Не мога да спра да мисля за него
Здравейте, на всички. Имам нужда да споделя на някого това, което ме тормозин от известно време.
Мисля доста често за един човек с когото имах връзка. Бях лудо влюбена в него и така и не можах да го забравя.
Имах няколко връзки след него и дори и сега имам мъж до себе си от доста дълго, но някакси в спомените ми нахлува онзи мъж. Искам да не мисля за него, но понякога дори го сънувам. Сънувам, че сме заедно и се обичаме, така както някога исках да бъдем. Не знам... Защо е така, не искам да мисля за него. Всякаш има нещо недоизживяно или и аз не знам какво е. Нормално ли е това, мислите да са насочени към друг човек. Не съм го виждала повече от 6 години и все пак мисля за него.
Моля дайде вашите съвети как да се справя с това. Не искам да мисля за този човек, не искам да се появява в сънищата ми. Не искам, но се случва...

Коментари

1.   Просто трябва да продължиш напред и да приемеш, че каквото и да сте имали - свършило е. На думи е лесно, знам, но това са 6 години все пак, крайно време е. Имам подозрения, че може би се чувстваш неудовлетворена във връзката/живота си и това те кара да се връщаш назад към този човек. Помисли върху това.

2.   Имах такъв човек. Даже все още работим заедно. Но в продължение на пет години аз бях влюбена в него - къде по-силно, къде по-лежерно. Но все си мислех как може би нещата ще станат, дори и когато вече беше минало доста време, в което не са се случили.
Междувременно съм излизала с други мъже, но някак с всеки един от тях знаех, че бих прекъснала отношения, ако възлюбения ми ме покани просто на кафе - даже не иде реч да ми се обясни в любов. Просто да поиска да имаме по-личен контакт и аз щях да се постарая да бъда свободна.
Но както се влюбих, така и го разлюбих. Спонтанно. Всъщност, даже си спомням ясно какво се случи. Сънувах, че оставаме насаме и нямахме какво да си кажем. В действителност колкото и пъти да сме оставали насаме, е имало какво да си говорим. Но в съня ми беше някак неудобно, някак нежелано. Не знам как да го обясня. И като се събудих вече не бях влюбена. Виждаме се редовно, понякога часове наред работим рамо до рамо, но нямам никакво влечение към него. Все още си го харесвам като човек за приказка, намирам го за красив и т.н. Но нямам желание да сме заедно.
Та... според мен се остави на течението, така както аз се бях оставила. Все в даден момент ще спреш да го приемаш по този начин. Между нас нищо не се бе случило по-различно. Просто му дойде времето явно да го разлюбя.
Успех!

3.   Хаха... свършена си, след като го и сънуваш... обичаш го. Ще се пържиш в ада освен ако не измислиш нещо... извинявай, че така ти го казвам но и самият аз се опитвам с всички сили да се възстановя от връзка вече 1 година... почти никакъв резултат, често мисля за нея и понякога я сънувам. Направи всичко възможно да не мислиш за него, занимавай се от сутрин до вечер с неща ангажиращи съзнанието ти.

4.   До някъде разбирам как се чувстваш. Аз също понякога си мисля за един човек от миналото ми, с който просто не се плучи понеже бяхме още много зелени и млади. Той беше истински влюбен в мен и след него никой не можа да ме обича както той ме обичаше. На мен ми липсва начина, по който ме караше да се чувствам, така сякаш няма друга жена на света. Така ме гледаше и прегръщаше, всеки път все едно е за последно. Грижовен беше и му пукаше за мен. Съжалявах дълго, че не можах да осъзная, че той ме обича, не мислех че ме и го карах да страда. Никога няма да се върне, той вече е друг аз съм друга. Ще го пазя в едно ъгълче там някъде и когато ми е криво с мъжът ми ще намирам утеха в спомените. Казвам си че някога някой ме обичаше истински и ми олеква някак си.

5.   Много е вероятно и той да мисли за теб. Останало е нещо неизживяно между вас. По всяка вероятност досега не си срещнала мъж, с който да си подхождате толкова много в сексуално-емоционално отношение.

6.   Ще го помниш докато си жива, трябваше сега да си с него, и щеше да си спестиш доживотни терзания. Харесвате някой, а взимате за мъж богатия грозник, с който после цял живот търсите половинката си. Защото грозника не е отредената ви половинка, а отредения ви от мама и тати ебач. Да точно така, тоя ви тъпче като риба, имате дете, брак но не сте щастливи. Защо ли? Защото всички жени сте умни, но и най - умния си е малко тъп и прост. Не ти завиждам, сети се защо

7.   Ами хайде, остави сегашния и върви при онзи, мечтания и сънувания. Той те чака с отворени обятия сигурно и тези години си нон стоп в сънищата му, само че не смее да ти го признае. :))))) Сложи си главата под студената вода, изтрезней и излез от сериала, в който си се вкарала.
Една подобна се яви да търси мъжа ми след години, отряза я с две думи.

8.   Заряза ли те? Биеше ли те? Имахте ли токсична връзка? Изневеряваше ли ти?
Жените все такива бленувате. Ясно ми е, без даже нищо да си казала.

9.   "Споменът за неизживяното ни преследва цял живот" Само това мога да кажа...

10.   Аз пък постоянно мисля за едно момиче, с което имахме връзка, тя ме обичаше много, а аз тогава не я оцених. Също не сме се виждали от около 6 години и също има мъж вмомента. Вероятността това да си ти е много малка, но все пак ако можех някак си да стигна до съзнанието и, и ако нещата наистина бяха толкова прости, бих и казал да се върне

11.   Аз пък постоянно мисля за едно момиче, с което имахме връзка, тя ме обичаше много, а аз тогава не я оцених. Също не сме се виждали от около 6 години и също има мъж вмомента. Вероятността това да си ти е много малка, но все пак ако можех някак си да стигна до съзнанието и, и ако нещата наистина бяха толкова прости, бих и казал да се върне

12.   Подозирам че нямаш очи и за едно елементарно. : Здравей. Какво очакваш да те посъветваме? Най добре е просто да му се обадиш едно кафе, разговор и очакванията ти, както и душевните терзания ще спаднат.

13.   До номер 11. Вероятността е малка, но когато прочетеш подобен коментар не можеш да не се замислиш. Ами ако е той/тя. Подскажи ни малко за момичето.

14.   Номер 11 ти е казал най добре. Действай, няма какво да губиш.

15.   Потърси го. Трябва да го потърсиш.
Направи го

16.   Виж това, не е нормално. Разбираш ли.
Аз, постоянно мисля за нея. Но тя не иска да ме чуе.
На човек щом не му излиза от ума знчи има нещо