Какво е да бъдеш влюбен?
Здравейте,
Сигурно си мислете, че тази тема я пише някое тринайсетгодишно момиче, което няма търпение да порастне..
Не, аз съм вече 26-годишна жена, завършила университет с професия и прилично количество приятели. Учих много, ходих по купони, екскурзии и натрупах хубави и недотам емоции..
Въпреки всичко така и не срещнах и едно момче, с което да създам връзка. Моите приятели си имат сериозни приятели, някои се сгодиха, дори вече има две бебета. При мен положението е работа, спорт, спане.. Винаги чувството на самота се е появявало на периоди, докато бях в университета, но там беше достатъчно разнообразно и успявах да го игнорирам. Докато стигнах етап, в който вече не мога. Изморително е вече 8 години всяка вечер да заспиваш сам, със своите фантазии, понякога се събуждам от сън, в който съм имала своя човек, разхождали сме хванати за ръка и сме говорили за смислени и недотам неща. Събуждам се и се разплаквам.
Не пиша тази тема с цел "как да си намеря приятел". Каквото е писано ще стане.
Интересно ми е, доколкото можете да ми опишете, какво е да си обичан и още повече какво е да обичаш..Благодаря ви!

Коментари

1.   Аз съм бил влюбен. Бях малък още. Тя ми разби сърцето и раната, която ми причини никога не зарастна. После имаше друга, в последствие се оказа, че ме използваше за внимание. Тъкмо беше скъсала с бившия си. Тя ме отряза като и казах, че имам чувства към нея. Разбира се това чувство беше истинско, но беше по-слабо от първия път. Всяка следваща също провокираше по-слаби чувства, но болката винаги е по-голяма с всяко ново отрязване. Вече нямам надежда. Мразя живота, понякога почвам да мисля, че и майка ми е била такава на младини. Мрязя всичко, просто чакам да умра! Любовта е една лъжа. Хората са зли и са неспособни да изпитват любов. Всичко е нарцидизъм между хората!

2.   Важното е да знаеш, че любовта не е само една и първата невинаги е истинската и най-силната. Затова опитвай, когато ти се отдаде възможност, за да трупаш опит. Преди, когато и аз бях сама (не бях имала гадже дотогава и вече се чувствах изостанала), една по-голяма жена ми каза, че някой ден ще се събудя до мъжа, който ме обича. Така и стана, въпреки че тогава не вярвах. А да бъдеш влюбен е да искаш да си постоянно с този човек, да мислиш за него, да ти липсва, да имаш желание да правиш мили жестове за него. Пожелавам ти скоро да го изпиташ.

3.   :( № 1, душичка. Недей говори така. Има и добри хора (жени). Ще срещнеш някоя обичлива душичка като теб. Не губи надежда. Ще се влюбиш по-силно от всеки друг път и ще забравиш за раните. Горе главата.