Много пълни са станали мъжете в България, заради пандемията ли е?
На какво се дължи в България да има толкова дебели мъже?
Толкова ли е трудно да влезнат във форума?
В България не съм виждала мъж да кара колело все на колите те до магазина ходят с кола е за мен мъж, който е дебел не заслужава любов може да съм крайна,но това е самата истина!
Вие как разсъждавате?
Благодаря за мненията!

Коментари

1.   Жена съм, ама какво ви интересува кой какъв е, какво носи и т.н.? Единствената форма, която ме интересува е моята, и тази на мъжа, с когото евентуално ще трябва да правя секс. Не бих искала и, хора, които не ги карам да правят секс с мен, нито да ме гледат, да ми обсъждат формите и защо съм такава или онакава. Мъжете в България да си бъдат каквито искат, по-скоро да не правят и те подобни шовинистки изказвания за жените и да изискват от последните да приличат на манекенки, при положение, че и те самите са далеч от перфектната форма.

2.   Мен ме интересува на какво да се дължи да има толкова дебели жени?

3.   Права си мацка, въпросът е и ти да си фит. Че и от жените има много дето не полагат усилия, за да са във форма - ама иначе с претенции. Разбираш ме - трябва да е взаимно.

Иначе не е само до колите. И до бирите е, и до кебапчетата и до много други неща. Като включиш и "модерния" начин на живот, който включва по цял ден да си като зомби пред монитора и единствената ти активност да е да излезеш за 20 минути да се наплюскаш на обяд - това е резултатът.

Преди няколко години бачках на бюро и пред компютър точно 1 месец. Веднага пуснах шкембак. Цял ден стоиш седнал, имахме и стол, където предлагаха пържени картофки, шницели и разни други "вкусотийки". Сега съм на между 3 и 5 тренировки седмично, с преса дори, не знам дали съм по-харесван, но със сигурност се чувствам много по-добре. Трябва обаче да си настроиш целия живот в тази насока - с офис работа, джънк фуд и партита събота и неделя трудничко става.

ZZ

4.   Аз разсъждавам, че нямате мозък. Вече откровено ми е жал за бъдещите Ви деца.

Ж36

5.   Баси, българите сме от най-тънките европейци. Много ми е интересно какво ще кажеш, ако разгледаш немци, англичани, италианци...

6.   Не съм сигурна дали изобщо си струва да се отговаря на подобна тема, предвид провокативното трето изречение и това, което именно то ще предизвика. НО!
България е една от държавите с най-висок процент затлъстяващи и сред мъжете и сред жените, а вече и сред децата. Да, голяма част от нас не се движат, но нямаме и култура на хранене, да не говорим за боклуците, с които сме заляти по хранителните вериги. И не на последно място е стреса и напрежението, които също са фактор. Пандемията сама по себе си може да помогне за задълбочаване на проблема, ако го имаш, но ако имаш изградени по-здравословни навици и начин на живот не би се отразила пагубно като цяло.
Останалото не искам да коментирам, разбира се.

7.   Аз съм мъж. Проблемът е не само в България. Лично според мен се дължи най-вече на мързел и постоянно тъпчене. На 30 съм и още може би от 7-8 години ми е правило впечатление, че моите набори за адски мързеливи. До втория етаж чакат асансьор, вечно са на колите, вечно искат да им е леко и рахат. Умират да ядат и да пият. Същевременно се представят за големи мъжкари. Че те чисто физически са негодни, нито за работа, нито за сексуално задоволяване на жена или пък не дай си Боже за физическа саморазправа. Подобен мъж ще го хване един 60-70 килограмов представител на малцинството и ще го смели от бой. Но нека не сме така крайни. Има много хора, които постоянно са ангажирани с работа и грижи към семейството. На тези хора най-малко им е до главата да ходят да спортуват и да правят хубава фигура. А един човек създал семейство, трудещ и борещ се мъжки с живота за да изхрани това семейство е доооооста доста по достоен за уважение от жените, ако ще и 120 кг да е спрямо някой, чийто живот е от вкъщи до фитнеса и до мола. Да. Абсолютно съм съгласен - нездравословно е и е много грозно, а още по-грозно и смешно е, когато такива мъже започнат да се правят на голямата работа.

