже и за грозните се намират със стотици. Това лято се запознах с една, дето не бих й дал повече от 4.5/10, тя се мисли за 7.5/10 (хаха). Пичката има 250 мача във фейсбук дейтинг апликацията..........БЕЗ ДАЖЕ ДА ИМА СНИМКИ :D :D :D :D . А ти се пишеш за красива и имаш 5 навитака................БРАО! :D

Към 54,

Ако твърдението за взискателността на мъжете по отношение на женската визия (ареоли, симетричност на вагината и каквото там друго каза) бяха истина, БУКВАЛНО, НИТО ЕДНА ЖЕНА НЕ БИ МОГЛА ДА СИ НАМЕРИ МЪЖ! НИТО ЕДНА! В същото време, виждам всякакви скумрии как ринат кандидатите си с лопата. При това кандидати, дето са с поне 2-3-4 бройки над тях!
Една такава (тая 4.5/10 дето споменах по-горе) наскоро разправя как излязла с някакъв лекар.....добре изглеждащ, държащ се добре с нея, всичко точно.....като я питах - "Е? Ще има ли втора среща?", ми вика "Мииии, не. Не го усетих" - ХАХХАХАХАХХААХАХХАХАХАХ. Ти ебаваш ли се?! И тук говорим за грозновата и леко тъпичка 30 годишна, дето няма нито работа, нито приятели, нито визия, нито харизма, нито нищо!

Отделно, разликата между претенциите за външност на мъжете и на жените е, че жените поне не са ви лъгали относно това. Още в тийн списанията пише - ето как да се обличате, ето как да се гримирате, ето ви тренировка за дупе, щот момчетата харесват това, ето как да се храните, ето как да не ви хване гаджето, че му изневерявате.......
А нас??? На нас кой и кога ни е обяснил, че външният вид за един мъж е от голямо значение?! От малки ни обясняват "бе ти гледай работа да си хванеш, да си добър и джентълмен, и всичко ще е точно" - МИ НЕ Е! Нищо не е точно! Цялото общество, колективно, включително и семейсата ни, лъга мъжете с хилядолетия относно това - "ти характера гледай!" ЛОЛ. Ей затова сега е пълно с мъже 20-45 годишни, дето седят и си блъскат главите "добре де, всичко ми е ок, що не се получава?!" - ми щот си нисък и не-хубав! Ей затова! Те повечето такива са им толкова промити мозъците, че даже не могат да го възприемат, дори и да им го обясниш, и се почват едни cope механизми, където се опитват да рационализират неуспеха си с жените с фактори, които са поне малко под техния контрол - "не, не, не е щот съм 160см/грозен, просто заради парите е! Трябва да имам повече пари! Това е истината! Ръстът изобщо не е проблем!" - COOOOOOOOPE!
Толкоз за мъжете. А вие, жените, де сте бляли, че не сте разбрали, че не е яко да сте 100кг и неподдържани, предвид че от раждането ви, цялото общество ви го казва?????

Фенът на Кифлоприземителя

75.   71, дори да е с красива жена, ако мъжът е с към 10 години по-голям и грозен ще я мачка и унижава след време. След години чертите на човека имат много общо с характера и ако някой ви отблъсква визуално, това не е само защото е грозен, а и като характер не струва. Млади хубави жени, естествено хубави, не направени, с възрастни мъже в началото им свалят звезди, черпят ги по заведенията и щом се роди детето, съвместен живот - показват се като тирани. Страх ги е да не изпуснат младото, което им се изплъзва от ръцете, виждат погледите, чуват приказките, че такава жена ще е с мъж като него заради парите (защото иначе няма за какво), озлобяват се, пробват на платено, защото няма иначе кой да ги вземе, изневеряват. Особено 40 годишни грозни мъже с 30 годишни красиви жени, той е в границата, в която разбира, че почва стареенето, озлобен е вече срещу това младо красиво същество, писнало му е с години да го гони, да гони ухажори от нея, да се съмнява, да ревнува, а срещу това една добра и наивна усмивка насреща и тя го дразни вече.

76.   Кифли, ти за риторичен въпрос чувал ли си? Не се ли сещаш сам, кое от написаното умножава останалото по нула.
Още дълго време ще привличаш "загорели парцалани" и ще се жалваш от тях по форумите.

