Приятелят ми иска да ме направи ИТ
Приятелят ми много иска да ми помогне да стана ИТ - програмист или qa или нещо подобно.
По принцип не ми се вижда лоша идеята но ми се струва трудно. Парите в професията ме привличат и е една от причините да тръгна с него ,но ме влекат други работи.
По принцип си мисля дали не е възможно да го накарам да направим сайт за новини с клюки за звезди,хороскопи и т.н. защото това се чете и ми е интересно и тъкмо от там малко опит да наптрупам. Но програмирането ми е скучно . Какво да правя?

Коментари

1.   Еми,добре де пробвай ако стане чудесно,ако не здраве да е ,поне ще си опитала от опит глава не боли ;)

2.   Няма смисъл, направи му бебе и няма да трябва да работиш, а и той няма да има къде да избяга.

3.   Парите в професията ме привличат и е една от причините да тръгна с него ,но ме влекат други работи. - Привличат те парите ,които изкарва или си с него,за да станеш и ти по-издигната. Същевременно,те влекат и други работи. Не става ясно. Обичал ли го,държиш ли на него и той ли иска,да работиш като ИТ или ти го караш и той иска,тоест съгласил се е ,да те"направи"? Успех;)

4.   НЕ ставай програмист очевидно.. Аман от “парите ми допадат, ама ми се вижда трудно и скучно”. Като ти се вижда трудно и скучно и не ти се занимава, просто се ориентирай към друго. Светът ще оцелее и без теб като програмист или QA. Всъщност като те чета, ти изобщо наясно ли си какво ще правиш евентуално с тези професии? Само с hello world няма да стане…

6.   Предлагам ти следното: навиваш приятелят ти да направи мен ИТ, а когато започна да печеля, ще те финансирам за сайта с клюките! За пръв път чувам за такъв магьосник, който може да направи някого ИТ и е грехота да не се уверя лично, че го бива.

7.   От всяко дърво свирка не става... А и като ти чета глупостите, по добре стани проститутка и тая професия е доходоносна.

8.   Не се занимавай с нещо, което отсега знаеш, че не ти харесва. Като ти е скучно дори и да започнеш да учиш програмиране, най-вероятно до никъде няма да стигнеш и само ще се загубиш времето.

9.   Цитирам: "Какво да правя?"
Отговор: Зарежи го,за да си намери жена достойна за него. :)

По принцип и аз си мисля,че такива като теб трябва да са сами,поне докато не се осъзнаят.
Искрено му съчувствам на "твоичкия",бих те накарала да му покажеш темата да видиш реакцията му,но ще ти се секне научаването на ИТ техники.

Правенето на сайтове се учи още в училище,да караш ИТ да ти прави сайт е като да накараш математик да ти каже таблицата за умножение - унижение.

Относно темата: Не се захващай с нищо без амбиция!

~darkgirl~

10.   Нито водопроводчиците ,нито медицинските сестри си харесват особено професиите. 90% от хората не си обичат професиите. Ако не харесваш професията си поне е добре да изкарваш пари. Ако може да ти помогне действай - това дето от всяко дърво свирка не става и че ако не те влече по-добре да не се захващаш са глупости. Само дето звучиш доста вятърничъва с тия 'клюки за звезди'. Звучиш като завеяна хубавелка ,която е успяла да омота програмист.

11.   N7 го е казал точно и ясно.

12.   Добре, момичето определено няма да стане IT, но защо сте толкова злобни в изказванията си? Аз даже нямаше да коментирам, но като видях излиянията ви, все пак реших, че трябва да кажа нещо. И то е, че тази тема очевидно е измислица на някой прохождащ в кариерата си програмист, който все още не е имал приятелка, поради което немалко се е озлобил към момичетата. Съставил е краткото си съчинение и го е пуснал в този сайт, с ясното очакване да получи точно такъв тип коментари тук, което да му донесе някакво емоционално удовлетворение; усещане, че е "нещо над някои", особено тези някои, който не искат и да го погледнат.

пп: само да уточня, че нямам против програмистите, дори имам няколко такива близки приятели, които обаче са от старата школа ;)
Но в този сайт са се навъдили хора, които са си направо отбрано злобни.

13.   Една от малкото, които си признава защо реално са с "мъжленцето".

14.   Това и като - Искам да се науча да свиря на пиано, ама нещо не ми се ходи на уроци, а и много време отнема, ще кажа на приятелят ми пианист, че му завиждам за таланта, защото нямам слух и въпреки всичко искам да свиря.

15.   Дейба, програмистите са секта. Крадат с парите си жените и после се чудят защо добрите момчета от фитнесите ги мразят. Ем, щото са гърбяви люлювци ама женките им се свалят заради парите. Добре поне че като се омъжат и се връщат при истиските мъже да ги задоволяват мъжки.

16.   Програмист съм и помогнах (много) на бишвата си приятелка да стане QA. Сегашната също изявява подобни амбиции, но не чак толкова - има си добре платена професия, която просто не харесва особенио много. Моето мнение - без помощта ми бишвата нямаше да успее. В момента изкарва 3500 лв доколкото знам и е доволна от работата си. Няма мераци да става програмист, като QA и е добре.

Вземи цялата помощ, която можеш да вземеш - най-малкото ще обогатиш уменията си и не е ясно къде може да ти послужат. В момента ИТ-то е един от малкото браншове в БГ където хората са добре оценени.

17.   Програмирането не е трудно, ако отделяш достатъчно време и учиш, то т'ва си е универсално за всичко като цяло, още по-малко пък скучно. Пробвай, може да ти хареса, може и да не ти хареса, но поне няма след време да съжаляваш и да имаш мисли от рода на "Какво щеше да стане ако бях пробвала и т.н.". СофтУни имат безплатни курсове за начинаещи, колкото да разбереш дали е за теб и дали ти харесва, препоръчвам (с уговорката, че СофтУни ти дава добър старт, структурирана програма, но и ти ще трябва да учиш още толкова странично и да задълбаваш във всичко). Иначе няма нищо лошо в това, то всички са тръгнали да стават ИТ, друг е въпроса, че едни 10-20% завършват, от които една трета реално започват някаква сериозна работа по-различна от "цъкач". Приятелят ти явно иска да ти помогне да се развиеш в тази сфера. Пробвай, всички "митове", които си чувала за заплати, бонуси, екстри и т.н. са истина и са там, но си трябва доста зор, учене, време и нерви докато изобщо започнеш работа в сектора на начална позиция. Успех!

18.   Няма как да станеш програмист, щом програмирането ти е скучно. За QA на доста места също се иска програмиране. Разгледай дали някой от любимите ти клюкарски сайтове не търси тестери, може да имаш шанс. Или стани маникюристка, предполагам можеш да лакираш, и по цял ден ще се занимаваш с клюки.