Притеснявам се за нея
Здравейте на всички.
Предисторията ще я разкажа много накратко:
Запознах се преди месеци с едно момиче в интернет, започнахме да си пишем и от време на време да се чуваме и поддържахме виртуален контакт, защото имаше голямо разстояние между нас(1700км). След което дойде момент, в който започнахме да се чуваме всекидневно и аз усетих, че може и да стане нещо между нас.
Решихме да се видим, като тя ми дойде на гости за точно 5 дена. Тя дойде и точно през тези 5 дена, докато тя беше при мен, стана ясно, че нещата няма да се получат между нас. След което като си тръгна обратно на мен ми беше криво няколко дена, мисля, че е нормално.
До тук добре, но аз имам един проблем, че след като се разделя с някоя жена, аз приемам себе си, така, сякаш аз съм “най-хубавото нещо в живота на жената до момента” и започват да ме обсебват мисли, че жената няма да може да продължи без мен.
Сегашния случай не е изключение, в началото също ги имах тези мисли, но с течение на 1-2 седмици се поуспокоих като си осъзнавам, че в крайна сметка хората се събират и разделят постоянно. Започнах да си мисля, че тя вече се е успокоила и, че започва да ме забравя и да се възстановява.
Докато не дойде моментът, в който тя ми написа едно много дълго съобщение, което гласеше, че много ѝ липсвам, че е съсипана, че няма да си го прости това нешо цял живот, че е безсилна, самотна и прочее.
Прочитайки това нещо се върнах в детската градина. Всички обсесивни мисли се върнаха и аз отново започнах да си мисля, че тя би направила някаква глупост със самата себе си и тези мисли не ми дават мира просто. Не издържах и реших да ѝ споделя, че имам такива мисли, но тя ме увери, че в крайна сметка такава глупост не е способна и не би я направила, но аз въпреки всичко се притеснявам. Осъзнавам, че хората не си посягат на живота туко така лесно, но тези обсесивни мисли не ми дават мира просто. А и както споменах тези мисли не ми се случват за първи път и с предишни жени съм ги имал.
Какво да направя, за да осъзнае тъпата ми глава, че всъщност човек не прави такива глупости толкова лесно. Искам вече да се успокоя и да продължа напред.
Моля за съвети! Благодаря!

Коментари

1.   Ами продължавай просто.
Аз преди няколко месеца спрях да говоря с мъжа, който обичам, но знам , че няма да се получат нещата между нас поради много причини.
Просто прекратих контакт.
Той си помисли , че е от болно его и че искам да го накажа, и започна даже да ме обсъжда насам-натам, но нека. Предпочитам да ме мрази и да се разсейва от мен с хубави занимания, отколкото да мисли за миналото и да ме иска. Няма смисъл.
Когато осъзнаеш, че с някой не се получава, остави го. Нека не страда допълнително. По-добре така, отколкото да страдате още и още, да си губите времето.
Адски го обичам този човек и точно поради тази причина лично аз намирам сили да стоя надалече от него.
Ако поне малко симпатизираш на момичето , просто го остави. Блокирай я даже, ако трябва. Скоро ще те забрави, хората се събират и разделят постоянно, нали. Време ѝ трябва. Време без теб.

2.   Според мен те е бъзикала. Гадно звучи, но това ми прилича на някаква измама. Няма как от писане и 5 дена гледане да си загуби ума по тебе, че и да и минат трагични мисли. Освен , ако нещо не и хлопа, но едва ли. На всеки му е мил живота , и едва ли ще го даде за тотален непознат. Това не е някаква драма за епична любов в стил Ромео и Жулиета.
Пък и ти страдаш от някакви самозаблуди и прекалено високо его и е лесно някой да те измами. Скоро ще ти поиска парички или ще се оплаква как не се справя финансово , как майка и е болна, баба и, дядо и , и т.н репортоари на измамнички. То в един град да живеете пак някой може да те метне, пък какво остава за друга държава. Споко , няма да си посяга, намерила е други балъци.

3.   Номер 1 викаш много го обичаш, ама не ти играе по свирката, или пък не е добро провайдърче? Кое от двете?
И после се питате защо няма мъже, които ме искат и аз искам.
Е как ще има, като вечно търсите нещо друго.

4.   Това ми звучи като обсесивно компулсивно разстройство- всички тези натрапчиви обсесивни мисли за смърт на някого, говорят за психично заболяване и имаш нужда най малкото да минеш през психолог, ако не и през психиатър. Жените не сме малки деца, порастнали зрели хора сме и можем да се грижим сами за себе си, не се безпокой за нас. Ти по-добре вземи та се виж себе си, че положението ти хич не е леко..

Виктория

5.   А тебе някой мисли ли те как се чувстваш след раздяла? Осъзнай, че не е твоя отговорност как хората избират да се справят след раздялата, пък даже и това, от което се опасяваш. Това е техен проблем, не твой. То така излиза, че ти никакви връзки не трябва да имаш, щото гаранции за развитието им няма как да се дадат. Споко бе, момче, чети повече, а ако ти е трудно сам- потърси помощ. Не е нормално чак такава драма за случая, който описваш, даже не е връзка, според мен. Давай го по-ведро, всичко е наред!