Когато се чувстваш безсилна ..
Кажете ми какво повече мога да направя ? Как се променя човек със голямо его , човек който си мисли че е прав за всичко , човек който се съобразява само с неговите мисли и интереси , човек който не чува другите и тяхното мнение..а и по лошото - неговата половинка.. Живеем от 4 години заедно , за него аз съм к*рва , б*клук, жена която не е създадена за семейство , за скромният си четвърт век живот нищо не е постигнала.. Имахме минало в което той от свръхревност без причина ме накара да му кажа край , в което време той ме преследваше , а аз исках нов живот и спокойствие, излизах с друго момче , но не сме правили нищо защото аз не исках , по скоро беше приятелско излизане. Не спира да ми втълпява миналото всяка сутрин , всеки ден , когато се скараме.Няма ми доверие за нищо.Всяка сутрин отивам на работа по рано с 20 минути защото съм по бавна и ми е по лесно да си оправя някои неща преди началото на работния ден ,той не ми вярва мисли си че отивам да пия кафенце с колегите си , които са женени и имат деца , но оставете това , никакво доверие за нищо.Не иска да работя никаква работа свързана с мъже , постоянно ме манипулира че нарочно съм си търсила такава работа и т.н . А аз изгубих себе си..в постоянни обяснения че съм му вярна , че искам да съм само с него , че искам семейство и деца от него.А той не разбира - не ме чува.Живеем в постоянни скандали , съобразявайки се само с него.Той винаги е правия , моето мнение неструва и стотинка. Когато го попитам защо е с мен - казва ами ако умреш ще е по лесно , така няма да стане. Има още много да пиша но нямам сили..чувствам се безсилна.

Коментари

1.   Момиче страдаш от стокхолмски синдром! Тоест обожаваш насилника си! Спешно психолог, че тоя утре ще те изхвърли, а ти психически ще бъдеш толкова изчерпана, че ни за семейство ще ставаш , ни за дори някаква авантюра.

Чингис Хан

2.   Разкарай го аз и минутка няма да остана с него,ужас, защо изобщо сте в такива токсини връзки вие добре ли сте?

3.   Стегни си багажа, докато е на работа и се изнасяй колкото се може по-скоро. В никакъв случай не го заплашвай, че ще се изнесеш или ще го зарежеш. Той не трябва нищичко да знае.Този човек има психически отклонения и може да посегне на живота ти. Миналата година имаше подобен случай с един който много ревнувал приятелката си и накрая я беше пребил, защото колега дошъл да я вземе, за да отидат заедно на работа.
Той смазва самочувствието ти, унижава те, обижда те, искала те изолира от всички, защо си още с него? Той няма да се промени, ще стане по-зле.
Има телефонни линии за тормоз над жени,можеш да потърсиш съвет и там.

5.   Обижда тв, дори ти пожелава смъртта,, ама ти си седиш с него. Няма как да го промениш, просто излез от тази връзка.

7.   Извинявай, но ти мазохист ли си? Какво изобщо правиш с този човек и то цели 4 години? Това си е направо психически тормоз, както и да го гледам. Че и семейство искаш с него, и с какъв акъл? Да тормози и детето/децата, 'щото не е достатъчно само теб да тормози? Не те познавам, но съм ти супер ядосана, че позволяваш на някакъв неуравновесен човек да ти трови живота. Имай малко повече самоуважение. Отдавна е трябвало да му биеш шута.

8.   Зарязвай го моментално и повече не го допускай в живота си! Вярно, че в началото ще ти е кофти, ще ти е мъчно, но няма да ти бъде по-трудно от състоянието, в което си в момента!
Очевидно е, че този мъж е много комплексиран и се страхува, че самият той не струва и ще остане сам. Ти си му нужна, за да му даваш самочувствие, че е голямата работа и щом си склонна да му търпиш обидите.

На 25 години си, не си пропилявай младостта! Сега трябва да се радваш на живота и да се развиваш! Вземи по-скоро окончателно решение, че го напускаш и започваш да градиш основите на новия ти живот! Бъди силна и потърси някаква подкрепа от роднини, приятелки, ще ти бъде от полза!
Успех, момиче!

