Тя ме изрита още на първата среща, след като казах, че искам домакиня за жена.
Живея отскоро в САЩ, наскоро се запознах с българка тук. На 25 е, супер красива, нежна и възпитана. Строителен инженер е по професия, а аз съм чистач на офиси, на 28 години. Още повече ме впечатли, че не се отказа от мен като разбра какво работя. Излязохме в един малък ресторант за първа среща. Сподели ми, че много иска да обича някого, аз също. Продължавайки темата и казах, че искам бъдещата ми жена да не работи, да седи само вкъщи с 2-3 деца. При което физиономията и замръзна за секунда и каза, че е невъзможно да се пороби с къща и деца и като искам слугиня, да си наема. Тя нямало да спре да работи и не излизала с "мързеливи мъже", които си клатят краката у дома. Каза, че мрази такива като мен. Остави пари за вечерята си и замина. После и звънях 2 пъти, затвори. Звъннах 3 път, но вече бях блокиран. Тази направо ми разби сърцето. Наистина ли вече няма жени, които да обичат да седят вкъщи?

Коментари

1.   И аз щях да си тръгна. Сигурна съм, че с нейната професия изкарва повече пари от тебе, а ти говориш глупости. Като чистач как ще издържаж жена и деца, когато тя само си стои в къщи. Просто и изтрии номера и си търси друга глупачка.

2.   Има, разбира се, просто тази жена не иска да се занимава само с това, защото е вложила в образование и професията я удовлетворява. Ако бизнесът е твой с почистването и печелиш достатъчно, винаги ще си намериш жена - домакиня, може да не е българка, но какво значение има. Защо съдиш по един случай? Ако обаче не можеш да осигуриш финанси за подобен семеен модел, няма да се съгласи никоя разумна жена, макар и желаеща да е домакиня. Щом искаш такова семейство, на първо време осигури къща в добър квартал с ниска престъпност, млади семейства и свестни училища и условия за спорт. Закупи си и удобна, голяма кола за децата. Започни да си плащаш ипотеката и прецени все още ли можеш да си позволиш жена - домакиня с няколко деца.

3.   Ти не си и на нивото. Тя е учила, има уважавана професия. Ти до нея ще си като кръпка.
Почти винаги тия с най-смотаните работи са най-нагли и комплексирани. Искаш жената да е домакиня, да има много дечица, а реално не си милионер, нито получаваш повече от нея. То хубаво да искаш, ама какво предлагаш? Жената бързо се е усетила , че си комплексиран. Била е добре настроена към теб, ама ти се олял. Търси си някоя по-проста, с по-ниска заплата.Или изкарвай милиони, че да искаш такова нещо.

4.   Човек, ти си чистач. Как очакваш да теъгне с тебе. Изобщо си нямал шансове. Не си и на интелектуалното ниво. Хвани си друга категория жена, не инженерка. Се едно няма други хубави, айде са. Социалните статуси са ви различни, че и вечерята ти е платила....

5.   Темата е фейс. Чистач, който желае бъдещата му жена му да бъде домакиня и да му гледа децата в къщи. Все едно безработен живеещ от помощи да има претенции към бъдещата си жена.

6.   Изложил си се като кифладжия — жената е учила, вложила е средства в личностното си развитие и към момента е с доста добра и респектираща околните професия. Изглежда се е доказала не къде другаде да е, а в САЩ, там е в пъти по-трудно заради огромната конкуренция и наплива от всякакви чужденци.

Жена за вкъщи, която да пере, чисти, да готви и да гледа децата, изисква сериозен мъж със също толкова сериозни финансови възможности. Трябва да храниш няколко гърла, с чистене на офиси това няма как да стане. Да не говорим, че никоя уважаваща себе си жена не би се набутала просто за слугиня на някого — жени с цели, достойнство и стремеж искат да бъдат наравно с мъжа в къщата. И това е напълно нормално предвид способностите на отделния индивид.