8.   Това е така, защото имаме голям икономически растежж хахахаха

9.   Те и жените в България станаха много неподържани и дебели, на всичкото отгоре са с претенциите на Моника Белучи, ама никой не е тръгнал да реве като хималайска мечка по форумите. Този форум е ,,сподели,, миличка, не ,,избивам си комплексите,,

Чингис Хан

10.   Ами гнусно си е.

11.   Не е заради карантината те попринцип са дебели,за съжаление ги мързи много повече от бг жените, които движем страната към прогрес!

12.   Не зная какво авторката счита за "в България", че чак да не е виждала мъж на велосипед, но в Пловдив мъже карат велосипеди навсякъде. Също и жени, макар че мъжете преобладават поне 5 пъти повече. А на Гребната база тичат десетки мъже и тук-там някоя жена. Жените по-често карат ролери там. Преди 2 часа се върнах именно оттам и дори и по тъмно тичаха най-малко 50 мъже и няколко жени около 30-40 години, някои дори и на по 50 години, плюс десетки хора с велосипеди. Повечето са все хора, които през деня са били на работа и вечер спортуват за удоволствие и тонус.

- Кифлоприземител

13.   Те и жените са същите , аз затова карам на чикии,защото и те не заслужават любов .

При жените е от сладкото , при мъжете е от алкохола.

14.   Глупости пишеш. Както е глупаво да се каже, че жените в България са грозни или меркантилни (имаше и такава тема). Или пък неграмотни, понеже ти си написала да влязат във форума, а не във форма.

15.   Такива са гените. Ниски са и трътлести. Мързи ги да се хранят здравословно, вечно пият ракия или бира. Иначе жадуват за опъната и стройна мацка, а до нея стоят доста нелепо. Забележи по улицата колко жени, хващащи окото има, и какви мъже вървят до тях- поне 5 пъти по-зле. Рядкост са двойките хубав и слаб мъж и хубава и слаба жена.

16.   Да, аз също забелязвам това. Не мисля, че е от пандемията обаче. Мързелът и чревоугодието играят тук.

17.   Мъжът ми кара колело, ходи без кола до магазина, на работа също ходи без автомобил. След работа по възможност се разхожда. Почивките ги изкарва предимно с плаж, плуване и разходки,а не в кръчми.
В парка до нас и когато отивам на работа също срещам доста мъже да карат колело. Много от познатите ми ходят редовно на фитнес.
Това е в София. По селата и малките градове наблюденията ми са точно противоположни-масово се ходи навсякъде с автомобил, дори разстоянията да са нищожни. Голяма част от свободното време се прекарва пред телевизора с бира в ръка или в кръчмите.

18.   Шкембето е част от нашата народопсихология. Още старите хора са го казали в народната мъдрост - един мъж ако няма достойнство /шкембе/, то той е или беден или болен. Затова и повечето жени се стремят именно към такива мъже, въпреки че тук твърдят друго.

19.   Да бе, 18-ти, точно такива търсят ама друг път. Мен въобще не ме е*ават, макар че си имам жена и все тая, но казвам. Аз се движа яко, ходя, гледам да не ползвам кола, тренирам 2-3 пъти в седмица, обаче съм доста повече кила и си хапвам и пия бира. За съжаление и това, че стоя пред компа пречи, но такава ми работата. Трябва да се яде много разумно, яденето е най-големият проблем. От там нататък всичко останало. Ето, на мен ми пука, ям нелоши неща в повечето време, искам да сваля, ама ей на, не става.

