Тя ли е човека?
В последно време започнах да си задавам въпроса дали жената на 24, с която живея от почти година е "моя човек", т.е моето бъдеще, съпруга. Аз съм на 31. Живеем в самостоятелен апартамент. Като характери сме напълно противолоположни - аз екстроверт, тя интроверт, аз по-общителен, със свои хобита, активно се срещам с приятели, тя е по-обрана, скромна, тиха, обича да живее с телевизора, понякога да излиза. Тя е инат, чепат характер, гледа предимно себе си, не е домакиня, не помага ако не я помолят, аз съм за общото благо, винаги се раздавам за семейството, с битовизмите се справям за нула време, с домашните ремонти също. Тя е студена, забавна, закачлива, аз емоционален, ексцентричен, нелогичен. Хранителните ни вкусове, житейските преживявания, навиците ни тотално се различават. Тя обича да е импулсивна, аз да планирам. Разбираме се заради голямата разлика в годините - тя ме слуша, но и аз изпълнявам.

Аз съм имал една дългогодишна, детска връзка, докато тя не е имала.

Чудя се на себе си, през цялото това време имах моменти, в които исках да скъсам с нея, но нещо, може би разумът ме спираше. Усещам я като стабилен човек, но този стабилен човек сякаш не е този, който с който да прекарам остатъка от живота си. Или аз съм лабилен и винаги, с всеки партньор ще е така? Чудя се и другите мъже как избират, за коя жена да се оженят

Чудя се ама май чакам чудо, а реалноста и бъдещето са в леглото ми.

Коментари

1.   Мъжете имат цялото време на света да си избират партньорка. Звучите ми не като влюбен, а като човек, който не иска да остане сам. Ако бях на Ваше място, щях да скъсам овреме и да търся друга.

2.   В живота не съществува нашия идеал с който да сме като в приказка. С децата е още по-трудно, конфликти, неразбирателство има при всички. Повечето хора са минали през момента 'защо се ожени и подобни'. Ако жената ти харесва, другото е нормално. Ако мислиш, че я обичаш, защо да не е тя.

3.   Жена на 24 и обича да стои пред телевизора? Малко странно. Спортува ли? Следва ли още, завърши ли висше, има ли някакви по-изразени умения, говори ли чужди езици, има ли някакви цели, амбиции, мечти, план, който да следва?
Не ти ли е скучно с нея? Казваш, че била забавна, но по описанието по-скоро се държи като човек в депресия, в безпътие, инертен или преждевременно остаряла.
Проблемът с планирането и импулсивността в една по-сериозна връзка ще се задълбочи. Например при планирането на почивките, ако действаш импулсивно, накрая отиваш все на едно и също място или на компромисно място, защото по-доброто оферти отдавна са изчерпани.
Аз също обичам да планирам и винаги имам план A, B, C, а дори и D, в случай че обстоятелствата наложат промяна.
Представи си един ден, когато имате деца, ако ти вършиш всичко, а тя виси пред телевизора или компютъра, на теб ще ти дойде в повече.
Не очаквам да отговаряш на въпроси, но ги задай на себе си. Какви морални ценности има тази жена? Сходни ли са с твоите?
В секса пак ли толкова се различавате по темперамент и емоционално?
Една година е много малко време и щом за това време са ти минавали мисли да се разделиш с нея, то какво ще се случи след 2, 5, когато обикновено падат розовите очила?

4.   Или обичаш някого или не.
Жена 33

5.   Звучиш ми като мъжката версия на жените, които чакат принца на бял кон и повечето си умират чакащи или накрая хващат някой последен влак, който иначе не биха избрали. Явно във вашия случай противоположностите се привличат. По-важно е не колко сте различни, а дали тези различия ви пречат да живеете щастливо. Жената обикновено се променя след появата на деца. Ако не е била добра домакиня, бързо й се налага да стане. Ако е била интроверт, то покрай комуникацията с други майки се отпуска в общуването. Мисля, че имаш голям късмет да си със свестна жена, а не някоя кифла. Ако я обичаш, създай семейство с нея. Ако ли не, поне не й губи времето да си намери мъж за семейство. Не мога да гадая бъдещето, но смятам, че ще е грешка да изпуснеш питомното, за да гониш дивото.

