Защо жените без деца над 32-33 години са толкова злобни към майките?
Въпросът е ясен. Защо жените над 32-33 години без деца са толкова злобни към майките, особено на малки деца?

Коментари

1.   Темата е провокация.
Да не е отговор на "Защо хората в апартаменти живеят като араби в пустинята, особено тези с деца?"

2.   Защото са вече по пързалката и не са намерили мечтания принц с бяло Бентли да ги заплоди. Ето прост отговор.

3.   Жените, които аз познавам, не са злобни към мен (имам дете). Така че е добре да обосновеш твърдението си.

4.   Ако да вярваш в това по някакъв начин те прави по-спокоен и уравновесен като родител - окей, автор(к)е.
Но нека ти покажа в какви хора обикновено се превръщат децата на майките, които са си въобразили и заели да разсъждават, че има някакви жени, дето им завиждат: https://www.youtube.com/watch?v=vpzs49FGxtE&t=378s
Със сигурност майката на този елемент и до днес е твърдо убедена, че разни жени ѝ завиждат.
Виж и коментарите под видето и си опичай акъла овреме.

5.   1, точно тази тема е пример за това твърдение.

6.   На 33 съм, нямам деца, никога не съм искала да имам, но изключително много се радвам на чуждите, а още повече на родителите им, ако са читави, защото това е рядкост. Изпитвам ненавист само към жени, които са се размножили по неясно каква причина, отнасят се зле с децата си, не ги възпитават и ги оставят да тероризират останалите, хвърлят им памперсите навън и прочее простакеси. Така че тезата ти, която очевидно е извадена от ясно къде, увисва много жестоко.

7.   Причината е че голяма част от майките не възпитавате децата си! Отглеждате едни нарцистични глезльовци, които като порастнат страда цялото общество.
Вие сте майки на децата си, но не трябва да забравяте че отглеждате бъдещи възрастни и те ще живеят сред обществото.

9.   Защото не ни се слуша за памперси, кърма, лайна, пюрета, кога бебето е срало/пърдяло и т. н. Нито ни се слушат крясъците му. Като искаш да си майка, търси си приятелки други майки.

10.   Не съм съгласен, че са злобни към майките. Част от тях не искат деца, но други направо откачат от отчаяние. Незнам къде е причината за липсата на деца, може би и в двата пола, и в модерното мислене прави кариера, развивай се, живей си като егоист - спа, бижута, пътувания, дрехи, коли и т. н.

11.   Защо майките сте толкова злобни към останалите хора и оставяте децата си да крещят, да се бутат, да обикалят като изоглависани и да тормозят съседите от сутрин рано до късно вечер?

12.   Май правиш генерални заключения от частен случай.
Предполагам имаш няколко познати, които се държат така и вече стигна до извода, че едва ли не всички без деца над 30, са някакви зли вещици, които само се чудят как да отровят живота на горките майки. Не ти ли звучи смешно? :)
Ами не, не съм зла вещица, обичам децата, а племенника си направо обожавам и определено не вгорчавам живота на приятелките и познатите си с деца.

13.   Аз съм мъж и не съм забелязал такова нещо. Но не знам моето мнение колко е меродавно.

14.   Защото повечето майки смятат, че децата им са центъра на вселената и всички трябва по тази причина да търпят лиготийте им.
Жена съм с две деца.

16.   Ми то голяма част българите са настроени злобно към всичко. Мразят всеки и всичко. А не правят нищо, за да подобрят начина на живот или хорските отношения. Такъв си е народът.

17.   Не съм забелязала да са злобни. По-скоро всеки се дразни, когато децата крещят, викат и т.н., а родителите им не им правят забележка и не се съобразяват с останалите. Аз живея в затворен комплекс с вътрешен двор и е някакъв ужас - децата чупят, цапат, разхвърлят нещата си навсякъде. Родителите не им правят забележка и не подреждат след тях. Отделно организират рождени дни с аниматор и музика, от които целият двор кънти. Децата са навън от 8:00 до 11-12:00 вечерта. По което и време да си отвориш прозореца, се чуват крясъци и писъци и е просто ужасно. Нямам против да си играят децата стига да е в нормални часове, да не трошат общата собственост и да се прибира след тях. Нямам против и рождените дни, стига да не са с колони и аниматор. Всеки от нас има право на почивка. Но с такива хора, диалог няма. Те смятат, че само те имат права и не се съобразяват с никого. Учат на съшото и децата си. Да не казвам, че майките докато ги оставят в двора, ходят по разни съседи… Пък децата нека си крещят.

18.   И ти да виждаш човек, който има нещо, искано от теб, но с нулев шанс да го имаш, и ти ще си злобна. Завист, сестро!

19.   12 прочети коментарите и виж колко злоба има към майките! Частен случай? Не мисля.