20.   А жените? Аз по-често виждам дебели жени със слаби мъже... Принципно хората не се поддържат и от двата пола.

"не съм виждала мъж да кара колело все на колите те до магазина"

Ами как да видиш, като това е признак, че си беден за една жена. Аз карам колело, но освен да ме загледа някой тийн който иска тайива, жени не ме заглеждат... Друго е да излезеш от БМВ или Мерцедес...

"за мен мъж, който е дебел не заслужава любов"

То ако питаш жена, никой мъж не заслужава любов... Все кусур ще му намери.

21.   Истината е, че българските мъже никога не са били прилични, не говоря дори за хубави. Тия глупости, че българките са сред най-красивите, също са абсолютно неверни, но пак са малко по-добре от господата, може би защото от жените се изисква да се поддържат и външният вид е по-важен при тях. Не знам дали генът ни е такъв, ориенталщината ли ни тресе много здраво, нямам идея, но никъде в белия свят не съм виждала такова чудо - масово ниски, черни, набити, пълни кроманьонци. Отделно никакъв усет за поддръжка и естетика. Много рядко се срещат свежи, приятни мъже. Тук да се поддържаш значи да мязаш на батка с диагоналка или на метросексуален арабин, което допълнително загрозява.

В никакъв случай не го казвам, за да обиждам мъжете. Говорила съм на тази тема с няколко души - някои не се съгласяваха, но с времето стигнаха до моите изводи. Пътувала съм из Западна и Централна Европа и е съвсем различно. Да, има доста непривлекателни хора, това е нормално за всяко място, но чак такова съотношение, каквото тук, не срещнах. Просто изглеждат нормално, симпатични... да не говорим колко често ми оставаха очите в представители и на двата пола. Малко лична грижа много би ти помогнала да не приличаш на говедо дори и природата да не е била благосклонна към чертите ти. Ама не!

Най ме объркаха едни боклукчии в Прага. Бяха светли, приветливи, спретнати и много приятни. Не мога да кажа същото за продавачите в сувенирните магазини из центъра, сред които имаше българи - мърляви, с мръсни крака, тъповати муцуни и шкембета изпод тениските. Винаги ги познавах, че са от нашите.
Сериозно питам защо сме масово толкова криви? Начин на живот, нисък стандарт, кофти гени, беднотия? Наистина ми е интересно.

Та с това искам да кажа, че по принцип не се грижим за външния си вид, не само покрай пандемията. А тези, които си обръщат внимание, за съжаление, често изпадат в бутафорни крайности. Липсва ни всякакъв усет, естетика и вкус. И изобщо не говоря за скъпи, маркови дрехи и т. н. Мисля, че до голяма степен се дължи на простотията, географията ни и историческите събития, ако щеш. Социално-икономическото ни положение може да се види във всеки аспект на живота ни.

22.   До 18 - За пръв път чувам подобна глупост. Може би народната мъдрост, не е толкова мъдра или леко поостаряла.

24.   Сега съм в парка и видях доста мъже да карат колело, даже и възрастни над 60- 65, но в прилична за годините си форма. Аз съм вече 58 килограма на 1. 63 и се мъча да сваля още. Утре, ако бачкат фитнесите, ще си взема карта, ако не, почвам пак бягането и упражненията у нас. В интерес на истината, и аз се бях освинила и бях станала буквално с 10 кила отгоре в края на зимата. Нормално е покрай пЛандемията да се заседим и съответно да качим, но въпросът е да се хванем в ръце и да се поддържаме в прилична форма. За съжаление, много хора, без значение от пола, ги мързи (изключвам случаите, в които има сериозни медицински или други причини, възпрепятстващи отслабването, но те са по- рядко срещани и реално главната причина е мързелът). Все повече мъже, но и все повече жени да се занемаряват. Гледката е още по- тъжна, когато става на въпрос за млади хора, че и под 18- 20....
Моят приятел качи малко и направи коремче през последната година, вераятно защото готвя, но в ръцете и краката е слаб. И така си го обичам, дори да стане по- пълен, но той работи тежка физическа работа.