6.   Избират те, чак никак, познавам доста 35 мъже, които искат да избират, но нямат качествен избор (повечето жени си намират половинки до 30 години) и ще трябва да се примиряват с някои неща, ако въобще искат жена до себе си. Отделно не са толкова привлекателни, колкото на млади години. Рядко мъжете и жените се разхубавяват в зрели години, обичайно външният вид търпи поражения. Специално за твоята връзка авторе - ако жената те дразни с характер и поведение перманентно, няма какво да си кажете, не се разбирате и сексът не е ок, то тогава - да, няма да стане по-добре с годините. И обратното - ако я чувстваш по-скоро като допълване към твоя характер и имате емоционална и сексуална съвместимост, въпреки големите различия, не виждам какво те тревожи. Ако и двамата бяхте импулсивни или и двамата бяхте екстроверти, щяхте в един момент да се напрегнете. Ако обаче се обичате и имате толеранс към характера на другия и оценявате доълването, не виждам какво те тревожи. При содните хора има два проблема - сходството или ги прави братче и сестриче (няма тръпка и страст), или обратното - почват да се карат, точно поради сходство - представи си двама импулсивни екстроверти на едно място :DDD

7.   Ами... Имах подобна връзка. Скъсахме. Общо взето аз искам жената да се грижи за мен поне колкото и аз за нея, не да живее на пансион. Не съжалявам че скъсахме (минаха няколко години). Честно казано връзката беше доста асиметрична и повече ме изтощаваше от колкото да ме радва.
Моя съвет е - постави я в семейна обстановка, някак, дали ще поеме ангажименти, можеш ли да й имаш доверие, как се чувстваш с нея, като се абстрахираш от секса и физическото привличане (доста трудно, но постижимо)? И т. н. Горещия секс е до време. После следва сивото ежедневие и то заема 95% от времето. Трябва да се чувстваш добре и след като секса свърши.

8.   За друга си брат, от опит ти го казвам, рано или късно поради това, че нямате допирни точки раздялата ще е само въпрос на време, имаш време, търси си друго момиче с което ще си ОК
М35

9.   Ами по описанието ти излиза, че ти си жената в тая връзка. Ако тя не играе ролята на мъжа, не знам кой ще я играе...

10.   Не бягай докато можеш че после ще съжаляваш

13.   Щом изобщо си задаваш въпроса "Това ли е човекът за мен? ", значи не е.

14.   Щом си задаваш въпроса "Тя ли е човекът? ", има доста голям шанс отговорът да е "не". По принцип тези неща се усещат, не е нужно много да размишляваш по въпроса, просто го чувстваш и точка. То дори не може да се изрази с думи.

15.   превърнала те е в страхливец, явно си бил отчаян когато си я хванал. Зарязвай и си хващай момито което е за теб. Живей живота си щастлив поне в дома си! Защото един ден ще станеш стар и ще викаш къде ми бяха топките че нямах смелост на младани. И ще си икономка в семейството, всеки ще те юрка

16.   И на мен ми звучиш като отчаян. Ти нямаш други опции и затова си с нея. Ако я скъсаш, ще се депресираш, че си самотен.

17.   Според това, което написа, тя определено не е човекът за теб. Няма проблем да сте различни като хора, но трябва да имате еднакви виждания за важните неща в живота, както и да си помагате, а не да чакате на другия. Ти просто не искаш да бъдеш сам, но моят съвет е да не примиряваш с това, което имаш в момента. Аз съм щастливо омъжена жена от години. Правилният човек се усеща. С времето всичко става по-хубаво.

18.   Не е от твоя косъм….. Както се казва.

Човек, който мисли предимно за себе си, не става за семейство. Дори просто за приятел не става според мен. Тая ми изглежда пълна кукувица бро. Така, че упрягай до като е на време, че до като си рекъл, , копче, , ще минат още десет после още десет години, а ти ще продължаваш да се чудиш, ама вече ще си поизпуснал хубавите влакове, и ще трябва да се возиш в каквото дойде, ако дойде…….

Чингис Хан

19.   Не