Тази жена в момента, харесва ти или не, е много нива над теб. Изглеждал си нелепо и дори смехотворно. Дала ти е шанс, защото се е заблудила, че си добър и стойностен човек; хубаво е, че не определя никого според пари и професия, но ти като типичен Ганьо си омазал брутално пейзажа. Не очаквай да ти се обади, няма шанс. За другия път да си имаш едно наум — такива глупости не се мислят, камо ли да се говорят.

7.   Не, че няма такива жени. Не си се насочил към правилната.
Аз съм учила 20 години, още 20 работих като луда. За сметка на личния живот и семейство. Сега с удоволствие бих си седяла вкъщи да си гледам децата и дома/ако ги имах/.
Други също не толкова амбициозни, които не мечтаят за самостоятелна кариера, а за деца и семейство също биха се радвали на такъв вариант.
Но да очакваш от едно момиче на 25 год., строителен инженер, която е вложила немалко усилия, средства и време да постигне това и която очаква да се реализира оттук нататък и "да бере плодовете на своя труд", да си стои вкъщи, няма как да се получи!

8.   Ти сериозно ли мислиш, че като чистач можеш да си позволиш подобен начин на живот и такива изисквания? Нямаш основания да се сърдиш, жената е реалистка и съвсем честно ти е казала мнението си. Тя е инвестирала достатъчно в образование, положила е труд, за да постигне по-добра работа и доходи, а не да бъде домашна прислужница, детегледачка и безплатна секс гърла на някой субект без образование и с ниско социално положение. Всяка уважаваща себе си жена с нейния статус ще ти го каже.

9.   Какво означава жена-домакиня? Нали като роди ще започне доброволно да слугува най-малко 18 години на детето си. Какви са тия лигли дето ги намирате и им се давате? Нали ти като мъж пак "слугуваш" и вършиш други неща, но от друго естество. Моля по-сериозно.

Просто тази жена си е търсила повод да те зареже. Ако реално те харесва въобще нямаше да и дреме кой и какъв си. А и тук споменаваш просто среща, а не съвместен живот така, че още по-ясно става, че си изкарал късмет подобна филмарка да те удостои с отсъствието си.

10.   И кой ще изкарва пари да издържа домакинята и 2-3 деца. Жената е образована и с професия, ти искаш да я навреш вкъщи, да живее в мизерия и да ти носи ракия и салата… И аз щях да си тръгна на секундата.

11.   Много мъже имат подобни цели, но човече, ти си абсолютен тъпанар в преследването им. Не може да изтресеш подобна тъпня директно. Жената се манипулира, малко по малко. Направи й ти едно дете да видим няма ли да се грижи за него, после като почне да се озърта - прас второ. Само, че децата не са пречка за кариерата. Ти искаш да я приравниш до себе си, демек надолу да я издърпаш, айде стига. И аз искам жената да гледа децата и знам, че ще си ги гледа като дойдат, но не бих се изтъпанил с такива директни мисли.

12.   Е ти как си го представяш това за жена в САЩ? Там феминизма така ги е отровил, че е и Доналд Тръмп да беше, нямаше да се съгласи никоя. За голям процент от жените, да не кажа всички жени в САЩ, мъжът е банкомат, спермобанка и нищо друго. Пусни си сериала, , Сексът и Градът, , и ще разбереш за какво иде реч. Остави ги американките, че още преди 30г. са с навъртян километраж като държавна жигула. Тая ще се поебва на воля до към 35-6г. ще забременее от донор, после като почне сама да си гледа детето може и да се сети, че и трябва мъж, ама увиснал чувал с багаж, кой би взел. Махай се от САЩ, там семейните ценности отдавна са умрели. По-добре направи някой лев там и се върни в бегето.