26.   Вярно е обаче аз забелязвам и млади момичета-трътлести и с румени бузи, провесили едни големи пърдялници. Готови за готвачки в гарнезонен стол.
Но ако искаш да видиш истински шопари иди до някое военно поделение и там ще видиш уникална гледка от екзотична зоологическа градина. Тлъсти прехранени прасета, на които гушите опират в шкембетат, наметнати с камофлажни одела.

27.   Оффф аман от комплекси. Я сподели ти как изглеждаш, госпожице? Омръзна ми от разни 45 килограмови дрипли, които мислят, че само тялото ги прави красиви, а в лицето са като чумави. Дай да ти видим кривите зъби, немитата и нацъфтяла коса, нелакираните нокти на ръцете и краката и морално остарелия гардероб. Да не забравим и вафличките в корена и селските дънки. Кажи колко пъти и къде ходиш на профилактични прегледи, колко кариеса имаш и каква поддръжка имаш? Колко често мъжете изобщо ти обръщат внимание? Имаш ли професия, кола, жилище или си квартирантка и висиш по спирките? Какъв парфюм използваш? Жената и мъжа са енергия и интелект, усещане и буря от емоции.. Такива като вас чакалите ги вият сами. Качествените отдавна се омъжиха. Ти си лети в облаците и се радвай, че си “слабичка”.

От една красива жена

28.   Според мен ти не заслужаваш любов щом толкова много гледаш външния вид на човек. Казва ти го жена която изглежда добре ,поддържа се и се облича с качествени дрехи. Обаче за разлика от теб, аз не съм повърхностна. Харесвам едрите и дебелите мъже доста повече от слабите. Един мъж не трябва да бъде 60кг с напикани гащи ,а поне 90-100 кг . Закакво ми е някъв кокалест пубер дето като стане време да носи нещо тежко и ще охка като детенце ? Имай на идея,че не съм някоя лелка. Далеч под 30 години съм. Дебелите мъже са много по-грижовни, по-обичащи и по-добрия избор за партньор в живота. Казвам го напълно сериозно. Ако ме сваля някой слаб имам чувството,че е някакъв тийнейджър . Също така се замисли,че не всичко е от мързел ! Много хора имат заболявания и се борят с тях и ти не си нищо повече от когото и да е било,за да съдиш. Ти идеална ли си ? Приличаш ли на Меган Фокс ? Тежиш ли макс 40 кг ? Имаш ли големи гърди с малка талия и малко дупе ? Имаш ли малък нос ? А големи сочни усни ? Сините ти очи къде са ? Хайде да не говорим за стереотипи за красота, защото ако ти изредя всички, ще се сринеш и заравниш със земята. Остави хората да си бъдат дебели и си гледай собствения комплексарски живот ! В Германия, Англия, Испания и Америка е нормално мъж да е 100 кг. Над 150 вече се говори за дебел и плюс това изобщо не гледат тези неща. Важното е какво имаш в главата. При теб явно липса щом гледаш опаковката,а не съдържанието ! Заслужаваш да си намериш някой слаб, красив, висок и строен поддържан мъж,но да те бие за закуска ,обяд и вечеря и да те тормози и изневерява . После ще тичаш при някой по-пълничък. И за да ти отговоря предварително,никой мъж не ме е бил.

29.   Жените (не всички) харесват финансово красиви мъже. Ако Делян Пеевски беше програмист с 3000 лв заплата, дали щеше да бъде с Цветелина Янева. Християн Гущеров, ако нямаше богат баща дали щяха да се оженят за него Мара Отварачката и Светлана Василева.

30.   Номер 4 ми напълни душата :) То да се чудиш на такава тема какво да отговориш, когато си личи от километри, че това е поредната провокативна тема на поредната "безкрайно красива, стройна, умна и доблестна модерна жена".

