Зрителна измама.
Здравейте!

Ще ви споделя нещо, което и аз сама неупях да осъзная.
Надявам се, че ще се намери човек, който обективно ще вникне в историята и ще ми " каже " истината в прав текст. Иска ми се да знам къде сгреших.

Първо искам да споделя нещо, което към никого и никога не съм разкривала, дори сама пред себе си.

Винаги съм се чувствала различна, още от малка. Днес съм на 32г. И никога и към никого не съм се натрапвала нито физически, нито психически.

Като човек съм скромна и свита, социален човек.
Обичам да помагам, но когато не мога, не се опитвам и да преча. Защо Ви разказах това ли? За да добиета поне една малка представа за същността ми.
Винаги съм изпитвала повече симпатии към пола си, когато съм усещала отсрещната. Обикновенно и не бъркам в преценката си. Аз съм вярващ човек и знам, че това изпитание е изпратено от Бога към мен.

Да.. знам, че е грях и за това съм си го забранила до дън в душата си подобни помисли, докато не срещнах нея.
Стъпките които тя отправи към мен бяха открити, но аз не разбирах, защото не гледам всяка срещната жена/момиче с очи на блудство.

Откри се пред мен тя.. Започна да ми споделя доста лични неща, за което дори не подозирах.
Ден след ден.... аз започнах да потъвам и да се тормозя. Не излизаше от мислите ми, колкото и да си забранявах.
Тя не знаеше за мен, защото нямах намерение да казвам на когото и да е било до гроб!
Една вечер се уговорихме да излезем, Аз вече не се чувствах добре и бях решила поне на нея да й кажа.
Но така извъртя нещата и се отложи. Както и да е , исках да кажа , но така и не се получи никога.
/ само да вметна че всичко това се случва на работно място от самото начало /
Вече бях напълно решена да напусна работното си място, защото вече неиздържах психически.
Започнах да се държа студено към нея, са прекратя всякакви отношения.. но.. беше по силно от мен.
Вече напуснах от там. Но и писах какво изпитвам, а от среща едно подиграване получих.
Не съм искала връзка, не съм искала каквото и да е.
Просто исках да знае.

Съжалих от една страна, че й го споделих, а от друга не.
Дори не си направи труда да ме изслуша и да ме разбере. Да ми даде съвет или каквото и да е било от сорта.

Едно не разбирам.. погледите й..
защо се държеше по различен начин? Не беше така към останалите. Ако аз не се усмихвах.. и тя така.
Ако се смееш и тя така..
усещах че я привлича. Просто го усещах със всичкото си АЗ...

Просто.. никога нямаше да стигна до тук, ако тя не беше ми споделиша, че харесва жени.

Кажете ми, аз къде сбърках?

Благодаря Ви че изчетохте този объркан пост!

Коментари

1.   Сигурна ли си, че са били подигравки, а не вид шеги които е смятала, че ще разбереш без да се обидиш?
Така отричаш себе си, че е напълно възможно сама да се убедиш в невъзможна любов, дори подигравки за да избягаш от себе си...
Без значение какво ще се случва с това момиче, ти трябва да се приемеш да живееш със себе си в мир и любов! Иначе много тежък те чака...

2.   Грях, не грях, привлича те собственият ти пол, така си създадена, вероятно се дължи на физиологична причина и не е нещо рядко срещано. Влюбила си се, решила си да се разкриеш, оказало се е, че си попаднала на неделикатен човек, какво го мислиш толкова. Това, че се е лепнала за тебе на работното място и те е "ползвала" за кошче, не означава, че е изпитвала симпатии от този род. Има такива хора - намират си някой тих и спокоен, лепва му се, омагьосват го и си го ползват при нужда. Всичко останало - погледи, смях, са просто методи да те спечели за обслужване на нарцистичните си нужди. Това е, приеми го и си вземи поуки. Бягай от подобни личности с блеснали очи и обсебващо поведение.