20.   Е нема начин, ако не ви завиждат на осакатеното тяло, памоерсите, повръщаното и невъзможността да имаш една секунда насаме със себе си.

21.   18, някои хора не искат да имат деца, не че не могат.

22.   Случвало ми се е, да. Но са основно такива които искат пък нямат по една или друга причина (здравен проблем, не срещнали точният човек или заседнали с неточния който пък не иска т.н.) или има едни редки птици които по принцип си мислят, пе мразят децата, а в същност себе си...
От първите съм чувала неща като:
"защо точно аз" е, що пък не, защо да е друга, на всеки може да се случи!
"Защо оная дето за нищо не става (според нея) пък аз схм толкова добър човек и с толкова любов бих дарила детето" - оффф ако си толкова точна и имаш толкова любов в себе си, няма да съдиш другите, а ще се концентрираш да разрешиш проблрма си или ще си осиновиш, ама чак толкова добра явно не.
А тези които по принцип мразят малки деца...е, ясно ти е предполагам. Такова "чудо" няма нищо хубаво в себе си, то и душа няма, как дя разбере подобна емоция, как да уважи новият живот на каквото и дс е живо същество?!
Правили са ми забележка, че позволявам на децата си да ми отговарят хаххах Разбира се! Научила съм ги от съвсем малки дя могат да казват НЕ без притеснение, да говорят, дори влизат в дискусия, винаги с уважение и мотиви. Моите деца са свободни, отделни личности, не емоционални роби. И те така.

23.   Защото много жени/момичета в днешно време обичат само себе си,гледат да изглеждат безупречно.Имам приятелка,на 31,тоооолкова красива като ангел,средна височина,хубаво атлетично тяло,хубав тен,коса,кожа,винаги с страхотен грим и прическа и облечена супер модерно и яка,ами мъжете умират по нея,имала е някакви връзки и всички се разпадат поради нежеланието й да стане майка,те искат деца от нея,тя казва,че не иска и те ,колкото и да я обичат си тръгват от нея,но ми е казвала,че това е нейния избор и не иска деца и няма да си промени намеренията,защото искала д аима време за себе си и да изглежда винаги безупречно,което ако има дете,знаете,ще е мноого трудно! Така,че примери и истории всякакви,всеки сам решава,но да,има и такива,които са си злобнички,но те не могат да имат деца поради здравословен проблем.

24.   Майка съм и нямам такива наблюдения.

25.   20, младите майки доста пъти са с по-слаби и поддържани тела, за да са красиви за мъжете си от доста затлъстели момичета по-малки, така че това с осакатените тела не важи.

26.   23, това не е пример защо приятелката ти трябва да мрази майките, а защо е красива, но сама.

27.   Аз пък мисля, че майките са злобни. Това, че родила и вече иска всички да й се кланят. Ето, от заглавието иде - жена към жена злоба има, но се подчертава, че видиш ли онази била - МАЙКА. Щом е майка - тя трябва да се издигне над другите жени, те да й се кланят. И ако не го правят - са злобни. Мъж съм впрочем и избягвам жени с деца точно защото смятат, че света се върти около тях само защото са родили. И кво като си родила ма? Баба ми е родила 5? Прабаба ми - 10 и са въртяли къща, обори, кокошарници, а ти смотаната еманципираната - МАЙКАТА на 21 век взема майчински, гледа през целия си живот едно дете, не работи и била МАЙКА. Ква майка си бе? Майка е баба ми - с 5 деца и къща на главата, майка е прабаба ми с 10 деца, къща, обор, кокошарник и мъж на фронта примерно.... ти не си никаква майка, а мързелива пача.

28.   Защото майките почти винаги се самозабравяте с лиготиите и простите си, пищящи деца. Основно заради неприятните шумове сте противни.

29.   Аз съм жена на 33 и нямам деца. Желанието да имам деца се появи след като навърших 30, но към момента обстоятелствата са такива, че нямам. И не, не злобея срещу младите майки. Но една част от тях са ми досадни с инфантилното си поведение. Говоренето в множествено число, говоренето на бебешки, говоренето с умалителни (сокченце, солетчица и т. н. ). Или пък говоренето на детето с някакви nick names за някои неща - бау, бау вместо куче, папкаме вместо ядем/храним се и т. н. Как, за Бога, говориш така на дете, което тепърва се учи да говори, да произнася правилно думите и т. н.? !

В тази връзка имам отличен пример близо до мен. Съседката ми, с която израснахме заедно в София говори на семерозападен диалект, защото баща й, който е този край, цял живот й говори на този диалект и тя сега на 34 се опита да започне работа в кол център, но просто не става, защото част от изискванията е да говори на книжовен български и да има ясна дикция. Та така за това как родителите говорят на децата си.