77.   74, ти как разбра, че съм 100 кила и неподдължана? Видя ли ме, боб ли хвърли, свърза се с дух от астралното пространство и го помоли да дойде при мен, внимателно да ме разгледа и да се върне при теб с максимално точно описание? Кажи как разбра, че съм 100 кила и непподържана, че ми е много интересно. Описала съм външният си вид в темата "За мъже - хубаво лице или хубаво тяло?". Ако много те вълнува, прочети в някой от предните ми коментари тук под кой номер съм там, понеже на мен лично не ми се занимава специално да проверявам за човек, който ме обижда. Във връзка с това, че съм "100 кила и неподдържана", ще ти кажа, че не само не тежа толкова, ами съм между 58 и 59, като си мъча да сваля още, понеже свалих 10 кила от края на миналата зима с диети и движение, тъй като се бях освинила. Бих казала, че съм по- поддържана от к/цифлите с изгорени коси, боядисани нокти и прозиращи под пластовете грим мустаци и черни точки, защото ежедневно полагам много грижи за себе си. Между другото, да си дебел не е добре не само за жените, но и за мъжете. Крайно време е мъжете да разберат, че това, че са мъже, не означава че им е простено да се освинват, пък и да смятат, че жените са длъжни да ги харесват дебели и миризливи (изключвам случаите, в които свалянето на килограми е невъзможно или много трудно, поради медицински причини).
Знаеш ли аз като жена какви неща съм чувала? Да съм морална и с достойнство, да не съм лека, че мъжете много уважавали такива жени. На мен и възпитанието ми е такова, но често съм го чувала от мъже. За 23 години живот видях единици мъже, които да уважават такива жени. И не говоря за харесване, а за елементарно уважение.
Иначе, относно телата на жените е нужно само да погледнеш някоя тема точно за гърди, срамни устни и пр., за да видиш какви грозни коментари има и то при условие, че и вие мъжете обикновено не сте съвършени между краката. Направо да те е срам да се съблечеш пред мъж, ако си жена.

Кифлоприземител, би било странно да се свържа с теб, защото съм обвързана. И не защото си мисля, че ме сваляш или би го направил (изобщо не ми е минавало през ума), а защото на приятелят ми би му било странно, както и на мен би ми било странно той на се свърже с жена от анонимен сайт. Другото е че сега пиша анонимно, но иначе се подписвам понякога. Все пак ще помисля.

54, 46.

78.   Тази тема е много забавна. Забележете "hash: bd6bcc16e3" и писаните от този човек мнения с номера:
12, 14, 15, 28, 32, 35, 37, 39, 40, 41, 43, 58, 59, 68, 69, 71.

Някои от тях са подписани като "Авторката съм", а други с "Психологът".

Ще помоля темата и мненията в нея да не бъдат трити, а да останат и да служат като нагледен пример как един и същи човек от неизвестен пол се опитва да си прави експерименти с всички останали, представяйки се ту за авторката, ту за различни мъже, ту за различни жени от всякакви възрасти. Мисля, че все пак имаше и немалко стойностни мнения, така че е полезна, макар и партенка...

- Кифлоприземител

79.   Номер 77, мисля, че се сетих как се подписваш обичайно в някои други теми. Но може и да греша. Благодаря ти за отговора!
Ще ти кажа нещо за мъжката сплотеност. Тя често се изразява в това, че когато един мъж зная, че дадена жена е обвързана, той уважава личното пространство на въпросната двойка. Всеки мъж би искал жената до него да му е вярна и това също е причина много мъже да са с тази нагласа и към жените, които са обвързани, проявявайки уважение. Това е и една от най-основните причини един мъж да цени жената до себе си - доверието!
Разбира се, съществува и един коренно различен тип мъже, които мислят и действат точно по обратния начин и дори се настървяват още повече да флиртуват и свалят някоя жена, ако знаят, че тя е обвързана. Повечето изневери стават именно така - или мъж става причината за раздор в една връзка и завърта главата на жената в нея, или жена се намесва в някоя връзка и завърта главата на мъжа в нея.

- Кифлоприземител

80.   Към 77, от Автора,

Къде съм казал, че ти точно си 100 кила? Обръщах се образно казано, цялостно, към жените. И без да искаш, сама си призна, че и ти падаш в тази категория. Самият факт, че на 23-24 години ти се налага да сваляш 10 кила говори достатъчно. WTF?! Къде си бляла, че си надебеляла с над 10 кила за под 23 годишна възраст?! А това, че си 58-59кг говори също достатъчно, предвид че най-вероятно не си 175см висока. Дебела си. И причината е безхаберието ти. ФАКТ.

За дебелите мъже съм абсолютно съгласен. За тях важи същото, което и за жените. Недей си мисли, че имам някакъв двоен стандарт по въпроса.

>За 23 години живот видях единици мъже, които да уважават такива жени. И не говоря за харесване, а за елементарно уважение.

Уважението е нещо, което се ЗАСЛУЖАВА! Нещо, което адски ви убягва на жените, като концепция. Как да уважаваме някоя, дето преди нас се е ебала с боклуци?! И не говоря конкретно за теб. Говоря за другите 9/10 жени, дето точно това правят, а после когато почнат да наближават "стената", тръгват да се правят на "ама аз не съм такава, аз съм сериозна", а до тогава са я думкали какви ли не. Това е евтина манипулация, която 99% от жените ползват, за да си хванат балък. Ето и затова мъжете не уважат жените. Защото просто повечето са такива, и накрая.....знаеш.....покрай сухото, гори и мокрото.