3.   "Кажете ми, аз къде сбърках? "

Сама си си отговорила:
"Винаги съм изпитвала повече симпатии към пола си"

4.   Разбирам че си вярваща но защо бягаш от щастието си? Та дори си напуснала работата си заради нея..
Замисли се хубаво какви моменти си имала в живота си например какви са били отношенията ти с мъжете и с жените. Запитай се какво искаш и какво привличане (просто ти харесва като човек, характер, визия или искаш нещо повече) имаш към дадена жена защото може просто тя да се е държала добре и да е била мила с теб дори ти е споделяла лични неща та мисълта ми е че можеш да бъркаш твоето привличане с едно такова чувство заради държанието и не знам как да го обясня точно (но ти си знаеш най-добре какво чувстваш).
Другото нещо което искам да те посъветвам е ако наистина си падаш по жени (и не само това) просто не се въздържай. Разбери чее живеем веднъж и просто живей тук и сега. Не че нещо ама всички сме грешници така или иначе.

5.   Никъде не си сбъркала. Мисля, че е правилно да споделиш чувствата си с отсрещната страна, но трябва да си подготвен и за лош развой - т. е. да не ти отвърнат със същото. И все пак, едно е да те "отрежат", друго е да подходят с подигравка и насмешка. Държала се е недостойно, така че изобщо не си заслужава да отделяш дори секунда от времето си за нея. Забравяш и продължаваш напред.

6.   Мила авторке, прегръщам те. Пътят който си поела е труден, но достоен. Съжалявам, че толкова тъга има, и толкова жестоки и нечувствителни хора, които съзнателно ти я причиняват. Както твоята любов е сторила.

Видиш ли, аз също съм в тази ситуация. Мъж, на около 30 години, доста път изминах, но не приемам това, че харесвам други мъже. Тоест, приемам го, но не считам, че е ок. Слава Богу, не съм му се отдал, но имах сходна история. Момче, което аз обичах, но понеже той усети, че няма да го свалям, нито искам да има нещо повече между нас, демонстративно ми се подиграваше, започна да излиза буквално с първият срещнат, за да ми го върне. Това беше доста тежко, но изпитанието го изминах. Много тъга понесох, но достойнството си опазих. А самата тъга ме разви, някак си. Ти знаеш, че няма защо да се страхуваш от истината. Така че добре си направила, че си й споделила.

Иначе, лично аз първо вярвах, след това малко се отделих от това - ритуалността отиде на заден план, понеже поговорих и със специалисти - психолозите все пак знаят някой неща, от опит най-малкото, стига да са добри - аз имах късмет в това отношение. Макар че не съм очаквал нещо повече от психологията освен изясняване на някои неща.
Оказва се, че на света има просто неумолими механизми. Както влюбването, и както семейната динамика, която кара човек да е със хомосексуални наклонности. След доста години страдание ти го казвам - до това достигнах. Не искам да обвинявам никой за наклонностите си, а по-скоро да ти кажа че това е естествено - ние сме част от човечеството, от Адам, от греховете на нашите предци.

Ако можеш - пиши, пей, работи - излей мъката си в нещо, което ще има стойност. Живота знаеш колко бързо се превръща в пепел, хубостите увяхват. Вярата ни е наистина вечна, това което я е направило, това към което тя води.

Културата на света, цивилизацията е движена именно от такива хора, които искат да опазят ценното, възвишеното, но не могат да имат нормален живот по една или друга причина.

Друг съвет, който може да те уплаши може би, но поне го чуй. Не оставяй вярата да има монопол върху човешките ценности, добродетели. Не се страхувай от хора, които не са православни например, и те могат да имат морал. Не се страхувай самата ти да мислиш и извън Православието - ако опазиш вярата си в Бог, няма да пострадаш дори и да си позволиш една екскурзия. Поне в моят случай, макар че без Бог светът губи смисъл, буквално.

Успех и горе главата!

facetious