9.   А защо трябва да променяш възрастен човек, след като е ясно, че не подлежи на превъзпитание? Или приемаш някого такъв, какъвто е и се опитваш да живееш с всичките му особености, или си търсиш друг човек, щом с този се чувстваш буквално нещастна.

- Кифлоприземител

10.   Направо не ми се вярва, че нормален човек може да живее в такава връзка, че и да иска да създава семейство и деца с някой, за когото е боклук. Не можеш да промениш никого освен себе си. Ако не искаш да се гаври с теб, напусни го и не се обръщай повече назад.

11.   Авторке има нещо нездравословно в теб. От 4 години сте заедно, а определено време сте били разделени. Въпреки това ти си се върнала пак при него. Питам те защо. След като те обижда и те нарича с всякакви имена защо си още с него. Как може да искаш да бъдеш само с него, да се ожените и да имаш деца от него. Ей това не мога да разбера в тебе. Ти май си мазохистка и искаш да бъдеш тормозена от време на време. Ако има нещо вярно в моето съмнение ами тогава стой си при него и се кефи когато те обижда. Ако пък не можеш да го търпиш повече напусни го тогава. Как може да си заедно с човек, който ти казва, че ако умреш ще е по-лесно. Не те разбирам.... а може би си заслужаваш съдбата.

12.   Чудя ти се акъла. При този психически тормоз да стоиш 4 години.

13.   Moмиче, защо стоиш с този малоумник? За да родиш 2 деца, да останеш без никакви начини за отскубване и да ядеш бой в къщи?! Не мога да повярвам, че съществуват толкова безхарактерни и заблудени жени. Вероятно, се заблуждаваш, че той като те ревнува, значи много ти обича ? Няма такова нещо, той е нарцис с патологини психопатски отклонение. Прочети, поне, това какво значи. Няма ли кой да ти отвори очите или ти не общуваш с никого заради неговата псевдолюбов ?

14.   И ти си още с тоя талибан???Бегай,докато не са те писали по вестниците и новините....Алооооо,мизерник,21 век сме!!!!!!!Жената може всичко сама да прави,даже и дете да си направи и да го гледа сама.....Егати комплексара.....ма ти си за бой,че още си с него....

17.   Жена съм и те питам следното:
-Толкова ли си се намразила?
-Някакво елементарно чувство за самосъхранение имаш ли?
-Какво си мислиш?Ще като родиш на този деца,ще станеш по-добре ли?
По-добре вземи мерки за живота си, ако не си чела простата статистика за домашното насилие е време да го направиш,за да не се окажеш пребита или нарязана на парчета някъде
И като жена ти го казвам-подобни маймуни изобщо не допускам до себе си под никакъв благовиден предлог.Ти очевидно не се цениш изобщо и вината си е твоя тук

18.   Мда н1 го е казал правилно. Трябва ти психолог,ако не го потърсиш ,шанса да свършиш пребита или зарязана е много голям. Направо тръпки ме побиха,историята е като по учебник..
Този твоя хубавец,без полиция няма да мине (както и бой) но това е положението. Взимай мерки ,защото може да направи някаква глупост ,това че пишеш тук е добро начало.

19.   Както написа някой по-горе: Събирай си багажа и бягай от него, без да го предупреждаваш за нищо!
Виждала съм жена, съсипана след 15г живот с такъв, не знам колко пъти я е пребивал, колко пъти й е крещял да се прибира веднага от работа и такива неща. И имат дете, което не знам в какви условия живее. Майката вече тотално никаква я няма, тя за себе си не може да се грижи, камо ли за детето. Не ти пожелавам да се превръщаш в това, но нещо подобно те очаква ако останеш с този насилник. Ти си подложена на психически тормоз. Не знам как си го изтърпяла 4 години, но стига толкова! Ако искаш да остане нещо от теб, бягай и не се връщай при него! Прекъсни всякакъв контакт! Този е много опасен.

23.   Проблема е че си задаваш въпроса 'как да го променя', вместо 'какво аджеба намирам в него и защо още съм тук'. Стокхолмски синдром не е точното определение, по-скоро травматично обвързване се нарича.

Иначе отговора на въпроса ти е - не можеш да промениш никого, още по-малко еготист и нарцисист. Можеш да промениш единствено себе си и начина по който реагираш спрямо дадена ситуация. В случая избора ти се свежда до 2 варианта - търпиш или си тръгваш. Ти избираш.