Чингис Хан

13.   Мъжете хубаво искате жена- домакиня, но как очаквате жените просто да се доверят на един мъж, просто защото е мъж. Мъжете действате на база нагон. Откъде една жена да е сигурна, че няма да я оставите, заради някоя по- млада и засукана или че няма да почнете да изневерявате (да, никоя жена не е длъжна да ви търпи изневерите, защото не можете да си го държите в гащите, крайно време е да го разберете). Какво да прави такава жена без образование и трудов стаж или такава, каквато е зарязала развитието си в името на вашите изисквания? Да оцелява и едвам да връзва двата края, понеже е зарязала работата си, защото вас ви мързи да си почистите мизерията или да си сготвите нещо елементарно. Накрая искате да опънете нещо "младо и свежо", защото "сте мъже и то е нормално", а телата на жените ви не са същите от раждането на децата, които ВИЕ сте искали.
Другото е че искате жена ала домакиня от 50- те, а се стискате да давате пари или смятате, че не сте длъжни да инвестирате в дом или по- високо заплащане, или поне едно от двете. Че вие да не сте луди, че да давате пари за дете или пък камо ли за жената? ! Значи, хем жената да готви и чисти, да ражда и гледа деца, хем основно тя да плаща за тези неща, някак си. То тогава май е по- добре без мъж.

14.   Извинявай, но жената сигурно печели 2 пъти, ако не и 3 пъти повече от теб, сктсала си е г... за от учене и от работа за да стигне до там, а ти искаш да зареже всичко и да мизерства с твоята заплата на чистач? ! Е, не е ли малко нахално? Ще се откажа аз от целия си живот, от стандарта си, от мечтите си и от всичко и за какво, защото някой искал безплатна прислужница! Намери си някоя завършила 5 клас с 3 и може и да ти се получи. Обаче да предлагаш такава глупост на жена с кариера, забрави. Не само тя, ВСЯКА жена с образование и песрофия ще те отреже.

15.   И аз ще те изритам ни нейно място. Ако някой ми каже такова нещо, ще чуя единствено, че аз не съм пълноправен човек, който може да прави самостоятелни избори за живота си. И трябва да бъда зависима от някого, независимо кого. Ако утре имаш дъщеря и това е примерът, който вижда от майка си, може да попадне на някой, който я тормози и тя да не може да си тръгне, защото е зависима. Даже не мога да разбера защо искаш такава жена.

16.   Ама ти си хем шуто, хем бодливо. Не си видиш голия г. з, ами и наклон даваш как и на момичето да и се оголи дупето. Смело момче си ти , истински българин в чужбина. Направо си те представих. Наперен, смел, уверен във възможностите си.

17.   Тя очаква от бъдещия си мъж равностоен партньор който да поеме своята част от битовизмите, а защо не и цялата част след като тя печели повече. Не може на успяла жена да пробутваш стар патриархален модел на взаимоотношения. Не си за нея, правилно те е орязала.

18.   Знаеш ли колко изкарва един строителен инженер на месец в САЩ? Толкова колкото ти като чиста за 6 месеца.
В твоя случай - всяка жаба да си знае гьола...
Тя не е лъжица за твоята уста.

19.   Знаеш ли колко изкарва един строителен инженер на месец в САЩ? Толкова колкото ти като чиста за 6 месеца.
В твоя случай - всяка жаба да си знае гьола...
Тя не е лъжица за твоята уста.

21.   Много правилно е постъпила жената! Аз бих постъпила по-същия начин! Значи искаш, да и направиш деца, да и сложиш престилка и да седи в кухнята и с децата?!Много филми си гледал, или много книги си чел за старото време. Ти искаш, да я направиш зависима от теб, и дори да я откъснеш от средата и? Много правилно е постъпила като те е блокирала! Попаднал си на амбициозна и интелигентна жена. Ти просто си и завидял,че ТЯ има по-хубава професия от теб. Ама като не можеш да и стигнеш нивото беше решил да я свалиш?! Никога не постъпвай така с друга жена. Защото свястна жена, няма да стои при теб. А някоя мързелива и лека жена, те така искат все да ги издържа някой.

22.   Горчивият феминизъм от 50 комплексирани лелчета е налице в тази тема.

23.   Аз седя вкъщи и си гледам детето.
НО
Това е мой избор
Работя от вкъщи

И въпреки, че сама го поисках и все още вярвам, че решението ми е правилно - понякога ми е самотно. Иска ми се да имам повече социални контакти. Хора, с които да говоря за неща, различни от темите за деца и вечеря.

