Наранява ме... и аз отново се връщам при него
Привет на всички!
Аз съм момиче на 20 години имам /имах/приятел на 24 от 3 години сме заедно. Казва, че много ме обича, но скараме ли се за нещо и той започва да крещи, да използва разни обидни думи.
А снощи ми заяви, че не му пука изобщо.

Как да го разбирам това според мен щом го казва значи е така. Но като го познавам ако се сдобрим ще каже казах го, защото бях ядосан. А мен кой ме пита аз как се чувствам от всичко.

От както съм с него не съм щастлива. Не иска да се виждам с приятелките ми, не иска да излизам без него. Всичко забранява и сега какво? През всичките години само ме наранява с думи и после пак се връщам при него. Какво ме дърпа там? Не мога да се откаже от него. Какво да правя? Какво?

Коментари

1.   Остави го

2.   Мазохистка. Или го зарязваш, или зарязваш себе си. Кой обичаш повече - себе си или този?
Но ние не можем да ти помогнем, до воля е. До твоята воля

3.   Мислиш си, че няма да намериш друг човек, който ще обичаш. Поне аз така мисля. Мисля, че без него няма да е същото. Той ме храни с простотията си и убидните си думи, а аз също като теб, търпя и преглъщам всичко лошо. Тъпачка, идиотка, изпразвачка, даже 2 пъти ми посяга. Абе цирк пълен. Той ненавежда глава, аз съм тази която трябва да го направи иначе в противен случай той ми заявява, че си тръгва и че има хиляди жени които ще го вземат.. Ние жените сме тъпи същества когато сме влюбени. Загубваме се някаде в розовата долина, и чакаме принца ни на белия кон да ни поднесе поредната порция помия.. Ето аз знам, но и аз като теб си трая пред него, но пред други се правя на силна. Решение няма. Просто чакай времето да покаже.

5.   Номер 2 ме изкефи, ама човекът си е прав. Раздавай малко на себе си, грижи се за твоето добро, за това ти да се чувстваш добре. Вярно е, че момчето си говори така от яд, ама той каже ли го, значи си го е помислил. Зарежи го и подновявай връзките с приятелите, излизайте и се веселете, няма да усетиш липсата му, когато си на 7-мото небе и се смееш като побъркана, от поредния бисер на някого.

6.   Не се унижавай да стоиш при него. Мъжете обичат да бъдат командвани, някой да им даде жега. Ако се показваш като по-слаба и бягаш след него, той няма да те уважава. Смята, че си негова собственост. От личен опит ти давам съвет :)

7.   Ти сама казваш, че не си щастлива с него- тогава недей да пренебрегваш щастието си и самочувствоето да те унижава и обижда. Може би това, че си свикнала да си с него толкова време те дърпа, но това ли искаш за себе си?

Трябва да си по-решителна и да вземеш решение дали има смисъл да си губиш времето с човек, който не те оценява и не се държи добре с теб.

8.   Толкова сме еднакви според мен и най голямата любов на света не заслужава такива жертви и унижения :)

9.   Стокхолмски синдром те тресе. Жертвата започва да не може без мъчителя си. Загубила си самочувствието си. Това не е обич, а навик. Не си обвързана с него официално, така, че може да си тръгнеш във всеки момент. И като си тръгнеш-не се обръщай назад! Този човек ще те смаже и ще те докара до депресия, та чак ще се чудиш коя си. Бягай, докато си още цяла!

10.   Не пропилявай младите си дни, месеци и години с него. Постави точка сега. Научи се да мслиш за себе си.

11.   И аз съм като теб- младините ми минаха с такъв човек.
Аз го търпя от 20г. и всеки път става по зле и по зле.
Явно е, че сме се загубили някаде по пътя, но къде?
Имам чувство, че няма да мога да живея без него!
Или, че няма да мога да обичам друг.
Че живота ми ще загуби всякакъв смисъл ако съм без него.

Имам чувство, че някои ми е направил магия за да не мога без него, да си мисля че то? е единствен, и не съществуват други мъже освен него.
Затова остави го и бяга? на далеч, ти поне си млада. Живота ти сега започва едва на 20 си. Не се обрича? на мъка и нещастие.

12.   Разкарай го, като не си щастлива с него няма смисъл да си губиш времето

13.   Ужас!! При мен е същото, абсолютно.. И мен ме нараняват обидните думи, когато се скараме .. и някакси се чувствам излишна. Боли ме от всичко това, но въпреки всичко няма да го зарежа, защото наистина го обичам и едва ли някога ще мога да обикна някой друг. Най- много ме е страх от изневярата, която ще е много по болезнена от няколко обидни думи.

Но пък съм се замислила, отностно това което казва, че го е казал в яда си. Понякога неща, които не смееш да изречеш с лекота можеш да ги кажеш когато си ядосан. Явно има нещо, незнам, не можеш да ги разбереш мъжете.

14.   С него те държи женската ти глупост! защо всички момичета сме станали роби на тези неблагодарници! Я го оставяй. мъж, който още в началото че и след това ако ти забранява, значи е плюнка и не заслужава момиче да има през живота си! А до обидите, ако смяташ че не ги заслужаваш-не се унижавай повече. На 20 години каква любов можеш да имаш-да те се замотае главата от щастие. а сега с глупости се занимаваш!

15.   Не разбирам защо жените се оставяме да бъдем манипулирани така.. Сама казваш, че не си щастлива с него.. Каква по-голяма причина да кажеш"край". Знам, че това решение не се взима лесно, че винаги ще се сещаш за някоя добра дума или жест от негова страна, които ще те карат да се разколебаваш.. Но това ли е любовта? -да живееш в ад със няколко красиви спомена.. Съществува щастие има и спокойствие, разбирателсто, доверие.. просто трябва да пуснеш неподходящия за да позволиш да ти се случи:)