При всички ли е така?
При всички ли с децата настъпва едно изнервя е във двойката, рядко прекарване на времето заедно.
Мрънкан е, липса на старание и интерес към другия?
Има ли двойки запазили любовните си взаимоотношения?

Коментари

1.   Отглеждането на деца неминуемо създава голям стрес и напрежение. Тогава истински си проличава дали хората са един за друг и любовта - достатъчно силна. Пак може да прекарвате време заедно, но ако няма кой да ви помага, не оставате често насаме. Ако хората са разумни и се обичат, няма да развалят взаимоотношенията си, но тук-таме е нормално да има по някой скандал. Аз не вярвам в идеалните семейства, особено ако има деца.

3.   Не знам дали има, но при двойки, в които бани и дядовци взимат детето или децата за малко и оставят двойката да има лично време за себе си, са много по-скрепени отношенията. Обикновено се случва така, че едните баби и дядовци помагат физически, другите отсъстват и се държат като малки деца, които трябва да бъдат обслужвани и гледани от 60-та си годишнина. И бащата на работа ли да ходи, децата си ли да види или да обслужва майка си и баща си? Как няма да е изнервен? И после същите казват на жената "ама той е много уморен", а тя гледа да го жали и вкъщи той само да почива и накрая всички са изнервени, защото са супер уморени.. Ключът към здравата връзка и брак е време за отдих, релакс, една нормална почивка дори... Приятелите ми с деца, които са щастливи в браковете си първо няма конфронтация в семейството мама и тате срещу снахата, второ има един предложен брак и дори малка сватба, ражда се детето след време кръщене, всички бани помагат, младите може да не е често, но поне на няколко месеца веднъж сами са за 3-4 дни на почивка, може да не е скъпа, а просто на планина. Хората, когато са уморени е нормално да са изнервени и да си го изкарват на тоя до тях. Вижте колко майки и бащи в 1-та година след раждането на детето са като вейки слаби, тичане напред, назад, настрани... Много от тях плащат и скъпи наеми.

4.   Аз от името на всички не мога да правя обобщения. Мога да кажа само как беше в моето семейство. Имаме две деца с разлика година и няколко месеца, все едно отглеждахме близнаци. Не само, че не са ни разделили, напротив. Водили сме ги навсякъде с нас, в планината, на изложби, на симфонични концерти, на гости, заведения, по магазините, свикнаха да се държат възпитано, социализираха се. Естествено, че е имало трудности, болести и пр., но сме ги изживели заедно и това ни е сплотило, засилило е доверието между нас.

5.   >Има ли двойки запазили любовните си взаимоотношения?

Не, няма. Тези дето казват, че да, лъжат и бъркат уважение с любов.

6.   Не желая и аз да съм мрънкало, но е толкова зле написано, че го четох два пъти докато схвана какво е питането. По въпроса - колкото и да си мислиш, че познаваш един човек, реално не го познаваш, докато не изпаднете в трудна ситуация. Не е задължително да е раждането на дете. Но тогава си проличава какъв е човека. Така че, да, в много от случаите не завършва добре семейството. Разбира се има изключения, винаги има.

7.   До всяко щастливо семейство стои една баба, която им гледа децата.

8.   Глупости, изнежени хора, свикнали да слугуват на егото си и на собствения си гъз, и едни деца вече са им препъни камъка във връзката. Децата са уникално изживяване за всяка истински влюбена двойка, но има една подробност - мъжът и жената не трябва да са егоисти. Все едно бабите ви и дядовците ви, че и родителите ви са ходили по почивки нон стоп сами и са ви захвърляли на когато им скимне, че да правят секс денонощно, понеже видиш ли, децата им пречат на любовните отношения. Като не ставате за семейство и за родители, не го правете. При една основаваща се на любов, уважение и подкрепа връзка, децата въобще не са разделителна линия. Напротив, точно обратното - децата внасят абсолютна пълнота и хармония в семейството, много радости и сладки тревоги, те са продължение на любовта ви, просто вие сте фалшиви и неспособни на истинска любов, още преди децата да се появят.