Идеи за рецепти с авокадо или чия за бебчо?
Здравейте, хора.
Малката ми братовчедка на 2г.ще ми гостува искам освен да на гостя леля и чичо да сготвя нещо за малката.
Препоръчайте ми бейби рецепти от авокадо и чия нещо оригиналничко?
Консултирах се с леля ми,каза ми, че те я хранят с авокадо на пюре с малко куркума, затова се спрях на тези продукти здравословни са за един развиваш се организъм.
Мислех,да попитам личната ми диетоложка,но тя била на почивка в Лисабон :D ех ѝ моята не е лесна останах без диетоложка:(,добре, че ми дава онлайн съвети за моето хранене.
Кажете вие с какви рецепти давате на малките си?
Благодаря за съветите!
Без цинизъм в коментарите;)

Мерси за модернизацията

Коментари

1.   Ако си набор преди 2010, не знам как си пораснала и оцеляла без чия и авокадо. До тогава в България не бяха чували за тези неща.

2.   Тука не е готварски сайт. Нито място да се лигавиш.

3.   На 2 години е дете, а не бебе, и може да яде на практика почти всичко. На моята дъщеря още преди да навърши годинка, й давам филии, намазани с Филаделфия и отгоре пастет от авокадо - намачкано и овкусено с лимонов сок и малко сол. Ако мажеш по-тънки слоеве, може да добавиш бъркани яйца и / или пушена сьомга. Чия също обичам, но досега не съм се срещала да й давам. Може да разбъркаш малко в пудинг, плодово кисело мляко, мюсли или друго, каквото обича.

4.   Ако не е тема провокация, това си е безумие.
Чия и авокадо за 2 годишно??? И куркума??? Тя и за възрастни има доста пропивочоказания. Авокадо то пък няма никакъв вкус.

5.   Крем че с чия, плодове и авокадо. Супа с авокадо и други зеленчуци.

6.   Как ли са оцелели толкова поколения без авокадо и чия?! Американски лиготии. Темата сигурно е бъзик, иначе е много зле за бъдещите поколения.

7.   Авокадо мус - авокадо, бабани, прясно мляко и какао. Става много гладък и вкусен крем.

8.   Горкото дете!
Цялото семейство ли сте засегнати от тия девиации?

9.   Смути от авокадо,банче и добави малко чия става страхотно;)
Аз всяка сутрин правя детоксикация на организма, с този елексир;)

10.   Такива думи като "бебчо", "бейби" и "оригиналничко" са много дразнещи. Иначе, пробвай да потърсиш в Интернет или по- специално в YouTube.

11.   Заповядай една модернизация — докато я няма личната ти диетоложка, купи си едно букварченце, че си оригиналничко неграмотничка.

12.   Не бях чела скоро толкова лигаво идиотска тема.

13.   Авторката, благодаря за адекватните отговори от една част от Вас.
Гостилницата приключи доколкото коментарите се одобряват, както и да е вчера направих както ме е посъветвал номерче 7
"Авокадо мус", много го харесва малката те ѝ правят редовничко, благодаря все пак за реакциите.
Диетоложката ми също ме посъветва за него.
Благодаря!
Номер 2 как съм се лигавила???

14.   Kakто се казваше в един филм: "Може и да не съм прав, но кюфтета без чия не ги уважавам".

Иначе ако трябва да отговоря се присъединявам към номер 3, че детето на 2 години не е бебе и може да яде доста от храната за възрастни, с изключение на някои по-люти и пикантни неща, а също така и неща с много подправки (например черен пипер) и неща с гъби и миди (не че и това е нормалната храна за нашето географско положение де). Ама само до там. Защото да даваш чия, авокадо, куркума и пр. на българско дете е меко казано странно.
Една картофена крем-супа с моркови и препечени и много слабо, ама много слабо осолени крутони е достатъчна плюс нещо леко за осново, като пиле с ориз. А за десерт направи една тава с макарони на фурна с повечко мляко, за да е мек и млечен вкуса и го дай на детето за десерт.
Естествено ако детето иска може да яде моркови, краставици, домати, ябълки, банани, праскови, сливи, портокали, както се казва на корем. В такъв случай даже и може и да не готвиш, а само към тези зеленчуци и плодове да добавиш някакъв прост сандвич с рендосан кашквал (децата се кефят на това и го ядат повече) и някакъв качествен колбас (нали има специални детски с формата на мечета). Това е нормална храна за деца, а и не само деца.

П.П. Как няма да иде в Португалия диетоложката ти, като има такива, като тебе които се допитват за глупости и ѝ пълнят джобовете. То аз ако бях на нейно място на Карибите щях да ида и да ям авокадо от извора, както се казва.

15.   Хайде Бай Ганьо се е включил и е тази тема да се “подиграва”. Защо да даваме на децата разнообразна храна като може да караме само на боб като бабите си… Аз предлагам да не се лигавим да живеем в къщи и апартаменти, а в пещери - все пак едно време така са правили… Като нямате какво да кажете, по-добре си замълчете.

16.   Цялото това умалително изказване ми напомня на някакво 3-4 годишно дете. Бебешко е и направо смешно. Все едно говори кукла Барби или от някое детско сериалче от тези бебешките канали.
Не знам на колко години си, но ако си над 20, е срамота такъв изказ.

17.   13, не съм 2, а 10, ама с такива думи като "номерче" и "оригиналничко" е много лигавиЧКО поведението ти. Сигурно "бебчо" се държи по- адекватно от теб. Не знам откъде се навъдиха такива лигави елементи напоследък. Станали големи хора (за авторката предполагам, че е на поне 14, което си е нормална възраст поведение в граници), а се лигондрят като бебенца и дечица.
На гости ми дойде едно "бебенце" на 19- годинКИ преди месец, всъщност, направо ми се натресе, без аз да имам особено желание да й гледам мутрата, но съм много мекушав характер и трудно отказвам. Пишехме с нея година и половина преди това. Тази същата вместо да напише в чата като нормален човек "Отивам да ям", ми пишеше "Отивам да папкам. " и това не беше единичен случай! Какво папкане те гони, бе, какви пет лева? ! Тази същата смяташе, че е много "сладурско" да говори на бебешки език и вместо да казва "тоалетна", казваше "тойетна". Лично ми се похвали, а така попита едни хора в един музей къде е "тойетната" и те я изгледаха странно. Въпросната цивреше с месеци, ако само посмееш да повишиш малко тон за нещо или пък да кажеш "ревеш", вместо "плачеш", иначе тя самата си позволяваше да вика и критикува другите, а се смяташе за много добра. Имаше някаква обсесия с бебенца и детски работи. То не бяха води на "Frozen", тефтерчета с Бамби, четка за коса с принцеси и пр.... Да, повечето хора понякога се лигавим и имаме НЕЩО от детството ни с анимационни герои, или купуваме. Аз понякога гледам анимации, но се държа като за възрастта си поне в 90% от случаите, не говоря на бебешки и не се лигавя 24/7. А тази същата колко детски рисуваше... и аз, заблудената, й казвах, че рисува добре да не я обидя. Е, имаше напредък по едно време, не мога да го отрека.
Добре, че се скарахме с тая и я разкарах, както и лудите й майка и баба.... Сама съм си виновна, ама от тогава не търпя лигавене и винаги казвам, когато някой се държи твърде лигаво (пак казвам, повечето хора понякога се лигавим, но за всичко си има граници, време и място).