Как да постъпя, че да не изглежда тъпо?
Работя в голям магазин и с повечето колеги и колежки сме в много добри отношения. Това лято дойде един колега от друг град, с който се познаваме от миналата година. Тогава отношенията ни бяха чисто приятелски но тая година нещо стана не мога да си го обясня. Изведнъж започнах да изпитвам нещо по различно от приятелство. Един от колегите постоянно ни майтапеше и аз в началото се дразнех, но после осъзнах, че много от нещата които казва са верни. А въпросния човек мисля че също не беше безразличен. В началото си мислех че всичко е случайно, но после започнах да си мисля, че и той има някакви чувства към мен не знам точно какви. Постоянно се базикахме, закачахме, но същевременно си личи че държи на мен и това явно е правило впечатление и на други около нас. Преди да си тръгне за неговия град ми взе телефона и ми каза когато искам да му звъня.

Откакто си е тръгнал, а това беше края на август не съм му звъннала нито веднъж на мобилния, само веднъж му звъннах на служебния и то за да му кажа нещо свързано с работата но и за да го чуя. Вчера с този колега който ме бъзика си говорихме и моя човек звънна, говориха си и поиска да говори с мен. Поприказвахме си малко и след това колкото добре се почуствах толкова и зле, защото ми стана тъпо че не мога да го видя. Много искам да му звънна, но не знам как ще реагира и вече започнах да си мисля че най-много го спира разстоянието, защото така и двамата ще се измъчваме, но въпреки това не спирам да мисля за него колкото и да го отричам и не знам дали да му звънна, кога ще се престраша???

Коментари

1.   Аз лично не се чувствам достатъчно силна да поема инициативата в свои ръце в подобна ситуация. Все изпитвах някакъв страх, че натрапвам присъствието си. Исках да бъда сигурна, че се сещат за мен не само когато аз напомням за себе си. Имала съм и аз два подобни случая, които поради тази причина приключиха.

Но в днешно време сякаш е по-актуално жената да е по-активна от мъжа.

Все ми се струва, че когато един мъж реши, винаги ще намери начин да се обади и да те потърси. Може би моят подход е грешен. Мисля, че всеки постъпва така, като усеща нещата.

2.   Благодаря за коментара, но какво имаш предвид под два подобни случая по коя причина приключиха заради това, че си звъняла ли. Апак и той е доста широко скроен. Не знам измъчвам се защото по принцип и аз не поемам първа инициативата, а мисля че това е малко тъпо да чакаш първо мъжа не знам?

3.   Напиши му съобщение! На мен така ми е по ленсо да общувам с обекта на моите желания! Успех!

4.   Поеми инициативата! Какво, като си жена? Нали в една връзка трябва да има равнопоставеност и равновесие? Виж, ако той и след 1-2 позвънявания не те търси активно, тогава вече можеш да мислиш, че няма интерес. Пък така и ти и той си задавате едни и същи въпроси, а времето тече и разстоянието ще става все по-голямо между вас.