81.   80, ами, като говориш във второ лице, множествено число, много ясно, че ще си помисля, че говориш лично за мен. Аз не съм виновна, че се изказваш тъпо.
Висока съм 1.63- 4, последно като се мерих преди няколко месеца, тежах 59.1 килограма. Сега може и да съм отслабнала, защото някои впити дънки почнаха да ми падат, а и не съм спирала да внимавам какво ям и да се движа с часове (в момента нямам кантар). На височина 1.63, 59 килограма, вероятно по- малко, не съм много слаба, но в никакъв случай не съм дебела, освен ако не си падаш по жени, които са 40 кила с мокри дрехи. Нося S- ки, тук- таме М.
Това беше едното ти тъпо изказване. Другото, под формата на въпрос, е "Къде си бляла?". Никъде не съм бляла, бе, миличък. Почнах да качвам в края на миналото лято, тъй като се застоях по ред причини.
Видях, че съм станала дебела, отидох на диетолог ПО СОБСТВЕНО желание, свалих и продължавам да свалям. Когато се прибера в родния си град, почвам фитнеса, ако че никога не съм била супер отпусната, защото съм и бивша танцьорка (народни танци и класически балет - ХОРЕОГРАФИЯ). Винаги съм държала няколко килограма отгоре, винаги съм имала едри бедра, които мразя и явно донакъде са ген, но никога не съм допускала да стана супер разплута и дебела, както ти си мислиш, точно с много движение, дори и бягане. Според ИТМ съм си абсолютно в норма, ако че съм малко повече към горната граница. От това цялото описание ти къде видя безхаберие във всичките ми години борба с килограмите?! Как може да си позволяваш тъпи въпросчета от сорта на "Къде си бляла?", без изобщо да знаеш колко съм тежала преди и каква ми е била физическата натовареност през годините, защото не винаги съм била 68 кила. През годините повече съм варирала между 58- 61 килограма, макар и да съм качвала повече. Органически не понасям хора, които се изказват по така, все едно знаят всичко в детайли, а всъщност нищо не знаят.
Апропо, мисля че по- скоро е похвално, че ЦЯЛ живот се боря с тъпите килограми по един или друг начин, както и с хорските простотийчици от сорта на "Ма, ти изглеждаш добре и така!", както и че спазвам дисциплина и съм се взела в ръце, но НЕ! Щом не отговарям на вкусът ти за жени, който явно е да не тежат повече от 50 кила, значи си заслужавам тъпото отношение от теб. Така действа мъжката психика: не ми е по вкуса, значи ще се държа тъпо с нея, ако ще и 100 кила да свали. От тук ще ти обясня едно нещо за уважението на мъжете понеже явно трябва да давам обяснения за олигофрени. Мъжете винаги са уважавали курвите и кифлите, без вторите и третите да са си мръднали пръста за уважението на първите. Просто трябват леки дрешки и к*рвенско излъчване/ поведение и готово - мъжете не само, че уважават, ами и боготворят! Дори и дебелите мастии. През това време по- скромните и свити момичета остават назад, понякога биват и подигравани от мъжете. Толкова пъти съм го виждала това, както и на мен ми се е случвало, че няма как да ме убедиш, че жените трябвало да се борят, че да заслужат уважение от повечето мъже. Каква борба? Искат се к*рвенски дрешки или най- малкото к*рвенски поглед и готово!
Колкото до бройките на жените: по твоята логика и ние жените не трябва да уважаваме повечето мъже, понеже са си го пъхали в какви ли не мастии и аз лично не само не уважавам такива, ами и сополът си не бих хвърлила върху подобни, както и върху някакви мъжлета, които до 30- 40 са ч*кали, каквото подхванат, богогворяли са к*рви и в един момент се сещат, че искат сериозна връзка със сериозна жена. Сори, пич , не си заслужаваш!

82.   Авторке , само един въпрос ще ти задам:

Можеш ли да обичаш?

Не мисля че красотата има нещо общо тук .

83.   Номер 81, добро мнение от твоя страна. Относно едрите бедра и прасци, засилените упражнения с танци и балет МНОГО влияят над увеличения обем на тези мускулни групи. Повечето балетистки и изпълняващите народни танци имат много едри прасци, почти на като на мъже футболисти, и това е именно поради огромните натоварвания по време на отскоците от земята и повдигането на пръсти. Нещата не са само ген, а и как впоследствие човек решава да постъпва относно спортуването, натоварването на мускулите и хранителните си навици. Именно поради същата причина и финландките, например, са с доста едри прасци и бедрени мускули и като станат на 30-35 години, вече започват да мъжкареят, ако ги погледнеш в гръб. А и не са малко там жените с широки рамене, защото им е мания да играят хокей на лед, да правят силови тренировки и да носят тежки неща от много напъни да се показват независими и не по-малко можещи от мъжете.

