Лоши неща за турците
Здравейте, баба ми и вуйчо ми постоянно обиждат турците. Например когато им покажа някой който даже ни го познават и го обиждат. Чувствам се обидно. Аз също харесвам момче от турски произход. Очаквам вашите отговори. Благодаря.

Коментари

1.   Аз намирам турците, които живеят в България за много трудолюбиви хора около нас живееха три семейства и бяха много добри хора. Също така смятам, че са изключително модерни и не обременени от религьозни възгледи в сравнение с други народи.
Моите родители НЕ приемат хора от различна етническа група и хора, които не са от столицата. Винаги са негативно настроени и се смятат за по-добри от тях. Аз на твое място бих правила това, което чувствам и не бих се обяснявала или опитвала да променям мнението на хора, които не са отворени за едно мулти-културно общество.

2.   Има нещо вярно за турците.

Гледат те като второ качество човек, без да има причина.

Остави ги да си се събират между тях си, не се бутай в шамарите ;)

3.   Ох пак ли ти? И пак със същото, то беше баща ти, че мразел турци, сега баба ти и вуйчо ти ... Вие май цялата фамилия сте си злобни и мразещи себе си и роднините си по принцип. Друг ви е проблема, не турците.

4.   Следя

5.   И за какво пъшкаш? Баба ти ли ще се натиска с него или ти? Ако харесваш човек, харесвай. Ако мнението на баба, дядо, кака, стринка, вуйна и калеко отдалеко ще те разубеждават, то си е обречено на провал от самото начало.

7.   Ти не писа ли и преди?
Спри се вече. Казвам ти го от позицията на човек, който е бил в твоето положение . Но аз не се вълнувах кой харесва избора ми и кой не. Около 3-4 години излизах САМО с турци... Честно казано толкова се отвратих от тях, че в момента в никакъв случай не бих излязла с турчин. Не мога да кажа, че ги мразя, не съм хомофоб, но определено не бих била в близки отношения с турци.

8.   Важното е ти какво мислиш.

9.   Номер 5, глупости пишеш! Не е толкова лесно, ами коментарите, ами осъждането от роднини и общество? Да не мислиш, че е лесно, а?
И кво прави авторката при празнуването на Великден, например? Ако приятелят й е представител на друга религия, която си чества байрямите...
Мислиш ли, че натискът на роднините и общественото мнение няма да има ефект??? Мислиш ли, че няма да има проблеми при една такава двойка?
Тия приказки как любовта била по-силна от всичко, са глупости на търкалета. Манталитетът и начинът на живот у нас си зависят и от религията.
Любовта никога не побеждава подобни различия,колкото и такива клиширани фрази да има по темата.

10.   Аз даже не правех разлика преди между турци и българи на твоите години

11.   Има прекрасни хора сред тях, но има и големи боклуци, като навсякъде.

12.   Ами, имате си предразсъдъци във фамилията. Сега родата ти не искат да имаш общо с човек от друг етнос, сигурно и турските семейства не биха си дали щерката на българин, още повече ако са религиозни. Но , това не е омраза, просто нежелание за обвързване с етнос, който също така не приема интимни и семейни връзки с друг етнос, освен ако не са по-широко скроени хора. Иначе самите турци имат по-различни възгледи за възпитание, работа и т.н., който има преди наблюдения да каже.

16.   Всичко, което написах в двата си коментара е пълна истина, която може да бъде потвърдена от десетки човека. Защо тогава администраторите не я публикуват? Истината трябва да се казва, а не да се замита под килима. Когато един човек иска мнението на другите, на везните ще постави позитивните и негативните коментари. Така ще реши какво да прави. Значи и тук трябва да мълчим така ли? Защо го има този сайт, като ще подбират само някои угодни някому коментари. Точно заради това, след време тази територия няма да се нарича България и българите ще са малцинство, което изчезва. И този коментар няма да публикувате. Жална ни майка с такива, , съотечественици''!