Всеки път едно и също
Харесвам една жена. С три години по-голяма е от мен, колежка в работата - така се запознахме.
Няма общо с кифлите, не се конти, но е красива. Разчита на естествения си чар, който несъмнено притежава. Усмихната е и много мила. Тя е единствения "началник" в трудовия ми опит, който никога не ми е държал тон и не ми е говорил на въпреки и все пак е успявала да ме стимулира да си върша задълженията възможно най-качествено и експедитивно.
Всичко започна с удоволствието да работя с нея. Въпреки че работата ни е напрегната и предимно сме били рамо до рамо при някакви смени от по 14-16 часа, беше кеф. Тя го правеше така.
Аз не съм социален човек и като цяло колегиалният кръг не ме харесва. Може да се каже, че съм един вид особен. Но тя комуникираше свободно с мен и на мен ми беше приятно. В даден момент я харесах, даже се влюбих, но това осъзнах по-късно.
Поисках да излезем извън работа само двамата и тя се съгласи. Предвид цялото й отношение мислех, че явно и тя ме харесва. Но получих бърз отказ в това направление без много обяснения. За малко страних от нея, но... харизмата й не ми позволява да се задържа дълго надалеч.
Даже напуснах. Но се върнах с главния стимул: Тя. Да имаме нещо общо.
След това имах проблем, за който й споделих, а тя излезе с неочаквано за мен решение. И започнахме да споделяме извънработно време заедно, на моменти само двамата. И това беше голям кеф. Мисля че и на двама ни ни беше приятно. Но подемайки темата за любовта, отново получих отказ от нейна страна без много обяснения.
Опитвам се да приема, че не ме харесва. Но не успявам, защото не разбирам как може да няма никакво влечение към мен, а да е толкова мила, дружелюбна, че дори и загрижена за мен. Когато сме двамата, примерно, дори и не си поглежда телефона, като някой й пише. Интересува се как съм наистина и един вид се грижи за мен, когато сметне, че нещо не е както трябва. Отговаря ми мигновено на съобщенията по всяко време на денонощието. Идва ми на гости, без никакво притеснение остава да спи у дома. Няма си приятел, нито ми е споделяла за настояща любов. Говорим си за всякакви работи, казвала ми е доста лични неща. Както и аз на нея.
Тя казва, че не сме дори и приятели, защото аз бих спал с нея, ако тя поиска. Права е. Друг е въпросът, че бих правил любов с нея, а не като с другите жени. Но не разбирам как след като даже не съм й приятел, ми е толкова близка. В смисъл... много активна част от живота ми е, разбирате ли? Много често сме заедно. Правих ремонт на жилището си (по идея трябваше да бъда сам) и тя неотлъчно ми помагаше в начинанието. Живеем супер далеч един от друг, но през ден е у дома, както се казва.
Не знам как да разбирам отношението й. Понякога ми се иска просто да я целуна внезапно и имам някакво чувство, че това ще отключи нещата. Сериозно ли е възможно да не ме харесва, а да се държи така?

П.П. Във фирмата ни няма проблем да сме партньори, толерира се.

Коментари

1.   "Сериозно ли е възможно да не ме харесва, а да се държи така? "
Да, естествено! Да те харесва като човрк не значи да изпитва романтични чувства и/или сексуално влечение.
Изглеждате нешо като: ти- слабохаректерен, но иначе добросърдечен, малко лепкав обаче, зависим емоционално от други. Всяко по-мило внимание ще приемаш като интерес за нещо повече.
Тя- със силен майчин инстинкт, а и от онези които все искат някого да "спасяват" да водят в "правилната посока" поведение което е токсично, но не го осъзнават.
Ако сега да речем се появи жена в живота ти, тя ще се изнерви. Но не от ревност, а защото губи влияние, което тя пробутва като "грижа".
Та... де да знам!

2.   за какъв период от време говорим?
Това ми изглежда като година, две, три.
И ти гониш една жена?

Аз за период от началото на годината гоних сигурно около 20 жени.

Давай смело с други жени.
Тая ще ти отнеме времето, мечтите и накрая ще ти каже нагло Не.
И окото и няма да мигне.
Мхм.
Такива са. Дяволи.
Пуска ти леки заигравки и се кефи.