Но от другия месец започвам курсове. И съм много развълнувана

24.   Човекът ѝ казва, че той ще издържа семейството, а тя ще се грижи само за домакинството, а оная му вика "с мързеливи мъже не излизам". Буахахаха :)

25.   Мечтата на всеки Ганьо, жената да е хем красива, хем да не смее устата да си отвори, хем да му е прислужница 24/7, хем да не харчи никакви пари, че ако може и така междувременно и 3 деца да роди, които разбира се да гледа сама, защото това да буташ количка или да помагаш с уроците е срамно да великия мъж като Ганчо. И когато, о ужас, след като не успее да намери такива жена, следва лудо плюене, как всички жени са гадни феминистки, пък той милият станал на 45, живее с мама, я работи, я не, обаче няма и няма такава жена. :)

26.   Оххх ама и ти си значиии. Виждаш, че е интелигентна. Защо й говориш неща в стил турски сериал. Първо, не обичам такива като тебе, значи не си ми на нивото. Ти нямаш добра професия, а тя ще има. Един вид трябва да те издържа. После, имаш старомодби възгледи. Да, ама това значи да мизерствате. Тя се дразни, щото ще й е скучно вкъщи с децата. Иска да се развива. А ти хем изкарваш по малко, хем искаш тя да не работи. Пълно е с жени, които не искат да работят, обачеее ттябва ти да си богат. Тогава се навиват и тогава трябва да търсиш някоя, която да не е кариеристка.
Аз преди време бях като тая, ама сега ми увря акъла и ценя мъже, които искат да ме гледат. На работа изобщо не е толкова забавно, колкото тя си мисли, а като цъфнат и две деца, едвам ще има време да се нагримира. Да я видиме тогава...

27.   Повърхностните еманципатки не могат да разберат едно важно нещо и то е, че основното, което търси всеки сериозен мъж в една жена, не е нито прислужница, нито секс играчка, ами добра майка на децата му. А добрата майка с добре развит майчински инстинкт няма как да делегира отговорностите по възпитанието на децата си на чужди хора, като ги праща по занимални и детски градини, докато тя си гони кариерата, нали се сещате.

28.   До 27. Как реши, че само майката възпитава и образова децата? Пък после еманципаткатанеразбирала.

29.   27, пич, ти точно такива деца гледани от майки- орлици знаеш ли после колко дефицити имат и колко трудно се справят с живота като възрастни? Да не говорим колко си остават мамини синчета/ щерки?
Авторчето, като искаш жена домакиня първо наблегни на работата, щото като чистач няма да стане даже и в Америка. След това си търси такава жена, не инженерка с диплома и кариера, а чистачка като тебе или някоя, дето я мързи да работи.

30.   А ти, можеш ли да дадеш рационално обяснение, защо ти е жена домакиня? Искаш, да зависи от тебе, и 1 лев неин, да няма нали? И след като се скарате, ако тази жена, няма родители отива директно на пътя. Така че... много добре е постъпила, като те е махнала навреме. И аз бих те махнала. Да работя, хубава работа и някакъв да ми каже, напусни я да си само моя... не е ли психопатско? Само не е феминизъм а самосъхранение. Защото сметките като дойдат, не те питат дали си мъж или жена.

31.   Няма как някой да ми каже: "ще си домакиня" и да се съглася. Такова тъпашко мислене само в талибанските държави съществува вече. Този модел на семейство отмина и никога няма да се върне. В нормалните държави децата на 6 месеца са в яслите.

32.   28, не само, но основно - така е заложено от природата. Разбира се, не пречи и да е обратното - мъжът да се грижи за децата, а жената да гони доходи, но тогава пък на еминаципатките ще ви е криво, че мъжът не бил никакъв мъж, нали така?
Както и да е, да се върнем на тъжния факт как еманципатките поставяте кариерата си пред интересите на децата си. Кога станахте такива жалки егоистки бе? :(

33.   Темата не е нова, но става ясно, че е добре да си знаеш мястото. Автора хубаво се е прицелил на високо, повярвал си е /не знам как/ и от високото, та на неговото си място. Много често, че в живота, хубавите ябълки прасетата ги дадат, но точно тази ябълка си е знаела мястото.

34.   Според мен темата е измислица с цел провокация.