А тва посленото направо изкърти "А вие как разсъждавате" :) Разсъждаваме.... :) Сметай що за човек ще седне и ще "разсъждава" на подобни теми.

31.   На мен са ми много гнусни и противни, особено като видя някой с по-голямо шкембе от бременна жена, да виси под тениската… Чак се чудя как си лягат с такива жените им. Същото важи и за жените, разбира се. Според мен не се дължи това на пандемията, а на липсата на спорт, алкохола и боклуците, с които се тъпчат. Най-много ме кефи като дойде някой дебелак да ми се “подиграва”, че си подбирам храната и, че гледам освен да ми е вкусно, да ми е и здравословно. Нискокачествени храни надушвам от 100км и това, което те намират за вкусно, за мен е долнокачествена помия.

32.   Може и да са дебели, но на жените по-рядко им пука за формата. Паричките трябва да са ясни, всичко друго е второстепенно.

33.   Баща ми кара колело, а човекът е на 60 години.

Колкото до мъжете: не са по-пълни, просто фармацевтите са оплескали очилата /покрай Ковида са разсеяни/ и вместо да подобряват зрението, раздуват картината /т.е. увеличават размеритена видяното/. И като гледаш само мъже, само те ти се струват пълни. Я погледни жените, животните, дърветата и да видиш пълното затлъстяване! Спокойно, тънки сме като стръкчета трева!

34.   1. Много жени се притесняват ако мъжът е по-добре поддържан от тях, сякаш им е по-комфортно да е по-разпуснат, че да не вземе да си хване любовница
2. Много мъже (а и жени) просто ги мързи да ходят пеш, по стълбите, а и всякакво друго движение
3. Много хора ако видят поддържан мъж са склонни да го обявят за гей
4. Много жени приемат за нормално мъжът да има коремче и мъжете нямат много стимул да се стегнат
Може много да се пише, но аз се бях поотпуснал покрай заседяването заради пандемията и коледните празници и бях направил корем, никога не бях качвал толкова килограмите.
Жена ми никога не измрънка! Това не е ОК. Едва ли ме е харесвала повече. Вярно, че е имала тюфлек за гадже преди мен, здраво трябва да се тъпча половин година за да направя шкембе като него, ама след 10 години заедно би трябвало да е свикнала че не ходя разпуснат. Както и да е, лично аз реших, че заради себе си трябва да отслабна и за 4 месеца свалих килограмите и мога да се конкурирам с 95% от мъжете поне по добра физическа подготовка, но жена ми сякаш не се впечатлява. Т. е. искам да кажа, че дали мъжът е с тяло на атлет или с 15 кг отгоре сякаш за тях почти няма значение. Не го казвам само заради моята жена, просто всички познати жени за 10-15 кг въобще не мрънкат на мъжете си.

35.   Тези коментари мухъл хванаха, но като няма кой един чорап да си сложи е коша за пране, ние тук чакаме работа да се свърши?? !
ТЦ тц

36.   До 22
Хич не е глупост. Някога,през 19 век, богатите чорбаджии всички са били с шкембета. Шкембето на мъжа е станало символ в нашата народопсихология за имотност, пари, власт или дори тривиалната истина, че мъжа щом има шкембе и то в онези години на немотия, то значи този човек може да напълни масата с храна, следователно няма да има гладни гърла в къщата. Затова и още тогава девойките са се стремяли към подобни мъже и всички чорбаджии са имали най-красивите момичета от селото за жени. Съответно, масата от хората в онези времена са били бедни селяни, слаби, болнави и с доста умиращи деца от болести и често от глад. От тогава в самосъзнанието на българина е останала и тази мъдрост, че щом има шкембе, значи мъжа не е гладен и може да изхранва семейство, нещо, което всяка жена търси. Така че да - ето истината защо толкова българки на подсъсзнаетелно ниво са привлечени от подобни мъже.