А по теглото, само по себе си, не може веднага да се съди за това как изглежда един човек, тъй като е важно по какъв начин са разпределени килограмите по строежа на тялото му. Жени или мъже с едни и същи килограми и ръст може да изглеждат по съвсем различен начин. Едни ще са едри в ханша, други в талията и гръдния кош, трети в краката. Задължително е да се отбележи и това, че сланината тежи 2,5 пъти по-малко от мускулите, така че ако някой е с килограми малко над нормата, но усилено прави упражнения и е с повече мускулна маса, той ще изглежда по-втален и стегнат от друг човек със сходни килограми и ръст, но натрупал сланини навсякъде. То затова и една позната миналата година не можеше да повярва, че съм 90 кг, тъй като тя е доста по-широка от мен, горе-долу колкото мен висока и тежаща около 70 кг. Просто нейният обем идва изцяло от натрупаните мазнини и въобще не спортува. Вижте, обаче, боркинята Станка Златева, която в най-дейните си години на младини мачкаше наред съперничките, бе скала от мускули и тежеше 70-72 кг, но с широчина на тялото като на обикновена жена 60 кг. И това е точно заради по-голямото тегло на мускулите в сравнение с обемните сланини, каквито при нея липсваха тогава.

- Кифлоприземител

84.   До 78 Дори всички тези коментари да са написани от един и същ човек, това не означава, че не са вярни или измислени, напротив. Може въпросният мъж или жена да ги е копирал от други сайтове или коментари под публикации свързани с проблема описан в темата и да ги е постнал тук. Тост, това може да са реални мнения, на реални хора, просто копирани и качени тук от някого.

85.   Номер 84, няма значение дали човекът (мъж или жена - не става ясно), представящ се тук за автор, ту за авторка, ту за трети лица от мъжки и женски пол, преписва/копира чужди мнения и ги представя за свои. Факт е, че не е редно да се стига до подобни разигравания и лъжи, с цел да се правят машинации с темата и с подобни неистински "скандални мнения" от името на различни хора да бъдат подтиквани включвания от останалите четящи и пишещи тук.
Според мен е редно всеки да застава зад думите си и да не се опитва по такъв начин да влияе на хорските настроения. То е ясно, че и други хора се представят за съвсем различни от това, което са в действителност (например някакви скучаещи затлъстели бабушкери пишат от името на млади и красиви девойки, или пък девствени пубери се правят на отракани мъже с положение в обществото и с безброй любовници зад гърба си), но все пак е хубаво да има повече истинност, защото в крайна сметка всяко подобно целенасочено разиграване на останалите убива желанието им да се включват със собствени мнения по различните теми.
Номер 80 онзи ден е писал(а) от друг hash, но този път се представя като "Автора" в мъки пол, макар че някой мнения по-горе в темата са подписвани в женски род с "Авторката".
Дори не се знае и ти от кой пол си и защо защитаваш автора(ката) в твоето мнение 84.

- Кифлоприземител

86.   83, абе, и аз така знам, че танцьорките имат едри крака, но като погледна съученичките, са фини и стройни, пък аз бях с най- набитите крака. Явно наистина си е до ген... Но това, няма да ме спре да се боря. За съжаление, за малко отлагам фитнеса, понеже сега ходя по болници и изследвания (не е свързано с килограмите) и ще бягам, доколкото мога и когато имам време. Иначе, се мерих и бедрото ми в най- едрата си част е 58 см. Давам мерки, да придобиете по- реална представа.

87.   Красотата е субективно възприятие. Един харесва едно, което друг изобщо не харесва. В поста на автора обаче ми направи впечатление "обикновено изглеждащи". Може да не съм права, но това означава, че в категорията на необикновено изглеждащите влизат тези с екстеншъните, направените вежди, изкуствените мигли, филърите, джуките и силикона????

Както и да е. Друго исках да кажа. Понякога хората освен всичко останало имат и едно неконтролируемо физическо привличане един към друг. Не просто много да се харесвате, ами като спите веднъж в едно легло дори и без секс, всеки да усеща липсата на другия не на психическо или емоционално ниво, а на чисто физическо ниво. Все едно гърбът те сърби, но ня стигаш да го почешаш. Който го е изпитвал, знае за какво говоря. Такива двойки рационални или дори ирационални причини трудно могат да ги разделят. Ако ще да са красавицата и звяра или принца и вълкодава.

88.   За да има кой да им слугува за без пари.

51-84 от 84