Изоставен след дълга връзка - в дупка съм
Здравейте!Пише ви 21 годишно момче.Имах връзка около 6 години с едно момиче, което поради обстоятествата се налагаше да сме в различни градове.Въпреки това аз работех над това, почти всяка събота и неделя бях при нея, понякога даже за по 5-6 дни и трябваше след няколко месеца усилена работа да можем да заживеем заедно в моя град.Това не стана защото тя ми изневери с някакъв от по голям град, защото съм бил пропалдняк и разни ей такива.Както и да е, станаха и много други неща, но това го приех вече...някак.Другото което не мога да приема, обаче е, че след тея 5 години, сега впускайки се в дебрите на това да намеря някакво момиче или поне някакво женско внимание (бях в токсична връзка и нямах правото, мисля, че ме разбирате) удрям на камък.Нямам си и на идея как трябва да се случат нещата за да може някое момиче поне да прояви интерес към мен за да й покажа какво и защо съм.

Коментари

1.   Тук има стотици подобни теми, порови се, прочети коментарите. Общо взето са еднотипни общите неща, под всяка тема има достатъчно съвети, има и материали из нета, литература, видеа. Отдели време, направи си труд, прочети, помисли, осмисли прочетеното. Има и психолози, от които да потърсиш помощ.

2.   Абсолютно стандартно за твоята възраст. И аз минах през този катаразис. Съвета ми е: почвай фитнес, тренирай яко за здраве и хубаво тяло, обичай себе си, пътувай, говори с хората без да ти пука много, учи и се развивай, и това е. Евентуално ще срещнеш някоя, преценявай си я хубаво и никога не вярвай на 100%, може би на 80-90%. Успех, приятел!

3.   Не те знам защо толкова държиш да преповториш случката... Защото интерес не е толкова трудно да провокираш, но до кога ще трае? На тия години трябва да работиш над себе си, особено като вече си си начесал крастата и си имал "връзка"...

Жените имат една голяма слабост в психиката - търсят просто внимание. Наистина не им пука точно от кого идва. Просто - в точният момент, да дойде точно това което им се иска. След няколко дни/седмици/месеци "магията" си отива, и те търсят следващият. Вие пак много сте издържали, но е било щото сте били малки. Само гледай как за нула време тая твоя приятелка ще увеличи бойката...

Просто не си пропилявай младостта в тая игра. Развивай се ти, прави това което ще ти помогне ти да си стъпиш на краката - пари, работа, инвестиции. Бъди егоист. И жените ще дойдат след това, особено ако не им се връзваш и ги играеш, както те те играят. Това е реалността в която живеем пич. По-добре я научи докато си още млад.

4.   Дай си време, друго не ти трябва. Били сте деца когато сте тръгнали, а сериозна дама на твоите години трудно се намира, още по-малко в днешно време. Ще мине време докато се възстановиш психически след тази връзка и изневярата, няма как след всичко това да си в състояние за флирт и нова връзка. Забавлявай се, карай го по-спонтанно и след време нещата ще се наредят.

5.   Първо трябва да се успокоиш и да престанеш да търсиш отчаяно...
Нещата стават без напрежение, по естествен начин. И мъжете, и жените, когато видят, че някой иска да се вкопчи в тях - това им действа адски отблъскващо! Никой не обича да дундурка разревани бебешоци (образно казано)!
Работи над собственото си успокояване и стабилизиране! Това ти е основният проблем сега, не нещо друго. В такова състояние никоя не би се занимавала с тебе, ама грам, и дори и само за една вечер (е, освен ако не е някаква супер-отчаянаа и тя).
Стабилизирай се - психически, финансово, всякак. Придобий и започни да демонстрираш някакво самочувствие (но премерено и елегантно, не някакви комплексарски изблици... ) и нещата сами ще започнат да се случват! Е, да ще постоиш година-две "на сухо", но това е цената на предишната ти връзка - да допуснеш тя да е токсична и обсебваща за тебе.

Успокой се и знай, че животът е пред теб!
Имай предвид, че и хора на 40 (понякога и с деца) попадат в твоето положение... Даваш ли си сметка тогава какво е? И въпреки това успяват да се стабилизират, да се оправят и да започнат успешно нова връзка! Та какво остава за тебе...

И още нещо - обърни сериозно внимание върху грамотността си! Аз, ако бях мадама, и те видя някъде как пишеш, забрави изобщо да попаднеш в "белия списък"...

6.   Ама ти си бил на 15 години, когато сте тръгнали. Вие сте пораснали и сте се променили. И сега сте различни хора. Нормално е да се разделите. Е, имаш опит вече, сега времето ти е да учиш, за да имаш професия, с която да се издържаш цял живот. Весели се, излизай с приятели. Момичето ще се появи.

7.   Вие сте били почти деца, започвайки връзката си. Обикновено такива отношения завършват точно с раздяла. Толкова по темата с бившата.
Колкото до това какво трябва да направиш, за да предизвикаш интереса на някое момиче, отговорът ми най-вероятно няма да ти хареса. Ами, нищо. Да, ако ти се напъваш да се доказваш пред някоя това ще е фалш. Бъди естествен и дай шанс дадено момиче да те забележи заради теб самия, а не заради този, който се опитваш да бъдеш. Абсолютно вярвам, че рано или късно всеки намира половинката си.

8.   Очаквах статията да е писана от някой депресиран 30-31 годише... А ти си младеж на 21г брато. Стягай се и ги пляскай наред без да ти пука.

9.   Ще срещнеш твоя човек. Който каквото търси, рано или късно такова намира. Определението "токсична връзка", защото не си имал право да търсиш женско внимание на друго място, е меко казано неадекватно. Нормално е, когато си във връзка да не го търсиш при още 10 жени! Плюс това, ти си ходил при това момиче, искал си да живеете заедно, а после връзката ви била "токсична"... Ти явно си типа момчета, които живеят за женско внимание, не можеш без него и хоп в дупка си. Нищо, все някоя ще ти върже. ;)

10.   Спокойно, ще се намери момиче за теб. На първо място обаче трябва да си починеш от старата си връзка, да си стъпиш на краката, да си намериш приятели и да водиш нормален живот без гадже. Трябва да мине време за да се отърсиш от емоциите. Просто не прибързвай.

11.   Е. иииии и лелята на тази. Някоя ще те лапне, ако не си льольо. Пък и да си има жени, които харесват такива

12.   Брат, и аз съм в подобна дупка, само че моето е доста по-сложно, а и съм на 25. Моята любов ме остави след като забременя. И преди съм писал тема за това, но имаше бая феминистки и само 1-2-ма успяха да влязат в положение. Знаеш ли колко се молих и колко пъти звънях, за да поговорим, да се оправим, да няма злоба, омраза и тем подобни? ! Познай какво получих - Игнориране, мълчание и лъжи спрямо мен. Мисля за нея всеки ден, но вече не смятам да търся човек, който ми заби нож в гърба и ме напусна по толкова долен начин.